Fórum - Zobrazit téma - Prozření - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Prozření
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Prozření
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 8:01 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
fráze je fráze ať ji formuluješ jakkoliv. taky nevěřím afirmacím, pokud to, o čem jsou člověk necítí uvnitř


fráze je frází vždycky, v tom máš pravdu. To, o čem píšu, jsou ZÁMĚRY, kdy ta energie, kterou mám uvnitř sebe, vystupuje na povrch a manifestuje se do slov. To jsou pak ty afirmace, které cítí člověk uvnitř a které pak fungují. Nefunguje to obráceně, kdy si přečteme nějakou radu a z té se pak snažíme udělat ten pocit uvnitř.

Ovšem ten slovenský textík nejsou afirmace, ale rady. Dokonce ani to, jak jsem ta slova uvedl do ichformy a do činnosti ("oživil je"), nejsou afirmace. Ta slova jako "neubližuju" "nestydím se" "nezabývám se" prostě v afirmacích nefungují. Funkční afirmací je třeba: "vyjadřuju své emoce a pocity": Wow, áááááá, grrrrrrrrrrrrr................ Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 7:30 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Záleží spíš na tom, jestli tu myšlenku, která se
za tím skrývá vezmeš za svoji a snažíš se ji podle svého
aplikovat do svého života.


Keď čítam : Práve dnes sa nerozčuluj
nestaraj sa
buď vďačný
tvrdo pracuj
buď prívetivý k druhým
môžem tento text tiež chápať rôzne - ako rady?? Ak som dobre pochopila Ilimauira tak áno - sú to len rady....
A je na každom človeku či len radami ostanú, alebo sa stanú súčasťou bežného života, alebo ich dodržiavanie budeme očakávať len od druhých,...
Mne osobne tieto rady poslúžili - minimálne na to, aby mi ukázali kde je casta zatiaľ zarúbaná, kde priúzka a kde sa mi šlape vcelku dobre... Myslím si, že všetko navzájom súvisí a keď sa mi podarí osvojiť si jednu radu, druhú zvládnem ľahšie a desiata sa pridá sama.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2007 12:25 pm    Předmět: Re: x Citovat

hexa napsal:

Mne osobne tieto rady poslúžili - minimálne na to, aby mi ukázali kde je cesta zatiaľ zarúbaná, kde priúzka a kde sa mi šlape vcelku dobre...


Jak pises o te ceste. Predevcirem vecer jsem sel kousek cesty s poutnikem Hrochem. Strasne prselo a on mi vypravoval, jak pri sve pouti ma spoustu casu premyslet a naslouchat. Pri jedne takove, snad mohu napsat, meditaci prisel na toto o cestach:

"Nebudeme-li často a důsledně prošlapávat cesty, zarostou. A ti, co přijdou po nás, nebudou vědět, kudy se dát..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 1:01 pm    Předmět: Citát Citovat

Tak jsem hledal, do kterého tématu by se to hodilo, abych nemusel zakládat nové ... sem by se to hodit mohlo, snad.Wink


"Usmívejte se jeden na druhého, usmívejte se na svoji manželku, usmívejte se na svého manžela, usmívejte se na své děti, usmívejte se na lidi kolem sebe. Nezáleží na tom, na koho se usmíváte. Pomůžete vám to vytvořit svět, kde bude víc lásky."

Matka Tereza

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 1:04 pm    Předmět: Re: Citát Citovat

Zbultran napsal:
Tak jsem hledal, do kterého tématu by se to hodilo, abych nemusel zakládat nové ... sem by se to hodit mohlo, snad.Wink


"Usmívejte se jeden na druhého, usmívejte se na svoji manželku, usmívejte se na svého manžela, usmívejte se na své děti, usmívejte se na lidi kolem sebe. Nezáleží na tom, na koho se usmíváte. Pomůžete vám to vytvořit svět, kde bude víc lásky."

Matka Tereza



Zbulťo, moc hezky píšešSmile je milé tě tu vidětSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 11:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Varování,afirmace i když nevychází ze mne uvnitř ale po stým opakování ji beru jako holý fakt a podvědomí podle ní jedná.Taky fráze je jenom frází pro jednoho a životem pro druhého.HÁDHERNÁ FRÁZE JE:JÁ JSEM VĚŘÍCÍ.Pro mne je to životní realita.Podívat se bohu do očí.Setkat se s ním.Kdo to zažil ví a nezapomene.A je krásnou pravdou(frází-omlouvám se ti šamanko že s tebou laškuji mám dobrou náladu a usmívám se na sebe) tak že krásnou pravdou je, že Bůh nás nikdy neopouští, jen stojí vedle nás a trpělivě čeká,až ho přijmeme.Dnes nebo v příštím životě.Mi ho opouštíme ne on nás.Vynikne to,když někoho stratíme hodně blízkého a třeba se i na Boha zlobíme že nás opustil náš bratr,maminka ...,ne bratr,ne maminka ale byl to Bůh kdo nás opustil,aby se zase mohl vrátit.Přemýšlejte o poslední větě.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 1:21 pm    Předmět: x Citovat

Hmmm ta poslední věta je zvláštní. Asi vyvolá zajímavou a bouřlivou diskuzi. Čím dál jsem spokojenější, že nemám Boha. Protože kolem této osoby je tolik problémů a komplikací, filozofií. Jedni to vidí tak, jiná církev úplně jinak. Hlavně pořád tam vnímám u moc lidí oddělenost - my tady a on kdesi daleko. Ať už je osoba chápající nebo jen trestajicí, prostě je to něco jako velký šéf venku. Ne cosi jako láska uvnitř, součást, někdo s kým můžu diskutovat, být ve spojení, když je mi zle, nechat se jím "mojuškat" spíš cosi cizího. Proto si lidi pořád vymýšlejí anděly, různé bytosti a můstky po kterých nebo přes které doufají navázat komunikaci, kde hledají pomoc a zoufale prosí, aby jejich hlas dolehl až do těch vzdálených končin, kde sídlí ON.
Je ta oddělenost, to opuštění nutné? Proč?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 8:39 pm    Předmět: Citovat

šamanko proč mít reiki je to životně důležité?Proč?

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 11:10 am    Předmět: x Citovat

Filio: nerozumím...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 12:30 pm    Předmět: Prolínání světů Citovat

Tak trochu pro Šamanku Rolling Eyes

Před vánocemi jsem dostal od poutníka Hrocha knížku pana T. Halíka: Prolínaní světů, začal jsem jí číst až teď. Ona je totiž tištěná na kvalitním papíře a vůbec precizně vyrobená, takže je i těžká a já čtu při cestě domů z práce. Váha je tedy pro mně také důležitá Very Happy .

Ač je pan Halík katolický duchovní, knížka mi připadá skvělá. Malá ukázka:
"Kdysi se jednoho rabína ptali jeho žáci: Proč Bůh strpí ateismus? A on jim odpověděl: Abyste v každém okamžiku stáli při potřebných, jako by všechno, ale opravdu všechno záleželo jen na vás. Zároveň byste se však měli modlit a doufat vědouce, že všechno leží v Božích rukou. Pomáhejte tedy, jako by žádného Boha nebylo; ale modlete se s plným vědomím jeho všemohoucnosti - a pokud možno obojí zároveň.

Koneckonců všichni, věřící, nevěřící i pochybující, se plavíme na jedné lodi, která se jmenuje Země, a jsme vystaveni týmž sychravým větrům a nebezpečenstvím. Měli bychom se propracovat k spojenectví účinného spolulidství - jinak bychom mohli také všichni za halasného zpěvu aleluja společně zahynout - Bůh chraň! ..."


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 2:43 pm    Předmět: x Citovat

Zbultran: Pan Halík je dost vyjimečná osobnost v církevních kruzích.
Nedávno v jednom rozhovoru pronesl výborný postřeh (se kterým se můžu naprosto ztotožnit), že je velká skupina lidí, kteří jsou svým způsobem věřící, ale stojí zásadně mimo všechny náboženství.
Vybírají si z různých směrů myšlenky pro ně přijatelné a tvoří si vlastní filozofii. Uznal, že si církve za to můžou samy, díky všemu negativnímu co se jim za ty roky podařilo naschromáždit.
Což je fakt.

šamanka
PS: ještě jsem přemýšlela jak jsi myslel tu větu: to Bůh nás opustil? Proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 4:18 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že těchto lidí je dost. Určitě to jsou lidi, kterým se nelíbí, když jim někdo říká, co mají dělat, co mají cítit a jak mají myslet. Mám za to, že každý máme dost velkou hlavu na to myslet sám za sebe a taky přebírat za svoje konání zodpovědnost. Ti, co se nechávají vést, de facto přenechávají tu zodpovědnost (ale i svobodu) někomu druhému ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 5:33 pm    Předmět: Citovat

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

samanko:
Že je to, to samé!!!!!!!!!!!!!PNeustále bazírujete nad tím, proč umět např. telepatii .Je telepatie nutná?Proč je telepatie nutná? A já vám na ot říkam.Je reiki nutné? Proč je reiki nutné? Question Idea Exclamation Confused Je to, to SAMÉ!

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 7:19 pm    Předmět: Citovat

Filio, a kde je tady psáno, že je Reiki nutné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund