Fórum - Zobrazit téma - Sny - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Sny
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Sny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 10:25 am    Předmět: Sny Citovat

Jaké sny se vám v souvislosti s duchovnem zdají?

Kate, téma i pro tebe Very Happy


Naposledy upravil klofi dne ne březen 11, 2007 10:37 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 10:36 am    Předmět: Citovat

V době, kdy jsem se hodně zajímala o Celestinské proroctví, jsem ve snu ucítila příval obrovské energie a byla jsem vyzdvižena mezi skupinu svých duší. Byly zlaté, krásné a vyzařovaly lásku. Byl to nádherný pocit. Potom jsem o kousek dál uviděla mamku, taky obklopenou svými dušemi. Měla jsem obrovskou radost, že ji tam taky vidím, tak jsem na ni zavolala. V tom okamžiku jsem se vzbudila.

Asi před půl rokem mi, opět ve snu, skupina lidí pomohla zvýšit vibrace. Pro okolní svět jsem se tím stala neviditelná. Žila jsem v jejich vesnici, plné lásky a porozumění. Museli mi pomáhat, protože má energie klesala. Potom ovšem kolem projížděli vojáci a já cítila, jak se tyto dva "světy" začínají prolínat. Celá vesnice byla nešťastná, protože i oni najednou cítili úbytek energie a hrozilo, že je vojáci objeví. Cítila jsem potřebu jim pomoci.Ale má energie se ztrácela. Pak jsem se vzbudila.

Celestinské proroctví mě hodně ovlivnilo, zdá se, že víc, než jsem si myslela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 4:19 pm    Předmět: Citovat

Klofi, když se otevíráme duchovnímu poznání, naše sny vyjadřují velmi často nejdůležitější témata našeho života. Jakoby podtrhovaly důležité pasáže v životě, které bychom neměli přehlédnout. Je tu ovšem určitá potíž v tom, ža zatímco takové sny (a také sny intuitivní a věštecké) jsou podobenstvím, máme sklon chápat je doslova. Samozřejmě, že se pak vidíme nejlépe v hlavní roli hrdiny zachraňující buď lidstvo, nebo alespoň několik lidí, při troše skromnosti třeba jen jednoho člověka. Ve skutečnosti máme takto "zachránit" jenom sami sebe. Poznáním, porozuměním a pochopením. Od pýchy, netrpělivosti, egocentrismu....
Takhle, když ta slova napíšu vedle sebe, jeví se dost hrozivě, viď? Ono to v životě je spíše o malých věcech, v nichž se tyto nepěkné sklony prakticky u každého z nás projevují.
Naučil jsem se - ne hned, až lety - hledat ve snech, příbezích lidí a na počátku třeba jen v pohádkách, hlavní téma. Ne co kdo udělal a kolik jich bylo a co měli na sobě atak, Ale jaké byly motivy, pocity, postoje a jak zpoza dění vystupuje ˇŘád". Je to báječné dobrodružství. Zkus například najít hlavní téma pohádky o Plaváčkovi (Tři zlaté vlasy Děda Vševěda). Na tom se asi nejlíp dá názorně ukázat, o co jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 9:21 pm    Předmět: Citovat

Damao, rozhodně si nemyslím, že mám zachránit svět. Chraňbůh, na to nemám. Jen mě zajímalo, jaké se lidem, kteří usilují o duchovní rozvoj, i těm ostatním, zdají sny. A hned jsem přidala svoje. Ten druhý si myslím dovedu interpretovat. Mám kolem sebe lidi, kteří mi pomáhají. A mně je to příjemné. Ale jakmile se objeví problém, ztrácím odvahu. Tolik k vojákům Wink

Snů se mi zdá spousta a hodně si jich pamatuju. Už roky si říkám, že si je musím psát, ale jsem lenora. Moje chyba, mohly by mi ukázat, s čím se moje psychika zabývá, když jí do toho nekecám.

Jdu si přečíst Děda Vševěda Smile dobrou noc a pěkné sny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 3:18 am    Předmět: Citovat

klofi napsal:
Damao, rozhodně si nemyslím, že mám zachránit svět. Chraňbůh, na to nemám.

To je dobře, Klofi. Ale nemyl se, všichni na to máme, jen musíme začít sami u sebe. Jakmile uspějeme tam, změní se i svět.


klofi napsal:
Ten druhý si myslím dovedu interpretovat. Mám kolem sebe lidi, kteří mi pomáhají. A mně je to příjemné. Ale jakmile se objeví problém, ztrácím odvahu. Tolik k vojákům Wink

Velmi dobře, cítím, že to sedí. Jen zbývá ještě najít smysl těch lidí ve vesnici. Kdo jsou ti "ostatní"?

klofi napsal:
Snů se mi zdá spousta a hodně si jich pamatuju. Už roky si říkám, že si je musím psát, ale jsem lenora. Moje chyba, mohly by mi ukázat, s čím se moje psychika zabývá, když jí do toho nekecám.

Taky jsem se k zapisování snů zatím "nedokopal".. Chybělo to, když jesm se pak učil sny vykládat. Snad budeš lepší než já. Stálo by to za námahu.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 7:34 am    Předmět: x Citovat

Sny: mám jich dost a docela živých. Spíš souvisí s tím co se mi děje v životě, kde se momentálně nacházím, co léčít nebo řeším. Některé odpovídají na otázky, jiné upozorňují, další jakoby řešily problémy (ty jsou docela psychicky náročné).
Jak jsi to myslela sny v souvislosti s duchovnem? Já myslím, že všechno je propojené se vším, tedy fyzično, psychično, duchovno,... prostě všechno dohromady je jen jeden člověk poskládaný z různých částí. A sny odrážení tuhle skutečnost...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 12:14 pm    Předmět: Citovat

samanka:

jen mě zajímalo, jestli a jak se projevuje např. práce s reiki, jóga, telepatie atd. ve snech.

Po jedničce jsem třeba reikovala koně, co vypadali jako ryby a byli dost upovídaní Smile Nejde mi o nějaké extra rozbory, jen je občas zajímavé poslechnout si (ehm přečíst) cizí sny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 2:22 pm    Předmět: Citovat

klofi dovolím si sem zkopírovat jeden svůj textík z předchozího RW

moje zkušenost je, že sny mají spoustu funkcí a NEJVĚTŠÍ UMĚNÍ JE ROZLIŠIT, KDY JDE O CO

Jaké funkce jsem poznal osobně
- odžívání strachů - raději ve snu, než aby se člověk opravdu zhroutil. Poprvé jsem to zažil jednou na táboře, když pošta úspěšně ztratila první dva doisy od našich - bylo mi tušim 12 a 10 dní jsem nedostal ani řádku, což bylo zcela vyjímečné a jiné, než kdykoli před tím a začínal jsem být docela vyděšený a pak se mi zdálo, že jsem doma, je večer a naši nejdou a v tom snu jsem se STRAŠNĚ bál, ale pak naši přišli a omluvili se, že je něco zdrželo a byli moc milí a bylo to super, takže v tom samém snu jsem dostal i energii na zvládání té skutečnosti, že dopis nikde (jojo, bylo to dávno před mobilama Surprised). No někdy je ten sen mnohem tvrdší a podpora tam není - pak jde asi o něco hlubšího než okamžitou situaci.
- varování - něco je špatně - jednodušší příklad - když se mi v práci ne a ne a nechce začít na nějaké úloze a pořád mám pocit, že je času ještě dost a nějak si to racionalizuju, tak se mi zdá vždy stejná věc - za půl odiny mám jít k maturitě, NIC neumím a začínám se učit ale je jasné, že to nestihnu a bude zle. Ten pocit z toho snu a ten sen jako takový fakt nesnáším, ale zároveň dík za to, protože ráno vím - "když nezačneš dnes, nezvládneš to" ( poznámka mimochodem - vždy mne fascinuje jak něco mimo racionální složku mé bytosti má o mých časových možnostech mnohem větší přehled než já).
Drsnější příklad byl, když jsem po Silvovce usoudil, že teď už zvládnu všechno, tak jsem chodil spát ve 2 a programoval se na vstávání v 6:30 a stíhal se učit nové věci, odvádět fakt kvalitně svou práci, starat se o zahradu, pomoc jiným lidem i spoustu zábavy. No a po pár týdnech jsem se sice stále probouzel v 6:30 bez budíku, ale tím, že se mi zdál fakt nějakej hustej sen, ze kterýho jsem se vzbudil strachy. Po několika dnech jsem si řekl, že s tím něco musím udělat, naštěstí jsem si neprogramoval nějaké zablokování špatných snů, ale meditoval s otázkou PROČ, odpověď byla, že moje tělo za stávajícího stavu takovou zátěž nezvládne, tak jsem přibrzdil a rychle se to srovnalo
- jasnozřivost - někdy mi sen přinese informaci o tom, co se stane v nejbližších dnech, něco co nelze vydedukovat, protože to neodpovídá informacím, které mám, ale přesto se to pak stane. Většinou hodně osobní věci, to by bylo na dlouhé vyprávění tak sorry, že bez příkladu.
- špatný sen jako reakce na špatné stravování přes den nebo když jsem snědl něco špatného. Pak to není ani duchovní ani mystické ani to nic nevypovídá - prostě má jen trávící trakt příliš práce a spánek nedostal šanci být kvalitní.
(tady končil ten textík a teď bych ještě přidal)
- emoce. To je dost specifické, zatím každý komu jsem to řekl na mne koukal DOST překvapeně. Někdy se mi zdají jen emoce - žádné obrazy ani zvuky, jen emoce. Někdy příjemné někdy ty nepříjemné. Představ si třeba, že se Ti několik nocí zdá, že jsi milována. Ne že s ním něco máš - vůbec tam není (bez děje, bez obrazu, bez zvuku, bez příběhu), jen obrovská radost, štěstí a - no prostě pocit, že jsi milována, proto je to emoce, že proto není přesné slovo...
- a další...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 3:17 pm    Předmět: x Citovat

klofi: zajímavá úvaha. Spíš bych to vyjádřila, že reiki a jiné techniky se mi odráží v životě a ten pak v těch snech.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 5:35 pm    Předmět: Citovat

Klofi, Kate teď používá přezdívku Ameria. Konečně jsem si vzpomněla na heslo. Very Happy

Co se týče snů, o reiki se mi zdá jen málokdy, ale když takový sen přijde, je velmi intenzivní. Dokonce si myslím, že při něm s reiki opravdu pracuji, těžko říci. Většinou se objevuji ve skupince lidí, kteří nějakým způsobem "kumulují" energie doprostřed kruhu. Těžko se to popusuje, tu kouli energie vnímám spíš jako symbol. Někdy se mi v souvislosti s reiki zdají sny temné, hodně temné. Plné věcí a událostí, které mě nutí nad nimi ještě dlouho přemýšlet.

Zajímá se tady někdo o Jungovy archetypy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 10:23 am    Předmět: Citovat

Archetypy jsou důležité pro každý výklad intuice, intuitivních snů, pro spojení s podvědomím a při zpracovávání "nevědomých" vlivů. Takže - stojí za to je studovat a nejen u Junga - veškerou symboliku podobenství, může se začít třeba výklady lidových pohádek, přejít k mytickým příběhům, ke Kristovým podobenstvím. Skvěle poslouží například některé sady tarotových karet, Symbolon, Sabiánské symboly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 1:29 pm    Předmět: Citovat

Umíte někdo ovlivnit své sny natolik, že si uvědomíte, že jste ve snu a pak děláte, co se vám zlíbí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 3:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Amerio,
Já tak trochu ano. Mám sny, které nejsou normální sny, ve spánku mně navštěvují mrtví lidé, ať už jsou to ti, které jsem znala, nebo ti které neznám vůbec. Většinou duše, které chtějí pomoci, ale bohužel na mně někdy ve spánku útočí i temné síly Crying or Very sad , ale právě díky tomu, že ten sen prožiju, vlastně do něho jakoby vstoupím, tak okamžitě vím co mám dělat a ubráním se Smile , ale je to někdy hodně nepříjemné.
Na druhou stranu, když je mi po někom blízkém, který už není mezi živými, smutno, tak poprosím aby mně navštívil a potom je to veselejší, když víš, že je mu dobře a je tam kde má být.
Ale jak si se ptala, tak ano, v tu chvíli vím že jsem ve spánku. B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 4:28 pm    Předmět: Citovat

Jo....Četl jsem tuto techniku, jak si uvědomit že sním a v tom snu dělat co chci....Mě to nepřijde tak těžké, začal jsem tím že jsem si dal ukol podivat se ve snu na své ruce.Povedlo se mi to , ale mel jsem z toho takovou radost, že jsem se probidil.Jo a tyhle techniky se nazývají lucidní snění.Akorát to má jedno vliké riziko.Když budeš hodně pokročilý, může se ti stat, že nerozeznáš co sníš a co bdíš Laughing .A pak sebudešpřes den ptát lidí:"Je to jen sen??!"
A oni na tebeb budou koukat jako na blba Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 5:07 pm    Předmět: Citovat

Filio, promiň, ale mluvíme tu každý úplně o něčem jiném Very Happy
já neprovádím žádnou techniku ani se o to nijak jinak nesnažím. Já přes den vím že je den a v noci vím že je noc a když spím, tak vím moc dobře že spím, teško ti to asi můžu vysvětlit, já se v těch snech setkávám pouze s bytostmi, které nejsou mezi živými!
To o čem ty mluvíš, že se nazývá lucidní snění, já nepraktikuji. Prostě natvrdo usnu a vždycky někdo přijde a já v ten moment vím že to není jen tak obyčejný sen. Ale to je jedno, to neřeš Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund