Fórum - Zobrazit téma - Reiki, profesní kariéra a dnešní doba - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki, profesní kariéra a dnešní doba
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki, profesní kariéra a dnešní doba
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rea
Nováček
Nováček


Registrace: 9.3. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 10:31 pm    Předmět: Reiki, profesní kariéra a dnešní doba Citovat

Ahoj,
dlouho sleduji vaše diskuze a mám jednu otázku. V jednom příspěvku "mamka" správně podotkla, že dnešní doba se řídí heslem "perte se a žerte se" a že reiki je přesně o opaku. Dá se ale s reiki vůbec v dnešní době obstát? Myslím profesně. Reiki bych ráda ovládala kvůli tomu, abych se naučila uklidnit, nabrat energii, relaxovat a zbavit se stresu. Reiki jako filozofie života je určitě ta správná cesta, jak to ale udělat, když musím v práci občas používat přesně opačné metody abych nebyla převálcována konkurencí nebo prohlášena za slabocha a pod. Reiki mě živit nemůže, svojí práci mám ráda, je to ale věčný boj, nervy, stres a pod. Zajímalo by mě, jaké máte vlastně profese, co vás živí a jestli vám reiki pomáhá, jestli se s vaší prací slučuje a tak.
Hezký večer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 12:15 am    Předmět: Re: Reiki, profesní kariéra a dnešní doba Citovat

Rea napsal:
Dá se ale s reiki vůbec v dnešní době obstát? Myslím profesně. Reiki bych ráda ovládala kvůli tomu, abych se naučila uklidnit, nabrat energii, relaxovat a zbavit se stresu. Reiki jako filozofie života je určitě ta správná cesta, jak to ale udělat, když musím v práci občas používat přesně opačné metody

Reo, Reiki není život, který by byl zasazen do skleníku nějakých zvláštních životních podmínek. Ve stručnosti lze říci, že Reiki je přirozeně harmonický životní styl. Styl, který Ti pomáhá najít a žít svoji pravdu.
Jakmile ji člověk nalezne, není ve Vesmíru síla, která by Tě donutila žít jinou pravdu. Pokud si ovšem nemyslíme opak. Mám samozřejmě ale na mysli skutečně pravdu, včetně osobní odpovědnosti za žicot - svůj i obecně -ne soubor představ, sobeckých snů a ambicí, které tak rádi za svoji pravdu vydáváme.
Pokud jde o mne, odpoutal jsem se v roce 2000 od předchozího povolání, abych se mohl věnovat práci s lidmi. Nejsem léčitel, spíše se pokládám za průvodce hledajících. Pokud jsem dělal pouze terapie Reiki, nebylo nutné odcházet z původního zaměstnání. Dokonce bych řekl, že jsem začal být i profesně v té době dobrý, právě díky Reiki. Rozhodnutí změnit svůj život tedy nevyvolala Reiki, ale něco jiného - posun v životních prioritách.
Znám mnoho lidí, kteří mají druhý i třetí stupeň zasvěcení, také učitelů Reiki, kteří přesto mají své původní zaměstnání. Pokud jsou to moji žáci, u nichž mohu sledovat rozdíly na počátku jejich Cesty a v současnosti, vždycky mám radost, když vnímám, jak se jim daří být Mistry svého života. Včetně svých profesí.
To, že Reiki nás vede k vlastní pravdě, vůbec neznamená, že automaticky budeme v pohodě, všechno se vyřeší a budeme zdraví. Například jen v partnerství můžou nastat velké změny, když jsme se s partnerem našli v době, kdy jsme byli neceliství a partner byl skutečně jakoby naší chybějící částí. Jakmile se osvobodíme ze závislosti, je to pro nás velký pocit osvobození, ale partneři to tak cítit nemusí.
Tak bych mohl pokračovat dál. Kdo se vydá cestou vlastní pravdy, nesmí se jí bát přijímat. A ani to nestačí, protože pouhé přijetí pravdy nás může lehce dostat do pozice, jako když si sedneme na plot. Ze začátku to jde, ale pak to začně příšerně tlačit do pr...vní čakry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 3:13 pm    Předmět: Citovat

Dá se s Reiki v dnešní době obstát, dokonce velice dobře. Nabízí tolik nepřeberných možností, jak si život ulehčit a zkvalitnit, že jeden žasne. Ale neudělá to za něj, není to jako že něco koupím, rozbalím a mám to. Dostaneš fajn nástroj k tomu, abys na tom zlepšování života mohla máknout sama. Poznání, že nejsou jen hranice to, co vidíme a slyšíme, na co si můžeme sáhnout. Pochopíš, jak relativní je čas. Pochopíš, že vidět můžeš i to, co není na první pohled k vidění, začneš poznávat sama sebe,začneš přebírat zodpovědnost za svůj život. Získáš pocit, že máš možnost volby, když chceš. A že vždycky, když se ti zdá, že jsi někde na dně příkopu, tak se najednou objeví odněkud lano, aby ti z toho příkopu pomohlo ven.Začneš chápat, že nic není náhoda a budeš rozumět různým souvislostem. Nic z toho najednou a hned. Ale pozvolna podle tvého osobního tempa.
Já osobně nelituju, vřele doporučuju. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 6:55 pm    Předmět: Citovat

Reo,
kdybych stála znovu před rozhodnutím, jestli začít s reiki, tak bych určitě neměnila. Je pravda, že jsem hodně změnila svůj přístup k životu, sama k sobě, k lidem kolem sebe. Vždycky jsem měla mírně "nestandardní" pohled na život a moje priority moc nesouzněly s prioritami ostatních. Takže ten posun nebyl pro okolí až tak výrazný. Přiznám se, že v práci se občas musím dost přemáhat, abych kladla váhu na vyloženě nesmysly. Ty jsou sice z pohledu zaměstnavatele podstatné, ale z mého ani náhodou.
Takže se teď potýkám s tím, abych tuhle situaci nějak zvládala a přitom psychicky nestrádala.
Z toho vyplývá, že když začneš opravdu žít s reiki, tak se to neslučuje s některými zaměstnáními. Ta, na která je třeba silnější lokty nebo žaludek, za čas nemusíš prostě chtít provozovat. Ale to, co získáš, to ti nikdo nemůže dát ani si na to nevyděláš. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Rea
Nováček
Nováček


Registrace: 9.3. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 7:04 pm    Předmět: Citovat

Díky za vyčerpávající odpovědi. Musím si to všechno ještě srovnat v hlavě. Na jedné straně mě reiki láká, na druhé straně se asi fakt tak trochu bojím případné změny. Nevím, nevím. Confused Popřemýšlím. Hezký večer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 8:02 pm    Předmět: Citovat

Reo jestli přemýšlíš jestli se necháš zasvětit do reiki, tak ti to vřele doporučuji.Nemusíš se bát že se z tebe po zasvěcení stane hodný andílek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Rea
Nováček
Nováček


Registrace: 9.3. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 8:11 pm    Předmět: Citovat

pro Filio:
Very Happy Very Happy Very Happy
Přinejmenším v soukromí bych se právě asi chtěla chovat jako andílek. Neumím vypnout, takže nervy z práce, kde se kupodivu skvěle ovládám, pak rupnou doma a odnese to rodina. To sem ale asi nepatří. Takže dík za rozesmání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 8:44 am    Předmět: Citovat

Ahoj Reo,
mně Reiki v zaměstnání moc pomohlo. Jsem učitelka na gymplu, takže každý den je pro mě přímo výzva. Pracuju s dětmi v tom nejsložitějším období. Navíc mým napůl handicapem, napůl výhodou je můj věk (27), takže mají pocit, že jsem spíš jejich kámoška a autoritu si musím vybojovávat.
A právě v kontaktu s lidmi mi Reiki tak pomáhá. Přehodnocuji sama sebe, zkoumám vlastní pocity a reakce a jsem přizpůsobivější těm jejich. Ne že bych občas neujela a nezačala řvát jak tur, ale ono i to je občas třeba. A po R2 (měsíc) jsem už kolikrát musela třídu vyčistit, abych odtamtud neutekla Smile) A i ta autorita se mi začíná vytvářet líp - u těch, co mě dřív provokovali, cítím změnu.
A jde i o kolegy. Spíš kolegyně Smile Vycházím s nimi líp.
Jediné, s čím mám problém, je přijímat nesmysly. Např když na poradě řešíme, jestli děckám dovolit, aby pili v hodině...
A dál - přitahuju se s dušičkami stejného zaměření. Vyhledávají mě, aby se mi svěřovali se svým trápením.
A pročišťuje se nám s partnerem vztah.

Život není jen o práci. I kdyby se ti tvé nové pocity neslučovaly se současným zaměstnáním a cítilas potřebu odejít, bude to zase jen to, co budeš chtít, takže to budeš vnímat jako pozitivní. Myslím. A to, co ti Reiki dá, bude mnohem víc, než o co případně přijdeš.

Držím pěsti Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 11:30 pm    Předmět: Citovat

Rea napsal:
... Na jedné straně mě reiki láká, na druhé straně se asi fakt tak trochu bojím případné změny. Nevím, nevím. Confused Popřemýšlím. Hezký večer.


Ale přece právě kvůli té změně o tom uvažuješ, ne? Pokud bys nehledala změnu, nic by tě nepřimělo klást (si) otázky, které kladeš a hledat na ně odpovědi (třeba právě tady).

No a jasně, těm obavám rozumím, měl jsem je taky. Řešil jsem to s jogínem a hlavně sám se sebou. Ze zkušenosti, katolíky radši do diskuse nebrat. Neznám žádného tolerantního k jiným názorům na svět (čímž netvrdím, že takoví neexistují).

Jo, změna nastala. Ale tak nějak nenápadně, nenásilně, 'sama od sebe'. Nepřestal jsem to být já (toho jsem se nejvíc obával), spíš jsem získal nadhled a odstup a z toho plynoucí klid a pohodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

Já se starám o ekonomické informační systémy (+ o ty databáze, do kterých se ukládají data a o úložiště dokumentů atd.) v jedné docela velké firmě.
Nesmírně mne to baví.
Sebepoznání a taky hodně vědomostí o tom, jak lidi fungují a reagují, když jsou pod velkým tlakem mi hooodně pomáhá

Pokud se něco děje (je tu auditor a nejde spustit nějaká funkce nebo nesedí nějaká čísla - např.), běžný uživatel má často tendenci obvinit z problému "počítač" (čili ten informační systém), potažmo pak nás od IT, pokud u něj zrovna jsem já, tak mne.
Nikdy na útok nereaguju protiútokem, Hledám řešení a dobu, kdy třeba probíhá nějaké vyhledávání dat nebo se musí poč restartovat (znáte Win, ne?) prololožím tu veselou historkou, tu dotazem co děti atd., jak s kým.
Docela často se stane, že uklidněný uživatel si najednou odpoví sám (třeba čísla nevycházela, protože zapnul filtr :o), což je ta nejlepší možnost.
Nebo najdeme chybu a dohodneme se na okamžitém řešení a na tom, jak ji do budoucna neopakovat.

Většina uživatelů dřív nebo později přijala tyhle moje způsoby a je to docela radost dělat jim podporu. A těch pár co zbývá? No třeba právě na to je skvělé reiki - pošlu si cestou k nim do kanclu na tu situaci i jim a sobě a hned se v tom konstruktivním postoji udržím snadněji.

A dovolte pochlubit se - loni na vánočním večírku se mne jedna účetní ptala "neděláte nějakou jogu nebo co? že jste vždycky takovej milej a klidnej, i když všichni ostatní jsou na nervy a řvou?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 12:08 pm    Předmět: Citovat

TomasKl:
a tak to má býtSmile)))
žít svůj každodenní život s láskou a radostí-super
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 12:11 pm    Předmět: Citovat

Tome, moje srdíčko se raduje, krásné vyznání a děkuji za něj. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Frolik
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 2:58 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Rea:
Na jedné straně mě reiki láká, na druhé straně se asi fakt tak trochu bojím případné změny


Neboj se změny, život se ti Ti naruby neobrátí. Já jsem dlouho váhal, než jsem se rozhodl nechat se ovlivnit reiki. Čekal jsem po zasvědcení velké věci, ale i při pravidelném reikování po půl roce mohu říci, že téměř žádné změny nepociťuju. Od jiných účastníků kurzů vím, že někteří pociťují velké věci po týdnu. Jak jsem říkal, já po půl roce nic, tak neházím flintu do žita a čekám velice pomalou změnu nebo nářez. Snad se nějakých změn dočkám, protože jinak nevím , jak by mě to ještě dlouho bavilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 6:40 am    Předmět: x Citovat

Frolík: třeba už přišly, ale byly tak jemné že sis jich ani nevšiml. Nebo ve svém životě neptřebuješ žádné velké hromy a blesky, protože jdeš správným směrem nebo...ale neboj, reiki se v životě vždycky hodí!
Líbí se mi tvůj postoj, že se nesrovnáváš s okolím. Já tuhle chybu dělala a spíš mě to brzdilo.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 8:17 pm    Předmět: Re: Reiki, profesní kariéra a dnešní doba Citovat

Rea napsal:
Reiki jako filozofie života je určitě ta správná cesta, jak to ale udělat, když musím v práci občas používat přesně opačné metody abych nebyla převálcována

Reo, nejsem si jista, co míníš pojmem "přesně opačné metody abych nebyla převálcována"
Domnívám se, že v žádném povolání se dlouhodobě nevyplácí podvádět konkurenci nebo na ni dělat podrazy i když se to občas děje.To jsi asi na mysli neměla.
Pokud mám mluvit za sebe, jsem ekonomka a již je za mnou období, kdy jsem to cítila jako povolání, které mě "nemůže uspokojit". Jsou samozřejmě chvíle, kdy si o účelu konkrétní práce, kterou po mě požadují druzí, někdy myslím své, nicméně, jsou to majitelé, mají na to nárok. Na druhé straně, jsem od nich dostala znenadání min.r. neočekávaně takový kus svobody (a s tím samozřejmě spojené zodpovědnosti), že člověku dojde, že každá práce se dá dělat dobře nebo špatně. A protože pro "pomáhající profese" nemám školské vzdělání ani praxi ani "poslání" shora, tak je lépe s radostí a dobře dělat co dělám než pokukovat po nějakém "duchovnějším povolání", na které prostě nemám.
Pracovat na své celistvosti a rozvíjení vnitřní síly mohu i když vykonávám velmi racionální povolání, to opravdu není v rozporu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund