Fórum - Zobrazit téma - Proč je tolik směrů reiki a systémů pro práci s energií - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Proč je tolik směrů reiki a systémů pro práci s energií
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Proč je tolik směrů reiki a systémů pro práci s energií
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 12:53 pm    Předmět: Proč je tolik směrů reiki a systémů pro práci s energií Citovat

Tak mě napadla taková otázka, proč toho existuje tolik? Teď mám v prohlížeči načtenou stránku, kde jsou vypsané různé směry reiki a je jich tam více než 15. Versmírná energie, ať už ji nazýváme čchi, ki nebo prána je jenom jedna. Na tom se dnad všichni shodneme.

Proč tedy existuje tolik druhů reiki a pak ještě třeba chi-kung, shambala, shambala 1024, ...2048 ... a já nevím co všechno a v neposlední řadě využívání energie čchi v bojových uměních pro dosahování "nadlidských výkonů" jako třeba tlačení vagónu kopím přiloženým na krk a podobně.
Např. toto: http://www.vo-dao-vietnam.de/de/rekorde

Mám na mysli zda každý systém používá jiný způsob práce s touto jedinou energií, jinou metodu napojení se na ni a umožňuje taky jiné praktické použití nebo jak to vlastně je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 4:49 pm    Předmět: Citovat

Proč jiné energie?

Už jsem to tu někde psal asi na starém RW:

Protože při práci s jinou energií, do které jseš zasvěcen, s ní vědomě pracuješ. Každá další energie má prostě své parkety, kde je výborná a někdy ji prostě lidi chtějí, protože ji už zažili a vědí, že jim třeba dělá dobře. Při léčení s Shamballou můžeš dostat i část energie (symbol třeba z Ra Sheeba) z té které energie, ale není to vědomá práce s ní (Ra Sheeba). Ten symbol tě pak vyvibrovává nahoru a léčí, ale ty nevíš, že je to symbol třeba z Ra Sheeby. Rozumíš? Ale tady je to právě vědomá práce s Shamballou 1024 a jejím systémem léčení.

Každá energie pochází z jiných částí vesmírů a univerz, a většinou si vybereš takovou, kterou jsi už někdy předtím měl a víš, jak se s ní pracuje. Za každou energií stojí jiné světelné bytosti, které jsou právě z těch míst, odkud tato energie pochází. Každé zasvěcení do dalšího druhu energie, Tě vyhodí na její frekvenční úroveň a zůstaneš už na té frekvenci, už nespadneš vibračně níž. Vlastně jsou to pro nás zkratky na naší cestě, kdy bychom normálně museli jít roky, abychom se na tuto úroveň dostali. Aby jsi se s nimi mohl spojit, potřebuješ zasvěcení, které Tě vyhodí k nim naproti a oni Ti pak pomáhají dále. Jinak se nemohou k Tobě přiblížit, protože je to bez zasvěcení velká frekvenční vzdálenost. Musíme udělat krok k nim a oni udělají to samé a někde v půlce se střetneme. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 5:17 pm    Předmět: Citovat

Very Happy na to můžu jen odpovědt dalšími otázkami.
Proč si sázíme do truhlíků za oknem květiny různých druhů, když přece by stačil třeba jeden druh, klasické muškáty, červená barva? Kvete to? Kvete.Je to zeleň? Je.

A proč se nenosí jednotné oblečení na celém světě?
Proč se nestaví stejné domy?
Proč se nevyrábí stejný nábytek?

A nebo trochu jinak. Proč si někdo vymaluje obývák aby se vněm cítil dobře třeba žlutě, a někdo třeba zeleně?Proč máme různé základní barvy aury? Proč někdo miluje světlo a někdo spíš tmu?Proč je někomu při 20 stupních celsia venku zima a někomu vedro?Proč někdo tvrdí o světle červené že to je oranžová a má ze svého pohledu pravdu?
Proč někdo miluje kočky, někdo psy a někdo zas tvrdí že jediné kloudné zvíře je kůň, což těžko vysvětřlí třeba milovníkovi hadů?Proč vypadáme různě a ne stejně, když jsme přece jeden druh - homo sapiens?

Proč někomu pomáhá na žaludek spíš máta a někomu zas meduňka? A jiný preferuje heřmánek? Nebo třezalku?

Víra je taky "jen jedna". Ale každý si představujeme pod tím pojmem něco jiného.
Myslím si- to píšu za sebe-že stejně tak je to i s vnímáním světa ve kterém žijeme. Každý je jinak citlivý, každý vnímá energie jinak. Někdo raději pracuje s kameny, někdo s rostlinami, někdo s barvami, esencemi, tvary, anděli,....Podle toho co mu vyhovuje. Jo, všechno to je o energii. Ale každá je jiná. A jako nelze každému předepsat na relax třeba moře, protože si nejvíc odpočne na horách nebo dokonce při práci na zahradě, nelze říct, že jiné vnímání energie než se běžně tvrdí je špatně.
Proto i ty různé druhy Reiki. Je to ten původní proud Univerzální energie zabarven o něco dalšího. Což někomu může připadat jako prznění, někomu to zas dělá dobře. Asi proto je tolik druhů práce s energiemi. A nelze zapomenout, že nás je tu na Zemi děsně moc. Těch, co nějakým způsobem pracují s Reiki a dalšími enerigemi nezávisle na sobě, aniž by o sobě věděli, je moc. Takže pak jeden přijde na to, někdo na ono. Stejně tak to je s bojovými uměními a dalšími energetickými cvičeními. Myslím, že základ je všude stejný. jen pohyby , někde filozofie, se odlišují. Ale výsledek, tedy to, jak se člověk po cvičení cítí, je dost podobný.

Pokud s jinými druhy energie než klasickou Usui Reiki nepracuješ, nemůžeš porovnat, v čem jsou odlišné. Pak taky nemůžeš chápat, že se vůbec odlišují. A vůbec to není o tom, že by něco bylo lepší a něco horší. Je to o tom, co komu vyhovuje a o toleranci k takovému výběru.
TeĎ mě napadlo ještě jedno přirovnání. Proč se někdo nají nejlíp jen lžící nebo vidličkou, někdo rukama a někdo si na jídle pošmákne jen s tím předepsaným příborem? Někdo zas dá přednost hůlkám....Výsledek? Pocit nasycení, pokud je jídlo dobré a chutné tak ještě ten požitek že jsem si pochutnali?
Ale jak píšu, prezentuji zde jen svůj názor. Nejdená se o vědecký výzkum Wink
Míla to tady vysvětlil daleko vědečtěji, jen bych malounko polemizovala v tom, že pro každou práci s jiným druhem vibrací musí být zasvěcení. Je hodně lidí, kteří se dokží na tyhle jemnohmotné bytosti a jejich energie napojit i bez jakéhokoli zasvěcení.
Ale zas, to že někdo má tisíc zasvěcení, není zárukou, že zvládá všechny úkoly teĎ a tady dobře a tak jak by měl. To, kde má resty ve vztazích k sobě, k lidem, ty mu žádné vibrace neodmažou, dají mu možná další možnosti aby je konečně viděl, vnímal, potřebným způsobem zpracoval. Ale pokud tak nečiní, jsou mu jaksi k ničemu.....Můžeš vibračně pokračovat v tom, kde si někde kdysi dávno v něčem přestal. Ale teĎ jsme teĎ a tady a z nějakého důvodu tu jsme. Hlavně proto, abychom zvládali život ve fyzickém těle co nejlíp a co nejkvalitněji jak umíme. Proto jsme se sem na Zem taky narodili.
Proto opakuji, domnívám se, že výše vibrací má určitě vliv na náš život a jeho kvalitu, ale nezmanená to, že smyslem života bude hledání dalších a dalších ladění se na další a další energie, když neumíme pořádně zacházet s tou základní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 12:57 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Very Happy na to můžu jen odpovědt dalšími otázkami.
Proč si sázíme do truhlíků za oknem květiny různých druhů, když přece by stačil třeba jeden druh, klasické muškáty, červená barva? Kvete to? Kvete.Je to zeleň? Je.

A proč se nenosí jednotné oblečení na celém světě?
Proč se nestaví stejné domy?
Proč se nevyrábí stejný nábytek?


Ano Renato, přesně tohl jsem čekal. Mě to pak taky napadlo, že někdo odpoví v tomto duchu. Nebo bys mohla třeba napsat, že míč je kulatý a pořád je to koule, ale s touto koulí, když k ní přidáme pravidla se dá hrát: fotbal, volejbal, tenis, basketbal, házená, vodní pólo atd. Jenže v případě té univerzální energie celá věc stojí přece jen dost jinak.

Podle mě tato univerzální energie je jenom jedna (nezávislá na galaxiích ve vesmíru apod.) a z této energie vše vzniklo. Celý svět. V době před velkým třeskem, kdy ještě naše sluneční soustava neexistovala (na hmotné úrovni), tak tato energie už tu byla. Takže ten vztah je, mohu--li to tak napsat, že balon, kůň, květina to všechno jsou podmnožiny z této energie, vznikly z ní.

Mě šlo o to, proč je tolik systémů pro práci s jedinou univerzální energií. Jestli třeba Usui Reiki se dá používat dejme tomu pro léčení, zlepšování vztahů mezi lidmi atd. Chi-kung se dá používat pro léčení sama sebe, zlepšování fyzické kondice. Čili tyto dva směry mají neprázdný průnik a každý má něco trochu jiného navrch.
Nebo třeba když mám zasvěcení do Reiki systému A, B a C tak to zahrnuje to samé jako Reiki systému E a F. A tudíž zasvěcení do E nebo F by už bylo pro mě zbytečné.

Jistě si pamatujete jak jeden čas vycházely v novinách inzeráty o tzv. pyramidových hrách. Zaplatíš 50 Kč, seženeš 5 dalších lidí a do jisté doby budeš mít milion - třeba. Pak se objevila jiná hra: Zaplatíš 300 Kč, seženeš 4 lidi a budeš mít pak 850 000Kč. A těchto her bylo moře a každá měla svůj název - HappyLine, Skyline atd. Můj otec tenkrát říkal: "Pokud by tento princip fungoval, proč nestačí jen jedna taková hra ??? Protože jedna pyramida už se zaplnila, tak ten komu to nevyneslo (zapojil se pozdě a byl na chvostu pyramidy) si založil novou a v ní byl na vrcholku pyramidy."

Tak mě napadá jistá analogie, zda to s těmi systémy pro práci s energií není to samé. Prostě, že se na tom tak vydělá víc peněz... Když se nad tím tak člověk zamyslí tak zjistí, že všechno na světě je pyramida. Jen některé jsou legální (banky, pojišťovny, podniky...) a některé nelegální (jako ty hry).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 7:22 pm    Předmět: Citovat

proč je tolik druhů systémů práce s energiemi? Je nás prostě na světě mnoho a každý jsme jiný, každému vyhovuje něco jiného. Bůh zkrátka mluví mnoha ústy a mnoha jazyky, aby se ke každému dostalo to, co je potřeba. V nejvyšší skutečnosti, ale existuje jen jeden SYSTÉM. Každý z nás má k němu neomezený přístup a může ho využívat teď a tady. Spousta z nás si je tohoto SYSTÉMU vědoma, přistupuje k němu a čerpá z něho informace, energii, moudrost, soucit a lásku. Ty energie jsou univerzální, ale převedené do slov a činů se mohou lišit podle toho, kdo je příjemcem, jaké má dotyčný člověk vzdělání, zkušenosti, slovní zásobu, kulturní zázemí, filozofický přehled atd. Každý z nás může popsat tuhle nejvyšší skutečnost vlastními slovy. Ta slova nikdy nebudou dokonalá sama o sobě, ale tím, že je sdílíme, můžeme hledat v čem se podporují a čem odlišují a odstraňovat rozporu. To je cesta k SYSTÉMU. Kolik že je druhů reiki? 15? Tak to ještě máte před sebou hodně práce Very Happy Dokud každý z Vás nebude mít vlastní, jste pořád za začátku poznání. Každý z vás je totiž důležitým článkem v poznání a teprve když všechny informace, které k Vám přicházejí, dáte dohromady, uvidíte celek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 8:10 pm    Předmět: Citovat

Very Happy asi tak nějak...Když dáš lidem dejme tomu každýmu stovku, tak si za ni každý pořídí něco jinýho, utratí ji jinak, někdo ji třeba ani nepřijme, někdo si ji bude šetřit, někdo ji projí, někdo obdaruje druhého...Tak to bude asi s využitím a vnímáním té Univerzální energie. Někdo na něco přijde, vidí výsledek a používá to.Ověřuje. Ostatní vidí taky pozitivní změny a chtějí vědět co v tom vězí, tak je ten dotyčný naučí tomu co dělá. A takových je hodně. Proto ty odlišnosti. A někomu se zamlouvá třeba něco z toho co se naučil, přijde na fígle, které vyhovují v tom systému víc, má pocit že něco vylepší a pojinačí a je z toho další styl.Někde je to zásadní změna, někde ne. No. To je jako v náboženstvích. Princip je stejný,akorát si každý myslí že je to jeho to nejlepší na světě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 7:38 am    Předmět: x Citovat

Souhlasím. Jedna energie používaná různými způsoby. Vlastně s reiki pracuješ jak vnitřně - sám na sebe, se sebou, tak s okolím (čištní), druhými, na dálku, atd. Zatímco třeba chi-kung, tai-chi pracuje spíš pro zlepšení zdraví a vnitřní harmonie každého individuálně. A podle mě je to všechno nádherná práce, běh na dlouhou trať. Práce s chi v bojových uměních je něco jako využití chi-kungu zevnitř na okolí - soupeře. Mistři, kteří cvičí léta s ní umí zacházet skutečně úžasně. Ale pozor, taky to dělají každý trochu odlišně a ne všichni k tomu dojdou. Je to práce s využitím energie jak svojí, tak partnera. Hodně zajímavé. Tantra se jí snaží usměrnit a využít pro dobro a harmonizace jednotlivce a postupně
i páru pro větší pochopení a rozšíření láskyplného vztahu...atd.
Ale pozor. Když čteš o tzv. NOVÉ energii, buď opatrný. Spousta z toho je jen humbuk, reklamní trik jak přilákat klienty. Vezme se některý z osvědčených systému. Přetře se jinou barvou, dá se nový, nejlíp hodně tajemný název, případně přimíchá nějaká další ingredience kdo ví odkud a už frčí kurzy...! Prostě žijeme v komerční společnosti.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 2:43 pm    Předmět: Citovat

Bohužel, když slyším pojmy Delfíní a Dračí reiki, a to že tady na planetě před námi byli draci (nevím, jestli tím jsou míněni dinosauři). Tak tato myšlenka, že si draci předávali pařátama reiki, mi připadá opravdu směšná.

Jsem zvědavá, jaké další druhy reiki v tomto duchu vylezou, aby to nebylo např. Psí reiki, Kočičí reiki, Prasečí reiki, Koňské reiki, Medvědí reiki, Jelení reiki, Sloní a Žirafí reiki a ........... bylo by toho moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 2:51 pm    Předmět: Citovat

Taky třeba egyptské reiki ,řecké reiki,židovské reiki,mravenčí reiki,opičí reiki.............co třeba včely....... proč není včelí reiki????????
Na druhou stranu v Kung fu jsou styly medvěda,jeřába,tygra a pravděpodobně tygři taky nestokí v řadě a nenacvičují sestavy pohybů,možná je v tom ispirace.Takové včelí medové reiki..........................Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 5:05 pm    Předmět: Citovat

Nu, nevím co na tom řešíte?Jak to tu píšete, že je styl kung fu jestřáb atd., tak proč by nebylo více druhů reiki?Reiki není to reiki, v přeložení to znamená REI-transformace, KI-energie(není zde označení která energie je na mysli).Ale kdyby měl někdo pořád nesrovnalosti přečtěte si članky Lightworkera, myslím, že je v tomto směru nejzběhlejší Wink

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 8:00 pm    Předmět: Citovat

Grasshopper napsal:
"Podle mě tato univerzální energie je jenom jedna (nezávislá na galaxiích ve vesmíru apod.) a z této energie vše vzniklo. Celý svět...

Mě šlo o to, proč je tolik systémů pro práci s jedinou univerzální energií."

Grasshopper, ano souhlasím, že tato univerzální energie je jenom jedna a že z ní vše vzniklo.

Ale co je to ta univerzální energie?

Já věřím, že tuto energii přijímáme zcela spontánně, když se ponoříme do Ticha meditace. Do toho Ticha, z něhož pramení veškerá Síla a Energie Stvoření.

Usuiho reiki, Seichim Reiki, Ra Sheeba a všechny ty další druhy reiki jsou jen určité projevy této energie, z nichž každý akcentuje jinou kvalitu. Kdo je natolik osvícený, aby nám mohl říci, který ze všech těch systémů je ten základní?

Všechny mají svůj význam, všechny nás mohou na naší duchovní cestě posunout, pomoci nám se od něčeho očistit, něco si uvědomit. Některá může působit účiněji například na uvědomování si našeho stínu, temných zákoutí našeho podvědomí, jiná zase více prozáří naše srdce a to Světlo se z něj šíří dál atd. V konečném důsledku však všechny vedou k témuž cíli. Očištění a bezprostřednímu poznání naší skutečné podstaty.

Věřím, že každá vyspělá civilizace v minulosti, ať už to byla třeba Atlantida nebo starověký Egypt pracovala se Světlem, jen každá s trochu jinou jeho kvalitou. A lidé, kteří v těch dobách žili, si nyní rovzpomínají na to, co kdysi znali, s čím kdysi pracovali. Vždyť už Platón údajně řekl: "To, co nemá původ v intuitivním poznání duše, není poznání, nýbrž pouhý názor.
Proto je někomu přirozeně bližší jeden systém a druhému zase jiný.

Není to tak dávno, co tu někdo rezolutně prohlásil, že lidé, kteří se zabývají jiným systémem, než je ten Usuiho, si pěstují svoje ego. Takovému člověku bych jen doporučil, aby si dal pod lupu své vlastní ego; třeba tam něco objeví.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 3:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.podle mě.je zásadní rozdíl v systémech reiki v tom,že se používají odlišné symboly,z odlišnými kvalitami a možnostmi pro který jsou jednotlivě symboly určeny.Symboly jsou něco jako klíče ,které nám otvírají ty správné dveře,které potřebujeme otevřít a za kterými je třeba něco řešit,změnit,atd.
Jsou bránou k určité energii,která je v daném okamžiku zapotřebí.Myslím,že reiki energie je pouze jen a jen jedna.Systémy se liší pouze v používaných symbolech a dané symboly vyčleňují více své specifikace na daný problém.V systémech je zdánlivě mnoho odlišností a i postupem času se mnohdy symboly více či méně pozměňují,což myslím je škoda a více bych preferoval čistotu a ne změnu,od lidí,kteří je předávají.A proto ty změny a nové směry.Stále ale věřím,že základy reiki se nemění a ani vlastně nemohou měnit.Sám jsem obdržel mnoho symbolů,ale ne od žádného mistra,ale přímo.Víte jak to myslím.I ty fungují a ujistily mne ,že i to jedna z cest,jak pokračovat a dostat tak nové nástroje (klíče)pro pomoc těm ,kteří to potřebují.
mějte se fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 10:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Jsem na neznámé půdě.Teprve až za pár let budu moci fundovaně říci,zda jiné symboly jsou ještě reiki či nikoliv.Teprve po mnohých meditacích na reiki symboly budu znát pravdu.A nebo taky né.To ale poznám áž na konci.Ale co jsem zatí zažil je,že to co mi přišlo,i když už mám 3 reiki,tak přesto to nepovažuji za nové symboli reiki,i když jsou sylné a působí.Mám reiki tak to nemusí být samozřejmně reiki symboly.Víte, mnohdy nám kyvadlo,karty andělé říkají co chceme slyšet.Zapomněli jsme na to nejdůležitější.Neptat se při meditaci na nic.Meditace je stav klidu,okamžiku teď a tady,být v přítomnosti,teď neexistuje ani myšlenka ani odpověď.Teprve v takovém neptání a nečekání ničeho když něco přijde tak z 20 procent to je neovlivněno našim očekáváním.Pozor, ale netvrdím a tím se jím omlouvám, že někteří mistři mají skutečně své symboly reiki.Je to v souladu s evolucí.Vše se mnění.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 4:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Tak šaman,v mnohém máš naprostou pravdu.já se teď pokusím napsat ,co si o tom všem opravdu myslím.Všechno to začal Usui.Přišlo poznání,symboly ,energie.Začalo se předávat.Časem přišly tibetské symboly a pozor byl tu nový směr.Potom Karuna reiki,zase nové symboly a tak dál.Na každý systém a směr bylo zapotřebí projít výukou a zasvěcením do 1,2,3 a někdy i do 4 stupně.Pokud někdo chtěl pracovat z daným systémem,nebo všemi ,musel platit a platit.Pokud toto vše znásobíme stává se z toho docela dobrý byznys.Jednoho dne ,v dávných dobách se sešlo 7 nejvýznamnějších Mistrů té doby a na velké konferenci se dohodly,že právě k vůli tomuto byznysu,se systémy sjednotí a tím se zamezí zneužívání těchto směrů k výdělečné činnosti.Šlo přece o čistotu nauky.Pro to vniklo "Universal Shiki Ryoho",kde se sjednotily systémy Usui,Karuna a Tibetské reiki. Na nějaký čas byl klid,ale postupem doby,se objevovaly opět nové směry,se zaručeně těmi nejlepšími výsledky,symboly atd.A jsme opět na začátku.A opět je tu mnoho směrů,a každý je zaručeně ten lepší ,než ty předešlé.Chcete je všechny absolvovat?Nuže ,nezbývá než platit,platit a platit.A absolvovat mnoho a mnoho stupňů.Absolvujete,uslyšíte,že to je nej,nové symboly,nová tajemná zasvěcení,atd.Dnes se podivuji i nad stylem průběhu celé výuky a předávání reiki.Dnes není nic problém.Přes víkend se z vás může stát i Mistr reiki.Dnes žádný problém.V pátek nemáte o reiki ani páru,v neděli odpoledne je z vás Mistr a jde se vydělávat.Tak to dneska chodí,za dva dny jeden stupeň? Dva Stupně? nebo i čtyři?Nic není nemožné.Za víkend je z vás mistr,ale nevíte vůbec nic.I takové jsem ve svém životě potkal.Je to,věřte my smutné.Tito lidé jsou zoufalý,mají nástroj a nevědí co z tím.
Tak tolik asi k tomuto tématu.Mějte se fajn.Jinak můj mistr my dal například 2 stupeň reiki po půl roce.Tak asi tak.
pa pa roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 11:54 pm    Předmět: Citovat

Romane,

Tvuj prispevek pripomina brblani postarsiho, ponekud prostoducheho a zapskleho cloveka, ktery pohlizi na svet svoji mrzutou, zatrpklou optikou a vse jen kritizuje. Rozhodne nedelas cest svemu nicku.

Prezentujes tu svoje povrchni nazory bez hlubsi znalosti veci. Jiste, v mnohem mas pravdu, ale toto tema si jiste zaslouzi serioznejsi pristup. Zdaleka ne vsichni lide, kteri delaji veci, s nimiz Ty nesouhlasis, aniz by ses vubec obtezoval jim nejprve porozumet, jsou bezskrupulozni zlatokopove. Nastesti je i dost takovych, kteri maji znalosti, zkusenosti i mravnost k tomu, aby sirili to, co znaji, ciste.

Ja vidim hlavni problem v tom, ze prevazna vetsina mistru reiki pri jeho predavani zrejme hrube podcenuje zasady reiki. A to, ze novi zasvecenci ani nedostanou dostatecne ucinny nastroj k tomu, aby se jimi v kazdodennim zivote dokazali ridit.

Neni to problem, ktery se tyka pouze reiki. Napriklad v krestanstvi mame desatero, a pritom jeho dejiny jsou dejinami brutality, vrazdeni, rabovani, intrik atd. Nebot zustavaji-li sebeuslechtilejsi idealy pouze intelektualni zalezitosti, nikdy se je nedari kolektivne naplnovat. Muze se to darit nekolika malo jednotlivcum pevnych mravnich zasad a vule, lidem s prirozenou integritou, ale nikdy ne masam.

A reiki je dnes jiz masova zalezitost. Proto se nelze divit, ze se nachazi ve stavu, v jakem se nachazi.

Z toho duvodu reiki predavam temer vylucne v ramci kurzu meditace. Meditace neni o tom, sednout si jednou nebo dvakrat denne na dvacet minut a ztisit se. Je to soustavna a vubec ne snadna prace. Neustala bdela pozornost od okamziku k okamziku, soustavne uvedomovani si kazdickeho naseho zameru, pocitu, myslenky, slova. Stale hlubsi pronikani do podstaty fungovani nasi mysli, prohlednuti jejich svodu a intrik, iluzi jez nam predklada, abychom je vnimali jako skutecnost. Neustale prorazeni toho zdanlive neprostupneho valu naseho ega, dokud nespatrime Svetlo a nepochopime nasi skutecnou podstatu.

A stejne tak reiki zdaleka neni jen o tom, nekoho polecit, vycistit nejaky prostor atd. Je to duchovni cesta, vyzadujici totez, co meditace. Jinak jeji zasady nemohou mit zadnou vahu a zustavaji jen prazdnymi slovy. Muzeme si rict, ano, to je hezke, tim se chci ridit. Jenze nase nizsi prirozenost je daleko silnejsi nez vule drtive vetsiny lidi. A bez polozeni pevneho zakladu, bez poctiveho usilovani dodrzovat zasady reiki, ztraci
tato uzasna cesta do znacne miry svuj vyznam a prichazi rozcarovani. A bez meditace je prakticky nemozne tyto pevne zaklady vybudovat.

Proto je, pro me osobne, reiki bez meditace jako ptak s jednim kridlem. Co mam na mysli pod pojmem meditace jsem vysvetlil vyse.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund