Fórum - Zobrazit téma - zeto - deníček stříbrného kojota - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zeto - deníček stříbrného kojota
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zeto - deníček stříbrného kojota
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 6:40 pm    Předmět: Citovat

tooro: JJ, to jáSmile Taky sám sebe někdy překvapuji:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 7:34 am    Předmět: x Citovat

Hehe tomu říkám život plný dobrodružství! A má to jednu výhodu - nepotřebuješ čekat až přijde překvapení zvenčí!!!!
Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 10:35 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:

Ted aktuáln trízní mě zkouškové a opravdu je to jedna zkouška za druhou. Otázky stresu, jak funguju když jsem ve stresu, cestičky si pomoci od stresu, pozorovat co to je stres, proč se tak cítím.

Mám taky hodně smutné období, plné bolesti......... ale je taková egoistická. Zakrývá všechno to krásný a že toho je.


To je v pohodě Zeto, jestli ti to pomůže, tak ti řeknu, že já třeba před půl rokem když jsem řešil samé průserové věci, lítal od schůzky ke schůzce, řešil plno věcí najednou a nestíhal termíny a tlak ze všech stran, stál jsem autem uvězněn v zacpané Praze ve chvíli kdy mi unikal začátek důležité schůzky konané 30 km od Prahy, tak jsem přemýšlel o sebevraždě, rozchodu s přítelkyní, totální změny života v poustevníka atd.

To se prostě nám stává. Uf. Ty nervy.

Pepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 2:11 pm    Předmět: Citovat

Krabas: A co se stalo pak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 5:04 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Krabas: A co se stalo pak?


Nic Cool , přežil jsem to. Většinou se to dá nějak přežít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 12:02 am    Předmět: Citovat

Proč? Proč?

Nějak mám potřebu reagovat sám na sebe....
Kód:

Ahoj šamane. Zní to velmi přesvědčivě, já mám ale své ALE. Kladu si otázku, zda jsme schopni opravdu začít tam kde druzí skončily. Je skutečně možné "přeskočit" naše vlastní pochybení, neznalost tu ránu, která nám ukazuje KUDY. Je možné poučit se z popálení druhého? Není život o "prožívání" než o "učení se o prožívání někoho jiného" ?

Já nějak tu cestu vidím stále a jasně jedině a jedině do sama sebe. Proč mám pocit že všechno to kolem je jen "odlákání" které si tvoříme opět my samotní.  Asi těžko lze jít přímou cestou k sobě "domů"....... nevím zda nkdo chápe mé pohnutky. Zdá se mi že v zápavě slov a textů, v záplavě novinových článků jaksi otupují naše smysly, naše vnímání. Z něčeho posvátného se stává konzum, z té ryzí cesty, té dlouhé nitky, co vede do [b]našeho nebe[/b], nebo spíše naší duše, do naší podstaty bytí........ z té se stává cesta kolem světa za 80 dní........ prstem po mapě.

Proč tolik slov když jich stačí tak málo.


Jen pár slov stačí, a pak už jen plné cítění. Chce to cítit, jen cítit, držet se té šňůrky a přitahovat se. Ruka míjí ruku a já se blížím.......zvláštní, je zvláštní že tam mám uzlíky, kterých se přidržuji, usnadňují mi šplh.......... tedy, je to spíše šplh naopak......... protože ten směr je dolů.....je zvláštní že ta gravitace je opačně, přitahuji se dolů.........

Opravdu zvláštní a tolik smutku, všude kolem, smutku co mě provází celý život, je ho tam tolik, jako bych lezl do studny...... smutek je všude kolem mě a přitom jsem tam stále já a ne smutek. Nejsme oučástí a přitom vím že lezu do sama sebe.

A ted už lezou kolem pochybnosti. Jsou všeprostupující, strach, mě, ztrácím víru a mé ruce slábnou. Pustit se znamená nepoznání toho co bude následovat. Je tu tolik pochybností, tolik. Prostupují mě až do ........ ted už i do srdce. Tam to ted hřeje:) Miluji...........teď.......v hlavě jsou jen pochybnosti.......... pokud jsem v hlavě, jssou pochybnosti všude........když jdu do srdce.......jsou ty tam, je mi dobře.

Nejhorší je že ted nevim co dělat, ...........Smile....tak čekám...............opouštím sám sebe........nějak tomu unikám...... pocity bláznoství. Válka srdce a hlavy......... asi je nechám bojovat.......fighting........... a já jdu dál.........ze šplhu se to mění, kombince toho že šplhám a zároveň kráčím s loučí v ruce, po schodech točitých.

Jsou tam různí bubáci, pavouci, pavučiny. Tmavé točité schodiště, vlhké, stěn se nedotýkám, Pochodeň vrhá stíny, objevují se mé strachy. Pochodeň zhasíná. Je tma..... jsem v srdci a miluji:)..........je sice tma ale když miluji je mi krásněSmile a radostně. V hlavě je opět strach a bubáci, strach z neznámého.

Je tu nějakej blok. Jsou to dveře na závoru. Hlava šrotuje, mám dojem že se za chvilku zadře motůrek. Srdce otevírá závoru i když hlava nechce. Nechávám to být.......věřím mu. Vplouvám dovnitř a jsem obklopen modrou tekutinou. Není tu vzduch...... další strach. Jsem jako dítě, neexistuji......je tu tma a přesto je něco vidět. Vše je neurčité........a je tu srdce. Vím kde jsem. Je to posvátné a je tu opět můj strach..........ten velkej. Bolí mě v krku a chtěl bych ..........

Prochází to ted celým mým tělem. Já jsem nějakej zárodek.Cítím hnus.......odpor....... něco je zkaženého a zvracím. ta voda je zelená......je to tak zvláštní.........někde je zelená a přtom modře zářivá. Jde mi o život. Vím že nebudu v pořádku, že možná umřu. Cítím smutek a utíkám od sebe. Navěky.

Ta definitivnost........prochází to celou mou bytostí. Nemůžu nic dělat. Jsem to já. Tohle jsem já. tohle je mé bytí a tohle jsem Já. I ten hnus, i s tím jsem se narodil.

Někoho chci vinit. Nevím kdo za to může. Je to odpor. K Té!!! ani to neumím říci....té co mě porodila. Udělala něco.......co mě málem zabilo. Vidím jen to zelené, nic jiného. Vím že tu je i to ostatní......ta modrá kapalina......ale já jsem stále v té zelené.......a nemůžu dýchat.

To jsem já.
Jen já.


Mé Bolavé Já.
To jsem já. Celá moje pozornost je soustředěna jen na to jedno zelené.......... celý život. Jeden směr a jedna zkušenost. Je to až legrační. Ale vím co bych rád.

Je v tom kontrola, koukám jen Tam abych .......abych přežil. Musím kontrolovat, nebo zahynu. Je to vysilující, .........vždy připraven a stále v pozoru......stále ve stresu. To mnou vybruje.........vibration of my body......

Ted vnímám mojí duši.....jak kouká......... jak bojuju. Rozdvojuji se. Nechávám mé já bojovat a duhé ted píše. Jsem rozdvojený.

To jsem ted já. Jen já a jenom já. Mé dvě já.
----------------
Je to teprve malý vhled.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 1:24 pm    Předmět: Citovat

ahoj.
úžasné a vysilující,velké pochopení a čátečný pohled na pravdu.vým co so tím chtěl zdělit.není to sranda a sem upřímně zvědav kolik lidiček a co si z toho vezmou.
papa, a jen tak dál........
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 1:40 pm    Předmět: VĚDOUCÍ Citovat

buddha napsal:
vým
Shocked


Doopravdy? Laughing

Buddho, Buddho...

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 4:22 pm    Předmět: Citovat

Milá Tooro,..........vím.
Dík za opravu.měj se ,zní to dvou smyslně........
roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 4:54 pm    Předmět: POKORA Citovat

Milý Romane,

je zcela nebuddhovské myslet si a napsat "vím". Wink
(i když konkr. pohnutky mi zrovna nejsou ničím neznámým) Smile

A ta "y-i"? , no to záleží na tom... jestli to myslíš s Buddhismem opravdu vážně, potom by bylo dobré začít s maximální pozorností k tomu, čím se právě zaobýváš. Není nic důležitějšího. Smile

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 7:14 pm    Předmět: re Citovat

Milá Tooro.
Myslím,že co je a není buddhovské, by věděl jen asi samotný Buddha.Já to tak nevidím.Myslela si pohled pravopisný, nebo ten druhý?
Myslím,že se chytáš stébla,ale tvůj opravdový názor,je tu a tam.Pokut to bereš z pohledu pohnutek,tak nevím jak ty, ale mne žádné pohnutky nevedou a nevedly k tomu, abych napsal to, co jsem napsal.Dodržovat pravopis, a zdělit něco někomu,no,jak píšeš,jak se to vezme.Nechal bych pravopis pravopisem,pravopis není to nejdůležitější.Pokud to bereš z pohledu,že ten,kdo se zaobírá Buddhismem,nesmí udělat chybičku, a to třeba i v (y-i),tak nevím....,tobě se to nikdy nestalo???Každý chybuje...ten více ,ten méně.Nejsme totiž dokonalý.Vidíš,rado by mě zajímalo,proč si zrovna na ten příspěvek reagovala.Bylo to kvůli obsahu ,nebo kvůli chybě?Zamysli se nad tím.Měj se fajn
roman Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 8:21 pm    Předmět: Re: re Citovat

buddha napsal:
Milá Tooro.
Myslím,že co je a není buddhovské, by věděl jen asi samotný Buddha.Já o tak nevidím.Myslela si pohled pravopisný, nebo ten druhý?
Myslím,že se chytáš stébla,ale tvůj opravdový názor,je tu a tam.Pokut to bereš z pohledu pohnutek,tak nevím jak ty, ale mne žádné pohnutky nevedou a nevedly k tomu, abych napsal to, co jsem napsal.


Milý Buddho.

je to jednodušší a myslím, že i celkem zjevné. Reaguji proto, že jsi si dal ick, který nekoresponduje s tím, co a jak píšeš.
Tedy si to co jsem ti napsala zřejmě žádá nějaké doplnění:

Základní kámen nauky buddhistické je tzv. praktikování.
Toto praktikování, neboli nekončící proces sebepoznávání, resp. jeho nedílnou součástí je zkoumání veškerých svých pohnutek, motivací, nakonec i těch nejjemnějších.
Poznání vlastních motivací nebývá vždy voňavé a radostné, za to není možné ho nějak obejít.
Během skutečného praktikování dochází - dříve či později, ke zjištění, že veškeré naše konání (tedy i jakýkoli příspěvek do této diskuse) jest motivován pohnutkou. Sám o sobě je pohnutím.

K pravopisu-pokud tzv. „víš“, pak je to tedy potom jakási nepozornost, a tak jsem, jinými slovy, poukázala na v buddhismu známou a tolik akcentovanou bdělou pozornost.
Pokud třeba nevíš, tak tedy nevíš, a záleží jen na tobě, na tvém cítění, na tom, jak vnímáš a ctíš čistotu jazyka a projevu. Nehledej v tom proto Buddho nic osobního.

Jde tedy v první řadě o fakt, že každé naše „vím“ má velké rezervy, proto bychom s ním neměli (pokud ho vůbec kdy použijeme) moc pospíchat, jenže egu se toto příliš nezamlouvá, ono dobře přece moc dobře ví.

A že jsme každý chybující? Cool
To Buddho opravdu, zaplaťpánbůh, jsme, a tak záleží jen na tom, jak se k tomu postavíme.
Pokud si necháme jistou rezervu v tom svém každém „vím“, tak to za chybu ani považovat nelze, protože jsme si tím zároveň nechali prostor k tomu, opravdu poznat, tedy poučit se, prakticky z čehokoliv. Smile

Možná, že by Buddho nebylo na škodu, pokud budeš mít zájem, aby jsi zde třeba někdy napsal nějaké poznatky ze své buddhistické praxe, pak se o tom můžeme bavit trochu konkrétněji.

Přeju ti pěkný večer. Smile
toora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 8:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Zeto" VÍM" co prožíváš.Je to cesta k sobě.Je jedna metoda,díváš se do zrcadla sobě do očí.Málokdo dokáže dívat se sobě upřímně do očí dlouho.Lekáme se,toho co v sobě uvidíme.Každý má v sobě svojí příšeru a kdo si namlouvá že ne,tak si lže.Teprve až ji objevíme a stotožníme se s ní,nebo lépe řečeno přijmeme ji jako součást sebe,je to naše druhé já,tak jsme vyhrály sami nad sebou.Já to říkám tak,že já dokáži zabít malé dítě.Když nastane situace tak to dokážu.Nalhávat si,že né,tak lžu sám sobě.Chápeš,když vím,že dokáži i tohle a jsem s tím smířen a neznervoznuje mně to,tak už co by mne dokázalo znervoznit.Já který miluje děti a snaží se chovat jako ony,přesto mi to dává smysl.To zlo ve mně není zlo,jsem to já a vím že se na sebe mohu spolehnout.Netvrdím,že nemám svědomí,že bych dokázal s tím vědomím žít,to nevím,nemám tu zkušenost ale když bych mněl volit ...Ta příšera v nás,zelená a hnusná nám dává vyniknout tomu lepšímu.Zeto jseš krásnéj,světlá bytost,svatý.Zeto jseš hnusnéj,zléj a kradeš dětem svačiny.Jak se to poslouchá když se nás to týká.Ale je to stejné jako bílý a černý jako nomáda.Nomáda,bílý a černý nemůže být bez sebe.Čím víc jsem bílý tím víc zla můžu způsobit a dokud si toto nepřiznám,nevezmu na milost svoji příšerku tak nevím jak se rozhodnu v krizové situaci,nevím jestli se na sebe mohu zpolehnout.Neselžu,nevydám za sebe kamaráda jen abych žil,dokáži žít s pocitem viny,DOKÁŽU SE NA SEBE SPOLEHNOUT.Je to jen o návratu k sobě samému.Je to mnoho slov o ničem.Nic není důležité jen pár slov.MAMINKA,TATÍNEK,JÁ A SVĚT nebo tvoje jiná slova.Když budete intenzívně duchovně žít nebudete potřebovat rádio,televizi,noviny.Jakýkoliv hlas či zbytečný hluk vás bude odvádět od toho,aby jste vnímali,nebo lépe řečeno slyšely sami sebe.Vše nás odvádí,všechna ta slova nám brání slyšet sám sebe.V sobě již máme všechny zkušenosti,tam už máme všechno napsanéNedá se předat zkušenost,nedá se předat popálení prstíku,zkušenost je nepřenosná. a když ji v sobě neobjevíme, tak musíme žít.Šaman
Proto jsem napsal vím,protože je to o mně.Jiný to cítí jinak,protože má jiné zkušenosti,já psal o svých.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 9:27 pm    Předmět: re Citovat

Ahoj Tooro.
Jsem nevýslovně šťasten, že konečně je tu debata na konkrétní věc.
Musím uznat,že jsi to napsala moc hezky.
Co se týče obrázku, jména nebo "ick!"-jak si napsala ty,mělo to být "nick"a mohl bych teď rozebírat,že "nectíš v buddhismu známou a tolik akceptovanou Bdělou pozornost."-tvoje vlastní slova.Vidíš,jest to stejné jako mé "y-i".
A co teď?nic,jen jsem chtěl ukázat,že omyly se dějí a to skoro každému.
To jen na úvod.Co se týče praktikování,to máš pravdu.Ale nejprve musíš "vědět",či spíše znát tyto základní kamenu Buddhismu.Až potom ,pokud znáš tyto základní kameny a pilíře Buddhismu, Čtyři vznešené pravdy a Osmi dílnou vznešenou stezku atd,teprve potom můžeš začít praktikovat.Protože máš základy,od kterých se celé učení odvíjí.
Tvá slova:
"Toto praktikování, neboli nekončící proces sebepoznávání, resp. jeho nedílnou součástí je zkoumání veškerých svých pohnutek, motivací, nakonec i těch nejjemnějších."
To je hezké,ale nejde o ty pohnutky a motivace.Jde nám především o pochopení naší mysli, ukončení "Dukkha",tedy utrpení,nás i všech ostatních,o pochopení a zanechání našich 10 nectností,negativních činností,našich "Kleša", pochopení našeho "Lpění,naší Nenávisti a Nevědomosti" a z toho pramenícího utrpení,tedy toho,"Co je obtížné snášet",atd.Co se týče praktikování,nejdříve si pozorovatel a pomalu,pomalu začínáš nauku jako takovou uvádět v každodenním životě do praxe.Není to jednoduché.A je to běh na dlouhou trať.Jestli jsou nebo nejsou příspěvky motivovány pohnutkou,není až tak důležité,myslím že důležitý je obsah,obsah tvé mysli a to co se v ní odehrává.Pokud budeš zkoumat pohnutky,nevidíš jádro věci.Je to stejné,jako rozdíl mezi viděním primární mysli a sekundární mysli.Pokud znáš nauku,víš o čem píšu.
Co se týče toho pravopisu,sama si napsala též...Pokud se budeme bavit o projevu a čistotě jazyku,tak pokud půjdeme do detailů,potom bych to to musel napsat v tibetštině?To nééé.Vnímáš více povrch věcí,nebo jejich hloubku?Koukáš na pravopis,nebo nato,co chce někdo zdělit?To je má odpověď.Co se týče "Ega".já oproti němu nic nemám,protože jsem pochopil,že bojovat proti němu,tak jak to většina z lidí dělá,je k ničemu a někomu trvá roky než to pochopí.Člověk by ho měl pochopit a potom mu vlastní ego pomůže ,na téhle cestě.Ukáže nám přesně to,co nechápeme a co děláme špatně a to právě pomocí "Bdělé pozornosti",tedy tím celé Osmi dílné stezky.Jinak to co zde dotyčný popisoval,a já nato reagoval tím "vím",bylo jemu.Asi si to pochopila tak,že já si myslím že vím,ale tak to opravdu není i když to tak možná tobě vyznělo.Co vím,a o co se opírám a to vždy,je jen a jen moje vlastní zkušenost. Jinak nevím co by si chtěla slyšet ode mne konkrétně.Stezka a cíl je stejný pro všechny.Ale tím,čím člověk prochází,se liší bytost od bytosti.
Přeji ti klidný večer a zas někdy.
roman
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 11:02 pm    Předmět: Re: re Citovat

buddha napsal:
Co se týče praktikování,to máš pravdu.Ale nejprve musíš "vědět",či spíše znát tyto základní kamenu Buddhismu.Až potom ,pokud znáš tyto základní kameny a pilíře Buddhismu, Čtyři vznešené pravdy a Osmi dílnou vznešenou stezku atd,teprve potom můžeš začít praktikovat.


Nemusíš nic, praktikovat např. se sebepozorováním můžeš začít teď hned, stačí když víš jak na to, a opravdu chceš. Její součástí je pak vše, tedy i veškeré „seznámení“ s naukou.
Jen to prostě přirozeně takhle chodí- tak, jak jsi napsal, že nejdříve se učením seznamujeme a zároveň s tím se také rodí naše jisté odhodlání, rozhodnutí. Smile


buddha napsal:
To je hezké,ale nejde o ty pohnutky a motivace.Jde nám především o pochopení naší mysli, ukončení "Dukkha",tedy utrpení,nás i všech ostatních,o pochopení a zanechání našich 10 nectností,negativních činností,našich "Kleša", pochopení našeho "Lpění,naší Nenávisti a Nevědomosti" a z toho pramenícího utrpení,tedy toho,"Co je obtížné snášet",atd.


Hovoříš zde o pochopení? Jakpak chceš něco pochopit bez poznání sama sebe, Buddho? Smile

buddha napsal:
Co se týče praktikování,nejdříve si pozorovatel a pomalu,pomalu začínáš nauku jako takovou uvádět v každodenním životě do praxe.Není to jednoduché.A je to běh na dlouhou trať.Jestli jsou nebo nejsou příspěvky motivovány pohnutkou,není až tak důležité,myslím že důležitý je obsah,obsah tvé mysli a to co se v ní odehrává.Pokud budeš zkoumat pohnutky,nevidíš jádro věci..


Buddho, jak jinak chceš poznat obsah své mysli než neúnavným sledováním jejího obsahu, tj. myšlenek, až k pramenu jejich vznikání? Cool

buddha napsal:
Vnímáš více povrch věcí,nebo jejich hloubku?Koukáš na pravopis,nebo nato,co chce někdo zdělit?


Vidím zde projev, který je obrazem toho, co se děje pod povrchem.
Tím ale nijak nechci popřít fakt, že existují i takoví lidé, kteří nám mají co říci, aniž by se třeba uměli jen podepsat, v tom to opravdu není.

buddha napsal:
Co se týče "Ega".já oproti němu nic nemám,protože jsem pochopil,že bojovat proti němu,tak jak to většina z lidí dělá,je k ničemu a někomu trvá roky než to pochopí.Člověk by ho měl pochopit a potom mu vlastní ego pomůže ,na téhle cestě.Ukáže nám přesně to,co nechápeme a co děláme špatně a to právě pomocí "Bdělé pozornosti",tedy tím celé Osmi dílné stezky.


Nepodsouvej mi něco, co jsem nenapsala. Nezpochybňuji smysl toho, jaký „naše“ dočasné „vydělení se“ má, ten je jaký je, stejně, jako fakt, že sama nevědomost vede k obhajování sebe sama - vlastní iluzorní existence, jakýmsi "vyšším" pochopením toho, jak je nezbytná, důležitá a
nepostradatelná. Sad

buddha napsal:
Jinak to co zde dotyčný popisoval,a já nato reagoval tím "vím",bylo jemu.


O tom nepochybuji, já jsem zase reagovala na příspěvek tvůj, to už tak na veřejném fóru chodí.

buddha napsal:
Jinak nevím co by si chtěla slyšet ode mne konkrétně.


Nejlépe konkrétní prožitek, který ti dal pochopit ten Zetův.

buddha napsal:
Stezka a cíl je stejný pro všechny.Ale tím,čím člověk prochází,se liší bytost od bytosti.


Ano, pokud ještě uvažuješ o nějakém "cíli".
Jen ty představy se značně liší.

Tak teda dobrou noc, těšilo mne, milý Romane. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund