Fórum - Zobrazit téma - co to je mít se rád? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - co to je mít se rád?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

co to je mít se rád?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 7:33 pm    Předmět: Citovat

jak vas tak ctu tak vim presne proc skoncil muj vztah a zacinam se jeste vic bat ze uz dalsi nebude Sad protoze vidim ze vztah snad existovat s takovym troubou jako ja ani nemuze Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 9:43 pm    Předmět: Citovat

nemo napsal:
jak vas tak ctu tak vim presne proc skoncil muj vztah a zacinam se jeste vic bat ze uz dalsi nebude Sad protoze vidim ze vztah snad existovat s takovym troubou jako ja ani nemuze Sad


Ale bude, a může, nicméně to není to, co bych ti chtěl říct.

Teď se v tom vrtáš a nevidíš cestu ven. To je v pořádku, protože tě to nakoplo k hledání. Ruku na srdce: kdybys neryl čumákem v zemi, neměl bys žádnou potřebu se někam posouvat, pravda-li?

Až se z toho dostaneš (a když budeš chtít, tak dostaneš), rozhodně nečekej procházku růžovou zahradou. Pořád budeš dostávat jemnější či důraznější (to podle potřeby) upozornění.

Rozdíl bude v tom, že do toho nespadneš po hlavě, ale namísto toho si dokážeš s odstupem uvědomit, že se jedná o podnět k zamyšlení. K hledání řešení. K cestě dopředu.

Zní ti to v tvém momentálním rozpoložení až zázračně? Připouštím. Jen jsem se chtěl podělit o zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 11:14 pm    Předmět: Zetovi Citovat

zeto napsal:
Budu rád za jakoukoliv radu jak z toho ven.


Zetiku,
radu snad ani...no, ale o zkušenost a názor se rozdělím ráda.

Píšeš, že jste to už probírali. Jestliže jste oba zamilovaní, mluvili jste o tom co tě trápí, tak problém bude zřejmě ve způsobu, jakým jste o tom mluvili. Těch možností jak věci sdělit je celkem dost. A lidé zamilovaní nechtěj tomu druhému nijak ublížit a často se stává, že jak začne být téma trochu ožehavější, tak ta komunikace začne mířit kamsi doztracena,ale problém se stále neřeší. Vlk je stále hladov, koza zůstala nadále bezstarostná, Smile v domění že je vše již vpořádku ještě více vesele poskakuje a mečí.Necítí, nebo spíš ani nechce cítít, že napětí nepovolilo.

Zeto, dle mého mínění neexistuje jiná cesta, než o věci trpělivě, citlivě (a taky ve správný čas, protože vystihnout vhodný moment, kdy o tom začít hovořit je umění pravého okamžiku) znovu začít mluvit.

Před tím si třeba sám a v klidu prober rozhovor, který jste kdy na stejné
téma vedli. Projdi si momenty, kdy jsi měl svíravý pocit okolo žaludku,tedy necítil jsi se dobře, když jsi něco vyřknul. Zkuz prostě přijít na to, kde jsi volil nesprávná slova. Když se tomu úplně otevřeš a celé to takhle projdeš (možná už v průběhu toho) budeš vidět před sebou tu tvoji milou,budou tě napadat mnohem šťastnější způsoby jak co říct.

Víš Zeto, mám tu zkušenost, že tam kde je ta láska dovopavdická, tak není žádný problém říct tomu druhému přesně to, co v určitý daný moment cítíš. Bez toho, abych přemýšlela jestli tím toho druhého raním, ztratím, nebo mi prostě jen zrovna nemůže rozumět, protože se do toho nedokáže vcítit. Nemusí mi rozumět, ale láska - ta prostě přijme a srdce to poselsví už samo dešifruje. To je celé. Smile

A když ten pohled otočím a partner mi sdělí, co mu vadí, tak mu přeci nebudu dělat něco, co je mu vysloveně proti srsti. Notabene...ani nijak netoužím po tom, aby, když se spolu máme sejít, měl z toho našeho setkání kopřivku, ne?
Confused Shocked Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 11:41 am    Předmět: Citovat

Tooro: Jsi poklad, děkuju za radu a tvé zkušenosti. Uvědomil jsem si že jsem pořád "vztahovej začátečník", mám se sále co učit. Tvá slova byla na místě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 12:11 pm    Předmět: Tak to je fajn. Citovat

To mne těší Zeto, že ti to k něčemu je. Děkuju. Smile

Víš Zeto, fakt, že jsme stále více-méně začatečníci a to v podstatě ve všem, tak to je na tom moc pěkné. Každá situace je jistou zkušeností a jedině ta nám dává příležitost se o sobě něco dozvědět. To celé je vlastně jen jedna velká příležitost k růstu. Vše je Milostí boží. Smile

Když jsem měla pocit, že jsem něco nezvládla, slibovala jsem si, že to nebo ono příště udělám, řeknu líp. Zjistila jsem, že tím si tak akorát tak zušlechťuji vlastní ego. Nesmyslné počínání. Potom přišlo poznání, že když to všechno odevzdám, tedy to tzv. dobré i to zlé, tak vše nějak samo sebou do sebe hladce zapadne a není tu ten, kdo by se měl o co obávat, či starat.
Vše je O.K.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 12:16 pm    Předmět: Re: Tak to je fajn. Citovat

toora napsal:
To mne těší Zeto, že ti to k něčemu je. Děkuju. Smile

Víš Zeto, fakt, že jsme stále více-méně začatečníci a to v podstatě ve všem, tak to je na tom moc pěkné. Každá situace je jistou zkušeností a jedině ta nám dává příležitost se o sobě něco dozvědět. To celé je vlastně jen jedna velká příležitost k růstu. Vše je Milostí boží. Smile

Když jsem měla pocit, že jsem něco nezvládla, slibovala jsem si, že to nebo ono příště udělám, řeknu líp. Zjistila jsem, že tím si tak akorát tak zušlechťuji vlastní ego. Nesmyslné počínání. Potom přišlo poznání, že když to všechno odevzdám, tedy to tzv. dobré i to zlé, tak vše nějak samo sebou do sebe hladce zapadne a není tu ten, kdo by se měl o co obávat, či starat.
Vše je O.K.
Very Happy


Tooro, poklade:))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 12:42 pm    Předmět: x Citovat

toora: já vím, jenže potíž je v tom, že nejdůležitější start a začátek vztahu se odehrává ve fázi zamilovanosti, tudíž jakéhosi zatmění rozumu a burácení hormonů a bezbřehé energie, nadšení... V tomto období je velmi, velmi těžké vnímat něco tak jemného jako jsou naše "seismografy". Asi nejlepší je pokus o uzemnění a hledání, kam se ten náš zdravý rozum poděl, nojo. Navíc se u druhé strany (pokud je situace oboustranná, což nemusí být pravidlem, že?) děje něco podobného, mění se v době mámení a lovení na jiného člověka, skoro filmového hrdinu. Teprve později přijdou příjemná či nepříjemná zjištění že tohle tam určitě před tím nebylo!!!
zeto: tenhle problém znám velmi dobře z vlastních chyb, znáš mě, osobu povahy divočejší. Nejlepší je vážně komunikace, jak pravila toora. Citlivé upozornění co se děje. Já bych z mého osobního pohledu ještě doporučovala objasnit že se nejedná o odtažení ve smyslu odcizení, protože to může vyvolat ještě větší klíšťatový efekt ze strachu ze ztráty,
ale dát vědět co cítíš a ujasnit si hranice a oboustranně srozumitelný kompromisní "jízdní řád".

nemo: ber to jako plus: teď víš kdes udělal chybu a příště se jí můžeš vyhnout. Není to fajn?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 3:39 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
já vím, jenže potíž je v tom, že nejdůležitější start a začátek vztahu se odehrává ve fázi zamilovanosti, tudíž jakéhosi zatmění rozumu ..... Teprve později přijdou příjemná či nepříjemná zjištění že tohle tam určitě před tím nebylo!!šamanka


Rozumím, Šamanko.
Jenže...to naše celé tzv. zrání je možné jen v prostoru a čase. Má tedy taky svoji posloupnost a přeskočit nelze. Do jaké hloubi v nás zkušenost působí je taky individuální. Tak prostě taky čas od času opakujeme stejné situace, do té doby než nám prostě dojdou s celou parádou.
Jeto i ten čas zamilovanosti, k bláznivému mládí patří i ta. A ty šrámy? No ty přece taky! V čase zamilovanosti vidíme v tom vyvoleném takové to naše lepší já, co je hodno té největší lásky. A tak je tam i ta slepota - fakt, že milujeme třeba víc naši představu o tom dotyčném než jeho samého v jakékoli nelichotivé představě. Wink Smile

Kdž už jsme pár těch šrámů posbírali, tak jsme třeba poučenější, třeba ne. Idea
Mně osobně se třeba líbí přirovnání bláznivé zamilovanosti ke skoku z útesu do jezírka, o jehož hloubce nemám ani tušení. Vzhledem k situaci je velmi pravděpodobné, že si nejspíš natluču nos.

Střední cestu vidím v tom, že než do té vody hupsnu, tak si pěkně zvolna, krok za krokem, prozkoumám, jakou hloubku tohle jezírko má. Myslím, že je to fér i vůči tomu potencionálnímu partnerovi, že mne má stejnou šanci poznat z vícero úhlů, tedy snížím na minimum riziko, že si mne vymaluje v nereálné růžové, tedy i to, co popisuješ jako "tohle tam určitě před tím nebylo!" Very Happy Shocked

Nefandím extrémům a tudíž jsem toho mínění, že není dobré dívat se na nějaký současně žitý vztah starými brýlemi. Tedy - na jednu stranu v sobě neskladovat toxický odpad jakýchkoli předešlých zklamání (stejně jsme si všechno zpískali sami), na druhou stranu nevylévat takouvou tu jejich esenci-tinkturu poučenosti z vlastní minulosti a rozumně si ji naordinovat, kdykoliv je toho třeba. Very Happy
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 12:04 am    Předmět: Citovat

šamanko vím kde byla chyba tou je to ze vubec existuji a stejne bojim se ze ani nebudu mit moznost to treba zkusit delat jinak Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 7:57 am    Předmět: x Citovat

Ahoj Nemo,
v čase pre mňa v živote zatiaľ najhoršom, mi jedna liečiteľka pomohla radou - znela asi takto: Hlavne sa nezačni ľutovať, vody sebaľútosťi sú zradné.....
Tak sa učím plávať - a niežeby to bolo vždy ľahké.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 9:48 am    Předmět: Citovat

hexo ja vim to byl jen dalsi zachvat depky, ja jen ze sposta rad jsou jen slova pod kterymi si nedokazu nic predstavit a jsou hodne obecna, ja nejak vzdycky potrebuju nakopnout urcitym smerem bohuzel jsem ten pripad jak se rika chytremu napovez hloupeho kpni tak me musi vzit palici po hlave abych si neceho vsimnul
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 11:16 am    Předmět: Citovat

Milý Nemo,
pojeď s námi příští týden do Krnova, myslím, že už Tě láskyplně nakopneme dle libosti třeba u ohně... Měj se líp než nejlíp, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 12:35 pm    Předmět: To nemo Citovat

nemo napsal:
...ja nejak vzdycky potrebuju nakopnout urcitym smerem bohuzel jsem ten pripad jak se rika chytremu napovez hloupeho kpni tak me musi vzit palici po hlave abych si neceho vsimnul


No jasně, protože na tebe jemné náznaky nefungují, zjevné narážky nefungují, jasně řečené pokyny nefungují, musíš to dostat s kopancem. Proč si ostatně myslíš, že to dostáváš takhle nahusto? Ale to není věc daná jednou provždy. Příště ti místo palicí do hlavy a dvouměsíční depky bude stačit jen jeden lehký kopanec a dvoudenní přemýšlení. A tak pořád dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 7:18 am    Předmět: x Citovat

nemo: klídek, bohužel nic není v životě tutovka a protože příště bude nastražena podobná past v jiné podobě, tak nemáš vůbec zaručeno že se příště nechytíš znovu, ale třeba ji už líp rozpoznáš. Určitě stojí za to zkoušet znovu, spadneš na nos, užiješ si depky a víš, že po pádu na dno a nosík můžeš zase jen nahoru. A můžeš se těšit co pěkného tě čeká příště! Správně jak tu kdosi psal: nezůstat v roli sebelitujícího se chudáčka. Joooo klidně si užít i sebelítosti, když to k tobě patří, zkusit tenhle pocit pozorovat z nadhledu: co ti to přináší, proč to potřebuješ a tak. A pak zase šup mezi lidi, naordinovat si nějakou hezkou činnost, aktivní přístup k životu. Pořád jsou možnosti co hezkého si naplánovat. Máš jaro - příroda čiší energií, jsou akce, výstavy, tanec je super...

toora: kdepak jsi byla na teorii, že bláznivá zamilovanost patří k mládí???
Já myslím, že to je postižení ničící jedince v každém věku, hehehe.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 9:13 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
ntoora: kdepak jsi byla na teorii, že bláznivá zamilovanost patří k mládí???Já myslím, že to je postižení ničící jedince v každém věku, hehehe.


No, to se dalo čekat, Very Happy že se někdo na tohle ozve.

Jasněže věk v zamilovanosti roli nehraje, jen jsou projevy společností tomu mládí poněkud více tolerovány. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund