Fórum - Zobrazit téma - Symboly - Reiki i Nereiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Symboly - Reiki i Nereiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Symboly - Reiki i Nereiki
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 2:04 pm    Předmět: Symboly - Reiki i Nereiki Citovat

Podle mě docela zajímavé téma.Tak lidi pište co víte.Ptejte se jsem přesvědčen že se někdo najde kdo Vám váš dotaz zodpoví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 6:25 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Smile

Mno mě napadla otázka, u zasvěcení do 2° reiki jsou předávány tři symboly. Mě byly předáný čtyři - boží světlo. Zajímalo by mě proč a taky jestli třeba o něm někdo neví víc, než mi řekl můj mistr. Děkuju moc a přeju hezký podvečer, děkuju Filio za otevření diskuze Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 4:45 pm    Předmět: Citovat

Boží světlo????Jak se ten symbol jmenuje???Na co se používá???
Nikdy jsem o něm nic neslyšel, a to znám léčebných symblů hodně Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 6:16 pm    Předmět: Citovat

symbol Boží světlo nepatří do symbolů Reiki a proto kdo s ním pracuje nepotřebuje mít zasvěcení do Reiki. Je to velice silný symbol a dá se použít pro cokoli: např.čištění prostor, odvádění přivtělených duší, určitě ovlivnění průběhu událostí, ochranu atd.atd. Tedy prakticky všude tam, kde si člověk vystačí s třemi symboly Reiki.
Já jej osobně používám při práci s Vyšším Já, pokud mi to vyjde v tabulkách a nebo pokud mne napadne, že bych jej mohla použít, tak žádám o povolení, zda jej použít lze. Vždy záleží na záměru jak s čím zacházíme, tedy i se symboly, jak Reiki, tak i jinými.Tedy i se symbolem Boží světlo. Proto se domnívám, že je slušnost žádat o povolení, jestli to či ono je možné nebo vhodné použít a aby vše probíhalo v souladu s Vyšší mocí , v povolené míře a pro co největší užitek všech zúčastněných.
I zde je potřeba mít představu o tom, že ani tento symbol za nás nic nevyřeší, může nám poskytnout určitou pomoc, ochranu, podporu. Mnohdy ale taková pomoc může vypadat jinak než bychom si představovali. Může nás najednou postavit před řešení situace, kterou jsme nechtěli vidět, může nám přichystat nejdeno překvapení. A i tady pozor, na to co si přejete, mohlo by se vám to totiž splnit. Tedy s největší pravděpodobností Smile)))))Ot ale také známe všichni z práce s Reiki, že? Wink

Symbolů je určitě hodně, třeba v systému Sheeba Ra( vychází z Ra Sheeby)se pracuje s určitými symboly, v Karuna Reiki jsou další symboly.Atd atd. Ale ty symboly mají hodně společného, tedy výsledek. Jsou tam jemné nuance, někde i větší, některé symboly jsou razantnější. Je to dáno samotným systémem. I k tomu vibračně silnějšímu je potřeba dozrát, jinak to nepřinese žádný užitek. Je to jako bychom se napojili na silný energetický zdroj a místo užitku spláčeme. Někde na starém RW někdo napsal velice hezké přirovnání. Když na zvadlé květiny pustíš prudký proud vody, tak jim těžko pomůžeš. Ještě víc jim ublížíš, utlučeš je. A tak je to i se symboly a systémy.

Je hodně symbolů, které denně vídáme a ani neznáme jejich význam. třeba klasický kříž. ne ten, co je na krucifixu ale takový, kde všechna ramana jsou stejně dlouhá. To je mj. významu rovnováhy i dost silný energetický zářič. Stejně tak monáda jin jang má svůj symbolický význam a jako energetická ochrana nemá chybu. Otočená obrazcem dolů, černou tečkou na sever dokáže udělat velice dobrou ochranu před negativní zónou. Pověšená na krku nebo jako náušnice, ovšem musí být pouze s obrazcem na jedné staně přívěsku, tedy otočená ven, od nositele, mu poskytuje docela slušnou ochranu v prostředí plném lidí a negativních energií. Jsou totiž jedinci, kteří jsou na to dost citliví.
Kříž Anch, tedy nilský kříž, to je taky síla. Dále Pentagram atd.
Už jen obyčejná spirála co dokáže.
Další symbol- trojúhelník. Stanovíš si cíl,uskutečňuješ jej a pak hodnotíš, na základě vyhodnocení pak plánuješ další cíle, uskutečnuješ je a zas hodnotíš, pořád dokolečka.
Symbol nekonečna, symbol kruhu a v něm tečka, ....Symbolů nereiki je moc.
Symboly Reiki, myslím teď Usui systém ale samy o sobě bez zasvěcení taky nemají význam takový jak je známe v Reiki. Najdeme je na budhistických chrámech, v písmu, na náhrobcích, kde měli svůj další význam. Jiný než v v Reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Někde na starém RW někdo napsal velice hezké přirovnání. Když na zvadlé květiny pustíš prudký proud vody, tak jim těžko pomůžeš. Ještě víc jim ublížíš, utlučeš je. A tak je to i se symboly a systémy.

Je hodně symbolů, které denně vídáme a ani neznáme jejich význam.
Použil bych i razantnější přirovnání. V rukou pyrotechnika jsou výbušniny relativně neškodné, v rukou neškoleného jsou smrtící.

Se symboly to sice není až takové, ale to záleží především na citlivosti každého člověka. Tam kde se někdo cítí normálně, se jiný může cítit neskutečně špatně. Se symboly pracujte až ve chvíli, kdy o nich máte dostatek informací. Některé jsou tak silné, že i když "nejsou aktivované" vyzařují velice silnou energii a citliví lidé (i zvířata) na ně můžou reagovat i silně negativně - viz.příklad s rostlinami. Jaké symboly to jsou nebudu uvádět aby to někdo hned nezačal zkoušet.

Přeji "šťastnou ruku" při vybírání toho "správného" symbolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 10:17 am    Předmět: Citovat

Ann napsal:
Ahojky Smile
Mno mě napadla otázka, u zasvěcení do 2° reiki jsou předávány tři symboly. Mě byly předáný čtyři - boží světlo. Zajímalo by mě proč a taky jestli třeba o něm někdo neví víc, než mi řekl můj mistr. Děkuju moc a přeju hezký podvečer, děkuju Filio za otevření diskuze Very Happy

Cítím, že je to tak správně. Boží světlo - v originálu Johre symbol - se u nás šíří ještě v jiných tvarech, to je OK. Tento symbol není pro duchovní růst nezbytný, Podobně silně, ale s dopadem na podporu osobního růstu působí Antakarana - pokud vám nebyl sysmbol Božího světla předán vaším mistrem - v nadstavbě 2. stupnbě nabo v R3, používejte raději Antakaranu (Anthakaranu - jak se uvádí, aby to vypadalo zajímavěji). Oba symboly nemusí být předávány iniciací. Je fajn s nimi meditovat a nějaký čas s nimi strávit. "Navibrovat se" jimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 2:41 pm    Předmět: Citovat

Děkuju moc za doplnění informací Smile Je pravda, že po zasvěcení do R1 jsem se spíše bála reikovat, jako by se na mě přímo lepily nepříliš fajn bytustky a po R2, a podle mě právě Božímu Světlu, to bylo obrovské uvolnění. Trošku mě zmátla jen poznámka jedné mé blízké, která jako by nad tím jen tak prohodila rukou, že je jen na hraní. Přitom já z něj cítím obrovskou sílu a pomoc. Byla na zasvěcení R2 u mistra, který ji řekl, že se nepoužívají symboly dohromady. Budu ráda, když mi to trochu přeložíte, nějak jsem toto nepochopila, nebo spíše mě to zarazilo, překvapilo. Vzhledem k tomu, že se mi teď hodně procítily emoce druhých, které citím mezi řádky, tak... mno... váhám Confused Moc děkuju, Ann
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 3:04 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Trošku mě zmátla jen poznámka jedné mé blízké, která jako by nad tím jen tak prohodila rukou, že je jen na hraní. Přitom já z něj cítím obrovskou sílu a pomoc.


Ann, možná je jen na hraní pro tvou známou. To však neznamená, že pro tebe je mnohem víc než třeba pro ni i jejího mistra. Oni mají svou pravdu a ty taky svou. Tak to prostě je. Hloupost je, když se snažíme napasovat na "pravdu" druhých, ačkoli se neslučuje s tou naší.

Už jsem tu kdysi psala, čím mně hodně pomohl (nejdřív i zklamal) můj mistr na R2. Tehdy mi řekl: teď zahoď všechny knížky o reiki,všechny poučky. Zkoušej a hledej sama a najdeš to, co je pro tebe nejlepší. Nenechávej se nikým ovlivňovat.
Jasně, že jsem mu nevěřila a četla a četla, mailovala, chatovala... a výsledek? Nejdřív zmatek, pak rozčarování, spousta rozporuplných rad, prostě chaos.
Samozřejmě jsem nevěřila svému mistrovi a hledala informace jinde, hlavně tady na RW. Naštěstí tu v té době byli opravdu ochotní lidé, kteří se rádi podělili, poradili. A hlavně jsem díky nim pochopila, že můj mistr měl pravdu a myslel to se mnou jen a jen dobře. Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 10:43 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuju mamko. Napasovat se na pravdu druhych nechci Wink , ale holt to asi tak nějak občas vypadá. Prostě k lidem, kterých si vážím vzhlížím.
Ale děje se tak, jak se má dít a to, co z toho jednou vyplyne bude, že se z půvabného křehkého kvítku stane jednou šťavnaté, červené jablíčko. Hezký večer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 3:33 pm    Předmět: Citovat

Já bych se zeptala. Vím, že nemám používat symboly, do kterých nejsem zasvěcená. Jenže od doby, co jsem četla Průvodce Reiki (Steinová), vždycky se mi do léčení na dálku připlete DKM, ale to moderní. Snažím se ho "vytěsnit", mám R2, tak ho používat nemám, ale nejde to.

Co s tím?
Děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 7:03 am    Předmět: Citovat

a jak to cítíš, když se ti do práce připlete? Jak vnímáš změny? Zkoušela jsi s ním pracovat?Jak se ti ten symbol líbí a jak na tebe působí? Nebo myslíš že to je zakázané ovoce? Bojíš se, že ti to může ublížit? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 1:37 pm    Předmět: Citovat

Když tlapkám jenom sebe, nestává se mi to. Jen u druhých. Mám pocit, že tam patří a je mi příjemný, i když necítím o moc větší energii. Jediný problém je teda v tom, že se necítím "oprávněná" ho používat, víš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 5:08 pm    Předmět: Citovat

A proč tomu nenechat volný průběh? S takovým dovětkem, "jestli tam ten symbol patří a má tam svůj význam, nechť tam je". Jsi přece jen zprostředkovatel Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nency
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 14.7. 2004
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 7:10 pm    Předmět: Citovat

Klofi,
měla jsem stejný problém,jako Ty.Kamarádka mi poradila ať tento symbol používám,když budu cítit,že ho mám použít.Ze začátku jsem měla stejné pocity,necítila jsem se oprávněná ho používat.. Embarassed
Ale postupem času jsem s tímto symbolem začala pracovat . Strach se nějak vytrácel.Zjistila jsem,že tento symbol neskutečně funguje.A tak ho vkládám podle rady do orgánů,do kloubů,do dutin-na ty působí neskutečně.Při bolestech taky pomáhá.... Rolling Eyes
Tak,jako píše Renata,jsi jen zprostředkovatel.Pokud cítíš,že ho máš použít,tak ho použij.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 8:03 am    Předmět: Citovat

Nency napsal:
Klofi,
měla jsem stejný problém,jako Ty.Kamarádka mi poradila ať tento symbol používám,když budu cítit,že ho mám použít.Ze začátku jsem měla stejné pocity,necítila jsem se oprávněná ho používat.. Embarassed
Ale postupem času jsem s tímto symbolem začala pracovat . Strach se nějak vytrácel.Zjistila jsem,že tento symbol neskutečně funguje.A tak ho vkládám podle rady do orgánů,do kloubů,do dutin-na ty působí neskutečně.Při bolestech taky pomáhá.... Rolling Eyes
Tak,jako píše Renata,jsi jen zprostředkovatel.Pokud cítíš,že ho máš použít,tak ho použij.


Ano, tento symbol je velice silný a účinný. Ale pozor, doporučuji ho používat pouze tehdy, pokud se sama cítíš dobře. Pokud předáváš negativní vibrace, omezuješ tím vlastní léčbu. Dle mého mistra (nemám vyzkoušeno), mohou být negativní vibrace přeneseny i na pacienta právě díky síle tohoto symbolu (je proto mistrovský, že by jej měli používat lidé, kteří už mají určitou úroveň sebekontroly). Když je mi zle (fyzicky i duševně), tak DKM nepoužívám a v podstatě ani neléčím nikoho kromě sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund