Fórum - Zobrazit téma - co to je mít se rád? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - co to je mít se rád?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

co to je mít se rád?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 7:30 am    Předmět: co to je mít se rád? Citovat

bavil jsem se s pár známými a když jsem jim rekl ze mým řešením je mít sám sebe rád tak se mě zeptali co si pod tím představím a já nevím přesně co. Můžete mi to nejak vysvetlit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 9:01 am    Předmět: Citovat

Nemo, je škoda, že si dříve neprocítíš, co taková duchovní pravda skutečně znamená. Hluboko uvnitř sebe máš všechny odpovědi na otázky, jen člověk musí postupně přiřadit ty správné otázky a odpovědi k sobě.
Pro mne znamená mít rád sám sebe to, že se učím přijímat se. Přijímat se s láskou, to jest bez podmínek a posudků.
Ty světlé a dobré stránky se přijímají nesnadno, protože člověk se někdy za ně až trošku stydí a dokonce sleduji, jak jsme se naučili, to, v čem opravdu vynikáme, trošinku shazovat. Nesmyslně, samozřejmě. Přijmout ty stinné stránky je taky hodně těžké, zvlášť když si uvědomíme, že ten "stín" jsme vytvořili my sami, aby "to nebylo tolik vidět".
Tak tedy, cítím, že mít rád sám sebe znamená, že dokážeme přijmout sebe sama takové jací jsme. Jedině pak s tím můžeme začít něco dělat.
Ještě je nutné něco dodat. Filozof Epiktét říkával svým žákům: "Nemůžete měnit, co vám nepatří. Kdo jste, do jaké rodiny jste se narodili, jaké máte vlastnosti. Měňte to, co vám patří - svoje postoje, názory, myšlenky, strachy. Ty vám patří - jsou vaše - tak ty měňte."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 3:07 pm    Předmět: postoj Citovat

Ahoj Damao, tak s týmto plne súhlasím :

Nemůžete měnit, co vám nepatří. Kdo jste, do jaké rodiny jste se narodili, jaké máte vlastnosti. Měňte to, co vám patří - svoje postoje, názory, myšlenky, strachy. Ty vám patří - jsou vaše - tak ty měňte."


Často som sa zbytočne vyčerpávala"bojom" s vecami, ktoré nedokážem zmeniť / teda, nie žeby sa mi to už vôbec nestávalo Embarassed Wink / a poriadne ma štvali- dostala sa mi do rúk kniha Božská intuícia od Lynn A. Robinsonovej - a tam / str.42/ ..........jediné, čo môžeme zmeniť, je náš postoj. Táto veta mi neraz pomôže prijať seba a všetko okolo tak, ako to živoť prináša - nemíňať energiu na boj a obranu,neutápať sa v sebaľútosti a obviňovaní druhých, ale na budovanie môjho lepšieho ja......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 9:21 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Hexa,
však vieš, ako ťažké je to, čo vieme, takisto žiť. Pekné sviatky prajem.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 12:39 pm    Předmět: x Citovat

Mít se rád je pro mě to co napsal Damao. Tedy naučit se nejdřív poznávat co jsem zač. Všechny svoje stránky, talenty, názory - dá se říct jako když si analyzuju cizího člověka. Pak je mít rád a přijmout je jako svoji součást. Šla bych ještě dál v tom, uvědomit si, co mi škodí a víc se věnovat tomu co mi prospívá - mít rád nejen svoje vlastnosti, ale i svoje tělo ať už je nedokonalé jak chce, dát mu co potřebuje - výživu, odpočinek, radost, péči, protože nám to zase vrátí v příjemném pocitu zdraví. A další mít se rád je nenechat si ubližovat od druhých. Po všech stránkách. Co se mi nelíbí nemusím trpět, žít ve vztahu kde je mi ubližováno třeba psychicky...
Mít se rád je taky uvědomit si, že si zasloužím stejné věci jako všichni lidi na světě - dostatek lásky i uspokojování dalších svých potřeb. Nejsem o nic lepší ani horší než zbytek lidstva. A když si dokážeme tohle připustit i uvnitř. může to hezky provětrat náš život.

šamanka
PS: vím, že se toho: mít se rád spousta lidí bojí, protože si pod tím mylně představují sobectví, pýchu, nesnášenlivost atd. Ale platí: když nemáme rádi ani sami sebe, jak můžeme ty ostatní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kiki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.9. 2002
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 8:36 am    Předmět: Citovat

šamanka:
PS: vím, že se toho: mít se rád spousta lidí bojí, protože si pod tím mylně představují sobectví, pýchu, nesnášenlivost atd. Ale platí: když nemáme rádi ani sami sebe, jak můžeme ty ostatní?

K tomu bych ráda ještě dodala: Když nemáme rádi sami sebe, jak můžeme chtít, aby nás milovali druzí?

K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2007 8:40 pm    Předmět: co je to láska? Citovat

narodili jsme se a byli jsme plní lásky, ale cestou životem jsme tu lásku někde vytratili. A jako dospělí se bojíme, že lásky je nedostatek a pokud nějakou lásku chceme, musíme jí od někoho získat, donutit někoho, aby nás miloval. V srdci máme prázdno a jen když máme někoho, cítíme, že máme lásku, cizí láska nás naplňuje. A láska je to, co potřebujeme k životu a tak se bojíme, že o lásku přijdeme a děláme všechno proto, abychom o ní nepřišli. A nejvíc ze všeho se bojíme, že nám někdo vezme tu kapičku lásky, co nám v srdci zůstala a my už nebudeme mít nic. Proto jsme nedůvěřiví, uzavření a opatrní, proto lžeme, krademe a vraždíme, abychom zístali lásku, ale dostáváme jen nenávist, to je totiž to, co máme ve svém srdci. Nenávidíme sami sebe.

Až ve chvíli, kdy si uvědomíme, že my sami jsme zdrojem lásky, že jen naše vlastní láska nás dokáže naplnit, ucítíme lásku druhých. Reiki rovná se láska a tahle energie proudí přímo ze srdce. Ale co by dával léčitel pacientovi, kdyby sám sebe nenáviděl? Jen nenávist, protože nic jiného v srdci nemá. Proto je první podmínkou, aby léčení fungovalo, to, že léčitel naprosto absolutně a bezpodmínečně miluje sám sebe, že sám sebe přijímá a dává si to nejlepší od života, po čem touží jeho srdce. Teprve pak pacient může ucítit léčitelovu lásku a prožít svou vlastní.

Láska je nepřenosná, reiki je taky nepřenosné, ani jednu formu energie nelze přenést na druhého člověka. Lze jen dovést druhého k uvědomění, že on sám je zdrojem lásky a reiki, které ho udraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 11:24 pm    Předmět: Re: co je to láska? Citovat

ilumauir napsal:
Láska je nepřenosná, reiki je taky nepřenosné, ani jednu formu energie nelze přenést na druhého člověka. Lze jen dovést druhého k uvědomění, že on sám je zdrojem lásky a reiki, které ho udraví.


Hluboce se mýlíš. Láska i Reiki se přenáší principem sympatické vibrace ze srdce k srdci. Stejně jako se rozezvučí hudební ladička, když na jiné ladičce rozezvučíš stejný tón. Jako se rozezvučí odložená kytara, když se hraje na jinou stejně naladěnou. Stejný efekt lze pozorovat u houslí i tibetských mis. A také u lidských srdcí. Podobně nakažlivý je úsměv nebo když si budeš třeba v tramvaji pobrukovat téměř neslyšně nějakou melodii - zkus třeba Lásko Bože Lásko.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 7:39 am    Předmět: x Citovat

Zvláštní názor. Podle tvého pohledu by bylo na světě hoooodně smutno. A reiki by fungovala skutečně málokomu. Ale reiki se nevyrábí někde v našem těle, je naštěstí na nás nezávislá.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Milos_Slunicko
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.8. 2003
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 7:40 am    Předmět: co je to láska? Citovat

V člověku který nemá v sobě ani zrníčko lásky nemá co rezonovat.
Naštěstí člověk takový neexistuje.
Ano láska je nepřenosná. Ale není potřeba přenášet něco co už tam je.

Láska k sobě pro mě znamená Děkuji za to že jsem.. a děkuji všem a všemu co mi k tomu pomohlo a pomáhá. A sobě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 12:19 pm    Předmět: Citovat

Je láska a reiki přenosná? Ano? Ne? Jde o úhel pohledu nebo jak definuju JÁ. Láska je nekonečná jako vesmír, je všudypřítomná jako prostor, je věčná jako čas. Má pak smysl bavit se o přenesení nekonečně velké věci odněkud někam? Ve chvíli, kdy někam posílám reiki (lásku) si uvědomuju, že reiki už tam je. Takže jediné, co předávám druhým lidem, je uvědomění si skutečnosti: "už to máš", tady a teď, všechno. Proto "reiki funguje" naprosto každému, pokaždé když si tohle uvědomím, mám radost Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:59 pm    Předmět: Citovat

V tom to právě je, že Lásku, Reiki ani Pánaboha nemusíš nikam posílat. Jsou odjakživa všude.
Jen je občas někde nevidíme. (Proč asi?)
Je to stené, jakobys předstíral, že ráno vyšlo slunce jedině díky Tvému vzývání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
elli
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 27.2. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 4:34 pm    Předmět: Citovat

Kiki napsal:
šamanka:
PS: vím, že se toho: mít se rád spousta lidí bojí, protože si pod tím mylně představují sobectví, pýchu, nesnášenlivost atd. Ale platí: když nemáme rádi ani sami sebe, jak můžeme ty ostatní?

K tomu bych ráda ještě dodala: Když nemáme rádi sami sebe, jak můžeme chtít, aby nás milovali druzí?

K.


Uuuuplne suhlasim. Este k tomu dodam:
"Miluj blizneho ako seba sameho" znamena v mojom chapani, ze musis mat rad sam seba minimalne tak, ako mas rad druhych. Ak niekoho lubis viac ako seba, nelubis - ale sa podriadujes, prisposobujes alebo obetujes. A to je uplne o niecom inom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Srdce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 5:07 pm    Předmět: Citovat

Ano tak definovat to, že najít k sobě lásku a úctu je nezbytné...už jsem taky poznala, ale jde i o skutky..říkat, že se miluju a přitom si nechat ubližovat od ostatních ....nebo dokonce sám sebe ničit....ta láska přijde když člověk přijme sebe ...své světlo i svůj stín Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 7:21 am    Předmět: x Citovat

elli: ano je hodně těžké najít ten zlatý střed. Když někoho miluješ, máš pocit (velmi podporovaný teoriemi o bezvýhradné pravé lásce oblíbené v duchovních kruzích), že musíš jít na doraz, jinak je to málo. Jenže pak se v tom můžeme ztratit, druhého zahltit a sám se (jak jsi správně psala) najednou dostat do stádia obětování a podřizování. Vše pro svého miláčka! Pak je překvapením, když ten druhý je zaskočený a zahlcený a prchá. Měla by zůstat rovnováha dávání a braní = pokud dávám, musím dostávat. Jinak vyhořím.
Zvlášť ze začátku je potřeba se umět vracet do svého středu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund