Fórum - Zobrazit téma - co to je mít se rád? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - co to je mít se rád?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

co to je mít se rád?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so duben 28, 2007 3:15 pm    Předmět: Citovat

nemo napsal:
Tooro to ze je mi ze me spatne to ze jsem zjistil ze oproto ostatnim jsem uplne mimo? to me ma nakopnout?


Nemo,
žádní ostatní nejsou tvým měřítkem. Jednak nevíš jak kdo konkrétně na tom je a co jak prožívá. Musel bys trávit v jeho přítomnosti značný čas a i to má ještě stále značně omezenou výpovědní schponost (omezena je už jen naším vnímáním samotným-tedy určitou schopností dobrého rozlišování).
A potom...leckdo už mluvil jako kniha a doma po sobě házeli nádobím. Wink Shocked
Takže mimo můžeš být jen když budeš chtít být jako někdo jiný. To jsi potom mimo - hlavně mimo sebe.

A to, že tě to nakopne? No jasněže. Co jinýho nás nakopává, než to, že se necítíme dobře, tak jak jsme. Question Wink
Popostrčí tě to k tomu, abys začal hledat cesty jak se prostě cítit dobře.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so duben 28, 2007 4:26 pm    Předmět: Citovat

nemo napsal:
je to složitější ja nechci být pasivní a válet se doma, ale nevím co ... to stejně nemá cenu rozebírat nic bych nevyresil jen se sebelitoval nadaval si uz je mi mistama ze me vazne na bliti s prominutim Mad


Klidně se zeblej třikrát dokola. Jednou tě to omrzí a začneš hledat cestu z toho kola ven. Ale přeskočit žádnou zkušenost nemůžeš.

A propos, hledal's nějakou odbornou pomoc kromě diskusí na tomto webu s amatéry, co jsou občas chytří jak rádio? (Pro zamezení nedorozumění - tím myslím sebe.) Nápravu propitých jater, opravu špatně vyplněného daňového přiznání nebo přezutí letních pneumatik si taky neděláš sám ale najímáš si experty. A to se jedná o kraviny.

Nebyl bys první případ, kdo by požádal odborníky o pomoc s tím, co tě drbe. Spíš bys byl padesátý šestý. Takže problém je dobře znám a je známa i cesta k nápravě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2007 12:43 pm    Předmět: x Citovat

Víš nemo ty tam píšeš jedno důležité slovo: CHCI ale nic s tím neděláš. Neříkej, že není nic co by tě nebavilo? Ten první krok je vždycky nejtěžší, ale ten druhý a další už jde fakt líp. Nedávej si pro začátek velké cíle, zační hezky od malého krůčku. Máš nějaké známé, kámoše... vyraz třeba do kina, na kolo, na fotbal,... takový fotbálek na úrovni okresu, kde diváci diskutují s rozhodčím a nadávají vlastním i cizím hráčům je docela zábava...Já se kdysi z nouze naučila vyrážet třeba na koncerty sama
a později mě nedělalo problém jet klidně na akci, kde jsem nikoho neznala a kam se nikomu známemu nechtělo. Lidi jsou velmi komunikativní bytosti a seznámit se není tak těžké.
Mimochodem, co začít od Adama. Co bys vlastně chtěl? Jaké máš časové a místní možnosti? Proč se pořád lituješ? Tutově budeš inteligentní normální kluk, což není důvod k žádné lítosti, naopak - máš před sebou spoustu života a možností co s ním udělat. A každé nové vědomosti a zkušenosti se ti budou později mooooc hodit. Jak dobrý tak špatný. Čas je totiž hrozně relativní veličina a čím je člověk starší tím rychleji utíká, hůř se dohání co člověk kdysi zameškal.

šamanka
PS: zajímavých akcí všeho možného zaměření jsou desítky po celý rok. Stačí se příhlásit a dojet, program zajištěn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2007 1:54 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem tu nebyla dobré dva týdny a koukám, že se pořád řeší nemo - jeho chtěl bych, nevím co a nevím jak.

Nemo, když se s odstupem času zase probírám tvými nářky a snahou ostatních o radu, tak mě napadla moje babi, která nám v podobných situacích říkávala : " válku na vás, parchanti zhejčkaný. Pak byste si začali vážit toho, že jste zdraví, máte co jíst, kde spát, můžete jít, kam chcete...atd."

Já ti to,nemo, neříkám tak natvrdo, jako moje babi, ale doporučila bych ti, aby ses nad jejími slovy zamyslel. Mají hodně do sebe Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 11:06 am    Předmět: Citovat

tak uz mam dalsi duvod proc se za sebe stydet
Mamko jo a mimochodem jsem vojak takze pro me by to znamenalo neco jineho nez asi pro vas Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 11:48 am    Předmět: Citovat

Nemo...... celej život s tím nemusíš nic dělat, 10, 20, 30 .....100 let...... vždy je to jen naše volba. Důležité je udělat první krok, i sebemenší.

Poslední moje doporučení pro Tebe je kniha od Paula Coelho - POUTNÍK, MÁGŮV DENÍK, určitě ji budou mít i v knihovně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 12:20 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
...tak mě napadla moje babi, která nám v podobných situacích říkávala : " válku na vás, parchanti zhejčkaný. Pak byste si začali vážit toho, že jste zdraví, máte co jíst, kde spát, můžete jít, kam chcete...atd."


Ahoj Mamko. Very Happy
Záleží na tom, jak se to vezme. Pokud by tyhle různé depky byly z nedostatku zaměstnání, tak máš jistě pravdu. Idea
Právě, že ony ty doopravdický nárazy světla - ty zevně bezpříčinné pocity zmaru přicházejí v době, kdy si naše okolí myslí, že k nim nemůžeme mít vůbec žádný důvod. Případný boj o holou existenci to může sice na chvíli odsunout ad-akta, ale v nejbližším trochu-klidu to vyplave znovu. Cool
Souhlasím však, že sebelítost je k ničemu, je potřeba si ji přiznat a hledat cesty...tedy skutečně něco začít sám se sebou dělat, a ne kňourat.
Je dobrý pozorovat, kdy k nějakému tomu pevnému rozhodnutí, něco změnit, dojde. Do té doby jsou to stále dokola jen takové láry-fáry.

nemo napsal:
tak uz mam dalsi duvod proc se za sebe stydet
Mamko jo a mimochodem jsem vojak takze pro me by to znamenalo neco jineho nez asi pro vas


Podívej se Nemo,
jestliže jsi voják a chodíš na tohle fórum, tak už tím jsi možná takovej trochu netuctovej voják. Wink Smile
A důvodů proč se za sebe stydět nebo proč být na sebe hrdej můžeme najít nepočítaně, stačí říct. Jenže je to jen taková hra mysli v jistém okamžiku - berlička pro vyvážení mezi stavy: negace-pozitivum. Tohle ale ještě samo o sobě nijak nezabrání tomu, že se dost často budeme cítit tzv. "pod psa."
Tak by to chtělo si poněkud víc sám sobě porozumět a hledat způsoby, jak s tím nějak opravdověji naložit.
Nebo ještě nenastal ten správný čas a tak by možná ušetřilo zdejším přispěvatelům jejich čas trávený psaním de-facto nechtěnných rad pro tebe, (což je dáno tvým nechtěním skutečně se některými řídit) kdybys vždycky přišel a řekl to rovnou - Jdu si sem trochu poztěžovat sám na sebe a pak zas pojedu po starým, protože to ještě není tak hrozný, že bych s tím chtěl něco dělat. Rolling Eyes

A bude to, milý Nemo. Laughing Wink
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 12:52 pm    Předmět: Citovat

trochu jste me nepochopili, ja si to vse dobre uvedomuju ze mam co jist kde spat atd, ale prave to ze toho nedokazu vyuzit me stve ze jen zbytecne promrhavam neco co by nekdo jiny rad vyuzil ale nema to (tj. zivot)
ja jsem vam opravdu vdecny za vsechny rady ale je jich tolik ze uz nevim ci driv, a navic to bych cely den nedelal nic jineho uz ted mam problem jit spat driv nez o pulnoci
mejte se fajn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 1:02 pm    Předmět: Citovat

nemo: Napiš si seznam co tě zaujalo. Všechny rady co tu jsou jsou malé berličky. Až budeš mít napsané vše co tě zaujalo na papíře, očísluj si je od nejmenší po největší, podle toho která věc tě zajímá nejvíce. Dej si ten papír na velmi viditelné místo abys na nj vždy viděl. Nu a pak si je postupně jednu po druhé splňuj a odškrtávej si je taky velmi viditelně.

Krok za krokem, nic nejde narás, udělej si v tom systém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 1:06 pm    Předmět: Citovat

nemo napsal:
trochu jste me nepochopili...
...rady ale je jich tolik ze uz nevim ci driv, a navic to bych cely den nedelal nic jineho uz ted mam problem jit spat driv nez o pulnoci
mejte se fajn


Nemo,
máš pravdu, nechápu tě. A víš v čem? V tom, že si povídáš, že chceš radu a pak o ní nechceš, nebo nemáš dostatek času si ji přečíst. Nejde o to všechno vyzkoušet, ale vybrat si to, co tě osloví, ale pak jít do hloubky. Třeba se dál toho dotyčného ptát na jeho zkušenosti, prostě projevit skutečný zájem, bez něj to opravdu nejde. Jenže ty chceš zřemě nějakou instantní kaši, co se sní a je už dobře. Sad Taková není.
Tak se nám naskýtá další možnost - zůstat v tom, že nám nikdo nerozumí a přitom nevědět, že nerozumíme my a to hlavně sami sobě.
To je to celé jádro pudla. Idea
Vše dobré Nemo.
Ahoj.
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 5:56 pm    Předmět: Citovat

Nemo,
baví tě být vojákem? Jsi voják z povolání? Není třeba tvůj problém v práci?
Možná proto se nedokážeš sám rozhodnout, jak dál. Voják bývá vykonavatel jasných rozkazů a my tě tu přesvědčujeme o tom, že nic není takové, jaké se zdá....
Přesto by ti tvé povolání nemuselo být napřekážku, pokud si věci srovnáš a najdeš SEBE.

Tooro, samozřejmě s tebou souhlasím, ale mne zrovna napadla slova naší bábiny. Někdy i v mezních situacích můžeš si najít směr, zjistit, co je nejdůležitější pro sám život... to ostatní je jako domácí džem na chlebíku s máslem (já ho moc ráda Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 6:30 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Někdy i v mezních situacích můžeš si najít směr, zjistit, co je nejdůležitější pro sám život... to ostatní je jako domácí džem na chlebíku s máslem (já ho moc ráda Laughing )


Souhlas Mamko, Laughing
všechny trable jsou jen zakuklený šance. Idea
A není to málo. Wink
Tak dík za ten chlebík s džemem, i za to když krajíc zrovna namazanou stranou do prachu ulice padne. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 7:26 pm    Předmět: Citovat

Kdo nezažil, nepochopí. Jsou to pocity, které se vrací ve vlnách. Chvilku je vám fajn a ten špatný pocit si snad ani nedokážete představit. Pak se to zvrtne dolů a máte pocit, že vás to zadusí. Všude kolem je jen černota, beznaděj a mizérie. A hlavně - jako by to nikdy nemělo skončit. Vidíte jen bezvýchodnost a naprostou nesmyslnost všeho. A při tom všem paradox, že v podstatě máte úplně všechno, co by vám mělo stačit ke štěstí, ale prostě štěstí necítíte ani náhodou. A debaty na téma: Vždyť ty nemáš vůbec důvod a blablabla jsou sice naprosto pravdivé, ale taky totálně k ničemu. Mnohaletá zkušenost, cyklicky se opakující, řešena v ordinacích psychiatrů a nevyřešena, jen utlumena psychofarmaky, momentálně odročena, bez léků, s pomocí reiki a milionu přátel, díkybohu, amen.

A jinak,nemo je moc fajn člověk, který se umí bohovsky bavit a odvázat. a moc fajn se s ním povídá Wink

máš v sobě obrovský potenciál, nemo. A sílu. Uvědom si to a toho vědomí se drž. A víš, co pomáhá? Když to na tebe přijde, začni se bavit. Ze začátku je to vlastně přetvářka, ale časem ti to uleví. Prý když je ti mizerně a i přesto se začneš usmívat, spustí se ti nějaká hormonální reakce nebo co... a věř mi, funguje to. Ne, že by to byl zázračný lék, ale na přechodnou chvilku...a jinak zatni zuby a počkej, až to přejde z minima na nulu a pak do maxima Smile Neříkám, že život s tímto je pohoda, ale snad nás to má někam posunout. Já už začínám odhalovat, co za tím stojí u mě, tak na to přijdeš taky. A tlapkej se, bobku, je to lepší než antidepresiva Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 7:39 pm    Předmět: Citovat

klofi napsal:
Neříkám, že život s tímto je pohoda, ale snad nás to má někam posunout. Já už začínám odhalovat, co za tím stojí u mě, tak na to přijdeš taky.Very Happy

Jasněže. Nic nového pod sluncem. Kdo od toho nezdrhá, nesnaží se každou tuhle chvíli rychle rozptýlit, tedy vědomě s tím pracuje, ví dobře o čem je řeč.

Tak si to tady pěkně Klofi všichni notujeme, každý svými slovy, z rozličné vlastní zkušenosti mluvíme de facto o jednom a říkáme v podstatě totéž.
Jenže když on Nemo nemá čas. Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 7:59 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Kdo od toho nezdrhá, nesnaží se každou tuhle chvíli rychle rozptýlit, tedy vědomě s tím pracuje, ví dobře o čem je řeč.


Věř mi, že v tu chvilu od toho utíkáš. Já jsem taky momentálně děsně chytrá, protože mám pár měsíců pauzu. Ale když v tom lítáš, nedokážeš řešit nic. A když máš lepší chvilku, potřebuješ se zregenerovat a nadechnout. A ty chvilky jsou krátké. Nevím, tooro, nakolik máš zkušenost s dlouhodobými depresemi, s nimi se opravdu nemůže pracovat v momentě, kdy se potápíš. Tím ovšem neříkám, že nemo má sedět s rukama v klíně. Ale musí počkat, až pomine to nejhorší.

Myslím, že víc rad už nevytvoříme, nemo. Buď na příčinu musíš přijít sám a pracovat s ní, nebo zahájit terapii. Asi spíš tu terapii. Co je ale fajn, dát člověku oporu. Prostě být. Podpořit. A to můžem, že jo?

Nemo se dostane k tomu, že to začne řešit. Dostane chvilku klidu a jestli se do toho nepustí, bude příští ponor hlubší. To je bez debaty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund