Fórum - Zobrazit téma - Pozice rukou - dodržujete? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pozice rukou - dodržujete?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pozice rukou - dodržujete?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jenda
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 10:13 pm    Předmět: Citovat

V pohodě, kdo má oči, vidí, kdo má uši, slyší a kdo má rozum, přemýšlí. Koho jste potkali, co vás naučili, to se již ovlivnit nedá.
Dělat něco nedokonale jenom proto, že se to tak prostě dělá (jakože to tak dělají všichni) neznamená, že se to dělá správně.
Ale jestli to tak děláte jenom proto, že jiný způsob neznáte, tak to se změnit dá.
Vždycky máte právo volby Smile

Je to jen na vás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 10:34 pm    Předmět: Citovat

Milý Jendo, oči mám, uši taky. S rozumem to může být horší, protože na ten si nesáhnu, takže jen doufám, že tam něco málo je Very Happy .
Přesto mi není ani trochu jasné, proč jsi došel k závěru, že tu skoro nikdo nezažívá "stav reiki" ? Jen proto, že ten tvůj termín zrovna lidi neznají?
Jak víš, co lidi prožívají? Nebo jsi k tomuhle závěru došel, když tu čteš dotazy čerstvých reikistů?

Já fakt obdivuju člověka, který dokáže přesně poznat, co se odehrává v mysli, duši a srdci druhých, jak vnímají spojení s reiki. A jestli to dokážeš poznat z toho, co se tu píše, pak před tebou fakticky smekám Wink . Já si celý život myslela, že to nelze, že tyhle stavy a pocity jsou nepřenosné. Vím jen to, co se odehrává ve mně. Cítím jen sebe. Co cítí druhý, v jaké stavu je, to si sice můžu myslet....ale tvrdit, že on cítí něco blbě? A takhle s patra....fakt jsi borec !! Wink Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 6:50 am    Předmět: Citovat

Ahoj Jendo,

já jsem v reiki nováček, a je možné že se do "stavu reiki" nedostávám. Mohl bys mi prosím popsat, jak to učíš své žáky. Prosím polopaticky abych to správně pochopil. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jenda
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 7:05 am    Předmět: Citovat

mamko, tvá odpověď znamená, že jsem ťal do živého. Ostatní, stav REIKI=napojení se a udržení se v kanálu REIKI
( a ne ve stavu "jakoREIKI"), je věcí každého praktikujícího a má být vysvětlena mistrem na jeho kurzu. Je to základní kámen REIKI.

Pokud někdo praktikuje (nebo vyučuje) REIKI bez tohoto napojení, tak je to jeho věc a věc jeho mistra.

Ptát by se tedy měli zejména mistři a ne jejich žáci. A mistrům to mohu předat jenom osobně z očí do očí.
Tím má diskuze ohledně základního kamene REIKI zde na fóru končí a můžeme se věnovat maličkostem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 7:33 am    Předmět: Citovat

Škoda, že nechceš vysvětlit, jak se navozuje stav reiki. Tím odsuzuješ nás všechny co nás to možná mistři špatně naučili k vyčerpání se úbytkem vlastní bioenergie. Jestli to můj mistr učí špatně, tak když se ho na to půjdu zeptat, tak mi to znovu řekne špatně, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 7:34 am    Předmět: x Citovat

Pokud někdo praktikuje (nebo vyučuje) REIKI bez tohoto napojení, tak je to jeho věc a věc jeho mistra.

Ptát by se tedy měli zejména mistři a ne jejich žáci. A mistrům to mohu předat jenom osobně z očí do očí.
Tím má diskuze ohledně základního kamene REIKI zde na fóru končí a můžeme se věnovat maličkostem Smile[/quote]

Laughing Laughing Laughing
mamka: už je to tu zase, nepřipomíná ti to podobné diskuze o ničem, které už tady několikrát byly, nemají smysl a k ničemu nevedou?
Já trdlo s delším vedením jsem nalítla, myslela jsem že řeč je o něčem trochu jiném, jak tady na nás zamachrovat, tvrdit - jedině já mám to jedinné pravé ořechové a na konkrétní dotaz neodpovědět.
Booože to je hloupééééé

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 7:47 am    Předmět: Citovat

Samanko, bez "jendovi" na kurs a dozvis se Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 8:22 am    Předmět: Citovat

Termí Stav Reiki jsem dosud neslyšel a nikdo v mém okolí o něm nemluvil.Ale myslím, že vím o čem mluvíš ,jen dávej pozor na zbytečné soudy a unáhlené závěry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 8:38 am    Předmět: x Citovat

Zbultrane ty mi čteš myšlenky!!! Přesně to mi teď taky došlo.
Skrytá reklama na vlastní kurzy. Na tom je ještě jedna věc, která se mi nelíbí: takové blafy totiž často rozhodí začátečníky a místo aby se věnovaly své praxi a zkušenostem, začnou vyšilovat, jestli dostali to co mají, jestli nejsou ošáleni nepravým mistrem, kdo ví jestli to jejich zasvěcení bylo správné apod. S výsledkem, že honem, honem běží do dalších "tutových" kurzů.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 9:06 am    Předmět: Citovat

šamanko, taky jsem pořád nepoučitelná Laughing Wink
A taky jsem svého času propadla depce z toho, že nemám to pravé a jediné správné zasvěcení....dotyčný mistr byl velice přesvědčivý a navíc své názory vtloukal do hlaviček svých žáků, takže oni to šířili dál.... Evil or Very Mad

Nakonec... jak jinak si uchovat prosperující živnost, když konkurence je dnes tak obrovská. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 9:51 am    Předmět: Citovat

Můj mistr má plnou důvěru a věřím, že mě naučil vše správně. Do mých přízpěvků jsem měl dát smajlíky, ale já jsem je tam nedal schválně. Čekal jsem co z Jendy vypadne. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 10:04 am    Předmět: napojení na reiki Citovat

Pro jendu: nejsem mistr reiki (ani mistr světa Very Happy nenech se zmást slůvkem "excelentní", tahle označení tu všichni "fasujeme" časem a nemůžeme to ovlivnit)
pro ostatní:
Já se napojuji na reiki tak, že se soustředím do svého srdce(duchovního srdce) které je napojeno nebo lépe řečeno je nedílnou součástí nevyčerpatelného Zdroje Lásky.
Tohle napojení cíleně a vědomě promeditovávám tak cca 2 - 3 roky. a nehodlám s tím přestat.

Zasvěcení do 2.st. mám od 4 mistrů (ne že bych je sbírala, prostě to tak vyplynulo..)
Každý můj mistr kladl nám na srdce soustředění se do srdce (že, Sunnyi/Mirku?).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 10:10 am    Předmět: Citovat

To víš, že jo, Blanko. Smile

Těším se zase někdy na viděnou.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 9:40 pm    Předmět: Citovat

jenda napsal: Vždycky máte právo volby Smile

omyl přiteli, nic neexistuje s možností volby, vždy se rozhoduješ na základě minulosti,jestli si přečtu tvoje slova a rozhoduji se zda pujdu k tobě do učení ( na Reiki) pak se jakoby "rozhoduji" na základě minulosti nejen přečteného ale celé minulosti těch mnoho životů a splečné naší karmy, ale ves kutečnosti zvolím cestu zaslouženou.

Vzdání se volby a přijmout co tě potkává je cesta lepší než dumat nad volbou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 7:26 am    Předmět: Citovat

[quote="castb"]jenda napsal: Vždycky máte právo volby Smile

omyl přiteli, nic neexistuje s možností volby - konec citátu.


Nesouhlasím, ale každý to máme jinak, podle svoji filozofie, která je nám blízká.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund