Fórum - Zobrazit téma - Dvě otázky, jedna podivná :) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dvě otázky, jedna podivná :)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dvě otázky, jedna podivná :)

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 5:20 pm    Předmět: Dvě otázky, jedna podivná :) Citovat

Zdravím všechny. Pěkně prosím, mám na Vás dvě otázečky, i když jedna je trošku podivná.

1) Snažím se používat a pracovat především na sobě reiki, co to jde. Postupem času jsem se naučila, že označení reiki může být i zbytečné, protože jde hlavně o vědomé stálé žití toho stavu. Dneska jsem se ale hodně zarazila, resp. jsem se musela zamyslet. Šlo o takové uvědomění... v zaměstnání jsem hodně v úzkém kontaktu s lidmi, vždycky jsem se snažila jakoukoliv práci dělat s radostí a láskou, jenže dneska prostě to bylo jiné. Necítila jsem radost jako takovou, ale prostě stav, který by se dal nazvat "milování s právě probíhající činností". Přijde vám to normální, nebo už začínám být jaksi lehce vyšinutá? Ono by mi to ani nevadilo, nebýt právě toho úzkého kontaktu s lidmi a co by si kdo pomyslel, kdyby to věděl... Smile

2) Právě jsem dočetla knížku Celestýnské proroctví. Sice mě nijak zvlášť nenadchla, ale také mě donutila přemýšlet. Určitě ji mnozí z Vás znáte. Psalo se tam o tom, že žádné vztahy nemohou být správné, resp. jsou našemu vývoji na škodu, pokud člověk jako takový sám netvoří "kruh". Znamená to tedy, že všechny vztahy nás, ne příliš dokonalých lidí, jsou špatné... i když si svých partnerů vážíme a tak vůbec všeobecně se snažíme dělat v životě i ve vztazích to nejlepší?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 6:48 pm    Předmět: Citovat

Myslím že vztahy mohou být i velmi naplňující a láskyplné.

To co se zminuje v CP je myslím proto aby nebyli vztahy závislé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 7:02 pm    Předmět: Dvě otázky, jedna podivná :) Citovat

Mau napsal:
...Psalo se tam o tom, že žádné vztahy nemohou být správné, resp. jsou našemu vývoji na škodu, pokud člověk jako takový sám netvoří "kruh". Znamená to tedy, že všechny vztahy nás, ne příliš dokonalých lidí, jsou špatné... i když si svých partnerů vážíme a tak vůbec všeobecně se snažíme dělat v životě i ve vztazích to nejlepší?


Mau, neznamená.
Jednak dokonalý člověk neexistuje, při pohledu širším, nebo hlubším (jak chceš) jsme dokonalí, resp. vše právě tak jak to zrovna je.
Takže vlastně ani nelze označit vztah jako "dobrý" nebo "špatný".
Vztah je něco, co spočívá na mém vymezení se vůči někomu,nebo něčemu. To vymezení je já-on(ona,ono, oni...) ve smyslu -mám ráda nemám ráda, nezáleží mi na tom, apod.

Jestliže však těmhle všem vztahům nahlídneme trošku pod pokličku,
začneme často zjišťovat, co to vlastně vůbec nějaký vztah je.
Za ideál všeobecně považujeme mít rád - neboli lásku.
Když se na tenhle ideál mrkneme ještě blíž, můžeme odhalit,
že to co běžně nazýváme láskou je vlastně jakýsi směnný obchod.
Většinou dokonce i "vyčíslitelný" zodpověděním otázky „proč“? A to jakýmkoli "protože".
Pravda, existují také jisté odpovědi jako "nevím", ale ty také nejsou známkou toho, že chápu, co to vůbec vlastně milovat je. Výsledkem téhle průzkumnické činnosti,je poznání , jak obtížné je milovat někoho takový jaký je, přijímat ho se všemi jeho názory a vlastnostmi a oplátkou nic neočekávat. Říká se tomu láska bezpodmínečná, nebo taky agapé.
Učíme se, učíme - milovat bez rozdílu. Smile

Takže Mau, vztahy tu jsou, dokud na sebe budeme koukat jako na něco,co je jiné, odlišné a vydělené od někoho (něčeho) dalšího. Pokud budeme vidět, že všechno je jen Jedno, že v podstatě neexistuje žádný „já“ a „někdo“… tak už je to se tím vztahováním začátek šťastného konce...nebo spíš návrat trvalého Domů - toho čemu se taky říká stát se Láskou, být Láskou.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 9:21 pm    Předmět: Citovat

Je dokonce možné nahlédnout život jako neustálé prožívání vztahů. Samozřejmě - v tom širším měřítku, ale platí to také o vztazích, o nichž píše Mau.
Není špatný vztah, jen někdy nedokážeme celého potenciálu, který vztah přináší, využít. Někdy - pokud jde o vztahy partnerské - je vztah tak silný, že kdybychom ho žili, tak už nemáme prostor vůbec pro nic jiného. Kdy je takový vztah dobrý a kdy špatný? Cokoliv bychom chtěli k tomu říci, bude jen posudkem.
V každém - a to v jakémkoliv vztahu - se nakonec musíme chtěj nechtěj vrátit k sobě, jako v kruhu. Myslím, že se tady trochu smísily různé úhly pohledu.
Myslí,. že ten zážitek v práci, Mau, byl téměř mystický. I takto si lze zažívat radost ze života. Blahopřeji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 10:41 pm    Předmět: Vztahy. Citovat

Damao napsal:
Není špatný vztah, jen někdy nedokážeme celého potenciálu, který vztah přináší, využít. Někdy - pokud jde o vztahy partnerské - je vztah tak silný, že kdybychom ho žili, tak už nemáme prostor vůbec pro nic jiného. Kdy je takový vztah dobrý a kdy špatný? Cokoliv bychom chtěli k tomu říci, bude jen posudkem.
V každém - a to v jakémkoliv vztahu - se nakonec musíme chtěj nechtěj vrátit k sobě, jako v kruhu.


Tak nějak to bude, Damao. Smile
Nedokážem aktivovat vztahový potenciál. Proč ne?
Potože většinou věnujeme pozornost všemu, kromě toho,
co se nachází uvnitř nás samých, tedy i veškeré možnosti.
Co se týká zmiňovaného vztahu partnerského, líbí se mi
např. tento Oshův výrok:

"Láska bude milého činit stále svobodnějším a svobodnějším,
láska bude dávat křídla a otevírat nekonečné nebe.
Nemůže se z ní stát vězení ani ohrada.
Taková kvalita lásky však přichází pouze tehdy,
když je přítomno vědomí."


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:08 pm    Předmět: Citovat

Vracím se Tooro k tomuto tématu - uvědomil jsem si, že jsme nezmínili jednu důležitou podmínku každého partnerství - vedle lásky samozřejmě - a tou je úcta. Bez úcty se každá láska, každý partnerský vztah mění rychle v ovládací schema.
Proto cítím, že krom nalézání lásky v sobě sama, jde také o nalezení sebe-úcty, základu schopnosti mít úctu k druhým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 11:24 pm    Předmět: úcta Citovat

Damao napsal:
...Proto cítím, že krom nalézání lásky v sobě sama, jde také o nalezení sebe-úcty, základu schopnosti mít úctu k druhým.


Ano, Damao.

Jde to takříkajíc ruku v ruce. Když se ty "slupky" v procesu sebepoznávání postupně odlupují, pod každou je něco, co jme možná netušili, často to bolí, ale rozhodně vždy stojí za tuhle práci.
Ona je vlastně sama o sobě laskavá...a ta laskavost má pramen v srdci. Je to láska, která tohle všechno zařídila. Bez ní by to možné nebylo.

Zároveň s ní se objevuje porozumění a může být dvojice lásky a porozumění takto samostojná? Myslím že ne, že právě z tohoto partnerství
se rodí rostlinka zvaná úcta. Jakmile se zrodí, vypadá sice dost
křehce, ale má nesmrtelné rodiče a pevné kořeny.
Vyrůstá z přijetí, z pochopení.....v první řadě sama sebe.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 11:27 pm    Předmět: Citovat

A když se neujme, nebo ji necháme zajít, zajde s ní i láska. A MY NEPOZNÁME, CO JSME POZNAT MĚLI - JACÍ JSME.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 11:59 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
A když se neujme, nebo ji necháme zajít, zajde s ní i láska.


A zajít může jen když není doopravdická,
když je jen z pozlátka zrozená, takové to vážaení si za něco.
Ta pravá je vlastně jakoby bezpříčinná.
Úcta k veškerému Stvoření.
Svaté "Aha!" Wink
Zrovna tak jako bezpodmínečné přijetí, bezpodmínečná láska.
Smile

Damao napsal:
JACÍ JSME.


Bezpřívlaskoví, ty přívlastky jsou tu pro to, abychom poznali
všechno to, co nejsme.
Ale to, co pod těma všema slupkama nepravosti zůstane...To je Ono.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund