Fórum - Zobrazit téma - co to je mít se rád? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - co to je mít se rád?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

co to je mít se rád?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 9:28 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Když někoho miluješ, máš pocit (velmi podporovaný teoriemi o bezvýhradné pravé lásce oblíbené v duchovních kruzích), že musíš jít na doraz, jinak je to málo. Jenže pak se v tom můžeme ztratit, druhého zahltit a sám se (jak jsi správně psala) najednou dostat do stádia obětování a podřizování. Vše pro svého miláčka! Pak je překvapením, když ten druhý je zaskočený a zahlcený a prchá. Měla by zůstat rovnováha dávání a braní = pokud dávám, musím dostávat. Jinak vyhořím.
Zvlášť ze začátku je potřeba se umět vracet do svého středu.

S tímhle mám čerstvou zkušenost. Takže z poznání přímo ze života:
Na začátku - v období zamilovanosti - mají (většinou) oba zamilovaní snahu dávat vždycky o něco více, než dostali. Pak - po nějaké době - začne z nějakého důvodu jeden z nich dávat méně. Většinou následuje snaha toho, kdo zjistil, že ten druhý dává méně, dát ještě víc a jakoby doplnit celkovou výměnu. Začne vznikat nerovnováha, protože když někdo dostává nad míru, cítí se být svazován. Tak dává stále méně - začne se roztáčet smrtonosná spirála. Smrtonosná pro vztah, samozřejmě.
Řešením je dávat vždy jen tolik, aby se rovnováha výrazně nenarušovala. Když má jeden potřebu dávat trochu méně, měl by ten druhý také ubrat. Pak se vztah - dávání-braní - začne vyvíjet v přirozených cyklech. Někdy bude vzájemná výměna výrazně silná, jindy zase slabší - ale pořád to bude rovnováha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 10:05 am    Předmět: Citovat

Damao, toto je veliká magie - zachovat tu správnou rovnováhu , případně odstup... To mi moc nejde. Tedy, málokdy mi to jde.. Very Happy Very Happy Very Happy Jak jsem zamilovaná, tak i dýchám jinak... Vidím, že v tom nejsem sama. Jaký radíš postup - prodýchávat, pozorovat se? M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 10:19 am    Předmět: Citovat

Míšo, učím se to za pochodu - zatím mám jen odřený nos a hřbet.
Ale jedno vím nepochybně, že tohle je jeden z Vesmírných zákonů. Zákonů rovnováhy. A že tento zákon je v partnerství do nejdůležitější hned po zákonu vzájemné úcty.
Z toho vyplývá, že je tu možnost (silně to tak nyní cítím!!!) že k harmonii v lásce - dávání a braní - vede cesta skrze sebeúctu a vzájemnou úctu mezi partnery.
Jakmile totiž připustím pocit, že dostávám méně - je to možný výraz pýchy, sebestřednosti a malé úcty k druhému. Jakmile toho druhého "zahrnuji dary" - je to jako kdybych říkal: ...jsi jako malé dítě! - Opět chybí úcta.
Třeba to půjde takhle. Věřím tomu. Vyzkoušené ale zatím mám jen to, co fakt nefunguje. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 10:30 am    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Díky za upřímná slova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 11:07 am    Předmět: Citovat

Citát přímo "k věci":
Pocit prokletí má člověk mnohem častěji, než pocit, že je požehnaný.
Potřebujeme znovu objevit smysl a krásu požehnání.

Když přijdou potíže a život se stane břemenem,
vzpomeň si, kdo jsi.
Jsi mimořádný člověk, Bůh tě hluboce miluje
a stejně tak i všichni, kteří jsou s tebou.
(Bruno Ferrero)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
elli
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 27.2. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 11:25 am    Předmět: Re: x Citovat

. Když někoho miluješ, máš pocit (velmi podporovaný teoriemi o bezvýhradné pravé lásce oblíbené v duchovních kruzích), že musíš jít na doraz, jinak je to málo. Jenže pak se v tom můžeme ztratit, druhého zahltit a sám se (jak jsi správně psala) najednou dostat do stádia obětování a podřizování. Vše pro svého miláčka! Pak je překvapením, když ten druhý je zaskočený a zahlcený a prchá.
šamanka[/quote]
Nielen to - po case mozes zistit, ze toho druheho nenavidis za obmedzenia, ktore sam sebe kvoli nemu davas, a za ktore popravde ten druhy moze len malo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 11:43 am    Předmět: Re: x Citovat

elli napsal:

Nielen to - po case mozes zistit, ze toho druheho nenavidis za obmedzenia, ktore sam sebe kvoli nemu davas, a za ktore popravde ten druhy moze len malo

Dobrý postřeh - většinou druhé nenávidíme za to, že jsou nám dokonalým zrcadlem. To, co nemáme především rádi, jsme my sami, proto nemáme rádi ani svůj obraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 12:03 pm    Předmět: x Citovat

Kde vzít alarm - blik, blik: pozor něco není v pořádku? Člověk si často uvědomí, že něco nehraje až je pozdě.
Hmmm asi pořád a pořád trénovat zachování sebeúcty a uvědomění si vlastních potřeb i hodnoty.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 12:17 pm    Předmět: Re: x Citovat

[quote="Damao"]
samanka napsal:
Na začátku - v období zamilovanosti - mají (většinou) oba zamilovaní snahu dávat vždycky o něco více, než dostali. Pak - po nějaké době - začne z nějakého důvodu jeden z nich dávat méně. Většinou následuje snaha....


Naprostý souhlas.
Ono vše živoucí probíhá v nějakých stále se měnících vlnách a různých hloubkách. Když pomimu ten stav žhavé zamilovanosti, tak i takový ten jakoby již ustálenější vztah je jakási více-méně kolísající křivka.
To je moc fajn. Svědčí to o tom, že opravdu žije.

Přijde mi někdy skoro tragikomické, jak tyhle změny nepřijímáme, jak se bojíme ztratit svoje příjemnůstky, které nám bezpečí tzv. láskyplného vztahu poskytuje plnými náručemi. Jenže... takhle jen chceme stůj co stuj udržet vodu v koši. Cool Když něco fakt žije, tak se to taky větrá a někdy holt je potřeba udělat průvan, aby ten smrádek a teploučko vyvětral. Nemám teď na mysli nějakou "itálii", ale přesně to, o čem píše Damao. Prostě ubrat tam, kde se zrovínka ubírá - všímat si, dobře si všímat...a všude tam kde je nám prorozeně přidáno, přidat též.

Čas od času poněkud pouštět-opouštět tyto tzv. bezpečí, to je taky moc užitečné (nemyslím tím opouštět někoho, jen ony "jistoty").
Výsledkem je to, že do vztahu začne proudit čerstvý vzduch, to mu udělá móc dobře.
Chce to jen vyzkoušet.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 12:47 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Vyzkoušené ale zatím mám jen to, co fakt nefunguje. Embarassed


Twisted Evil Takových je nás víc. Twisted Evil

toora napsal:
Ono vše živoucí probíhá v nějakých stále se měnících vlnách a různých hloubkách....Svědčí to o tom, že opravdu žije.

Prostě ubrat tam, kde se zrovínka ubírá - všímat si, dobře si všímat...a všude tam kde je nám prorozeně přidáno, přidat též.

Čas od času poněkud pouštět-opouštět tyto tzv. bezpečí, to je taky moc užitečné (nemyslím tím opouštět někoho, jen ony "jistoty")....
Chce to jen vyzkoušet.
Smile


Hezky se to čte, ovšem jak donutit toho druhého, aby si to taky přečetl a věděl oč jde/když ze zásady nic takového nečte/? Question čili aby nezačal jankovatět, co všechno jsem mu ubrala, když budu "větrat"....

Lidé, kterých si vážím a v podstatě se od nich momentálně i leccos učím, jsou bez partnera delší nebo opravdu velmi dlouhou dobu. Jo jo, umět rozvinout a žít v partnerství s opravdovým sdílením se, je častý oříšek ....nebo iluze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 12:52 pm    Předmět: BLIK-BLIK Citovat

samanka napsal:
Kde vzít alarm - blik, blik: pozor něco není v pořádku? Člověk si často uvědomí, že něco nehraje až je pozdě.


Šamanko,
jde to vnitřním zjemňováním (to slovo se mi moc nelíbí, ale teď nevím jak to přesně vyjádřit..) prostě zcitlivováním se vůči impulzům - zkrátka být uvnitř interakcí.
Jsou tu jisté danosti se kterými se každý musíme popasovat. Někdo je sice přecitlivělí na ledascoc, ale protože hraje vrch něvědomí, většinou má ten svůj "seismograf" na to, aby se jeho ego buď vzneslo do nadoblačných výšin, nebo ryhlo čumáčkem zem.
Jedině snad umělci, ti tohle dokážou plně zužitkovat ve své tvorbě, ale
jsou tu také ti, co to neukočírovali a mají pak cimru bez kliky. Sad

Většinou se pohybujeme (a to myslímže ano) spíš v nějaké menší, či větší s citlivosti vůči svým potřebám, často schovávaným pod koberec.
A jinak? Vůči ostatním lidem se citlivostí přibližujeme někde mezi lehčí až velmi těžkou anestezií. Wink
V jiném případě do nich pro změnu (především do svých nejbližších) projektujeme vlastní strachy a obavy, v domnění že je tím uchráníme od všeho zlého. Rolling Eyes

Takže i tady platí - cesta dovnitř, tedy snažit se stále více chápat sám sebe. Pak mám šanci se zjemnit v cítění vůči ostatním lidem. Na základě toho mohu pociťovat už i jen lehké vibrace, které mne upozorňují na to, jestli teď (v jakémkoli vztahu) zrovna něco můžu, nemůžu, nesmím, nebo prostě a jednoduše musím.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:
Hezky se to čte, ovšem jak donutit toho druhého, aby si to taky přečetl a věděl oč jde/když ze zásady nic takového nečte/? Question čili aby nezačal jankovatět, co všechno jsem mu ubrala, když budu "větrat"..


Blani,
asi jsi to schválně nadsadila, ale to nucení někoho do něčeho, třebas jen do čtení by bylo k ničemu. To jistě víš. Stačí, když tohle, co píšu, plně dojde ve vztahu jednomu z nich.
Ten hlavní bod vnitřního přerodu každého z nás, který považuju za nejpodstatnější, je přestat lpět. To, že se přestanu o něco strachovat se s tím logicky pojí. Smile
A to je práce v první řadě každého na sobě. To ostatní se totiž od toho jen odvine. Jestliže ty nebudeš tzv. "větrat" s očekáváním výsledku, ale naopak - velmi citlivě začneš pouštět do "místnosti" čersvý vzduch, tak se to všecho už jen zcela samo nadechne.
Nikdo nemůže dýchat něco, co v té místnosti není vůbec přítomno. Wink
Něco jiného je know-how, to jak na to, protože to už skutečně záleží na těch všech specifikách toho kterého daného vztahu.
Někdo si udělá osamostatnělý víkend, jiný třeba jeden den, ale těch všech možných variant toho co je možné a hlavně jak, to už záleží na fantazii.
Všechno jde, jen je stále potřeba tázat se jak. Nebýt tím pomyslným slonem v porcelánu. Což jsou také např. zbytečné ostentativní gesta a pózy.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 1:38 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
A to je práce v první řadě každého na sobě. To ostatní se totiž od toho jen odvine. Jestliže ty nebudeš tzv. "větrat" s očekáváním výsledku, ale naopak - velmi citlivě začneš pouštět do "místnosti" čersvý vzduch, tak se to všecho už jen zcela samo nadechne.

Tohle je moc pěkně řečeno.
Obávám se, že jsem celkem dost měla "očekávání výsledku" a proto jsem tím pádem tušila (a očekávala) jankovatění. I když je faktem, že v praxi se opravdu snažím svá očekávání poctivě vypátrat a pustit je.
Práce na sobě nikdy nekončí, to vím pěkně dlouho.
Ovšem zpracovat téma partnerství možná přec jen bude nad mé síly, vyrůstala jsem podle receptu "žena má vždy těžký život, musí zvládat práci převážně sama, na nic si nestěžuje, o tom, co prožívá a cítí se mlčí apod." a i když jsem udělala na sobě opravdu hodně práce, tak to pořád nestačí. Automatismy občas naskakují Evil or Very Mad a když si je uvědomím a snažím se cíleně se jich zbavit, tak to není snadné. Ani pro mě ani pro toho druhého.
Tak jsem si postěžovala, třeba to bude příště lepší. Ten citát který uvedl Damao, "Pocit prokletí má člověk mnohem častěji, než pocit, že je požehnaný" ten mě, zejména ohledně téma partnerství, velmi oslovil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 2:14 pm    Předmět: Re: x Citovat

Damao napsal:
samanka napsal:
Když někoho miluješ, máš pocit (velmi podporovaný teoriemi o bezvýhradné pravé lásce oblíbené v duchovních kruzích), že musíš jít na doraz, jinak je to málo. Jenže pak se v tom můžeme ztratit, druhého zahltit a sám se (jak jsi správně psala) najednou dostat do stádia obětování a podřizování. Vše pro svého miláčka! Pak je překvapením, když ten druhý je zaskočený a zahlcený a prchá. Měla by zůstat rovnováha dávání a braní = pokud dávám, musím dostávat. Jinak vyhořím.
Zvlášť ze začátku je potřeba se umět vracet do svého středu.

S tímhle mám čerstvou zkušenost. Takže z poznání přímo ze života:
Na začátku - v období zamilovanosti - mají (většinou) oba zamilovaní snahu dávat vždycky o něco více, než dostali. Pak - po nějaké době - začne z nějakého důvodu jeden z nich dávat méně. Většinou následuje snaha toho, kdo zjistil, že ten druhý dává méně, dát ještě víc a jakoby doplnit celkovou výměnu. Začne vznikat nerovnováha, protože když někdo dostává nad míru, cítí se být svazován. Tak dává stále méně - začne se roztáčet smrtonosná spirála. Smrtonosná pro vztah, samozřejmě.
Řešením je dávat vždy jen tolik, aby se rovnováha výrazně nenarušovala. Když má jeden potřebu dávat trochu méně, měl by ten druhý také ubrat. Pak se vztah - dávání-braní - začne vyvíjet v přirozených cyklech. Někdy bude vzájemná výměna výrazně silná, jindy zase slabší - ale pořád to bude rovnováha.


Damao, náherně vyjádřené, prožívám něco moc podobného ve vztahu, jsem ten kdo dává trochu méně a naopak můj protějšek se mi snaží dávat až o to více a já to prostě nemůžu často udejchat. Je toho tolik že se cítím celý zahlcený, s malou možností něco dělat, svázaný. Přitom jsem stále moc zamilovaný, ale tohle mi bere jaksi svobodu a lehkost ve vztahu něco dělat, jakoby všechnu tvořivost a tu čerstvost přebral ten druhý. Už jsme to probírali, ale výsledek byl že partner přestal vyjadřovat spoustu věcí, začal je v sobě dusit a to mi nedělá snad ještě více nedobře než předchozí stav. Je to takový začarovaný kruh ze kterého nevím jak vyjít ven.

Přitom bych rád přinesl do vztahu ten jemný jarní vánek, i když jezdíme do přírody a spolu je nám moc hezky, stále jsou tam potlačované emoce, které cítím a prostě už nevím co s tím. Budu rád za jakoukoliv radu jak z toho ven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 2:26 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:
Automatismy občas naskakují Evil or Very Mad a když si je uvědomím a snažím se cíleně se jich zbavit, tak to není snadné.

Ano, snadné to není. Ale co vlastně?
Víš, ono ani tak nejde o to se jich zbavit, jako je v první řadě prokouknout. A to nejde bez toho abychom byli pozorní. Pak si jich teprve začneme náležitě všímat. Jak jsou zažrané, jak na sebe nabalují další, asi jako sněhová koule, co se valí dolů po svahu.
A tahle naše pozornost je jedině správným, co se tomu valení může postavit do cesty. Takže tou kontrolkou je právě, jen a jen, všímavost. Nechrnět.
Je to jako přistižení zloděje. Když hlídač spí, zloděj vesele řádí. Smile

blankas napsal:

Tak jsem si postěžovala, třeba to bude příště lepší. Ten citát který uvedl Damao, "Pocit prokletí má člověk mnohem častěji, než pocit, že je požehnaný" ten mě, zejména ohledně téma partnerství, velmi oslovil.


Protože jsme stále neprohlédli tu hru máji na pachatele a oběti.
Stále se sami sebe střídavě obsazujeme do jedné z těchto rolí, namísto tichého spočinutí a úplnému odevzdání Vyšší vůli.
Na to si tak nejlíp vzpomeneme v době, když nám hoří koudel u...
Když se cítíme být obětí, hledáme objetí. Wink
A přitom je tady ta Náruč stále otevřená a čeká... až nás ty všechny hry omrzí, až zahodíme kačera i s bubínkem a necháme se obejmout.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund