Fórum - Zobrazit téma - Záměr - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Záměr
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Záměr
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 2:43 pm    Předmět: Záměr Citovat

Tolikrát zde zmíněný záměr a nutnost aby byl v souladu s universem či Bohem...

dobrá, mne zajímá, jak to máte se záměrem, když jdete dávat.

Já jsem totiž po několika letech dospěl k tomu, že můj záměr je dát REIKI. To je vše.
Věřím, že to vytváří prostor a svobodu, aby se věci děly nejlíp jak mají, aby REIKI mohlo procházet (přicházet? proudit?) skutečně bez omezení.´

Nevím jak velký mistr (guru? spasitel) musel bych být, abych věděl jak a kam přesně REIKI poslat lépe, než REIKI samo.

Nevím jak moc bych musel být sebepoznaný (osvícený? ) abych mohl s jistotou tvrdit "můj záměr je v souladu s universem (Bohem).

A jak to máte vy?

Těma jinýma pojmenováníma v závorkách navrhuju, že toto pro mne platí obecně, nezávisle na víře (vyznání? světonázoru? :o)

Jo a platí to pro dávání jako takové. Něco jiného je samozřejmě terapie (kde třeba REIKI je jen součást a ne ta hlavní) založená na vztahu terapeut - klient, tam by vždy měl být alespoň nějaký rámcový kontrakt a se záměrem je to pak o hodně složitější - což tady rozebírat nechci.

Díkes za rozdělení se, kdo dává, vždy i dostává, mějte se krásně!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 4:21 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Nevím jak moc bych musel být sebepoznaný (osvícený? ) abych mohl s jistotou tvrdit "můj záměr je v souladu s universem (Bohem).


Dle mého se poznají všechny vysoké myšlenky a záměr: volností, svobodou, uvolněností, plynutím, harmonií, láskou..........

Jinak já reiki spíše přijímám, než dávám a reiki se stávám, respektive reiki mě vyladí jako když opravář pián naladí piána.

Jako když vezmete ladičku, rozechvějete jí a dáte ke struně, struna bude rezonovat stejně jako ladička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 9:27 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Nevím jak velký mistr (guru? spasitel) musel bych být, abych věděl jak a kam přesně REIKI poslat lépe, než REIKI samo.


Tomáši, já mám trochu jinou teorii, ke které jsem po čase dospěla.
Čím dál méně se přikláním k "inteligentní energii" a nabývám přesvědčení, že tu inteligenci má naše tělo, nebo chceš- li, naše podvědomí.
Já se pokusím předat energii a samo tělo určí, kam ji nasměruje a kde ji maximálně zužitkuje.

Pokud má např. někdo zánět v kloubu, tak samozřejmě přiložím ruce na kloub a už přiložením rukou určuji místo působení.
Jestli a jak reiki "pracuje" dál uvnitř těla, to už samozřejmě neovlivním a ve většině případů také energie postupuje dál od místa bolesti.
Když říkám "děj se vůle tvá, ne má" myslím tím člověka, kterému reiki přímo dávám nebo posílám. To jsem si uvědomila teprve nedávno, když mi došlo, že pro tuhle formulku (abych jí uvěřila) potřebuji tu vůli k něčemu (někomu) konkrétnímu přiřadit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 10:41 pm    Předmět: Citovat

Zetíku ja sice pouzivam termin "davam", "davani" atd., protoze myslim mu tady vsichni rozumime stejne, ale vlastne myslim "zprostredkovavam", dik, zes mi to opet pripomnel.

Mamko klidne se podepisu i pod Tvou teorii. Ja objektivne nevim, jestli je inteligentni telo nebo zda je skutecne neco, co jsme pojmenovali REIKI svebytne a samo o sobe inteligentni. Myslim, ze to objektivne nejde zjistit a je mi to hlavne uplne jedno.
To co jsem chtel rici je, ze se snazim otevrit empatii a netahat do toho sve pocity, sve nazory, sve logicke mysleni, svou schopnost analyzy. To vse pred tim i potom, ale ne behem davani. A ve chvili, kdy verbalizuju jiny zamer, nez proste dat reiki, byt by byl sebevznesenejsi, tak uz tam neco z tech nazoru a pocitu a logiky je, cimz tu empatii omezuju.

Vysvetleni "dej se vule Tva ne ma" mas perfektni, to mne tuze potesilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2007 7:45 pm    Předmět: dimenze záměru Citovat

náš záměr určuje, co bude energie, se kterou pracujeme, tvořit. Na záměr se ptáme otázkou: co chci. A odpovědí je záměr.Pokud nevíme,co chceme, nevíme ani,co tvoříme. Dokud tohle nevíme a přitom chceme posílat reiki, je funkční na nic nemyslet. Ale to, že energie pak tvoří zdraví není způsobeno nějakou skrytou inteligencí té energie nebo těla, ale tím,že jsme spojeni se záměry, které nás přesahují. Když máme čistou mysl, mohou se tyhle záměry projevit a tvořit, myšlenky pak tuhle energii rozptylují nebo způsobují, že tvoří něco,co se nám nelíbí.
Další fází je pracovat se záměry vědomě, uvědomovat si, čeho chceme dosáhnout a tam směřovat energii. Ovšem ne vše,co se nám mihne hlavou je fukční záměr. Ten poznáme svým srdcem a souzní s nejkrásnější představou o našem životě. Pokud se záměr nedaří realizovat nebo je v rozporu se záměrem někoho jiného, je to signál, že existuje lepší záměr, který je v souladu s osobními záměry více lidí.

Formulace účinných a funkčních záměrů má svá pravidla.
1.Vše, co je v záměru, je vytvořeno
2.Vesmír nezná předponu ne-
3.Záměr je o mě/ o nás
4.Záměr je realizovatelný, jen pokud je živý
5.Zaměř se na výsledek
6.Každá podmínka je omezením
7.Věř svému záměru

Když posílám/dávám léčivou energii, mým záměrem je "chci uzdravit" nebo "chci tvořit zdraví" nebo "chci vyléčit" , pokud jste profesionální terapeuté a rozumíte své práci, můžete být ještě konkrétnější. V záměru se nezaměřuju na proces (nemoc), ale na cíl (zdraví), formuluju ho tak, aby byl o mě a ne o pacientovi, to má za následek,že žádný druhý člověk nemůže můj záměr bojkotovat, pokud ho nebojkotuju sám. Záměr je bezpodmínečný, žádné "aby", a pevný, žádné "ale". A je živý, proto je v něm sloveso v činném rodě a v přítomném čase, nic z budoucnosti ani z minulosti.

Dalším stupněm práce se záměry, je práce v dimenzi hara, která je hloubš než dimenze energetických polí, kde pracujeme s léčivými energiemi, tam dokonce dochází ke slaďování záměrů lidí mezi sebou a tvorbě záměru společného. Když léčení vychází z této úrovně je nesrovnatelně účinější. Konkrétním krokem je vedení pacienta k tomu, aby si i on uvědomil,co chce a sladil svůj záměr s mým, např. "chci se uzdravit" nebo "chci být zdravý".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 8:39 am    Předmět: zámer Citovat

Takže je asi rozdiel vo význame a vhodnosti použitia - ja napr. rada používam : pre liečbu a harmonizáciu tiel XY - ak dobre rozumiem, lepšie by bolo : pre vyliečenie a zharmonizovanie tiel??
Myslím, že dobre štylizovaný zámer je dôležitý - podelí sa niekto s tým svojím - pre lepšie pochopenie, len sa učím Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 10:03 am    Předmět: Citovat

nelze říct, že nějaký záměr je lepší než jiný. Ale pokud se jeden záměr kříží z druhým, pokud je v rozporu se záměry jiných lidí nebo nám nepřináší to, co chceme, lze vytvořit funkčnější záměr. Právě funkčnost je pro mě hlavním kriteriem při tvorbě záměrů. A fungující záměr je takový, kterým vytvořím to, co chci. Pokud tvořím něco, co se mi nelíbí nebo co nechci, je nefunkční.
Příklad z politiky: lidi pořádali demonstrace a křičeli: "nechceme radary" - tohle je záměr a ten tvoří. Ale co? Vesmír neslyší NE- takže slyší "chceme radary". Zaměřili se na to, co nechtějí místo toho, co chtějí. Takže k vybudování radarové základny jsme mnohem blíž než před demonstracemi. Energie (reiki) kterou do akcí vložili vytvořila radar.

Hexo, záměr "pro léčení a harmonizaci těl" je nefunkční. Proč? Zaměřuje se na proces ne na výsledek. Léčení totiž může trvat věčně, ale pacient se chce uzdravit, což je něco úplně jiného. Samozřejmě je spousta lidí, kteří do nemoci utíkají, aby nemuseli řešit podstatu problému a tak se vlastně uzdravit nechtějí, proto je úkolem léčitele dovést pacienta i k poznání a uvědomění si tohoto stavu. Dále v tvém záměru není sloveso, právě sloveso říká energii, co má dělat. Bez slovesa energie stojí a čeká. Funkčnější záměr je třeba: "vyléčím a zharmonizuju těla".

Pak je důležitá otázka, co vlastně chceš ty sama a jestli tento záměr je v souladu s tvým nejhlubším záměrem, s nejkrásnější představou o životě, kterou v sobě nosíš. Pokud není, nebude fungovat ani ten. Proč vlastně chceš léčit a harmonizovat těla druhých lidí? Jaký pocit máš z toho, když to děláš a co prožíváš, když se ti to daří?

Když léčím já, prožívám radost. Dělám to pro radost, prožívám jednotu, sám se sebou, s druhým člověkem, s Bohem, prožívám,že všichni jsme jeden. Vnímám lásku a sdílím lásku a tím, že lásku dávám, vím, že jí mám a tak jí i prožívám a tak přijímám i lásku,která ke mě přichází. Z tohoto záměru pak vycházejí i mé záměry, afirmace, při léčení: "miluju" nebo"miluju tě" nebo "uzdravuju" nebo "dávám zdraví"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 10:37 am    Předmět: Citovat

energie Reiki je podle mne tak mnohostranná a inteligentní v tom, že nám umožňuje pracovat jak bez záměru tak se zaměrem. Jelikož platí duchovní zákony, tak pokud si troufáme pracovat se záměrem a někde uděláme chybu, je to zařízeno tak, že tu chybu poznáme na sobě. Je to báječná výuková lekce. Máme možnost pracovat jen tím, že prostě jen necháme Reiki proudit. Do těla, situace,.....Můžem si vyzkoušet dát jí směr. A taky to funguje báječně. Pokud pracuji na sobě a nebo na žádost někoho, kdo si je vědom, že to, že něčemu dám záměr, že to nasměruju na konkrétní záležitost a taky že to nemusí být zrovna to pravé co by bylo to nejlepší zrovna te hned, pak mám báječnou možnost obdržet výukovou lekci. Můžu se pak na konrétním příkladu dozvědět, jestli to bylo dobře mířeno, nebo že jsem mohla docílit daleko lepšího efektu kdybych svůj záměr vynechala.I to je báječný způsob jak poznat celou svou bytostí význam toho výroku "staň se vůle tvá". Chcete-li-"měj z toho ten největší užitek a v míře jaký je pro tebe nejvhodnější." Atd.
Proč ale odmítat záměr třeba když potřebuji vyčistit kámen, místnost, čakru, nabít vodu?Pracuji na konrétní věci, a vím co potřebuji udělat. To byl jen malý příklad konrétního záměru.
Každý jsem jiný a každý pracujeme tak, jak nám to vyhovuje a myslím, že na podstatě se shodneme. Mít na paměti svobodnou vůli bytosti, které Reiki chceme zporstředkovat.
A když to porušíme, dostaneme za uši my, ne ten kdo je příjemce. Pokud stačí jen malý políček jako jemné upozornění, fajn. Pokud potřebujeme ten kopanec větší, máme ho mít. V tom je Reiki báječná. Umožňuje hlavně osobní růst a rozvoj.
Souhlasím s tím, co výše napsal Ilumauir. Pokud je náš záměr v rozporu s naším životním plánem, tak můžeme na splnění čekat jak dlouho chceme a nic se nekoná. A pokdu na některé úrovni- podvědomí a výš splnění něčeho, co si přejeme , odmítáme, defactio tomu nevěříme, myslíme si že si to nezasloužíme, zkrátka jsou tam pochybnosti, byť minimální, tak zas máme smůlu. To souvisí jak se zdravím, tak s pocitem sounáležitosti, se vztahy, pocitem dostatku lásky, s láskou k sama sobě, s pocitem že mám něčeho dostatek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 1:01 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
nelze říct, že nějaký záměr je lepší než jiný.

Hexo, záměr "pro léčení a harmonizaci těl" je nefunkční. Proč? Zaměřuje se na proces ne na výsledek.
Dále v tvém záměru není sloveso, právě sloveso říká energii, co má dělat. Bez slovesa energie stojí a čeká. Funkčnější záměr je třeba: "vyléčím a zharmonizuju těla".

Pak je důležitá otázka, co vlastně chceš ty sama a jestli tento záměr je v souladu s tvým nejhlubším záměrem, s nejkrásnější představou o životě, kterou v sobě nosíš.



Táto téma je pre mňa veľmi zaujímavá, lebo - ako pri všetkom, názory sa trochu líšia a keďže sa len učím a spoznávam čo všetko vlastne spadá do reiki - som si vedomá , že robím aj chyby. Nievždy pochopím celú hľbku napísaného, občas aj po čase nájdem v príspevku niečo čo mi "docvakne" Embarassed a odrazu "som doma" a objasní sa mi ďalší kúsok práce s Reiki.
Proste stále dookola čítam a aj pčúvam, aký je správny zámer veľmi dôležitý, tak som rada, že som sa dopátrala aj konkrétnejších rád. Very Happy

SOM RADA, ŽE SA TÁTO TÉMA PREBERÁ PODROBNEJŠIE Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 11:12 pm    Předmět: Citovat

Ilumauir, zajímalo by mě, u koho ses učil pracovat s Reiki, protože to, co popisuješ je klasická práce s pránou. Reiki je jen určitý nejharmoničtější stav prány. Nikdo Ti nemůže vzít Reiki z 3. čakry a pokud mám nějaké zkušenosti, tak do práce s Reiki učím zásadně žádné své záměry nevkládat. Když už tak: Ne má, ale Tvá vůle se staň.
Věř si nebo nevěř, ale Reiki (a Pánubohu) není třeba poroučet, stejně tak není dobré poroučet ani větru a dešti. Přesto se vždycky najde někdo, kdo to zkouší.
Sumasumárum - tak jak to popisuješ, působíš pránickou energií a takové působení má jiná pravidla, než Reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 7:26 am    Předmět: x Citovat

Jsem momentálně ve stádiu, přehodnocování pohledu na nemoc a léčení (v tom co je a není vyléčení nebo úspěch pro danného člověka, ale to je jiné téma).

Myslím, že obě verze jsou potřebné. Přece když potřebujete posílit pamět, nemá logiku poslat reiki bez záměru. Pošlu se záměrem posílit pamět. Prostě trochu nasměrovat, s vědomím že vím co dělám. Možná i proč to dělám. Otázka je co je záměr? Jestli je myšlen jako moje chtění, nebo zaměření na problém a otevření léčivé síly.
Pořád si myslím, že kdyby bylo záměrem existence univerzální léčení, tak by si léčení zařídila sama a nemontovala by do toho lidský prvek. Zjednodušeně řečeno by "zasvítilo na dotyčného světlo a bylo by po problému", abych přirovnala to co myslím k něčemu srozumitelnému.

šamanka
PS: jo teď mi napadlo, že bych záměr přirovnala k tomu, že vím co dělám. Ve smyslu lidského prvku, který o druhém přemýšlí a nehrne to horem dolem s výmluvou na boží vůli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 12:52 pm    Předmět: Citovat

to Damao: svou roli na Zemi nazývám "duchovní průvodce" , je to trochu o něčem jiném než být léčitelem, takže s tou energií pracuju jinak než se učí v reiki. Ale cítím, že oba systémy jsou kompatibilní a různými cestami vedou ke stejnému cíli. Mou hlavní činností je práce se záměrem a to v nejobecnějších souvislostech, nejen při léčení. Energie, se kterou pracujeme, je tvořivá, prostě kudy teče, tudy tvoří a když neteče, tvoří taky. To, co vytvoří, pak závisí na tom, jaký záměr měla, jaký záměr jí byl dán. Systém, který používá Reiki a který se snaží eliminovat veškeré individuální záměry léčitele a ponechat pouze vyšší nevědomé záměry, není vůbec špatný. Ale lze ho posunout dál tím, že nevědomé záměry se stanou vědomými a to nejen na straně léčitele, ale i pacienta. To je to, o čem tady píšu. Ty jako léčitel můžeš směrovat energii, aby tvořila to, co chceš. Ostatně, když nejsi v roli léčitele, tak to děláš pořád, možná nevědomě. Všechno, co si v životě přivoláme a vytvoříme, vzniká právě takhle. Naše záměry ovládají energii kolem nás a ta tvoří, pokud si nejsme ale svých záměrů vědomí, můžeme tvořit něco, co se nám nelíbí. Ve chvíli, kdy si je uvědomíme, máme příležitost ty záměry změnit, aby energie tvořila to, co chceme.

Klasickým příkladem "braní energie přes 3.čakru" je hádka, kdy se jeden druhého snaží přesvědčit, že má pravdu, kdežto ten druhý ne. Ve chvíli, kdy jeden "zvítězí" a ten druhý má pocit, že jeho argumenty selhaly, právě dochází k braní energie.

to šamanka: odpověz si na otázku "co chceš"? odpovědí je záměr. A co chceš, to vesmír vytvoří. Víš, co chceš? Víš, co tvoříš? Víš, co děláš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 2:39 pm    Předmět: Citovat

ilumauir: musím říct, že to co tady píšeš je mi hodně blízké, blízké tomu, co a jak dělám

Hodně zdaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 3:31 pm    Předmět: ANO.Buď vůle tvá. Citovat

Damao napsal:
Ne má, ale Tvá vůle se staň.
Věř si nebo nevěř, ale Reiki (a Pánubohu) není třeba poroučet, stejně tak není dobré poroučet ani větru a dešti. Přesto se vždycky najde někdo, kdo to zkouší.


Damao ono "Ne má, ale Tvá vůle se staň", předpokládá zvládnuté
umění pokorného naslouchání a konečné odevzdání se do rukou Božích, tedy i zralost a pochopení poněkud jiného řádu. Wink

Chtění a práce s myslí směrem k ovlivnitelnosti čehokoliv ven,
(nikoli stáletrvajícím směřováním pozornosti dovnitř) je opačnou cestou, ať už je v tom přítomen jakýkoli takzvaný šlechetný úmysl.

Tyhle dvě úrovně se těžko potkávají.
Je tu jen jeden Konatel (nebo vůbec žádný-jak se to vezme). Buď se Mu snažím neustále naslouchat, přiblížit se Řádu, nebo třeba "řídím" celou Zeměkouli.
Vše je možno, cesty jsou různé. Surprised

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 3:34 pm    Předmět: Citovat

To je přesně ono, Tooro. Když jsem byl v prvním ročníku vysoké ekonomické, taky jsme měli zmákuté všechny ekonomické i sociologické problémy světa. Vím, vím... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund