Fórum - Zobrazit téma - Třetí stupeň REIKI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Třetí stupeň REIKI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Třetí stupeň REIKI
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 12:45 pm    Předmět: Citovat

SkvěléSmile Ještě ti poradím jedno cvičeníčko, které já beru jako užitečné a ukazuju ho už v prvním stupni. Nic převratného, určitě to znášSmile

Cvičení v zapouštění kořenů.
Sedni si na židli, stůj, nebo si kledni do japonského sedu na patách (seiza) http://www.dharma-rain.org/zazen/zazen-photos/Seiza-side-2-l.jpg (odmysli si židličku).
Pár nádechů výdechů, lépe do břicha a hlubších, ale být to nemusí (tohle není dechové cvičení). A když jsi usazená nech ať z tvých nohou (od kolen dolů, nebo celé nohy když sedíž v seiza) začnou vyrůstat kořínky, nijak s tou představou nespěchej, nech je pomalu, postupně růst, zesilovat a směřovat do země, kam se budou postupně zapouštět. Věnuj té představě hodně času, do sebemenších detailů, prostě vytvoř dostatek kořenů a nech je v zemi zakořenit, až se tak stane, chvíli v tom stavu setvrvej (dýchej pomaleji, uvolněně) a pak v opačném procesu nech ať se tvé kořínky zase pomalu a postupně odpojují od země a vracejí se k tobě. Cvičení ukonči několilka nádechy, výdech a utíkej se proběhnout do té rosy, nebo se věnuj praktické činnosti:)

Přeju příjemné zážitky.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 1:35 pm    Předmět: 3 Citovat

Jsem stále jako ve snu, ale je mi hladce a dobře. Navíc už vnímám realitu. Dnes jsem pokračovala v montáži nového nábytku (ne sama), dílo se sdařilo. Wink Cítím se dnes božsky - doslova.
Tohle cvičení se mi líbí, vyzkouším ho. Jen se zeptám, než se do toho pustím, má to zpětné odpoutání hlubší význam? Umět se nejen ukotvit ale i odpoutat kdykoliv budu chtít? Prosím. Embarassed
S Láskou Jarmila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že sis odpověděla sama. Nedoporučuju se tím zabývat zbytečně hlouběji. Je to stejné jako samotná práce v Reiki dojo - vstoupíš dveřmi do jiného prostoru, kde budeš cvičit, praktikovat, učit se a stejnými dvěřmi opět vystoupíš a ukončíš cvičení. Prostě pořádek, kázeň mysli.

Ulítnout mezi andělíčky, nebo jak balvan zůstat na zemi, obojí jsou škodlivé extrémy. Sice se přirozenou aktivitou stejně z obou extrémů dostaneš, ale poctivé cvičení je i o poctivém ukončení. Kdybys to neudělala tak v tom stavu prostě budeš chvíli déle přetrvávat a to nemusí být vždy vhodné...i když, někdy asi i ano, ale zvykni si to pečlivě ukončovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 3:00 pm    Předmět: Citovat

Narya:

"Ulítnout mezi andělíčky, nebo jak balvan zůstat na zemi, obojí jsou škodlivé extrémy."

Ty extrémy jsou jen v hlavě.

Doporučuji důvěřovat procesu. A žít všímavě. To je celé.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 3:15 pm    Předmět: Citovat

"poctivé cvičení je i o poctivém ukončení"
Jiří Vacek učí, že od meditace vstáváme v meditaci. Formální meditace tedy slouží k prohloubení meditace a neformální meditace (přes celý den) k tomu, abychom formálně byli schopni řádně meditovat. Když se mysl přes den toulá - nebdíme (či usilovně se o to nepoukoušíme) nad ní - je těžké potom najedou hodinu meditovat. Zvyknout si ukončovat meditaci (Jiří Vacek to přirovnává k tomu jako abstinovat a poté opět jít do hospody - ztrácíme, co jsme získali) podle mého tedy může vést k tomu, že vytváříme překážky tam, kde nejsou. Mezi duchovním životem a životem ve světě.
Nebo jsi to Naryo myslela jinak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 3:35 pm    Předmět: Citovat

"...vytváříme překážky tam, kde nejsou. Mezi duchovním životem a životem ve světě."

Ano. J. Krishnamurti velice krásně řekl:

"Meditace není oddělená od života. Je to samotná podstata života. Samotná podstata denního žití."

Jinými slovy: Všímavost od okamžiku k okamžiku. Chvíle tzv. formální meditace, jak píše Psychedelik, nám umožní vstoupit do meditace hlouběji, načerpat v tom Tichu více síly a moudrosti, a potom v meditaci dále pokračujeme ve všem, co děláme.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 3:35 pm    Předmět: Citovat

Cvičení mysli a stav mysli, tak bych to asi popsala.

Když cvičím formu kung fu, taky nějak začnu a nějak skončím, ale ten účinek, ten si s sebou nesu i po skončení, jen už to není cvičení, ale život.

V každodení praxi pak aplikuju naučené (zkušeností) principy, takže mohu říci, že medituju pořád, ale není to formální meditace. Prostě trénink a praxe, v určité chvíli se to setře, ale to trvá v závislosti na intenzitě naší práce různě dlouhou dobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 3:35 pm    Předmět: Citovat

"...vytváříme překážky tam, kde nejsou. Mezi duchovním životem a životem ve světě."

Ano. J. Krishnamurti velice krásně řekl:

"Meditace není oddělená od života. Je to samotná podstata života. Samotná podstata denního žití."

Jinými slovy: Všímavost od okamžiku k okamžiku. Chvíle tzv. formální meditace, jak píše Psychedelik, nám umožní vstoupit do meditace hlouběji, načerpat v tom Tichu více síly a moudrosti, a potom v meditaci dále pokračujeme ve všem, co děláme.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 3:38 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak se mi to odeslalo dvakrát a ještě se mi mezi to trefila i Martina... Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 3:56 pm    Předmět: Citovat

Sunnyi: krásně řečeno
Narya: myslím, že je důležité ale neslevit z pozornosti a nevrhnout se poté do světa. Prima, takže se v podstatě shodujeme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 5:59 pm    Předmět: 3 Citovat

Normálně jsem v meditaci - uvědomování si přítomného okamžiku pořád, ale nějak jsem ulítla na emocích, které mě rozhodily. Nešlo mi uklidnit mysl, emoce a vnímat to Tady a Teď. Objevili se mi totiž otevřené dveře od 13.komnaty. Bolelo to. Nebyla jsem v tu chvíli schopná rozeznat co je teď a co se mi vynořuje jako starý vzorec (včetně emočního prožitku). Prostě chaos.
Myslím, že je to OK. Problém je snad vyřešen. Uvidím, zda přijde další zkouška. Ale cítím ohromnou úlevu a radost. Dokonce jsem se objala se svým vnitřním dítětem a ono se na mne usmálo. Začala jsem si na vlastní popud vést denník. Dnes jsem chvíli byla na zahradě opět bosa. Jsem opět zpátky. Cítím přítomný okamžik, krásný klid, mír a pozornost mi už neulítává. Ani se to nedá popsat, cítím se kompletní a klidná.
Byla to zkouška, odstranění bloku a lekce zároveň. Nechci nikoho otravovat se svými problémy a nechávat se zbytečně ovlivňovat. Ráda na vše přicházím sama. Když však narazím na něco inspirativního, vyzkouším to a vytvořím si vlastní zkušenost. Navíc nerada žádám o pomoc. Nerada přiznám sama sobě, že si nevím rady. Vždy se snažím všemi možnými způsoby. Teď jsem ale pochopila, že občas to pomůže, požádat o pomoc. Opravdu tu na to nejsme sami. Pomohla mi i vaše morální pomoc k tomu uzemění.
Z celého srdce děkuji. Mám vás ráda.
Wink S Láskou Jarmila Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 6:56 pm    Předmět: Citovat

"Cítím přítomný okamžik, krásný klid, mír a pozornost mi už neulítává. Ani se to nedá popsat, cítím se kompletní a klidná."

To je nádherné Edy. Málokdo umí takto žít. Je to ta nejkrásnější odměna za práci na sobě.

Přeji ti hodně radosti, úspěchů a štěstí

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 8:16 am    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Sunnyi: krásně řečeno
Narya: myslím, že je důležité ale neslevit z pozornosti a nevrhnout se poté do světa. Prima, takže se v podstatě shodujeme Smile


Mě přišlo docela vtipné, že všichni tři, různě zamotanými slovy, s odkazy na různé autory a tradice říkáme to saméSmile Mezitím si to Edy pěkně poskládala jak potřebovala.

Tak ti přeju Edy ať se daří i nadále. Myslím, že to co zažíváš je asi to, co by nás Reiki měla naučit, umění zachovat si klid mysli (anshin ritsumei), i přes to že nás neustále něco rozhazuje, vyšťouchává z rovnováhy.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 8:03 pm    Předmět: 3 Citovat

Ahoj a děkuji. Neberte to prosím jako obhajobu názoru nebo textu. Nemám to za potřebí. Je to skutečné a veliké poděkování tady vám všem na Reikiwebíku.
Neposkládala jsem si to, mohla bych, ale já to poskládané vlastně mám už déle než od včerejška. Sice ne dlouho, ale mám. Byla jsem tzv.načatá na toto téma. Byla, je a bude to má cesta.
Psala jsem o tom začátkem května na tématu Komunikace čaker :
Edy napsal:
Sečteno a podtrženo, super zážitky. Prožívám teď nejkrásnější období a stále u mne přetrvávájí pocity klidu, míru, harmonie a lásky. Rozdávám lásku kde se dá. Dokáži se teď kdykoliv naprosto sklidnit a zastavit.
Tam to začalo. Spousta věcí mi začala do sebe zapadat, není potřeba o něco usilovat, pocity klidu a míru sílí a jsou tu stále, vlastně tu vždycky byli. To já je neviděla a nesledovala jsem, kde je má pozornost, kdo jsem. Taky jsem o tom psala v tématu Ochrana při meditaci. S těmito pocity jsem šla na zasvěcení do trojky. Každý si tam něco neseme. Krátce na to přišla má největší zkouška ze zhora a já jsem to z části zvládla (s vaší pomocí). Ulítla jsem během toho, nemohla se vrátit do reality. Tato zkouška, lekce a ponaučení přišlo v době. kdy jsem byla v klidu a míru sama se sebou, v takové úžasné pohodě a snad právě proto (kdo ví) se mi otevřeli dveře k mé nejniternější bolesti. Jestli jsem tu lekci pochopila, ukáže čas. Každopádně už je to minulost a pro mne to byl náhled a prostor, uvědomit si, kde jsem opravdu vážně kdysi pochybila. Mám radost i z tohoto náhledu do svého nitra. Nic se neděje náhodně. Možná přijde nová zkouška, to je ale budoucnost, tam nevidím. Budoucnost je jen v naší mysli. Ta tu ještě není. Jsme TADY A TEĎ.
Jak přesně popsat onen báááječný pocit klidu a míru? Pár slov na to najdu, třeba milost, klid a mír, láska, svoboda, ... (běžné žargony). Nelze to popsat, lze si to jen užívat. Být tím.
Nezbláznila jsem se a praštěná nebo něco podobného snad nejsem. Laughing Jsem normální ženská, co si žije neobyčejně obyčejný život a tak si připomínám celodenní meditací, kdo jsem, kde jsem a případně kdy se na to ptám.
Ahoj všem, mám vás moc ráda a za vše děkuji. Jste bezva lidi.
S Láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Edy, to jsem rád, že je Ti tak dobře a že jsi štastná. To jsem vlastně štastný taky.
Měj se krásně. Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund