Fórum - Zobrazit téma - Duše a její vliv na náš život - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duše a její vliv na náš život
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duše a její vliv na náš život
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 7:01 pm    Předmět: Duše a její vliv na náš život Citovat

Duše nás vždy vede skrze intuici. Intuice je hlasem našeho srdce. Když se naučíme více naslouchat svému srdci, rozumět a následovat naše vnitřní pocity, budeme se stále více přibližovat své duši. Začneme tak častěji prožívat skutečné naplnění
a smysluplné žití pro sebe i pro bližní.

Pokud se člověk nachází na životním rozcestí, cítí, že je potřeba cosi změnit. Jeho život mu již nepřipadá uspokojivý a harmonický, touží někam jít a cosi dělat. Jen neví kam a co. Tehdy se začíná tzv. probouzet. Jedná se o období, kdy duše uznala, že je již připraven na výrazný posun ve svém duchovním zrání a vývoji. Počíná mu otevírat dveře do světa poznání sebe sama a tím do světa poznání souvislostí Stvoření.
V této fázi probouzení se je velmi vhodné začít vědomě s duší komunikovat. Je pro nás totiž nejbližší bytostí, která má naprosto rozhodující vliv na celý náš osud. Když se s ní učíme hovořit, vnímat ji a snažíme se následovat její vedení, odmění se tím, že nám začne vycházet co nejvíce vstříc. Stále srozumitelněji nám ukazuje, co máme pochopit, a kam je třeba se ubírat a jak. Pokud klopýtneme (uděláme tzv. „chybu“) a bez obviňování sebe i druhých hledáme příčiny a nápravu toho, co se stalo, duše nám toto pochopení přinese.

Duše je energií čisté lásky. Podle Vesmírného zákona stejnorodosti („stejné je přitahováno stejným“) lze duši slyšet a rozmlouvat s ní jedině opět skrze energie lásky. Ty nalézáme v našem srdci. Je důležité učit se naslouchat a rozumět tomu, co nám říká. Srdce, jako čistá láska, se nikdy nemýlí. Řídíme-li se jím a nikoli egem, nalezneme vždy to správné láskyplné řešení pro nás a zároveň i pro druhé. Duše je v přímém a láskyplném napojení na Boží energie, kterými se projevuje Vůle Boží.

Jakým směrem půjdeme v životě dál a zda na sobě budeme vědomě pracovat, je věcí osobního vývoje každého z nás. Také naší vlastní odpovědnosti k sobě sama a naší ochoty změnit se. Pokud vycházíme z upřímné snahy odhalit příčiny dějů našeho života, a z touhy po láskyplném žití v harmonii, přichází poznání, že s druhými lidmi v harmonii žít nemůžeme, pokud nežijeme sami se sebou v lásce. Když lásku k sobě začneme žít, kráčíme v souladu se svým srdcem a cestou nalezení svých pravých energií, svého Pravého Já, které nás dovede k láskyplnému a krásnému životu ve štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 7:50 pm    Předmět: Citovat

Mandisi,
je tady nějaké "já" a "duše"? Wink
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 10:07 pm    Předmět: Citovat

Lidské tělo se skládá z mnoha velmi složitých systémů orgánů, tkání, buněk, které spolu komunikují prostřednictvím neuvěřitelné sítě vytvořené nervovým systémem, krevním, lymfatickým systéímem, pomocí hormonů a přímým "přenosem" informací energetickými drahami atd. A to jsme jen na úrovni fyzické a energetické. K tomu se přidává neskutečně hluboká a složitá psychika. Abychom fungovali, musí každá část našeho těla - buňka, tkáň, orgán, částv těla - fungovat podle svého poslání.
Toto poslání představuje jakýsi vnitřní Řád života. Je přítomen v každé buňce našeho těla - tento princip vnímám jako duši. Je za našeho života přítomna skutečně v jakkoliv malé části našeho těla. To, o čem píšeš, Mandisi, je spíše naše ego.
Intuicí se ladíme na Řád, bohužel někdy i na to ego.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 10:54 am    Předmět: ujasneni pojmu Citovat

Asi bych potřebovala ujasnění, jak vnímáme pojem duše, jak vnímáme pojem ego.
Já si představuji duši jako tu moji část, která je tzv. nesmrtelná. Napojena na .... (boha, tady opět - jak vnímám pojem bůh).
Často v diskusích slyším pojem duch, duše, vyšší já atd. Bez rozklíčování
těchto pojmů, jak je kdo vnímáme, se tzv. nelze dohodnout?

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 6:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Okenko, rád ti blíže vysvětlím jednotlivé pojmy:-)

Velmi správně cítíš co je tvoje duše. To ona tě provádí všemi inkarnacemi
a zná a ví tvojí cestu, kterou se máš ubírat a také tě po ní vede.

Ego je tvá nedílná součást, která tě jakoby drží pohromadě, je to tvá nedílná součást, která tě provází také všemi inkarnacemi. A právě na něm se uchytávají všechny zkušenosti, kterými sis prošla a že jich i těch špatných bylo hodně. A je na něm tedy i mnoho strachu a bojí se tě pustit do zcela nových situací, protože z minulých zkušeností již ví, že mnohokrát nevedly k dobrému. Proto je dobré se napojovat na dušičku, která tě povede tou pravou cestou, ale ego se nedá ignorovat je tvojí součástí a jedinou šancí je ho v lásce přijmout. A pokora a skormnost mu není vlastní, to víme všichni.

Duch je tvá energie, jakoby tě celistvě obklopuje.

Vyšší Já jsou tvý andílci a duchovní průvodci.

Kdyby si se nebo někdo další rád na něco více ozval je do toho:-)

Přeji hezký večer a stálý vnitřní klid a mírSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 7:24 pm    Předmět: Citovat

Mandisi, ctím Tvé nadšení, ale myslím, že přesnější je konstatovat, že duše je ta část Boha, která drží "pohromadě" nás, pokud jsem od Něj odděleni. Je-li Bůj Láskou a Řádem, pak touto láskou a řádem uvnitř nás je to, čemu říkáme duše. Vznikla na počátku našeho oddělení se od Boha, Jednoty a zaniká jako poslední. To, co se znovu emanuje (rodí) je On sám tím, že odděluje malé části sebe sama z jednoty a vysílá (emanuje) je do duality. Ani On však není nějakou osobou, je jen Láskou a Řádem.
Kdo chce věřit na metemsychózu čili stěhování duší, ať si to tak žije.
Myslím si, že reinkarnace je mnohem hlubším jevem.
Dejme si filozofickou otázku: Co v nás se asi bojí svého záníku?
Je to Duše? Ta určitě ne, protože je částí Boha a po smrti se s Ním opět spojí.
Jen naše ego - soubor našich představ, strachů a ambicí by nejraději přetrvalo tělo, vědomí i duši a honem přeskočilo někam jinam, aby zase mohlo vládnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 10:21 am    Předmět: otázka: Citovat

HI, ONE!

Andílci - co nás tedy odděluje od ONE?

škála emocí, kterou máme všichni?

Radost/štěstí/blaho/znalost/vědomost/zplnomocnění/svoboda/láska/ocenění/pochvala/uznání
Vášeň/zaujetí
Nadšení/dychtivost/horlivost/nedočkavost/netrpělivost/lačnost/štěstí
Positivní očekávání/naděje/víra/důvěra
Optimismus
Naděje
Spokojenost/potěšení/radost
Nuda
Pesimismus/podráždění/netrpělivost/odpor/nechuť/nedočkavost/nesnášenlivost
Frustrace/
Zklamání
Pochybnost/nejistota/obava/nedůvěra
Znepokojení/trápení/starost
Vina/zodpovědnost
Hněv/zlost/zuřivost/vztek
Mstivost
Nenávist/zášť/zanevření/vztek/hněv/zlost
Žárlivost
Nejistota/nestálost/nepevnost/vratkost/nedostatek bezpečnosti/vina/trestuhodnost/ nehodnost/ubohost
Obava/strach/bázeň/hrůza/váhavost/žal/zármutek/trápení/lítost/deprese/zoufalství/beznaděj/skleslost/bezmocnost

Co duše chce? Co chce Já - B? Volím si způsob prožívání. Kdy se duše raduje - ve škále emocí nahoře a při prožívání emocí níže uvedených bych byla oddělená?
Pomáhá tedy duch - nebo-li záměr ?
Ptám se duše - co ty na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 7:52 am    Předmět: Citovat

okenko:
prozradím ti jedno velké tajemstvíSmile
Nic,nikdo a nikdy tě nemůže od Boha oddělit;)Jsi tou nekonečnou silou hýbající všemi vesmíry,jsi neomezeným bytím bez hranic.
Každý okamžik tvého života je Bůh.Každá emoce,ktero jsi napsala je Jediným.
Kdo jsem?
Existují nějáké hranice a nějáké omezení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 10:14 am    Předmět: to ageus: Citovat

Hi, One,

to cítím, díky TI. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 7:47 pm    Předmět: Citovat

Duše je tím, kdo má tělo a ne jedno. Duše je něco tak obrovského, že opravdu si nevystačíme s tvrzením, že tělo má duši. Je to jako s tou blechou a slonem, je to blešin slon nebo slonova blecha? Duše prožívá všechny alternativy života, a těch alternativ je ještě mnohem víc než obvykle chápaný sled inkarnací. V každém okamžiku na úrovni duše prožíváme miliony časových a prostorových alternativ, prožíváme důsledky všech voleb a rozhodnutí, které jsme kdy učinili, ale i těch které jsme neučinili ale učinit mohli. Existují paralelní světy, kde jsme volili jinak. A již teď existují veškeré alternativy,které si můžeme zvolit až do skonání věků, čas totiž neexistuje. Tohle poznání má obrovský dopad, už teď si můžeme zvolit život podle svých nejkrásnějších představ, ten svět totiž už teď existuje.
Ego je naše součást, kterou se oddělujeme od tohoto poznání, kterou se oddělujeme od druhých i sami od sebe. Ego je hlas v naší hlavě, který nás stále sleduje, hodnotí, kritizuje, soudí a trestá. Život bez ega je možný, nejedná se o žádný rozpad osobnosti nebo patologický jev, ale naopak o ten nejpřirozenější stav bytí. Rodíme se bez ega a bez ega umíráme. Bez ega je snadné říct: "jsem světlo, jsem láska, jsem pravda, jsem cesta, jsem život, jsem Bůh, jsem Ilumauir."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Vaikiki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.4. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:44 pm    Předmět: Citovat

Může mi prosím někdo poradit, nebo spíš dát odpověď na mou otázku? Chtěla bych vědět jak je možné, že člověk, který má psychyatrickou dyagnózu Schyzofrenii je schopen pracovat s energií a léčit??? Asi existuje nějaký vesmírný zákon, kterému opravdu nedokážu přijít kloub... Confused Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 2:03 am    Předmět: Citovat

A proč by nemohl? Je součástí energie Vesmíru stejně jako Ty nebo já. Tou prací s energií myslíš Reiki, nebo pránické léčení?
Ono je to nakonec jedno, protože lze obojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Vaikiki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.4. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 7:57 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Damao.Tomu rozumím. Ale ono to není jen tohle. Nejen že pracuje s čakrami lidí, kteří se jí "nezdají", ale bez jejich uvědomění a navíc s dětmi. Používá i psychologii a vidím, že to není úplně v pořádku... Detail - naužívá správně léčbu. Nevím co mám dělat, pokud vůbec mám něco dělat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ivik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 31.8. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 11:57 pm    Předmět: Něčí dotek Citovat

Krásný den.Prosííím o radu.Od doby kdy jsem byla zasvěcena do Reiki jedna denně cítívám doteky na kůži.Většinou na rukou,ale někdy i na obličeji a kdekoli jinde na těle.V šeru jsem začala vidět svou auru (myslím tu co je nejblíž tělu).Párkrát,tase při těchto dotecích jsem natáhla svou ruku s myšlenkou aby se ji ten někdo dotkl.Mezi prsty jsem měla pocit,že jsem sem tam zahlédla slabé bliknutí.No a kromě toho cítívám i dotek na auře,je to spíše mravenčení kolem temeni hlavy a nebo v týlu.Když si na to místo položím ruku cítím to i na ni.Můžu prosím dostat nějaké vysvětlení?Někdy mi to je celkem příjemné,ale z toho se i bojím s kým že mám tu čest.Myslím,že když mám to Reiki
(už i II stupeň+rozšířené techniky,I+II LSVJ a psycgickou Reiki),tak by se ke mě snad nic negativního dostat nemohlo,andílci to snad mají pod kontrolou.Ale přesto...jak můžu zjistit,cože to tedy je a co to jako pro mě znamená???Moc děkuji za odpověď a za radu. Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 12:29 am    Předmět: Citovat

asi to napíšu moc jednoduš a třeba nepřesně. ALe co je negativní? Přide k tobě všechno co odpovídá tomu co vyzařuješ. Pokud se něčeho bojíš, no tak se to na tebe nalepí. Stejně jako se do tvé blízkosti dostanou lidi a okolnosti, které odpovídají tvým vibracím....Nu, nechci ti kazit iluze, ale každý máme v sobě něco co se blíží víc nebo míň k tomu mínusovému pólu a něco co sblíží víc nebo míň k tomu plusovému. Kdo, co, jaké to je, to si určujeme jen my sami tím, z jaké pozice na pomyslné přímce mezi tím plusem a mínusem to posuzujeme. Protože ten někdo nebo to něco prostě jen je a je nějaký nebo nějaké.
Příklad: Někdo se tmy bojí, někomu vyhovuje, někomu je jedno. Pro někoho je 20 stupňů zima, pro někoho tepltoa akorát, pro někoho vedro.
Někdo má panickou hrůzu z duchů, někdo je miluje a někomu jsou úplně ukradení. Tolerance je vždy větší nebo menší.
A to jak se na to všechno díváme a jak to posuzujeme záleží na našich zkušenostech, prožitcích a "záznamech" v podvědomí, na dogmatech, které přejímáme, nebo si je utváříme, na pověrách, na veškerých informacích a tvrzeních, která přijmeme za své,...je toho moc. Konečně, absolvovla jsi LSVJ, tak tabulky máš na omezující programy uričtě dost podrobné. Wink
Věřím, že ty různé doteky v auře budou pro citlivého a vnímavého člověka třeba dost nepříjemné. Nebo zvláštní. Pokud nejsi připravená přijmout jako fakt, že se kolem nás pohybují i jiné "bytosti" a entity, tak je nechy být...Je to jako s mikroskopem. Dívej se do něj, ale počítej s tím, že mnohdy uvidíš i sposutu toho co bude vypadat nezvykle, strašidelně a že třeba obyčejný pouhým okem neviditelný roztoč se několkanásobně zvětšený může stát tvou noční můrou. Jestli stím počítáš, no tak se do mikroskopu dívej na co chceš, Pokud máš pocit, že bys pohled na něco taky těžko unesla, tak se do něj raději nedívej. Roste to, čemu věnujeme pozornost.
Já se taky jako malá bála tmy...Ty scény, ktaré moje fantazie vytvořila, moje uši slyšely každý zvuk a šelest a hlava k nim vymyslela další bubáky..Kontroal pod postelí, přikrýt až pod bradu...Nesoustředila jsem se na to, že se vyspím, nebo že se mi bude něco hezkého zdát ale na strachy....naštěstí jsem z toho vyrostla...Ale zas si přitahuji někde něco jinde. Abych se nenudila. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund