Fórum - Zobrazit téma - Pozice rukou - dodržujete? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pozice rukou - dodržujete?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pozice rukou - dodržujete?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 6:35 pm    Předmět: Citovat

ABSOLUTNĚ NE!
Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Filio ABSOLUTNĚ ANO.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 9:42 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Nikdy neříkej nikdy.Pozice rukou při léčení ano,protože mám jistotu,že jsem pacientovi dal skutečně to nejlepší a halvně jemu je to příjemné teda většinou.ALE časem sami poznáte podle rukou,že někde se zdržíte či ruce dáte jinam a něco vynecháte,ale základ je jako osnova u románu.Bez osnovy román napíšu ale nebude mít hlavu ani patu.Já vím, stačí pomyslet a reiki jde sama kam má,ona sama nateče kam potřebuje.No jo,ale co když já se nesoustředím a kam pak pomyslím a pošlu ehergii.Já vím, ale je trochu blbé léčit ženě koleno a myšlenkama jí réjky(kam koukám tam to jde)poslat na prsa.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

Proč ne samane:? Laughing Je to inteligence.Je to inteligence na mnnhoem vyšší úrovni než jsem my LIDÉ!Až na to, že my jsme ze 4 živlů(vyjma několik jedinců), tím je jakoby doženeme, tohle je specifická vlastnost lidí, tím jsme tak vyjímeční. Podívejte se na Undiny, gnómy,......Ale my máme 4.Tím se nechci však nějak povišovat.Bůh má s každým živím stvořením určitý záměr.

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jenda
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 7:28 pm    Předmět: Citovat

Pozice rukou:
nejblíže pravdy je šaman, ale až na pár vyjímek. To nejpodstatnější na REIKI nejsou žádné pozice rukou, to je vcelku podružné, ale STAV REIKI. Když se pořádně nedostanete do stavu REIKI, tak si můžete ruce přikládat na sebe kam chcete a pokládat na ostatní, kam vám intuice napoví, ale bude to opravdu k NIČEMU!
A když už ve stavu REIKI jste, tak se řiďte intuicí. Jenom nezapomínejte, že jakékoliv přemýšlení a rozebírání kam ruce položit a kam ne, Vás dozajista ze stavu REIKI vyvede.

Většina řeší detaily, které v celku jsou nepodstatné, místo aby řešila, jak se co nejrychleji dostat do stavu REIKI a co nejdéle v něm vydržet.
Poznávám lidi myslící si, že již pouhým zasvěcením do REIKI 1 nebo 2 jsou ve stavu REIKI natrvalo a vůbec netuší (ani zdaleka), co je to stav REIKI.

Přátelé, dům se staví od základů, a až nakonec řešíte kachličky v koupelně.

Doufám, že jsem tímto některé "spisovatele" vyburcoval a že se širší veřejnost konečně dozví, co je a co není důležité při REIKI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Morava
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 12.1. 2008
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 9:19 am    Předmět: Citovat

[Většina řeší detaily, které v celku jsou nepodstatné, místo aby řešila, jak se co nejrychleji dostat do stavu REIKI a co nejdéle v něm vydržet.
Poznávám lidi myslící si, že již pouhým zasvěcením do REIKI 1 nebo 2 jsou ve stavu REIKI natrvalo a vůbec netuší (ani zdaleka), co je to stav REIKI.

mám otázku: dostat se do STAVU Reiki??????? : (
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 4:59 pm    Předmět: Citovat

Morava napsal:

mám otázku: dostat se do STAVU Reiki??????? : (


Protože sem čekal celej den, co spisovatelé na Ntou odpovědí, ale oni mlčí Cool Sice jsem se s pojmem STAV Reiki setkal poprvé, ale myslím si, že je to jen jiný pojem pro přenos silového energetického proudu Reiki. Tím, že se stane zasvěcenec kanálem Reiki (čímž si ušetřil roky tvrdé práce), ale ještě neznamená, že u něj jde při léčení automaticky o přenos silového energetického proudu. Silový proud Reiki, který však dokáže léčit dokonale a zázračně, je nám k dispozici tím více, čím více se otevíráme božské energii. Budhismus (ze kterého, mimo jiné, Reiki vzešlo) učí, že se staneme součástí tohoto silového proudu pokud splníme TŘI podmínky. Ty podmíky jsou soustředěné jednání těla, řeči a ducha. V těchto tajných naukách se to označuje za "vstup Já do Velkého Boha/Velké Bohyně a vstup Velkého Boha/Velké Bohyně do Já. Nazývá se to taky Přenos tří tajemství. Tajemstvím těla jsou myšleny mudry, které držíme, Tajemstvím řeči jsou mantry, které recitujeme a Tajemstvím ducha je stav hluboké meditace, kdy lze dojít až k osvícení.

Takže shrnuto, silový proud Reiki zesiluje ve stavu meditace, kdy svá přání začínáme opravdu silně prožívat, mantry mohou být naše vroucné prosby nebo motlitby za uzdravení a mudry při přenosu používáme, aniž si to uvědomujeme Shocked

A proto cvičme, cvičme a cvičme. Zasvěcením všechno teprve začínáVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jenda
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

To, že se ke "stavu REIKI" nikdo pořádně nevyjadřuje, svědčí také možná o tom, že tento termín většina slyší poprvé a vůbec neví, co si má pod tímto pojmem představit.
To je fakt lepší mlčet a nic nepsat, než se nepřímo přiznat, že člověk neví, "která bije".

Po absolvování nespočet REIKI seancí se mlčící většině nedivím. Zažít tento stav chce dlouhý a pravidelný trénink a velkou dávku sebedisciplíny.
Někdo se do stavu REIKI nemusí dostat nikdy a někdo po měsících tréninku. Jestliže chcete vědět, co to stav REIKI je, pak jste jej nejspíš nikdy neprožili. Ti co jej prožili, se zase neptají.

Pakliže jste absolventi kurzu REIKI, obraťe se na své mistry. Oni Vám stav REIKI s radostí vysvětlí. A když ne? Popřemýšlejte o změně mistra.

Zasvěcení je obrovské energetické nakopnutí, otevření tajemných neviditelných vrátek, ale pozor, stojíte na prahu nové dimenze a prozkoumat nekonečné možnosti REIKI je jen na Vás, na Vaši pravidelné práci. Zasvěcení je jenom 1. schod z nekonečného schodiště. Stoupat po schodišti musíte již sami.

Přeji vám odvahu a chuť stoupat po schodišti poznání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Omar
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 11:32 pm    Předmět: Po absolvování nespočet REIKI seancí se mlčící většině nediv Citovat

[quote="jenda"]To, že se ke "stavu REIKI" nikdo pořádně nevyjadřuje, svědčí také možná o tom, že tento termín většina slyší poprvé a vůbec neví, co si má pod tímto pojmem představit.
To je fakt lepší mlčet a nic nepsat, než se nepřímo přiznat, že člověk neví, "která bije".

Ahoj všem,stav Reiki je dle mého názoru žít podle základních pěti pravidel reiki.Ale pokud se pletu tak nás JENDO pouč.Řekl bych,že od toho toto fórum je.Abych byl upřímný tak termín "stav Reiki" jsem nikdy neslyšel ,takže já si pod ním můžu představovat cokoliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 7:36 am    Předmět: x Citovat

A jak koukám z příspvěvků "znalých", tak si stejně pod tím představuje každý něco jiného.
Tož tak.

Myslím, že každý kdo už dlouho pracuje s reiki se něčím co se tu snad myslí pod termínem "stav reiki" nepotřebuje zabývat, protože v něm žije a nedá se snadno nebo spíš vůbec definovat. Takže milovníky definic zklamu. Musí se k němu dojít vlastní praxí. Ale jestli jsou moje "stavy reiki" ty stejné jako toory, Damaa, zetíka, mamky, to vůbec netuším. Možná máme pod tímto pojmem naprosto odlišné pocity.
Rozhodně bych to nemohla popsat jako "silové energetické proudění reiki". Proudění energie (sorry Damao) je přece naprostý začátek se kterým se učíme pracovat po zasvěcení, vnímat, nechat působít, směřovat....To co snad tazatelé mají na mysli je už něco jako důsledek, nástavba či odměna za vytrvalost.


šamanka
PS: Laughing fakt nevím co je to stav reiki Laughing


Naposledy upravil samanka dne čt leden 17, 2008 7:48 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 7:41 am    Předmět: Citovat

Tazz napsal:
Budhismus (ze kterého, mimo jiné, Reiki vzešlo) učí, ...


Vzdy kdyz slysim takoveto kategoricke tvrzeni, nepatrne mne zamrazi. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 7:47 am    Předmět: Citovat

jenda napsal:
To, že se ke "stavu REIKI" nikdo pořádně nevyjadřuje, svědčí také možná o tom, že tento termín většina slyší poprvé a vůbec neví, co si má pod tímto pojmem představit.
To je fakt lepší mlčet a nic nepsat, než se nepřímo přiznat, že člověk neví, "která bije".


Ale Jendo, my jen cekame az nam to reknes. Chces nam to prece sdelit Cool Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jenda
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

Tak nějak nevím, jestli účastníci tohoto fóra jsou pouze a výhradně lidé, kteří se teprve chtějí něco (cokoliv) o REIKI dozvědět (všechnom tomu nakonec nasvědčuje) nebo se zde nalézají i jedinci, kteří maji 1. nebo 2. stupeň. Stále doufám, že Vám to vysvětlí nějaký REIKI mistr spisovatel a ono nic.

Pokud mate REIKI 1 nebo 2, či dokonce 3 a na toto téma s Váma mistr nevedl vůbec řeč, tak mám za to, že to neví ani on.
Takových je... Je to smutné, ale je to tak.

Přece si nemůžete bláhově myslet, že absolvujete kurz REIKI, dostanete zasvěcení a REIKI bude proudit od rána do včera, kdykoliv, kdekoliv a za všech okolností, kdy se Vám zamane.
Tak tomu opravdu není.

A různé berličky, jako říkanky, pohyby rukou, prosby kohokoliv za cokoliv, přání, ať "to" REIKI "jede" Vám nepomůže, pokud neznáte způsob, jakým se napojujete na kanál REIKI. Toto napojení NENÍ AUTOMATICKÉ!

Je to podobné, jako když stojíte před zavřenými dveřmi a klíč, kterým se odemykají (mimochodem je to universální klíč jednotný pro všechny živé bytosti) nemáte a ani o něm nevíte, že existuje.

Pak taková seance REIKI probíhá tak, že máte teplé ruce, klient cítí teplo z vašich rukou, je spokojen, vy také, dalo by se říci ideální. Jenže to není REIKI, to je léčitelství.
Zkusili jste tímto způsobem předávat REIKI postupně cca 10 lidem denně (cca min. 10 a více hodin) a to po dobu několika dnů? Pokud ano a necítili jste žádnou únavu a byli jste stále svěží jako po ranním vstávání, není vás tedy již čemu učit ohledně stavu REIKI, vy jste v něm totiž byli.

A ti ostatní, pokud vůbe měli tolik klientů jednoho po druhém denně a na konci dne se cítili vyčerpaně, tak léčili oni a ne REIKI, byli léčiteli.

Pokud se někdo cítil unavem po několikahodinové seanci REIKI jednomu, dvěma či třem lidem, pak není o čem psát, třebaže jste chtěli dělat REIKI, REIKI tam vůbec nebylo, a léčili jste sami svou bioenergií.

Rozdíl mezi léčitelem a "reikistou" je ve způsobu získávání energie. Léčitel ji čerpá v přírodě, ze stromů, bylin, drahých kamenů atd, zatímco reikista se dokaže napojit k universálnímu zdroji energie, které je všude dost a nikdy se nevyčerpá.

To "napojit" znamená dostat se do stavu REIKI.

Tak teď víte, co jsem myslel termínem !STAV REIKI!
Je to způsob napojení a udržení tohoto napojení kanálu REIKI. Bez znalosti, jak se napojit jednoduše a rychle (po měsících a létech tréninku a sebedisciplíny) je REIKI v účinncích a důsledcích podobné léčitelství s katastrofálními následky v některých případech.

Pokud si budete vybírat svého mistra REIKI, otázka, jak se napojit na kanál REIKI, jak vejít do stavu REIKI, by měla býti otázkou základní. Mistr vám má dát rychlou, jasnou a srozumitelnou odpověď. Jakékoliv zaváhání v jeho odpovědi jen naznačuje, že neví, nebo nechce, nebo obojí. Nejčastěji o tomto stavu však vůbec nic neví, tudíž Vám k němu ani nic kloudného neřekne.
Pak se můžete zeptat dalšího a dalších a z těch, kteří se na odpovědi shodnou, si můžete vybrat toho svého dle osobních pocitů. Ostatní jsou ještě na začátku cesty a nepomůžou Vám tolik, jako ti, kteří ví a kteří tyto stavy REIKI žijí. Vždy je lepší předávat osobní zkušenosti, než jen zprostředkované informace z knih, nebo jiných kurzů.

Tito neinformovaní mistři nejsou horší než ti informovaní (bez problému dostávající se do stavu REIKI), mohou míti i více teoretických znalostí, ale bohužel v REIKI je základ praktikování a ne jenom teorie (pro ty starší je zde přirovnání: MUDr. CVACH ze seriálu Nemocnice na kraji města...) Všechno věděl nejlépe, byl to výborný lékař, ale nikdy nechtěl operovat, neuměl to. Mohl jen radit a předávat nastudované informace.


Na toto ráno to stačí, ostatní mistři se do mne za chvíli "obují". Uvidíme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 10:05 am    Předmět: x Citovat

jenda: Laughing koukám, že jsem dosud žila v naprostém omylu a potkávala samé špatné mistry, četla naprosto mylné knihy, zcela pomýlených autorů, nedejbože těch, kteří si svoji odpověď na moje všetečné otázky nejdřív promysleli a neodpověděli bez váhání a okamžitě!!!! Brrrr hrůza.
Promiň, ale dost mi tvoje kategorické soudy připomínají
zvláštní teorie pana Zapletala na téma kdo má a nemá TO PRAVÉ reiki
a že kromě jeho a těch, které osobně zasvětil pravé reiki u nás neexistuje
a tudíž všichni pracujeme s tím co tu nazýváš vlastní "bioenergií". Atd.
Chápu, že nás chceš vyhecovat, abychom se snažili obhajovat, sypat si popel na hlavu a přiznat se, že vlastně jsme si tu jedničku co máme, udělali sami na dálku a to ještě podle knížky nějakého pochybného autora.

Chlape, tvoje euforie je úžasná, ale my se prostě manipulovat do tvých vod nenecháme... typuju že tohle je ten důvod, proč jsi musel čekat celý den, než jsi kooooonečně vyprovokoval "spisovatele" mě a ostatní nemají potřebu reagovat. Howgh.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 7:36 pm    Předmět: Citovat

ahoj jendo, myslím ,že na mistra a jsi mystr viď ,jsi moc málo tolerantní, tvé stránky nejsou moc pokojné, spíš to tam vypadá jako někde L.A., tichost a ne mávnutí rukou, nebo zmačkáni do koše ostatních lidí i třeba mistrů reiki tě dělí od mně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund