Fórum - Zobrazit téma - Třetí stupeň REIKI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Třetí stupeň REIKI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Třetí stupeň REIKI
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petr_svetylko
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 21.3. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 10:07 pm    Předmět: Třetí stupeň REIKI Citovat

Ahoj měl bych takový dotaz, jaké projevy má zasvěcení do 3 stupně reiki. Zajímalo by mě co se začne dít nebo jaké změny se projeví po absolvování kursu. V literatuře nebo na internetu je k tomuto velmi málo informací, když už nějaké jsou tak jsou až moc stručné. Mám 3roky 1.a 2. stupeň reiki a tento rok bych se chtěl nechat zasvětit do tzv. stupně 3A reiki. Na učitelský vím že to má u mě ještě nějaký rok čas. Pokud můžete napsat tak co se dělo po absolvování u vás ostatních, jestli je tam nějaká výrazná změna oproti 2. stupni. Jak jsem uvedl výše, mám k tomuto málo informací takže budu rád i za nějaký odkaz.
Přeji krásný den, petr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Merlin70
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 7:55 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
Mám mistrovský stupeň skoro dva roky, tak můžu s odstupem času trošku popsat vlastní zkušenost. Na první pohled se nedělo nic zvláštního, ale pak jsem si všimla, že reakce vesmíru na moje skutky se rapidně zrychlily. Nejen v tom dobrém slova smyslu, ale když jsem třeba "šlápla vedle" tak jsem to poznala takřka okamžitě. Taky se začaly řešit nedořešené záležitosti, a když jsem to neudělala dobrovolně, tak jsem prostě byla přinucená. Během toho roku se mi změnil život. Předpokládám, dle toho co jsem řešila, tak to byl velký úklid první čakry, a podle současnosti bych řekla, že jsem volně přešla na čakru druhou. Tak už jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Ale jedno vím jistě, že jsem po MS získala úžasný vnitřní klid, nadhled, radost ze života, ze všech těch drobností, co nás obklopují. Já byla totiž dřív děsněj nervák. Nejvíc mě dokázalo takzvaně vytočit, že "někdo nedokáže pochopit něco, co se mi zdá naprosto jasné". Občas mě to ještě chytne, ale už vím jak se zpacifikovat. Smile Ale zkoušky chodí dál, a moc se mi, jak se mění mé okolí v souladu s tím jak se měním já. A... Je toho ještě spousta, ale vytvoř si vlastní zkušenosti..Smile
Držím palce
P.S. Kdybych se měla znovu rozhodnout, jestli se mám do R3 pustit, tak to zopakuju. Stálo to totiž za to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 8:28 am    Předmět: Citovat

Petře, jsou semináře Reiki 3, v nichý proběhne zasvěcení a ostatní si pak každfý zpracovává po svém, jak již bylo popsáno Merlin, jde to pak čakra po čakře.
Jsou semináře, kde se prochází úrovněmi čaker cílevědomě v kruhu stejně "naladěných" přátel. Ten první způsob je rychlejší. Ten druhý náročnější na čas.
Domnívám se, že v každém případě je třeba projít v procesu Reiki 3 úklidem všech šesti základních stupňů a uvědoměním si kvality své "koruny" - svých dalších dlouhodobějších cílů a aspirací.
Můžeš si zažít, jaké to je, když se člověk stává skutečným tvůrcem svého bytí. Merlin to ostatní popsala a vystihla to podstatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
petr_svetylko
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 21.3. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 11:46 am    Předmět: Citovat

Takže to je tak, že v třetím stupni se vše jakoby zrychlí a měl by na vše co dělá se dívat s nadhledem? a na všechny svoje činy se dívat svíma očima, ale jakoby mimo sebe aby předcházel nesprávným rozhodnutím a případným kopancům od života. Někde jsem dokonce četl na pár řádcích že je potom člověk jako by naplno prostoupen reiki v každém okamžiku, jak to vnímáte vy?
a dekuji za předchozí odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

Já bych jen dodala, že hodně závisí na tvém vývoji, kterým sis prošel při práci s technikami prvního a druhého stupně a samozřejmě obecně jaký jsi člověk, čemu věříš, co jiného dalšího praktikuješ.

Pro mě třetí stupeň znamenal ohromné posílení, podporu. Bylo to v době kdy jsem procházela mnoha změnami (začátek vysoké školy, větší odloučení od rodiny) a zasvěcení přišlo jako další změna v tom proudu co se ze mnou dělo. Jak píšeš,zažila jsem opravdu prostoupení Reiki a začala jsem tomu říkat stav Reiki a od té doby to považuju za jeden z klíčových bodů v Reiki, ne to jak moc umím přikládat ruce na druhé a jaký jsem léčitel, ale jak moc jsem ve stavu, který Usuiho žáci označovali za "anshin ritsumei" stav klidu a vyrovnanosti duše.

To podstatné co chci říci. Třetí stupeň tě nespasí, nebudou se dít závratné věci, pokud jim nebudeš otevřen nebo je nedpodpoříš intenzivnější prací, třeba jak píše Damao. U mě se ty stavy postupně usadily a pak jsem pošla intenzivní krizí, ze které se dodnes vracím ke stavu, který už jsem kdysi začala.

Proto je mi hodně blízký japonský koncept vývoje v praxi s Reiki. A to je neustálé budování a prohlubování toho co znáš a nutnost zaměřit se na osobní sebepoznání a rozvoj. Což neznamená začít se věnovat všemu možnému (co současná duchovní scéna nabízí), ale najít stabilní praxi, která tě bude ve tvém vývoji podporovat. Jak říká Damao, najít si tu svou jedinečnost.

David King, učitel původního Usui-do (označení Reiki vzniklo až v době Hajašiho a jeho žáků ), říká, že další úrovně v Usui-Do učí až lidi co dozráli praktikováním toho, co odpovídá zhruba modernímu prvnímu a druhému stupni. Tedy ne, že by někomu něco odpíral,ale ví, že lidé musejí opravdu dozrát. Moderní formy Reiki samozřejmě nabízejí další "stupně", podporují vývoj praktikujícího energetickými zasvěceními (V Usui-Do nejsou zasvěcení, jsou jen krátké rituály přechodu spíše meditativního charakteru), takže můžeš dosáhnout nových zajímavých obzorů dříve, ale stejně si myslím, že opravdové vyzrání, dosažení hlubokého porozumění praxi Reiki, přijde časem, takže není až tak nutné se rozptylovat tím, co bude po zasvěcení, co přesně, že se bude dít.

To podstatné je projít, ať už moderní způsob Reiki nebo jemnější a výrazně hlubší formu Usui-do, tak, aby co nejvíce byl podpořen harmonický rozvoj tvé bytosti. A takových cest je mnoho. Dobrý učitel by ti měl nabídnout více než jen víkendový kurz Reiki 3A. Jedno jestli to budou techniky blízké Japonsku, nebo cokoliv jiného. Důležité je, aby to podporovalo prohloubení praxe s Reiki a odpovídalo to základním pilířům této metody. Prostě nemíchat hrušky s jabkama:)

Narya
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2007 11:54 am    Předmět: x Citovat

Podle mého se na tuhle otázku nedá odpovědět univerzálně. Je to jako se všemi ostatními stupni, dalšími terapiemi nebo technikami - všechno je ryze individuální záležitost. Většina z nás se ještě zabývá jinými metodami práce na sobě, prochází různými odlišnými životními i psychickými situacemi a zkušenostmi. Proto cokoliv bude vypadat u každého jinak!!!
Hlavně si opět a znovu neprogramovat: jak má něco vypadat, co bych měl cítit a co by se mělo změnit.
Mě bylo kolem 3 hodně špatně, ale bylo to spojeno i s čístícími technikami které jsem v té době prodělávala. Taky žádné výrazné zklidnění nebo nadhled jsem nepozorovala. Navíc - být a žít s reiki, tenhle pocit jsem už měla postupně od dvojky. Tenhle pocit spíš přichází bez ohledu na stupeň, ale s tím jak kdo pravidelně pracuje a jak mu tahle báječná energie "sedne". Mám pořád pocit, že nějak k ní my ženy víc tíhneme. Spíš mě to připadalo jako přirozený vývoj, který jsem si naordinovala po docela dlouhé době od 2. A je jasný, že dřív mi to nevycházelo časově, finančně,...klasika.
Co byla pro mě změna - okamžitě jsem si zamilovala mistrovský symbol, já sklerotik si ho zapamatovala prakticky okamžitě a moooooc mi sedí a pracuju s ním víc než s kterýmkoliv jiným. Na rozdíl od mamky mě čtení, diskuze na webu i osobní třeba s mým mistrem Bronkem vždycky ohromně inspiruje. Přeberu si to po svým, ale často mě nápad nebo myšlenka někoho jiného nakopne k přemýšlení o nápadům ke kterým bych rozhodně sama nedošla, nebo mnohem později.

Co je podle mě ohromně důležité je:
NESROVNÁVAT SE S OSTATNÍMA
NEPROGRAMOVAT SI CO A JAK MÁ VYPADAT
obojí šíleně brzdí

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2007 12:10 pm    Předmět: Citovat

Šamanko,
asi jsem se špatně vyjádřila. Nepovažuju diskuze tady na RW zbytečné nebo neinspirující. Naopak. Moc jsem je potřebovala a potřebuju právě pro tu inspiraci. Většinou se vyskytne téma, o kterém zrovna mám přemýšlet a zabývat se jím.
Jen jsem chtěla říci, že bychom tyhle diskuze měli brát opravdu jako určitý návod a možný směr. Nikdy však jako jednoznačný závěr o kterém se nepochybuje. Můžu si vybrat, jestli něčí zkušenost použiju pro sebe, bude pro mne přínosem, nebo ji (po otestování ) zavrhnu jako pro mne nepoužitelnou.
Nakonec jsi napsala vlastně líp to, o co jsem se snažila já Wink
NESROVNÁVAT SE S OSTATNÍMA
NEPROGRAMOVAT SI CO A JAK MÁ VYPADAT

Nakonec se všichni nějak domluvíme, když chceme Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 11:30 am    Předmět: Citovat

Jojo, třetí stupeň reiki. To si jako studentka dovolit nemůžu. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 2:14 pm    Předmět: Citovat

Ameria napsal:
Jojo, třetí stupeň reiki. To si jako studentka dovolit nemůžu. Laughing


Jízlivá Smile poznámka (ekonoma, spíš než rádce studentek se stupněm R2): benefit, který vidím v zasvěcení do R3 je pro mě míň, než benefity, jichž bych se musela vzdát, kdybych si za peníze na ně určené koupila zasvěcení R3. Je zřejmé, že se stoupajícím příjmem váha těch 'benefitů alternativních k R3' relativně klesá, takže ve střednědobém výhledu, čistě z ekonomického hlediska, jsi na nejlepší cestě k R3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 7:44 pm    Předmět: x Citovat

mamka: ne ne ne, to co jsem psala nebyla reakce na tvůj příspěvek, ale zamyšlení nad otázkou a sama nad sebou. Takže jak píšeš: vždycky se domluvíme a těší mě, že se spoustou lidí docházíme ke stejným závěrům i když jinými cestami.
Hezký jarní den

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Westka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.4. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:34 am    Předmět: Citovat

Zdravím všechny! Chtěla bych se zeptat...Třetí stupeň reiki jsem si udělala necelý rok po stupni druhém. Za celou dobu, co mám reiki jsem nebyla nemocná, maximálně tak trochu nachlazená někdy v zimě, když byly mrazy. Dělám kolem sebe ochranný obal, takže až doteď jsem byla přesvědčená (a v podstatě stále jsem), že fungují pořád.
Teď jsem ale dostala pěknou rýmu, z nosu mi teče a bolí mě v krku. Prostě klasická chřipka nebo tak něco. Nicméně mě napadá, jestli to nemůže souviset s tím, že po zasvěcení do mistrovského stupně se mi tělo "čistí" a tím pádem to "odnáším" takto?
Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Nebo můžete mi i napsat ty svoje?
Děkuji moc a přeji hezký slunečný jarní den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:50 am    Předmět: Citovat

Také je jaro, a celková nálada je očištovat se, probýhá to všude, i tam kde i člověk myslí že to nejde. můžeš to brát jako dar:)

Btw. čistí se vše reiki nereiki.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 2:19 pm    Předmět: x Citovat

Zasvěcení do jakéhokoliv stupně není patent na totální zdraví bez poskvrnky a totálního štěstí bez hranic!!!
Něco v tom smyslu hlásá nejmenovaný brněnský reiki mistr, ale nedej si žádný takový blud nakukat!

šamanka
PS: souhlas se zetíkem, možná ano, možná ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 7:18 pm    Předmět: Citovat

Bootlog napsal:


Jízlivá Smile poznámka (ekonoma, spíš než rádce studentek se stupněm R2): benefit, který vidím v zasvěcení do R3 je pro mě míň, než benefity, jichž bych se musela vzdát, kdybych si za peníze na ně určené koupila zasvěcení R3. Je zřejmé, že se stoupajícím příjmem váha těch 'benefitů alternativních k R3' relativně klesá, takže ve střednědobém výhledu, čistě z ekonomického hlediska, jsi na nejlepší cestě k R3.


Mr. Green Abych se dočkala. Mr. Green Držím si palce. Mr. Green Ne, vážně. To je hezky napsané, souhlasím s tebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 9:56 am    Předmět: Citovat

Je to také o našich životních prioritách. Svého času jsem Reiki - tomu, co bychom dnes nazvali Reiki 3 a následnému kurzu Reiki - profesionální (Mari Hall), věnoval po tři roky veškeré úspory a dovolené. Nelituji toho, moc jsem po tom tehdy toužil s myslím, že mnou vynaložené úsilí se lety ještě stále zúročuje.
Když je čas budovat si základy samostatného života, je dobře se soustředit na tuto věc. Když člověk cítí, že v tuto chvíli má prostor pro osobní a duchovní růst, myslím si, že by ho měl využít - taky naplno, ne zakoupením si instatního zasvěcení do čehokoliv.
V tom je podle mne velký rozdíl - zda platím za "osvědčení" a "zasvěcení" - nebo vynakládám prostředky a svůj čas na intenzivní osobní růst.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund