Fórum - Zobrazit téma - Pozice rukou - dodržujete? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pozice rukou - dodržujete?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pozice rukou - dodržujete?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 1:08 pm    Předmět: Pozice rukou - dodržujete? Citovat

Ahojky, ať už jste byli na R1 kdykoli a kdekoli, asi Vám tam říkali něco o pozicích rukou při dávání. Dneska už máte víc nebo miň zkušeností, další stupně... a moje otázka - dodržujete ty pozice a ten postup? Nebo za určitých okolností ne nebo nikdy? Proč? Příklady? Zkušenosti?

Díkes za rozdělení se, kdo dává, vždy i dostává, mějte se krásně! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 1:22 pm    Předmět: Citovat

Nedodržuju a ani si je nepamatuju. Spoléhám na svou intuici a pocity.
Já jsem takový "barbar", že se ani nepamatuju symboly. Jen si představím jejich energii a někdy ani to ne. Poprosím a je to Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 3:01 pm    Předmět: x Citovat

Ne. Jednak jsem si je od začátku (po zasvěcení do R1) přesně nepamatovala a ani podle toho co jsme se na kurzu dozvěděli nebyly nějak požadovány. Spíš jako doporučení, zvlášť pro první dobu práce na sobě.
A proč ještě ne? Protože spíš pracuju s intuicí než systémem. Ale potkala jsem se s tím, že pro lidi s analytickým myšlením je systém srozumitelnější a pochopitelnější (včetně těch zavrhovaných teorií
o kanálech a tekoucích energií).

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 7:25 am    Předmět: Citovat

Nepracuji jako reiki terapeut, tak nemám takové zkušenosti co se týče práce s reikováním na cizích lidech. Ale dodržuji uzemnění, tedy končím pozicí rukou na chodidlech, uhlazení aury,neposílám Reiki když je člověk v narkóze, při otevřeném zranění - většinou říznutí nebo odřeninách dávám reiki nad ránu, nedotýkám se a omezení pozic rukou v případě potížích se srdcem jako infarkt beru taky vážně-takže dávat na břicho a chodidla, tak jak jsem se to naučila.S tím jsem se ale prakticky nikdy nesetkala, takže se jedná pouze o teoretickou znalost. Určitě nebudu machrovat když někoho bolí slepák. Jinak také dodržuju sled pozic při práci na zádech, má to svůj smysl jít postupně, to vám ani jinak nedá, to že dám ruce při sestupu dolů tam kam mi je navede intuice, to ano. Taky při "houseru" mám pozice které se mi osvědčily plus ty navíc, které přijdou během práce. Takže ano, dá se říct, ctím pozice rukou, které jsem se na kurzu naučila, dávají mi smysl a intuice mi je během reikování vede tam, kde to je potřeba. Jediné co nedodržuji při reikování na sobě jsou pozice rukou na krku. Učí se nepokládat ruce přímo na krk ale pracovat v auře. Ale vnímám to jako jen to, že ne každý má rád, když se mu sahá do této oblasti, patří to do kategorie intimních oblastí. Ale u cizích toto z pochopitelných důvodů dodržuju, u manžela ne Very Happy Very Happy Very Happy
Takže při přímé práci-ano, pozice používám, možná je to dáno tím, že je učím na kurzech. Jako omezení je nevnímám. Když člověk ví, co všechno ta která pozice ovlivňuje-tedy nejen to místo samotné, může pak i sám "vydedukovat" co by bylo dobré. Třeba pozice na ledvinách- mj. při jakémkoli šoku, rozhození nemá chybu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 11:30 am    Předmět: Citovat

ahoj Renato,
léčíš s Reiki nebo převážně se Shamballou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 3:15 pm    Předmět: x Citovat

Ahoj Krabasi,
teď jsi mi připoměl: kdepak je tvůj kdysi dávno slibovaný článek
o Shamballe?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 5:05 pm    Předmět: Citovat

Léčím tím, kdo co chce, takže při přímé práci dávám VJ příjemce na vybranou, ať si bere co chce a kolik chce a dál to neřeším.
Pro práci na dálku se ptám přes VJ, co by bylo nejlepší - jen tak pro mou info, to pak pracuju co vyjde jako nejlepší možnost. Ale jinak to nějak zvlášť nerozděluju. Shamballu 1024 používám pak hlavně na práci na sobě.ALe jak jsem psala v příspěvku před tím, nejsem terapeut, takže největší zkušenosti jsou "z rodiny" a blízkých.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Shari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 29.3. 2007
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 7:53 am    Předmět: Pozice rukou Citovat

Ahojky,jsem tady nová Rolling Eyes ,našla jsem tady spoustu zajímavých poznatků o Reiki.Mám podobný dotaz-na R1 jsem dostala manuál k pozicím rukou.Mám spostu knížek,kde se na různé nemoci a problémy doporučují různé pozice rukou.Ale kolikrát se sama sebe ptám,k čemu tyto pozice jsou,když v knížkách zároveň píší,že Reiki stejně napřed proudí tam,kde je ho nejvíce potřeba. Shocked Já osobně jsem měla snahu dát si všech 24 pozic. Ale pokaždé usnu kolem 10.pozice Very Happy Ale řídím se intuicí,nejpříjemněji je mi při harmonizovaní čaker,nejvíce 3. a 4.čakry,to mám ruce přiložené klidně i 10.min.
A ještě jeden dotaz:Vadí moc,že jsem po zasvěcení R1 nedodržela 21 denní očistnou kůru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 8:00 am    Předmět: Re: Pozice rukou Citovat

Shari napsal:
Ahojky,jsem tady nová Rolling Eyes ,našla jsem tady spoustu zajímavých poznatků o Reiki.Mám podobný dotaz-na R1 jsem dostala manuál k pozicím rukou.Mám spostu knížek,kde se na různé nemoci a problémy doporučují různé pozice rukou.Ale kolikrát se sama sebe ptám,k čemu tyto pozice jsou,když v knížkách zároveň píší,že Reiki stejně napřed proudí tam,kde je ho nejvíce potřeba. Shocked Já osobně jsem měla snahu dát si všech 24 pozic. Ale pokaždé usnu kolem 10.pozice Very Happy Ale řídím se intuicí,nejpříjemněji je mi při harmonizovaní čaker,nejvíce 3. a 4.čakry,to mám ruce přiložené klidně i 10.min.
A ještě jeden dotaz:Vadí moc,že jsem po zasvěcení R1 nedodržela 21 denní očistnou kůru?


Pozice rukou jsou spíše vodítkem, intuice je zpravidla lepší. Pokud funguje, drž se jí a pozice znát nepotřebuješ. Když si nebudeš jistá, můžeš jít podle pozic. 21denní očista - slyším o tom prvně Smile, asi to nebude tak důležité....tělo si samo řekne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 10:38 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Ahoj Krabasi,
teď jsi mi připoměl: kdepak je tvůj kdysi dávno slibovaný článek
o Shamballe?

šamanka


myslím na to, ale dal jsem to k ledu, zatím není ten správný čas to sem dávat (mimojiné pracuji na dalších poznatcích)

ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 11:59 am    Předmět: Citovat

Shari:
Pokud jsi dostala od ucitele plnou seanci (vsechny pozice rukou) za "domaci ukol" do pristiho kurzu reiki, tak je skoda to nedodrzet. Je to ocista a je super, kdyz ji udelas. Neni to katastrofa, ale skoda. Jinak je to mozne udelat i na vlastni popud a 21 dni si davat pravidelne cele osetreni.
All:
Jo pozice je zajimave tema. Ja to citim tak, ze sice reiki ma schopnost "tect" na misto, kde je potreba, ale my nemame tu trpelivost cekat na vysledek. Takze pravidelnym osetrenim malicku na noze sice ovlivnim uplne cele telo, ale za dlouho. Chaoticke "intuitivni" prikladani dlani pokazde jinak nevede k takovym vysledkum jako systematicka prace. Je to jen jeden zpusob a ne ten nejlepsi. Navic pozice maji mnoho dalsich aspektu, ktere je mozne odhalit jen jejich pravidelnym pouzivanim. Je to to same tema, co tu probihalo ohledne symbolu.
Zapadaci sou moc chytri a sebevedomi a to japonskym metodam nesvedci. Vsichni maji "intuici" a symboly a pozice uz nepotrebuji, vzdyt uz s reiki pracuji tolik dnu!!!
Je to Vas problem, vy prichazite o to zajimave a dulezite.
Potom tu prazdnotu ovsem lze zaplacnout nejakym andilkem, nebo chanelingovanou "lepsi reiki" - vibracne vyssi energii Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 12:55 pm    Předmět: x Citovat

Krabas: aha, klasika. Milion řečnění a konkrétního nic.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 1:58 pm    Předmět: Citovat

Pozice roukou nejsou vubec duležité!!!!Aspoň podle mě.Kde je problém tam dám na chvilku tlapky a je to Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 2:10 pm    Předmět: Citovat

Ankure, cítím z Tvých řádků trošku smutek.
Moje metoda: dávám-li reiki člověku, který chodí pravidelně, dodržuji veškeré pozice s tím, že pacinky se ´´odlepují´´ za různě dlouhou či krátkou dobu. Jsem-li přichomejtlá např. k epileptickému záchvatu či ... nebo... tam jednám naprosto v souladu s intuicí.
Jsem zápaďácká? Objímá m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Shari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 29.3. 2007
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 3:55 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi. Smile
Já ze začátku pozice dodržovala,ale asi ncelý týden.Pak jsem začala před 10.pozicí usínat a nakonec jsem přestala cítit teplo,takže jsem si nesprávně myslela,že Reiki neproudí,tak jsem toho nechala.Ale ještě mezitím jsem si udělala R2.Vrátila jsem se k Reiki po 5ti letech!!!!!
Teď si dávám pravidlně,každý den,ale podle intuice.Teď jedu na víkend pracovně do Bratislavy,ale až se vrátím,zahájím 21denní očistu.Už teď se čistím-začínám být vzteklá Rolling Eyes chichi.Mějte se krásně,pak přijdu mezi vás.Pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund