Fórum - Zobrazit téma - Čištění před zasvěcením - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Čištění před zasvěcením
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Čištění před zasvěcením
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 5:22 pm    Předmět: Citovat

šamanka:

"Koukám, že tu jde taky o jinou věc. O rozpor mezi různými pohledy na život a filozofii."

Ano, o to jde především.

"Často pozoruju, že lidi, kteří si do života natahají spoustu smetí v podobě "entit, diskarnátů, různých duchů a bytostí kdo ví odkud", má o nové problémy tutovka zaděláno. S tím totiž přichází stihy a strachy (hodně strachu)..."

To je pravda. I to však mívá svoji příčinu. To "smetí" je až druhotné. Samozřejmě, táhne to potom člověka ještě hlouběji.

Řešení spočívá v nalezení příčiny a v jejím vyřešení. To vyřešení spočívá v pochopení, odpuštění, přijetí, smíření.

"...o které my ostatní přicházíme. Naštěstí."

Tady se nabízí otázka, kdo je to "my ostatní". Všichni si s sebou neseme zátěž z minulosti. A tyto věci se dotýkají prakticky každého z nás, ať si to připouštíme nebo ne.

Tady už ale vstupují ty pohledy na život a filozofie: Darwinova teorie vlivu dědičnosti a výchovy, anebo totéž, rozšířené o učení, především Východních mistrů, o reinkarnaci.

Některé věci jsou nepředatelné. Musí se prožít. To je skutečnost, s níž se musí naučit žít každý skeptik.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:10 pm    Předmět: Citovat

Ella napsal:
zdravím Vás, možná se zeptám úplně hloupě, ale mluvíte tu o čištění před zasvěcením. já reiki zatím nemám a z toho, co jsem si přečetla si umím představit, jak asi probíhá čištění po zasvěcení. ale to trvá prý 21 dní - u někoho zřejmě kratší dobu, u někoho delší, předpokládám, že to bude mít u každého jiný průběh co se týče do délky i do toho, co si kdo zpracovává. ale nedokážu si představit, že by mi někdo např. jeden den před zasvěcením provedl čištění. co to vlastně provádí? co se může vyčistit za jeden den, mimo toho, že vyplave plno pro mě špatných věcí, které mám kdesi zasunuté a bude mi z toho ukrutně zle? Sad Shocked
můžete mi to prosím někdo vysvětlit? je takovéhle čištění k něčemu i kdyby s tím osoba, na které se provádí souhlasila?

To, o čem píšeš je pouze podmínka některých Mistrů. Jiní učitelé nic takového nepožadují. V podstatě pouze v rozhovoru s žáky na počátku semináře naslouchám, abych si procítil jejich motiv. NBikdy jsem neměl dojem, že by se někdo měl PŘED ZASVĚCENÍM 21 dní nebo jakkoliv dlouho čistit. Vyučuji Reiki již 10 let, nikdy jsem takovou potřebu, aby se žáci před iniciací čistili, neměl a ani neplánuji. Dokonce se mi to ani nelíbí.
Pokud se chtějí čistit, je to jejich osobní věc. Řadu let jsem pomáhal na seminářích Mari Hall a ani ona nic takového po nikom nepožadovala.
Něco jiného je postup očisty po iniciaci, ale to Ti určitě Tvůj učitel na kurzu vysvětlí. Také má každý trochu jiný způsob.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 10:23 pm    Předmět: Čištění před zasvěcením do Reiki Citovat

Věty o temnotě kolem inkarnující se bytosti jsou příkladné. Jde jen o to jestli člověk stačí na to, aby "pouze" zářil a tím rozpustil všechno temné kolem něj. Teď jde o to jestli to zvládne za 10 nebo 1000 životů. Pokud někdo cítí, že se má duchovně posunout někam jinam a vnímá, že potřebuje na sobě intenzivně pracovat potřebuje najít jiné možnosti, než jen přijetí minulosti. Zkušenosti jsou nutné, ale otevřené propojky do minulých životů nežádoucí. Pokud člověk má začít naplňovat hlubší poslání na Zemi, je třeba, aby inkarnující se bytost byla ve výrazně vyšších vibracích. Toho se dá docílit více způsoby, ale očista od vlastních negací je nutná. Hodně lidí se nyní probouzí, a potřebují začít jinak se sebou pracovat. Záleží jestli to již člověk cítí nebo ještě nepřišel jeho čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 10:31 pm    Předmět: Čištění před zasvěcením do Reiki Citovat

Jde také o to, kam se člověk napojuje při zasvěcování, jestli do nižžích vibračních vrstev Stvoření, tak jak se většinou při zasvěcování do Reiki a podobných systému děje nebo jsou mu otevírány možnosti práce i s jinými léčivými energiemi, či celistvým tokem Reiki přicházející na Zemi, pro které je třeba se propojovat výrazně dále, než klasické způsoby zasvěcování umožňují. Tam je třeba, aby člověk na sobě pracoval jiným způsobem, aby mu zezhora bylo dovoleno tyto energie šířit. A pokud tam bude mít tzv. naděláno, těžko je bude šířit v čistotě i když moc bude chtít, aby je šířil v lásce. Je potřeba Zemi pozvedat i jinými energiemi než klasické Reiki nabízí a to vyžaduje hlubší propojení do svého srdce a otevření se novým duchovním možnostem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 11:34 pm    Předmět: Re: Čištění před zasvěcením do Reiki Citovat

Mandis napsal:
Jde také o to, kam se člověk napojuje při zasvěcování, jestli do nižžích vibračních vrstev Stvoření, tak jak se většinou při zasvěcování do Reiki a podobných systému

Já se při Reiki nenapojuju do žádných nižších vrstev, ale zvu něco co proniká celou touhle existencí, na čem stojí tenhle svět. To že někdo neumí dělat Reiki a říká tomu nižší vibrace je věc jiná. Vůbec mám pocit, že těch slov, označení a systémů je moc...a přitom jde pořád o to samé..buď jednoduše, nebo složitě.

K tématu. Myslím si, že učitel by měl na kurzu provézt trochu jiné očištění. A to spíše sebe, připravit prostor, udělat co nejvhodnější prostředí pro lidi, co přišli zlepšit si svůj život. Aby se cítili dobře, uvolnili se, sklidnili se. Nejsme žádné žumpy, co potřebují vypumpovat, vymýt. Prostě jen občas rozproudit kalné vody a usměrnit naši, v dnešní době přetíženou, mysl. Veškeré návody na čištění v sobě obsahuje principů Reiki. Nejsou to jen nějaké větičky, je to základní pilíř Usuiho učení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 12:23 am    Předmět: Re: Čištění před zasvěcením do Reiki Citovat

Mandis napsal:
Věty o temnotě kolem inkarnující se bytosti jsou příkladné. Jde jen o to jestli člověk stačí na to, aby "pouze" zářil a tím rozpustil všechno temné kolem něj.

Ano, o nic jiného nejde. Přesně tuhle příležitost nám "temnota" poskytuje - zazářit jako Světlo.
Mandis napsal:
Teď jde o to jestli to zvládne za 10 nebo 1000 životů. Pokud někdo cítí, že se má duchovně posunout někam jinam a vnímá, že potřebuje na sobě intenzivně pracovat potřebuje najít jiné možnosti, než jen přijetí minulosti. Zkušenosti jsou nutné, ale otevřené propojky do minulých životů nežádoucí.

Přijetí minulosti vnímám jako docela jiný proces než "hrabání se v minulých inkarnacích". Myslím si současně, že smyslkem života ani tak není v "posunutí se někam jinam", nýbrž o to, abychom byli tím, čím jsme - ostatně právě tuto pravdu vyjadřuje jádro léčivé formule Reiki: "Člověče (jenž jsi korunou všeho stvoření), buď tím, čím jsi." - čili Hon Ša Ze Šó Nen. Pan Werich, třebaže nebyl zcela určitě do Reiki zasvěcen to říkal moooc hezky podobně: "Když už člověk jednou je, měl by koukat aby byl. A když je, tak má být tím, čím je a ne tím, čím není, jak tomu většinou je." Možná potřebuješ svoji představu mít zabalenou do ezoterických termínů. Já mám radši řeč prostou, zemitou a moudrou.
Mandis napsal:
Pokud člověk má začít naplňovat hlubší poslání na Zemi, je třeba, aby inkarnující se bytost byla ve výrazně vyšších vibracích.
To si opravdu nemyslím, jak jsem již vysvětlil. Možná, že snaha "posunout se do vyšších vibrací je snovým přáním, ale mě vždycky připadala dost blouznivá. Raději se držím toho, co jsem - a není to úplně jednoduché - nekdy mi připadá, že "posunout se do vyšších vibrací" by mohlo být docela úlevné. Zvlášť když je třeba postarat se o rodinu, třeba.
Mandis napsal:
....očista od vlastních negací je nutná. Hodně lidí se nyní probouzí, a potřebují začít jinak se sebou pracovat. Záleží jestli to již člověk cítí nebo ještě nepřišel jeho čas.

Tak po těhle Tvých jasnozřivých slovech půjdu do sebe - asi ještě stále nejsem dost duchovní člověk, nebo co.
Víš, já myslím, že dokud bude tady na Zemi třeba jen jediný člověk, který ještě "neprozřel do těch vyšších vibrací", tak mu budu rád dělat společnost - třeba u ohníčku, nebo kdekoliv jinde, kde je člověku fajn. Na to, abych dělal s andělíčkama "mehehe", tak to mám ještě dooost životů čas. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 12:35 am    Předmět: Citovat

Jahahaháááá těším se na ohýnek!Huráááá hehehehehehééé

Páček Kájo

Objímá Džarmí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 9:40 am    Předmět: Re: Čištění před zasvěcením do Reiki Citovat

Pro Mandis: Ahoj. Přeji ti krásný slunečný den plný úsměvů a lásky.

Mandis napsal:
Pokud někdo cítí, že se má duchovně posunout někam jinam a vnímá, že potřebuje na sobě intenzivně pracovat potřebuje najít jiné možnosti, než jen přijetí minulosti....

Edy napsal:
To se však netýká jen minulosti, ale všeobecně i jiných témat, která je zapotřebí řešit. A minulost ... .

Každý si v textu najde jen to, co vidět chce nebo umí.
Mandis napsal:
A pokud tam bude mít tzv. naděláno, těžko je bude šířit v čistotě i když moc bude chtít, aby je šířil v lásce. Je potřeba Zemi pozvedat i jinými energiemi než klasické Reiki nabízí a to vyžaduje hlubší propojení do svého srdce a otevření se novým duchovním možnostem.

Každý máme svou cestu a jdeme ji různě dlouho a po svém. Každý děláme to nejlepší, co můžem a s láskou. A věř, že pochopení minulosti je také čištění od negací. Je to součást. Pro někoho větší a pro někoho menší. Vše souvisí se vším. I ty se snažíš dělat to nejepší (také po svém). Jsi na diskuzním foru a mi tu jsme proto, abychom si vyměnili názory, myšlenky, rady, .... Tím se také učíme, poznáváme se navzájem (dokonce i sami sebe). Mnohdy si tu pomůžeme od negací, podivných vzorců, najdeme inspiraci, .... však víš. Snad právě proto jsi tu s námi.
Ahoj, s láskou Edy.


Naposledy upravil Edy dne so duben 11, 2009 11:50 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 10:17 am    Předmět: Citovat

Edy:

"A věř, že pochopení minulosti je také čištění od negací. Je to součást. Pro někoho větší a pro někoho menší."

Ano. A abychom naši minulost mohli pochopit, musíme se na ni zpříma podívat. Jedna věc je hrabání se v minulosti, to ostatně děláme všichni do té či oné míry téměř permanentně, a druhá tu minulost zpracovat. Poučit se z ní, pochopit to, co nám ukazuje a přijmout ji. Jako proces učení... S pokorou a poděkováním. Tím otevíráme i cestu "zázrakům" v našem životě.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 9:39 am    Předmět: Čištění před zasvěcením do Reiki Citovat

Proměna je důležitá, abychom mohli třeba i myslet na ukončení inkarnačního kolečka na Zemi. Táboráček je nutný, abychom měli ze života radost a měli se rádi. Život se má žít opravdově, s touhou a nadšením ze všeho nového i ze všedních okamžiků. Naprosto s tím souhlasím a přeji Vám mnoho úžasných probouzejích se jarní dnůSmile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund