Fórum - Zobrazit téma - Alternativní léčba nemocí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Alternativní léčba nemocí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Alternativní léčba nemocí
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 1:35 pm    Předmět: Alternativní léčba nemocí Citovat

Mám novou kamarádku trpící celiakií (alergie na lepek). Chtěla bych vás poprosit o radu - kam se má obrátit, chce-li využít alternativní směr? Jaké odvětví je vhodné? Máte zkušenost?

A znáte někoho konkrétního z Olomouce?

Děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 2:42 pm    Předmět: Citovat

Změna stravování.....to je lék. Zajímavé odkazy najdete zde:

www.vitarian.cz
http://sk2.goo.cz/index.htm
http://sk2.goo.cz/download/index.htm
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy/omladnete/5107-omladnete-07_cukr.htm
http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/cukr-rostlinneho-puvodu-proc/
http://www.prodamy.cz/mleko-a-deti.html

Výborné informace jsou v knihách(pro inspiraci):

Norman W. Walker: Co i prezident by měl znát o tlustém střevě
Norman W. Walker: Zdraví a salát
Norman W. Walker: Zářící zdraví
Norman W. Walker: Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy

Helmut Wandmaker: Tajemství všech nemocí
Helmut Wandmaker: Nejzdravější výživa
Wandmaker: Co vám doktoři neřeknou

Harvey Diamond, Marilyn Diamond: Fit pro život
Harvey Diamond, Marilyn Diamond: Fit pro život II, Část druhá
Harvey Diamond, Marilyn Diamond: Fit pro život II, Část první
Harvey Diamond, Marilyn Diamond: Fit pro život III
Marilyn Diamond, Donald Burton Schnell: Fit pro rok 2000

Brags: Šokující pravda o vodě
Pollmer, Sandtherová: Šokující pravda o potravinách

Malachov: Dokonalá očista těla
Cingroš: Sám sobě doktorem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 7:52 am    Předmět: Citovat

Zrovna jsem s na vás chtěl obrátit s podobným dotazem. Jde mi o léčbu nemocí všeobecně. Jistě víte, že existuje řada nemocí, které oficiální medicína prohlašuje za nevyléčitelé a údajně je možné je jen udržet v určitých mantinelech nebo jen zmírnit jejich průběh. Nebo je případně řešit pouze operací.
Na druhé straně alternativní medicína říká, že vyléčitelná je každá nemoc a jsou jen vyléčitelní a nevyléčitelní lidé.

Máte někdo zkušenosti s úplným vyléčením těchto podle klasické medicíny nevyléčitelných nemocí? Konkrétně třeba krátkozrakost, cukrovka, celiakie, lupénka nebo jiných.
Podařilo se vám nebo vašim známým jich zbavit a pokud ano, co přesně pro to museli udělat?

Pod pojmem např. vyléčení cukrovky si představuji dosažení stavu kdy budu mít slinivku břišní jako zcela zdravý člověk. Ne tedy neustálým dodržování diety, kdy se cukrovka nemá šanci projevit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 12:41 pm    Předmět: Citovat

Vnímám to tak, že nemoc je jako zatažení za záchrannou brzdu, když se vlivem našich chybných mentálních programů (zneužíváním své moci) řítíme někam, kam nemáme.
Přicházíme tím proto o moc - přichází stav ne-moci.
Myslím si tedy, že člověk JE vyléčitelný (tím, že pochopí, o co v tomto procesu vlastně jde).
Nemoc jako taková může být už nevyléčitelná - když například došlo k nezvratným změnám v tkáních, nebo byly určité části těla či orgány odoperovány. To neznamená, že nemůže být vyléčen člověk - pokud pochopí, k čemu to všechno bylo. Myslím si, že dobrý terapeut se nezaměřuje na nemoc, ale na člověka. Jinak "vyléčí" nemoc ........ a co s člověkem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 6:25 pm    Předmět: Citovat

Damao, to je zajímavý názor a rozumím ti co jsi tím chtěl říct. Ano, jak už jsem taky někde četl, pokud léčíme nemoci na fyzické úrovni a s duší člověka se nic nezmění, vzniká tak klam.. Navenek je nemoc odstraněna, ale to co bylo její příčinou v člověku trvá. Ale to je jen jeden z názorů a ještě k tomu filozofických. Netvrdím, že musí být nutně špatný.

Já se ale ptal na něco jiného. Jaké máte konkrétní praktické zkušenosti s úplným odstraněním nemocí, které klasická školní medicína označuje jako nevyléčitelné? Buď vy osobně nebo někdo z vašich blízkých.

Odpověď si představuju např. takto: Měl jsem cukrovku (celiakii, dnu, krátkozrakost, hemofilii ...), určitou dobu jsem dělal tohle a tohle a pak se mi nemoc úplně vyléčila. Abych si tento stav udržel musím teď pravidelně dělat tamto a stojí mě to tolik a tolik úsilí nebo času. Asi tak. A místo těch zájmen mě zajímá konkrétně co a jakou dobu bylo potřeba dělat. Děkuji za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 10:57 pm    Předmět: Citovat

Jenže, víš, chtěl jsem Ti naznačit, že se ptáš tak, že nemůžeš dostat správnou odpověď. Jako by ses ptal, co máš udělat s kontrolní žárovkou v autě, která svítí. Vyměnit ji, nebo ji zaclonit?
Právě tak je to s nemocema, to NENÍ filozofování, jak se domníváš.
To je o podstatě, o člověku. Když se "léčí nemoci", tak je to o ničem.
Takže - asi marná debata.
Možná Ti někdo poradí, jak přidávat minerály a vitamíny, nebo tak. Vzpomeň si pak na moji otázku: A co ten člověk?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 2:53 pm    Předmět: x Citovat

Ano viděla jsem případy, třeba cukrovky u mladých lidí, alergií, exému apod. léčených homeopaticky. Bohužel tě musím zklamat v tom, že i tady musím souhlasit s Damaem. Je to případ od případu, čas je velmi individuální včetně vybraného léku, včetně toho co se má změnit...Konkrétně tahle cukrovka je obvykle otázka nedostatku lásky, pozornosti. Je třeba nutno změnit něco v životě člověka a to se dotyčnému nemusí ani trochu líbit, důvody zase můžou být hodně různorodé...
Na tvoji otázku není žádná jednoduchá odpověď. Tu má alopatie:
- cukrovka, tyhle léky, potlačení do x měsíců, inzulín navždy apod.
Alternativní medicína takhle prostě nepostupuje. Pro každou nemoc a každého konkrétního člověka je těch možností víc (tzn. i u stejného problému můžeš použít různé metody jak léčit, popř. kombinace, spolupráci...). A žádná metoda se netváří, že je všespasitelná, má svoje plusy i svoje hranice. A nic a nikdo nemá 100% vyléčení všech pacientů. Ani alopatie ani alternativa - to by si měli všichni otevřeně přiznat.
Může to mít svoje hlubší kořeny od chyby léčitele (každý je chybující člověk) až po vyšší principy, kterým mi nemůžeme rozumět nebo do nich nejsme oprávněni zasahovat. Když nemáme do něčeho vrtat, tak by se to mělo respektovat.
Velmi zajímavá a důležitá myšlenka je ta, na kterou nejsme v naší společnosti zvyklí, že i smrt nemusí být prohra. Protože tomu člověku uběhl jeho čas na zemi a my mu mužeme pomoct už jen v klidu a pokoji odejít (to platí i pro naše domácí mazličky). V takovém případě to není nezdar, ale přirozený běh událostí, jen my ho musíme psychicky zvládnout.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 7:10 pm    Předmět: Citovat

Mám jeden konkrétní případ - svou zkušenost:
Od malička trpím alergií, která se mi rok od roku shoršuje. Brala jsem silné léky, které měly leda tak nepříjemné vedlejší účinky, ovšem alergie si vesele žila dál. To jsem vydržela asi dvacet let, než jsem potkala Reiki a zjistila, že rádoby nevyléčitelná alergie jde léčit docela snadno - terapií, uvědoměním... Už víc jak rok jsem bez ní a vzhledem k tomu, jaké jsem měla předpovědi z alergologie to považuju za zázrak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 10:08 pm    Předmět: Citovat

Alwen, díky moc za vlastní zkušenost. Konkrétně u alergie jsem i já přesvědčený, že ta je velmi dobře řešitelná alternativními cestami narozdíl od jiných nemocí, které jsem uváděl.

Damao:
Nesouhlasím s tím, že bych špatně kladl otázky. Otázka byla položena jasně a myslím, že tak, aby si z případných odpovědí nemocní dokázali udělat obrázek jaké mají možnosti se jich zbavit.

Já vím, kam směřuješ. Také jsem četl knihu Nemoc jako cesta od T.Dethlefsena. Nemoc považuješ za druhotný následek nějakého problému v lidské duši. Píšeš, že člověk je léčitelný, že je možné tento nedostatek v duši odstranit, ale nemoc na fyzické úrovni může přetrvávat-nevratné orgánové změny. Ale mě jde o to, píšu to sem už potřetí, zda ti lidé mají také šanci a jakou zda jim po odstranění problému na duševní úrovni zmizí také ta materiální nemoc?

Konkrétní případ Někdo má třeba cukrovku, kvůli tomu nemůže vykonávat určitá povolání, má omezení ve stravě a zkrátka omezení v životě... Chtěl by se jí zbavit, aby mohl vykonávat povolání, která takto dělat nemůže, nebo aby mohl cestovat do Afriky nebo já nevím co ještě.

Ty mu radíš udělat něco s duší aby si cosi uvědomoval, přestal toužit po moci atd. Ale to všechno je mu k ničemu, když bude mít stále diagnostikovanou cukrovku. On se jí kromě toho co píšeš potřebuje taky zbavit. A já se ptal zda to jde, co je pro to potřeba udělat, zda se to někomu na světě už podařilo a případně jaké je procento úspěšnosti. Takto jsem to celé myslel.

Tvé přirovnání s kontrolní žárovnkou v autě trochu pokulhává. Pokud mám špatný motor, rozsvítí se kontrolka. Musím opravit motor, abych mohl jet dál. O kontrolku se dál starat nemusím.

Pokud mám cukrovku (to je jako pokažený motor), mám třeba často žízeň nebo hubnu a jsem unavený (kontrolka). A já se potřebuju zbavit té cukrovky, abych mohl žít dál plnohodnotný život (jako jet autem dál).
Tedy cukrovka je ten pokažený motor, ne ta kontrolka. Tak to vidím já.

Šamanko, to že smrt nemusí být vždy prohrou, to předpokládá víru v reinkarnaci. Čili filozofický názor. To není obecně uznávaná pravda. Já vím, tady jsem na reiki webu, tak co můžu čekat... Pro vás to není filozofie, ale fakt. Stejný fakt jako že země je kulatá. Já v ní taky sice posledních pár let veřím, ale poslední dobou už to neberu tak vážně. To by si pak člověk mohl říct, mám nevyléčitelnou nemoc, tak co, počkám si na nové tělo, třeba bude lepší. A když ne, tak mám ještě třetí, čtvrtou inkarnaci atd.
A toho se právě bojím. Docela mi to zavání tím křesťanským - jsi nemocný, nevadí, věř v jediného Boha a po smrti půjdeš do nebe a tam tělo nebudeš potřebovat... Mě ale zajímá co je teď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 7:48 am    Předmět: x Citovat

grasshoper: Ne myslím, že jsi nic nepochopil. Pořád chceš to samé i když už jsi to psal několikrát. Prostě někdo má cukrovku, tak bude pít čaj z bylinky xy a každý se jí zbaví. Nemusí nic měnit a přesto se uzdraví.

Ani moji myšlenku jsi nepochopil. Každý člověk jednou umře ať má názor na to, co bude po smrti jakýkoliv. Je to prostě fakt se kterým se těžko smiřuje. Skutečnost. Myšlenka byla, že když má člověk umřít tak kdyby se roztrhal celý tým léčitelů a doktorů, tak nastane konec. A že může být i výsledek léčení právě ten důstojný a co nejmíň bolestivý odchod. Tohle se může týkat každého bez ohledu na náboženské zaměření.

šamanka
PS: nenutíme tě vidět svět nemocí našima očima. Můžeš se klidně obrátit na alopatii, tam najdeš snadou a jasnou odpověď:
diagnoza - lék - vedlejší účinky - co se má dít - za jakou dobu - relativní úspěšnost. Ano jsi na webu, kde mají lidi jiný, tedyalternativní pohled na svět, od toho alternativa je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 8:12 am    Předmět: Citovat

Šamanko: Smile smrt je závěr toho všeho, napadá mě takové hezké přirovnání. Náš život je jako z dílny cukráře. Na začátku je tu nějaká idea, jak by měla sladkost vypadat, jak chutnat, je to určitá představa o konečném výrobku. Potom se zrodíme a začneme utvářet/vyrábět náš výrobek. Byl tu určitý plán, který ovšem měníme dle skutečné situace, máme málo cukru, nebo více cukrářské polevy. Tvoříme obal, nějakou náplň, tak jako tvoříme náš život. Kreativitě se meze nekladou, chuť může být právě tak v početnosti ingrediencí a zároveň v jednoduchosti, zato intenzitě jednotlivých ingrediencí a chutí.

Výrobek nám dá určitou práci, čím více mu věnujeme času a pozornosti, čím více se s ním pipláme, tím bude závěrečná fáze dokonalejší dle našich představ.

Dříve či později přijde konečná, závěrečná fáze. A je tu výsledek, práce je hotová........... jste spokojení s vaší prací? Dali jste si skutečně záležet?

Také jste mohli opisovat od druhých, vzít knihu receptů co napsali jiní a kopírovat jiný nápad, také jste mohli psát úplně nový recept.

Jak vám chutná váš výtvor? Víte, že jen pokud dobře znáte všechny ingredience, jen potom můžete co nejlépe sestavit tu správnou chuť vašeho výrobku? Bez této znalosti to bude jen hádání.

Přeji všem DOBROU CHUŤ Smile))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 11:14 am    Předmět: Grasshopperova otázka. Citovat

grasshopper napsal:
...aby si z případných odpovědí nemocní dokázali udělat obrázek jaké mají možnosti se jich zbavit.


Grasshoppere, všimni si jak je pevně determinovaný způsob tvého uvažovaní tím kolikrát se v tvém textu objevuje slovo "zbavit se"
Wink V tom je ten pudlík zakopaný, na kterého si nechceš nechat sáhnout - kouknout se na to z jiného okna.

Jako kdyby nemoc byla něco, co vznikne ze dne na den a dotyčný nemocný s tím vlastně nemá vůbec nic společného.
Damao má pravdu, jen ty ho prostě nechápeš. Chceš odpověď, která spadá do oblasti jakéhosi pofidérního výzkumu a neexistující statistiky (ještě se k tomu vrátím).
Nepřijmul jsi fakt, že není možno "vyléčit nemoc". Nemoc je třeba přijmout, zkusit pochopit to, na co nás přišla upozornit (zjednodušeně řečeno). Tedy v první řadě nechtít se zbavit, ale začít léčit sebe, celého, se vším všudy.. Člověk nemá žádané oddělené součástky jako je tělo, mysl, duše...je to jeden jediný kompaktní celek. Nejsou tedy žádné dvě cesty, je jen jedna - a to je práce na sobě.

Nemoc našeho nitra (způsob uvažování a jednání), dlouhodobě pěstovaná se nakonec demonstruje nemocí. Čím déle, tím zhoubněji je to v nás zakořeněno, tím "vážnější" je taky projevená nemoc. Proto tady taky existují tzv. "nevyléčitelné" nemoci, chronické nemoci atd.
Grassi, co myslíš, že se stane, když určitý člověk trpící cukrovkou začne léčit cukrovku tak jak si ty představuješ, že by to šlo, tedy „zbavoval se cukrovky“? Dejme tomu, že by to nakonec vypadalo, že cukrovka je ta tam... V zápětí by se jistě objevilo něco, co by bylo ještě horší než jen závislost na inzulinu.
Takže ano, chtít se zbavit projevené nemoci je výzvou k tomu chtít se zbavit sebe - sebe, tedy Ega, toho co se nabalilo jako sněhová koule uvnitř nás a tu nemoc nám to přivodilo, teď už jen hrozí, že nás to zavalí.
A proč je tak těžké vyléčit tzv. nevyléčitelné?
Právě protože se chceme zbavit nemoci, ale to vše, co nám hnije uvnitř naší hlavy si chceme ponechat, v domnění že na té stoce vyrostou ty nejvoňavější fialky. Wink Sad

grasshopper napsal:
...Chtěl by se jí zbavit, aby mohl vykonávat povolání, která takto dělat nemůže, nebo aby mohl cestovat do Afriky nebo já nevím co ještě.

V tomto případě bych, býti jím, volila cestu do Lurd, zázraky se občas dějí. Confused

grasshopper napsal:
To není obecně uznávaná pravda.

Ty tady Grassi nehledej.
Pokud chceš obecně uznávané pravdy, budeš muset žít a nadále uvažovat tak jako ti, kteří žijí z obecně uznávaných pravd.

grasshopper napsal:
To by si pak člověk mohl říct, mám nevyléčitelnou nemoc, tak co, počkám si na nové tělo, třeba bude lepší. A když ne, tak mám ještě třetí, čtvrtou inkarnaci atd.


Tohle je salónní pojetí zákonu Karmy, tedy těžké nepochopení. Ale to tady teď rozvíjet nechci.

K možnosti získání kýžené odpovědi na to, na co se ptáš:

Jsou známy případy vyléčení ledasčehos, jistě by šlo někde zjistit co kde kdy a jak.
Co si však od této informace slibuji? Motivaci? Naději? Dobře.
Jenže.... jestliže se u mne projeví jakákoli nemoc, naložím s tím taky individuelně, tedy po svém. Nezajímá mne, že neznám nikoho, kdo se z tohoto vyléčil, protože i kdyby opravdu neexistoval, proč bych nemohla být zrovna já ta první?
Je možné něco co se dnes jeví jako nevyléčitelné léčit?
Jistě ano, ale je to vždy člověk jako konkrétní individualita, který je zdráv nebo nemocen. Není možné říct, že ten a ten se vyléčil tím a tím a když to budu přesně dělat po něm, tak se vyléčím taky. Ne, protože každý jsme jiný, jsou to jiné danosti, rozdílné pochopení, jiný stupeň zralosti. Proto taky neexistují žádná univerzální řešení, takhle to nefunguje.
Díky Bohu. Idea
Tak co s tím?
No…Grassi, buď změnit způsob uvažovaní, v opačném případě věřit institutu medicíny, popřípadě Vatikánu, který snad i nějaké ty jím uznané zázraky písemně eviduje.
Smile


Naposledy upravil toora dne út duben 10, 2007 1:29 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 11:27 am    Předmět: x Citovat

Viděla jsem i pacienta, který šel jen do takového stádia léčby jedné z tebou uvedených nemocí, než byl postavený do rozhodnutí: vzdát se jedné své oblíbené činnosti nebo zůstat nemocný. Skutečně svobodně zvolil raději si ponechat nemoc i svou zálibu.

Nevěř reklamám typu: ležím na gauči, cpu se vším co vidím, omotám se vibrátorem nebo si šoupnu tabletku, zažívání se mi upravuje samo, hubnu a ještě se mi tvoří svaly!!!

Když má někdo nemoc a třeba žije ve stressu, jí jídlo typu hambureger and Cola, doma se všichni hádají a nesnáší se, tak prostě mu ten žlučník a další problémy nevyléčí ani zázačné bylinky všech Dědků kořenářů z celé ČR, protože ten vztek, nenávist, chybné návyky, stresující způsob života tam zůstane a denně na něj dál působí.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 1:35 pm    Předmět: Citovat

Já bych se, s dovolením, vrátila ke svému původnímu dotazu. Které odvětví alternativního léčení byste doporučili na celiakii? Homeopatii, reiki,...? Jak se má člověk, který má plné zuby klasické medicíny zorientovat?

Se vší úctou - filozofie stranou, potřebujeme přijít na to, který první krok udělat.

Děkuji

to zeto:
ty odkazy jí pošlu, děkuju Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 2:13 pm    Předmět: Citovat

klofi napsal:
Se vší úctou - filozofie stranou, potřebujeme přijít na to, který první krok udělat.


Klofi,
tohle není filosofie, ale je praxe.
Tu větu o universálním řešení si asi nějak přehlédla.
Na základě různých doporučení se potom zkouší desítky věcí a
nakonec nemocný propadá ještě větší skepsi, že nic z toho nefunguje.
Tohle je potom jenom ztráta času, často i peněz.

Zeto tě odkazuje na určitou literaturu - konkr. knihy Normana Walkera, neboli radikální změnu ve způsobu stravování, což je onen první nezbytný krok. (Třeba časem i zakoupení odšťavovače zn.Champion.) Předpokládám, že bezlepková dieta je jistě dodržována stále.

Další kroky? V případě, že neznám tu konkrétní osobu, je to střílení do vzduchu.
Jednomu celiakovi pomohla nastartovat obrodný proces celého
organismu půst a kinezilologie, druhému Reiki a cvičení taj-chi, třetímu studium buddhismu a půlroční pobyt v indickém ašrámu.
Ve všech případech, kdy "něco" tzv. pomohlo, to nebylo žádné rychlé zázračné řešení, ale naopak pomalý trpělivý proces, proč, to už jsem popsala v minulém vstupu.

Suma sumárum, když mi opravdu o něco jde, projdu si minimálně tu doporučenou literaturu a pak se ptám dál, co mne v tom zaujalo, čemu nerozumím apod. Shocked
Vše vychází z toho, že jsem zaujala k problému aktivní přístup, věci uvádím do praxe a tou vznikají další otázky k případné konzultaci.
Totéž platí při návštěvě léčitele, který může dát konkrétní doporučení, kterými se bude dotyčný řídit.

Což bych si v tomto případě dovolila doporučit také - vyhledat
odbornou poradu u konkrétního člověka zabývající se alternativní medicínou, nejlépe v dosahu bydliště.
Po něm bych se tedy poptávala.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund