Fórum - Zobrazit téma - Alternativní léčba nemocí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Alternativní léčba nemocí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Alternativní léčba nemocí
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 2:37 pm    Předmět: Citovat

klofi napsal:
Já bych se, s dovolením, vrátila ke svému původnímu dotazu. Které odvětví alternativního léčení byste doporučili na celiakii? Homeopatii, reiki,...? Jak se má člověk, který má plné zuby klasické medicíny zorientovat?

Se vší úctou - filozofie stranou, potřebujeme přijít na to, který první krok udělat.

Děkuji

to zeto:
ty odkazy jí pošlu, děkuju Smile)


Na vitarian.cz je diskuzní forum kam píšou lidé kteří se stravují takto velmi dlouho, někteří i 10 let, přičemž diskuze je dneska obsáhlá a obsahuje tisíce rad a zkušeností ostatních.

Věřím tomu, že co není naprosto zničené se dá ještě zachránit. Respektive ruka nenaroste(i když to také nemusí být pravda)..... věřím že lidské možnosti jsou omezené pouze námi samými.

V odkazech co jsem poslal je mnoho teorie i praxe. A není to jenom o jídle...... moc se mi líbí věta: Jsme to co jíme...... je to doslova, čím lepší bude naše strava, tím zdravější budou i naše bunky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 4:02 pm    Předmět: x Citovat

Protože možností je spousta a ty chceš nějakou tutovku. Já bych postupovala tak, že bych si do vyhledávače zadala téma, třeba ta cukrovka. Pak si můžeš vybrat co kdo z nemocných dává do dikuzních příspěvků, kouknout se do oborů tam uváděných a pořádně probrala čemu je kdo schopen důvěřovat. Vybrané obory a léčitele si prověřit. Dotyčný se ovšem musí rozhodnout sám co chce a kam je ochoten zajít. Třeba vůbec není alternativě nakloněný.
Univerzální rada není.
A znovu říkám, že pod jednou jedinou diagnozou se může skrývat spousta individuálních problémů, ale to ty nechceš slyšet.
Můžeš taky kouknout do alternativních časopisů jako je Meduňka, Regena, Regenerace, kde je spousta dobrých a fundovaných informací na úrovni.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 9:44 pm    Předmět: Citovat

grasshopper napsal:
Ty mu radíš udělat něco s duší aby si cosi uvědomoval, přestal toužit po moci atd. Ale to všechno je mu k ničemu, když bude mít stále diagnostikovanou cukrovku. On se jí kromě toho co píšeš potřebuje taky zbavit. A já se ptal zda to jde, co je pro to potřeba udělat, zda se to někomu na světě už podařilo a případně jaké je procento úspěšnosti. Takto jsem to celé myslel.

...

A toho se právě bojím. Docela mi to zavání tím křesťanským - jsi nemocný, nevadí, věř v jediného Boha a po smrti půjdeš do nebe a tam tělo nebudeš potřebovat... Mě ale zajímá co je teď.


No jo. Já jsem (taky) celkem zavilý technokrat a co není měřitelné refrakčním glykometrem, to pro mne neexistuje. A léčebná procedura, která nemá zpracovanou statistiku úspěšnosti nezaslouží, aby s ní člověk vůbec ztrácel čas.

Nicméně jsem nikdy nedošel tak daleko, abych popíral fakta nebo teorie, které ta fakta nějak dávají do souvislostí. Tak dlouho je pro mě nějaká teorie přijatelná, jak dlouho výsledky pozorování neodporují jejím závěrům.

S touhle pekelnou teoretickou výzbrojí jsem začal z určitých důvodů zkoumat co zmůžou s nemocemi alternativní postupy, jmenovitě reiki. Přitom jsem musel slevit z postupů, které jsou vlastní vědeckému způsobu práce. Jinak řečeno, zkusil jsem obrátit postup 'seeing is believing'. Tak trochu jsem tomu reiki na začátku zkusil dát 'bianko šek', ať se tedy ukáže. Nejhorší, co se může stát je, že to ničemu nepomůže, ale taky nijak neublíží, takže vlastně o nic nejde (a vždy je tu záchranná brzda klasické medicíny se statistikami a dávkováním inzulínu). Ve všech ostatních případech to může pomoct. Tam, kde nejhorší možný výsledek je udržení stávajícího stavu, rozhodování je poměrně snadné.

Rozhodně nechci nikoho zrazovat od klasické medicíny ani k ničemu přesvědčovat, ale kdyby ses ptal na radu, moje doporučení sveřepého technokrata pro tvoji situaci by bylo asi následující: co takhle zkusit přijmout ty teorie o nemoci jako o projevu nějakého brouka v hlavě, tím se rozhodně nic nezkazí (viz výše). Zároveň se připravit na neočekávaná, ba přímo bizarně znějící vysvětlení z čeho nemoc pochází a že srovnávání s ostatními nemá smysl - středobodem dění jsi ty sám. A připravit se, že 'zbavení se' nemoci může proběhnout zcela neočekávanou cestou - třeba zjištění, že nejet do Afriky není žádná životní pohroma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 10:04 pm    Předmět: Citovat

Bootlog napsal:
A připravit se, že 'zbavení se' nemoci může proběhnout zcela neočekávanou cestou - třeba zjištění, že nejet do Afriky není žádná životní pohroma.


Ano, tak nějak...

A když se na to podívám ještě z jiného úhlu, tak třeba je ta či ona nemoc
tou největší milostí, která mne vůbec mohla potkat.
Vyučí a doučí mne všemu tomu, co jsem doposud úspěšně ignoravala.

A nakonec možná zjistím, že to největší štěstí mne potkalo právě proto,
že jsem ledascos nemohla, třeba jet do Afriky a nechat se něčím spapat.
Surprised Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 10:15 pm    Předmět: Citovat

Bootlog: Normálka víš co mi způsobuješ??Smile))))))) Představ si že jakmile to začneš překombinovávat a rozumově analyzovat, moje hlava to prostě nebere....... tím ale nechci říci že bys to dělal špatně, jen taková sebereflexe samotného mého já a mám z toho radost....... konečně Smile a mám z toho takovou radost.

No jen tak dále:) liičky to mám najednou radosti:))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 10:28 pm    Předmět: Citovat

Zeto,

tak jo, mějme radost.

Wink Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 10:47 am    Předmět: Citovat

grasshopper napsal:
A toho se právě bojím. Docela mi to zavání tím křesťanským - jsi nemocný, nevadí, věř v jediného Boha a po smrti půjdeš do nebe a tam tělo nebudeš potřebovat... Mě ale zajímá co je teď.


Ještě něco: kdo se bojí, nesmí do lesa.

Racionálně vzato, když uslyšíš křesťanské 'jsi nemocný...' atd., tak co má být? Z toho ti přece ruka neupadne, ne? Prostě necháš křesťany křesťanama, půjdeš do nemocnice a hotovo.

Zdá se mi, že to není ani tak strach z křesťanství, jako spíš z toho, že uslyšíš něco, co se ti (nebo tvému známému) nebue líbít. To nejspíš uslyšíš. Třeba něco ve smyslu 'nečekej zázračnou pomoc zvenčí, klíč máš v ruce ty sám'. A cesta dopředu vede přes to, že se s tím srovnáš, aspoň tak praví 'obecně přijímaná (alternativní) pravda'. To se neposlouchá příjemně, což?

A propos, proč si tvůj známý nechá shánět pomoc přes tebe? To mu opravdu na tom 'zbavení se' nemoci opravdu tak záleží, když se ani neobtěžuje hledat sám? Možná si v tom bude muset ještě nějaký čas pochodit.

To zeto: už zase začínám s tím rozumový přístupem, ale lepší už to se mnou asi hned tak nebude. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 8:46 pm    Předmět: Citovat

Ach jo...
pamatuju si, že jednou do tohoto fóra položila otázku Renata. Taky se ptala na nějaké konkrétní praktické zkušenosti a dostalo se jí odpovědí v podobném duchu - teoretizování a filozofování.
Pak to byl odklon od tématu "Je reiki nebezpečná", který jsem rozpoutal já a Zeto. Já se za to omluvil, protože mi nefungují soukromé zprávy. Doufal jsem, že se to nebude opakovat, ale je to stále stejné. Přečtěte si prosím jak jsem (a hlavně klofi) položil otázku. Jde o první a třetí příspěvek ve fóru.

Děkuji vám Zeto a Alwen za odpovědi. Pro ostatní nechť jsou tyto odpovědi inspirací...

Šamanko, píšeš, že jsem nic nepochopil. Ty jsi zřejmě nepochopila ani mou otázku. Já už vážně nevím jak se líp zeptat. Tooro, slovo "zbavit se" se tam vyskytuje vícekrát, jelikož jsem se snažil vysvětlit svůj dotaz polopatisticky, nicméně marně. Napsat, že to není filozofie, ale praxe a fiozofovat si dál... co dodat?
Pane Bootlog, Vy mě zase chytáte za slovíčko a rozebíráte to úplně jiným směrem. Přitom jsem to v tom kontextu tak vůbec nemyslel, ničeho se nebojím, mohl jsem napsat prostě, že mi to připadá to samé v bledě modrém jako křesťanské ... atd.

Závěr:
Celá tato diskuse mi připomíná televizní a rozhlasové debaty s Václavem Klausem - ten se také choval stylem zeptejte se mě na co chcete a já vám odpovím také na co budu chtít.

V souvislosti s tím, že z mnoha příspěvků jsou jen 3 odpovědi k věci jsem si vzpomněl na scénu z filmu Dědictví aneb ... s Bolkem Polívkou. Jak jedou v autě a Bolek sedí na zadním sedaldle, v ruce flašku a když se Donutila potřetí ptal na stejnou věc a nic se nedověděl, tak se zklamaně zabořil do sedadla a povídá: "Doktore ste tak blbý nebo mi to nechcete řéct?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 10:29 pm    Předmět: Citovat

Milý Grasshoppere,

děkuji za reakci.
Když jsem napsala, že universální řešení neexistují, nebyl to pro tebe důvod k alespoň lehké úvaze trochu jiným směrem, natož konkrétní odpověď.
Dobrá.... chápu.
Pokusila jsem se o něco, co u tebe zřejmě naději nemělo. Omlouvám se.
Zapomeň tedy na to, o čem jsem psala a jeví se ti to jako plané, životem neprověřené filozofie. Wink
Na druhou stranu jsem ráda, že tě některé jiné příspěvky uspokojily.
Od toho přece fóra jsou.

Přeju ti hodně zdaru.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 11:20 pm    Předmět: Citovat

grasshopper: Ono se nedá odpovědět na vše a ne vždy dostáváme odpovědi které bychom rádi slyšeli.

Toora, Damao jsou zdejší guru kteří dle mého názoru prošli velkým vývojem a maji to prožité. Znají cestičku jak fungují naše pogramy, naše strachy, ublížení.......... znají to na co jiní třebas ani nepomyslí.

Maj svůj život jinak poskládanej než já a ty....... SNAD NEVADÍ ŽE TAK TROŠKU MLUVÍM ZA TEBE TOORO A DAMAO, chci jen poukázat na to že od mistrů se člověk může naučit mnoho. To že nás mistr kopne do tváře místo toho aby se na nás celý život usmíval může být daleko účinější. A to že hledáme takové mistry kteří se na nás budou jenom usmívat a poklokovat našemu egu je také naše věc.

Kopanec od mistra je tím největším požehnáním. Drsný co:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 11:50 pm    Předmět: Nic nevadí. Citovat

zeto napsal:
Maj svůj život jinak poskládanej než já a ty....... SNAD NEVADÍ ŽE TAK TROŠKU MLUVÍM ZA TEBE...


Zeto,
to co píšeš je milé a vypovídá to o tobě. Very Happy

Grass je na mne jen trochu nadurděný, ale docela ho chápu.
Očekával... prostě očekával jinou odpověď.
Každý jsme se do té "své šlamastyky" (třeba v podobě nemoci)
dostali vlastním - svým způsobem jedinečným přičiněním. Smile
A to jak z toho ven hledáme kde se dá.

Ze všeho můžeme pochopit jen to, co právě pochopit můžeme.
Vše je dobré.

Teď třeba...dobrou noc. Wink
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 12:32 am    Předmět: Re: Nic nevadí. Citovat

Ze vseho můžeme pochopit jen to, co právě pochopit můžeme.
Vše je dobré.

Ano,ano tot pravda.Ale obcas staci zvolit jina slova,jine vety.Kazdej mame svuj jazyk a nekdy neni jednoduche k nekomu promlouvat.Pripominat treba take omezenost jazyka je take zbytecne,zajimave,ze se nas slova kolikrat tak dotykaji.Ja jsem treba tohle forum na par mesicu opustila jak se mi zhnusilo jak na sebe lidi jsou osklivy.I pravda se da rici prijemne a to i oskliva pravda,kterou nechce zak od mistra slyset.Mam rada kdyz lide spolu komunikuji pekne.ale nekdy nas obcas neco rozcili.Nu,vysvetleme si vse! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 7:18 am    Předmět: Re: Nic nevadí. Citovat

Dzarmi napsal:

Ano,ano tot pravda.Ale obcas staci zvolit jina slova,jine vety.Kazdej mame svuj jazyk a nekdy neni jednoduche k nekomu promlouvat.Pripominat treba take omezenost jazyka je take zbytecne,zajimave,ze se nas slova kolikrat tak dotykaji.Ja jsem treba tohle forum na par mesicu opustila jak se mi zhnusilo jak na sebe lidi jsou osklivy.I pravda se da rici prijemne a to i oskliva pravda,kterou nechce zak od mistra slyset.Mam rada kdyz lide spolu komunikuji pekne.ale nekdy nas obcas neco rozcili.Nu,vysvetleme si vse! Wink


Ale bojím se toho že bychom kolem sebe mohli chodit pošpičkách a jemně si naznačovat a upozornovat a............................ a nakonec sme často tak nechápaví ve své zaslepenosti. Všechno co slyšíme, vidíme a vnímáme jde přez NAŠE VLASTNÍ FILTRY, celá naše realita je tím tvořená a stvořená. Většinou bereme realitu jako jedinou, co člověk, to názor, o jiná realita. Žijeme na jedné Zemi a přesto v miliardách jiných Zemí. To co se mění jsme mi samotní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 7:25 am    Předmět: Re: Nic nevadí. Citovat

Citace:
Zeto,
to co píšeš je milé a vypovídá to o tobě.


Člověk na sebe nabonzuje všechno ani o tom nevíSmile))) Stačí být dobrý posluchač. Ze mě by tu měl nějaký psychiatr radost:))))

Citace:
Grass je na mne jen trochu nadurděný, ale docela ho chápu.
Očekával... prostě očekával jinou odpověď.


Chápu ho, jestli potřebuje najít systém a určitý záchytný bod který v alopatické medicíně prostě není (respektive jediný záchytný bod který alopatická medicína má je přesvědčení že je to jediná možnost na léčbu, vše ostatní je hazard se zdravím)

Hledá systém tam kde systém není( tedy je ale každej si ho musí najít sám). Z tisíců systémů a prožitků a zkušeností si člověk poskládá ten svůj.

A jediná cesta je do nitra sebe, poznat sám sebe, připustit si celé své bytí se vším všudy.........a .......... a už toho píšu moc:)
jduse zas učit radovat:))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 8:13 am    Předmět: Re: Nic nevadí. Citovat

[quote="zeto"]
Dzarmi napsal:

Ano,ano tot pravda.Ale obcas staci zvolit jina slova,jine vety.Kazdej mame svuj jazyk

Ale bojím se toho že bychom kolem sebe mohli chodit pošpičkách a jemně si naznačovat a upozornovat a............................


Istý čas som tiež uvažovala o ukončení návštev na tomto fóre - a viem o pár ľuďoch ktorí to aj pre "ducha" fóra urobili....
Je to škoda - už som raz napísala že aj rôzne názory sa dajú podať tak, aby z nich plynula snaha o spoluprácu, nie útok na iný názor Embarassed
A v poslednej dobe sa mi tu opäť páči Laughing
Ďakujem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund