Fórum - Zobrazit téma - Žádost o povolení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Žádost o povolení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Žádost o povolení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 10:08 pm    Předmět: Citovat

...hmmmm... Confused
Osobně si myslím, že 15ti letý kluk má taky právo rozhodnout se ohledně svého uzdravení nebo neuzdravení. On je ten, kdo za sebe zodpovídá po této stránce. Byl u toho a souhlas dal. Pokud bych měla pochybnosti jako ty, udělala bych to formou "balíčku reiki" a s tím, že ono si to podvědomí a vyšší Já toho mladíka samo určí, jestli si jej vyzvedne nebo ne. Bude to tam mít a ať to jde, tak jak má. Víc bych to neřešila. Pak chápu, že reiki funguje jako příliv vyšších vibrací, které tomu člověku, kterému jsou určenya který je přijme pomohou nasměrovat se někam kam to je pro něj nejlepší možné. nemusí to být nutně nějaké léčebné sezení...nebo terapie...Ten človíček nebo ten, kdo jej má v tomto případě zákonem na zodpovědnost získá díky zvýšení vibrací trochu jiný pohled na situaci..Zbaví se alespoň trochu strachu...Jiné vibrace = jiné a další možnosti řešení problému. Nebudeš to třeba zrovna ty, Džarmi, kdo bude zprostředkovatel léčby, ale nasměrovalo by je to k někomu jinému, komu by maminka víc věřila,k nějakému celostnímu lékaři, může to oběma zprostředkovat nějaký sen, nebo se jim dostane do ruky nějaký text, uvidí nějakou pro ně přínosnou zpravu v TV, nebo se nakoce rozhodne za tebou s klukem přijít, nebo to přihraje oběma nějakou situaci, setkání, informaci, která je v řešení daného problému posune o krůček dál -a nemusí to být nutně jen rozhodnutí se pro léčbu pomocí reiki. Třeba ten kluk objeví nového kamaráda nebo novou lásku, bude se cítit líp....Co kdo víme, co je pro toho kluka to nejlepší možné?
Když se za někoho upřímně někdo druhý modlí, je to také vysílání pozitivní energie , tj. vyšších vibrací směrem k někomu potřebnému. A bylo dokonce děláno nějaké vědecké zkoumání, že nemocní lidé, za které se modlila skupinka druhých (a oni to nevěděli že se za ně někdo modlí), se víc jak o 80% uzdravovali lépe a rychleji než ti, za které se v další pozorované skupince nikdo nepomodlil....Copak to jde zakázat někomu vyslání tzv.pozitivnímu přání směrem k někomu? Tedˇnemyslím vnucování a páchání dobra. Ale udržení odstupu a ponechání volného průběhu,svobodné volby......Je to ale těžké...

Asi , nebo určitě je dobře, že se řídíš svou intuicí....A každý máme to vnímání někde jinde. Proto i můj názor je možná jiný než tvůj.
Jak jsem uvedla,po takové reakci bych nenabízela terapii Reiki, ale v duchu reiki poslala do situace, záměrem ať to jde tak jak má pro dobro všech zúčastněných. A pokud bych měla souhlas od kluka, vyřešila bych to balíčkem reiki, aby to toho kluka nasměrovalo tam, kde to bude pro něj mít největší přínos z hlediska Celku a že je na něm, jestli to využije nebo ne.

Jiná situace by byla, tedy podle mně, kdyby u té debaty a rozhodování reiki či nikoli kluk vůbec nebyl nebo by nesouhlasil. Pak bych to neřešila.
Nejde to brát univerzálně, ale pocitově, intuitivně. Ono se mi to jinak píše, když se mně to netýká a třeba bych to řešila být na tvém místě stejně jako ty.....
Když jsem na pochybách, prosím "jen" o Boží pořádek pro všechny zůčastněné. Je to asi jako Reiki do situace. Proto to tak rozepisuju.
To je můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 12:03 am    Předmět: Citovat

Děkuju,děkuju Renčo,Eviku,Damao

Klučina je věci otevřený.V podstatě jsem souhlas dostala,jen jsem cítila maminčino schované ne a s tím by se mi reikovalo nepříjemně,což není nej.
Mam pocit,že mi vadí anglické móresy.Něco si myslím,něco jiného říkám.Ale to je na jiné téma.

Reiki meditaci ,,Růže'' neznám,bohužel.

Myslím,že asi oreikuju sama sebe a svůj vztah k věci.Hehe

Páček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 12:08 am    Předmět: Citovat

Jarmilko, už jsem to cvičení tady někde popisoval, kdybys ho nenašla, tak mi napiš, pošlu Ti ho mailem.
Ale vystihla jsi to dobře s tím oreikováním sebe sama a toho "problému".
V podstatě jde tohle - Tvůj vztah k tomu klučinovi (jak jej podvědomě cítíš) a k tomu problému, co má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 12:46 am    Předmět: Citovat

Když jsem mu mazala pohmožděnou nohu mastičkou(spadl na něj kůň),tak jsem cítila tolik lásky,až mě to překvapilo a říkala jsem si,že to reiki terapii asi nahrazuje.Napadlo mě,že začala proudit láska v jiné formě energie,než je reiki.Opravdu mě to dostalo.A pocit vůči jeho problému byl,jestli si nemá prožít svůj úraz a porozumět,proč se mu to stalo.Možná kdyby se mu nožka rychle vyléčila,nebyla by příležitost,aby se sám zamyslel,pročpak.....
Vcelku mi jde o vnášení ,,nenormálních způsobů léčby do normálních životů lidí a že fungují.''Přeju si,aby byly normální - běžné.

Džarmí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 10:24 am    Předmět: Citovat

Ahoj Džarmí,

ptal bych se od koho to NE opravdu je

možná, že znamená opravdu NE od něj a od jeho maminky Ti přišlo jen proto, že jinak jsi nebyla schopná ho vnímat (třeba jsi mu tolik chtěla pomoci, že jsi nevnímala nějaký jiný signál, že teď na Tvou pomoc není ta správná chvíle). Potom odpověď je jasná - nedávat, počkat a později zkusit znovu.

Nebo jsi oopravdu správně navnímala, že NE znamená jen to, že jeho maminka s tím nesouhlasí. Pokud je mu ale 15, tak už by asi povolení rodičů nemělo hrát roli. Proč teda hrálo? Jaký vztah máš s maminkou Ty a proč pro tebe její souhlas byl důležitý? Šlo Ti ve skutečnosti o její souhlas nebo ještě o něco jiného (např. o její přijetí?... uznání, že jsi dobrá?... něco jiného)?

Takže pokud mohu nabídnout radu - ptej se sama sebe na výše uvedené otázky a snaž se o maximální upřímnost. Záleží na Tobě, Tvé životní orientaci a postojích jestli pro hledání odpovědí využiješ meditaci, sny, modlitbu nebo třeba i rozhovor s terapeutem, pokud znáš nějakého, kterému věříš.

Děkuju, že jsi se rozdělila o zajímavou zkušenost a věř mi, že takové věci tu a tam potkávajího každého, kdo dává upřímně a hledáním odpovědí rosteme.

Držím pěsti!
T
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund