Fórum - Zobrazit téma - duševní léčení - za pomocí druhého a prvního symbolu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - duševní léčení - za pomocí druhého a prvního symbolu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

duševní léčení - za pomocí druhého a prvního symbolu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 6:06 pm    Předmět: Citovat

blankas:

Děkuju za tip, určitě to vyzouším. Fakt totiž je, že spoustu problémů s lidmi si způsobuju sama, protože je od nich očekávám. Jen mívám problém s odpouštěním a přijetím lidí takových, jací jsou.

Jedna paní mě učila meditaci, kdy jsem si měla představit, že jsem v zahradě plné růží a ty růže předávám těm, kterým potřebuju odpustit. No a já si to snažila představit, ale místo toho jsem viděla, jak jednu děsnou členku naší rodiny (jak vystřiženou z mexické telenovely) tou růží mlátím. Je to se mnou těžké.

Meditace, kterou navrhuješ, se mi líbí moc a snad mi půjde láska poslat i oné ženě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 6:42 pm    Předmět: Citovat

jo, taky jsem měla dřív velkou potřebu čistit prostory. A pak jsem se na to vykašlala, nějak mi docházelo, že když začnu pracovat na zvýšení své odolnosti a schopnosti přežít i v nepříjemné atmosféře, bude to efektivnější a rychlejší.
Jsou ale prostory, které čistím pravidelně, jsou to prostory mého pracoviště. Ale dělám to jen občas, protože samo o sobě je plné pozitivní energie. Čistím to hlavně u sebe v kanceláři, kde je počítač, kopírka, tisíc zásuvek...a sám prostor je velice malinký. A hlavně mi připomíná děsné papírování, což je nyní součástí mé práce. Byla jsem totiž zvyklá jen na práci s dětmi a papírování jen přiměřené. takže si tu vlastně mnohdy čistím svoje negativní emergie, které tu vytvořím, když koukám na tu řadu šanonů Rolling Eyes Smile . Kromě Reiki si vypomáhám květinami, dětskými malůvkami, které dostávám darem, kamínky a svými malůvkami. ALe ani zde to není až tak velkou nutností, spíš jakési nadstandardní vylepšení.

Co se týče meditací, jsou moc fajn. Tuhle mne z ničeho nic napadlo udělat si při reikování rozhovor se svou vnitřní ženou. Dokonce se mi ukázala a představila, bylo to moc fajn. Smile Taky mi při tom hodně věcí docvaklo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 7:08 pm    Předmět: Citovat

klofi napsal:
No a já si to snažila představit, ale místo toho jsem viděla, jak jednu děsnou členku naší rodiny (jak vystřiženou z mexické telenovely) tou růží mlátím. Je to se mnou těžké.


jestli je jako z telenovely, tak tě plně chápu Very Happy

Na té meditaci je fajn, že si právě nejprve "rozehřeješ srdíčko" když posíláš svým milovaným človíčkům. Nespěchej, a opravdu si dej načas, s každým se individuálně "pomazli" a ucítíš, jak hřejivé/vroucí to začne být.
Pak postupuješ ke svým přátelům, známým, sousedům atd. které máš ráda víc, pak k těm, kteří ti nevadí, pak těm, kteří se jen tvým životem mihli takže jsou ti lhostejní, pak k těm, s kterými máš problém. Tím, že si rozehřeješ srdíčko na "svých milovaných", tak nenaskočí alergie na ty, s kterými to neklape.
Ve skupině, když jsme ji poprvně dělali, to "hicovalo samo".
Když jsem ji dělala potom každý večer doma sama, tak to zezačátku nebylo tak intenzivně/čistě prociťované (u toho člověka, s kterým jsem měla problém), ale každým dnem/opakováním meditace se mé prociťování zlepšovalo. Dotyční se nezměnili, ale změnil se můj pocit z nich, nevadí mi, a v současnosti s nimi vycházím dobře a nejsem na ně alergická.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 7:09 pm    Předmět: Citovat

klofi napsal:
Jedna paní mě učila meditaci, kdy jsem si měla představit, že jsem v zahradě plné růží a ty růže předávám těm, kterým potřebuju odpustit. No a já si to snažila představit, ale místo toho jsem viděla, jak jednu děsnou členku naší rodiny (jak vystřiženou z mexické telenovely) tou růží mlátím. Je to se mnou těžké.


Klofi, není to s tebou nikterak těžké. To, co popisuješ je přirozené.
Nejsem příznivcem takovýchto vizualizací. Tedy mám na mysli něco,co je nám stále ještě "proti srsti" přijímat nějakým zástupným virtuálním aktem, ve kterém se necítím dobře, v domění že nám to celé dojde a pak se vše vyřeší samo.
(Nemám na mysli to, co popisuje Blankas, v případě, že nám tato meditace vyhovuje a daří se.)

Řešením je pochopení - zákonité dospění k tomu, že odpuštění je opravdu potřeba. Pokud budeš důsledná, a při tom otevřená jako malý dítě, povede tě to dál samo.
Popisuješ příbuznou, která ti nepadla do oka.
No, to bych chtěla vidět příbuzné každého jednoho z nás, jestli bychom s kýmkoli z nich s nadšením a rádi sdíleli zbytek života pod jednou střechou! Wink Very Happy
Takže nutit se do čehokoliv (např. někoho milovat) jen kvůli tomu, že to je tak dobře, tak to tedy rozhodně dobré není.

Myslím, že pro začátek by úplně stačilo kohokoliv přijímat takový jaký
je, ale v první řadě pracovat na sobě, tedy na tom, abych se nenechávala vtáhnout a ovlivnit náladami, jednáním, či vystupováním někoho, s kým si zrovna dvakrát nerozumím. Zbavit se potřeby vše s čím (kým) se setkám nějak hodnotit, to je dost velká úleva! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 7:22 pm    Předmět: Citovat

[quote="tooraMyslím, že pro začátek by úplně stačilo kohokoliv přijímat takový jaký
je, ale v první řadě pracovat na sobě, tedy na tom, abych se nenechávala vtáhnout a ovlivnit náladami, jednáním, či vystupováním někoho, s kým si zrovna dvakrát nerozumím. Zbavit se potřeby vše s čím (kým) se setkám nějak hodnotit, to je dost velká úleva! Wink[/quote]

Beru, dokud je ta averze reakcí na chování dotyčného ke mně. To jsem už rozchodila. Ať pomlouvá jak chce. Ale dokud ubližuje vlastním rodičům (takže babi a děda - oba přes 80), tak to moc nezvládám. Chápej, nestýkáme se, takže mě moc rozhodit nemůže, leda tím, že se dozvím, co zas provedla těm dvěma miloučkým a láskyplným lidem, kteří se neumí bránit. Jak se taky bránit vlastnímu dítěti, když už s nimi 50 let žije...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 8:16 pm    Předmět: Citovat

jo, děvče, tohle najdeme všude, víc či míň. Nejtěžší na tom je, že pro tebe jsou ti dva staroušci milími blízkými, jenže tam se jedná o to, co si mají oni zparcovat s tou tvou telenoveláckou příbuznou. Pokud jsou její rodiče, pak mají přjít na to, kde udělali chybu ve své výchově, byť vychovávali s tím nejlepším úmyslem a nejlíp jak uměli. Je ot o schopnosti dokázat se energeticky odstřihnout od svých dětí a nechat je jít vlstní cestou. Mnohdy ti, kteří zažili bídu a nedostatek, nedostatek lásky a pozornosti , se snaží před tímhle vším pohopitelně své děti uchránit, proto jim leccos nacpou navíc, odpouští jim cokoli, zavírají oči. Nedokáží předd těmi malými a pak velkými dětmi ukázat, že i oni mají svoje práva, svoje hranice. A pak spláčou nad tím, jak se k nim potomek chová. Je to tvrdé, možná navenek nevděčné, ale je to tak. Možná že tobě se povede z nadhledu podívat se na celou situaci a pochopíš, proč se ta nevděčná osoba chová tak jak se chová. Chová se tak, jak jí to bylo dovoleno chovat se. Nic jiného se totiž od svých rodičů naučit nemohla.

C ose týče nepříjemných lidí a nebo spíš vztahů k nim, hodně mi pomohlo místo meditování a posílání lásky a kdovíčeho zamyslet se nad tím, že když tedy každý člověk kterého potkám, a´t už na mne zapůsobí příjemně nebo je to nasírač, je určitým mým zrcadlem, tak kde se sakra tedy zrcadlí ta záležitost, kterou asi dělám taky, možná ne tak jako ten dotyčný ale je to na stejný princip. A věř, že i když je to hodně nepříjemné, že na to přijdu. Je to pak tedy velice nepříjemné konstatovat , že když mi u někoho vadí že roznáší drby, tak si uvědomit, že i já jsem se dopustila určitého vytváření negativní energie , když jsem o někom nehezky mluvila, on u toho nebyl a neměl se možnost bránit. Můžu se utěšovat jak chci, že mě holt naštval a že je takovej a nebo makovej, ale mluvila jsem o něm v jeho nepřítomnosti a ne lichotivě. Tudíž-stejný princip.Vadí mi lidé, kteří mi mají snahu organizovat život. Na ty jsem přímo alergická. Ale trvalo mi teda dost dlouho, než mi došlo, že vlastně i já mám tendenci organizovat život svým dětem, neustále mít přehled. No, omlouvám to rolí matky ale ono je to "vocaď pocaď".Takže i tady jsem musela udělat jakési úpravy. Nebo když mi vadilo, že jedna moje příbuzná je závistivá, tak jsem si musela uvědomit, že i vlastně já závidím, když někdo umí něco líp než já. Jenže jsem to projevovala jinak než ona. Bičovala jsem se pak k velkým výkonům a mnohdy zbytečně, protože kdybych byla nastopro sebejistá a měla se ráda taková jaká jsem, tak bych usoudila, že když to nepotřebuju, tak to mít nemusím. Musela jsem pochopit že opravdu nemusím umět všechno .Je to dost složité, ale je to o tom, dokázat se podívat taky na své vlastní stránky které by jeden raděj neviděl. I to je součást rozvoje. ty temné stránky totiž patří k nám. A když na ně posvítíme, máme možnost je zpracovat. A najednou, světe div se, pak nám tolik ti druzí nevadí. Nebo je dokážeme snáz brát takoví jací jsou. Pak teprv můžu všem těm, co mě štvou nebo rozhodí posílat světlo a lásku, protože jsem pochopila kde je zakopaný pes.A pak si zasloužím poslat to samé i sobě. Jinak mi to prostě nefunguje, není to úplné, opravdu od srdce, je to jen taková malá náplast, která se stejně za čas odloupne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 8:29 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
ty temné stránky totiž patří k nám. A když na ně posvítíme, máme možnost je zpracovat. A najednou, světe div se, pak nám tolik ti druzí nevadí. Nebo je dokážeme snáz brát takoví jací jsou. Pak teprv můžu všem těm, co mě štvou nebo rozhodí posílat světlo a lásku, protože jsem pochopila kde je zakopaný pes.A pak si zasloužím poslat to samé i sobě. Jinak mi to prostě nefunguje, není to úplné, opravdu od srdce, je to jen taková malá náplast, která se stejně za čas odloupne.

Naprostý souhlas.
Hodně pracuju při těchto /a jiných příležitostech/se Symbolonem, takže ten mi ty moje stíny servíruje dost nemilosrdně Twisted Evil a především mi to dává dost rychlou orientaci, když potřebuju.
Tohle je o té cestě k celistvosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 9:29 pm    Předmět: Citovat

Bingo. Hřebíček na hlavičku. Jojo, s pomlouváním já mám velký problém Smile) Tak s chutí do boje sama se sebou.

Děkuju, Renato
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 1:54 pm    Předmět: Citovat

Renato,
souhlas s tím co jsi napsala. Smile

Jen snad v jedné věci bych si dovolila oponovat:

Renata napsal:
Pokud jsou její rodiče, pak mají přjít na to, kde udělali chybu ve své výchově, byť vychovávali s tím nejlepším úmyslem a nejlíp jak uměli.


Nemyslím si, že poznat "chyby" ve výchově je naplněním smyslu těchto životních zkoušek.
Vychovávali tak, jak to nejlépe uměli, bylo to přesně tak, jak to být mělo, jednotliví aktéři si to přesně tuhle zkušenost sami vybrali. Běžně existují v jedné rodině se stejnými rodiči a stejnou výchovou, tedy se stejnými "chybami" ve výchově dětí velmi různorodé výsledky. Někdy je to pravý opak toho, co by se snad, v té či oné rodině dalo očekávat.

To, že se ke svým rodičům dnes dcera chová takto (jakožto nejbližší člověk) má jistě svůj smysl. Těžko od toho utéct. Wink Jeden z nich, (který se zkrze to prostě jen děje), je vybíjení karmy.
To, co se mi jeví velmi podstatným je nepřestat milovat, ať už se děje cokoliv.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

hmmm, souhlasím, přesto si myslím, že se jedná o oboustranný akt učení a poznávání, ovlivňování se navzájem a u obou možnost něco změnit. nemyslím žee je úplně všechno dané a neměnné. Jisté věci měnit nelze, jisté ano. A nikdo nejsme dokonalý. Byť milujeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 10:08 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
hmmm, souhlasím, přesto si myslím, že se jedná o oboustranný akt učení a poznávání, ovlivňování se navzájem a u obou možnost něco změnit.


Ano, Renato, vždy je to oboustranné. Smile

Renata napsal:
nemyslím že je úplně všechno dané a neměnné. Jisté věci měnit nelze, jisté ano. A nikdo nejsme dokonalý. Byť milujeme.


Z tohoto pohledu danost není.
Z jiného pohledu jsou podmínky dány....
jsou dány tím, že jsme si je sami určili.
Wink Very Happy
S tou dokonalostí je to totéž - zaléží na tom odkud je zřeno.
Nikdo není dokonalý.
VŠE je dokonalost sama.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 6:40 am    Předmět: x Citovat

Pre Renátu
Tvoj príspevok je veľmi podnetný, ľudský a myslím, že sa k nemu budem vracať.....
Rolling Eyes Skúšam stále len prvý cvik z Falun gong Embarassed - to by si sa asi pobavila - drevený panáčik Wink Laughing Laughing Laughing

Pre Toru
Vďaka aj za Tvoj názor - doplnenie - je nad čím podumať Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 7:13 am    Předmět: x Citovat

Mám nejlepší zkušenosti s vlastním prostorem - tedy vlastním bydlením. Někdy přidám očistu solí - rozsypat, nechat působit, vysavač, popelnice.
A prostor mi to vrací. Vždycky když přijdu domů, okamžitě se uvolním a naberu energii ať už jsem utahaná nebo naštvaná jak chci. Samozřejmě když řeším nějaký problém, zázračně nezmizí, ale ten příchod je tutovka. Taky když s někým pracuju na dálku, tak je dobrá pomoc vyčistit jeho prostor, kde žije, líp se mi uvolní. Nemyslím v tom případě na osoby, ale spíš jen ten prostor - nechci ovlivňovat další lidi, ale zlepšit prostředí. Kde by se člověk měl cítit líp než doma?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 5:00 pm    Předmět: Citovat

Wink Milá Hexo, tak se bav, já se nejvíc zdržela u cviku 5, je to prča, když se to učíš. ALe počkej, až na to přijdeš . Škoda, že to u vás nikdo necvičí. Ti kdo toto cvičení učí, tak jej učí podle své filozofie zdarma. Někteří jsou prý až fanatičtí, ale my měli kliku, žádný fanatizmus, ale velice hezké vysvětlení, přirovnání. A i kdyby, dá se to vydržet než to jeden pochopí a pak si může už cvičit sám.Možná by stálo za to poptat se v okolí, jestli to někdo necvičí a nebyl by ochoten vás to naučit. Nevím, jestli bych to jen tak z videa pochopila bez toho výkladu a vysvětlení.

Omlouvám se za odskočení od tématu.Ale možná to s čištěním taky souvisí. Jeden se při tom cvičení velice porovná a dobije, je velice silné. Ale to bude asi tím, že já jiné takové cvičení neumím Wink Tak nemám s čím porovnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 4:36 pm    Předmět: Citovat

To je všechno pěkná věc - "láskyplnné přijímání nepříjemných lidí- ale není to krátkodobá záležitost. Mimochodem taky na sobě pracuji, učím se přijímat své vnitřní dítě, ale než se projeví účinky, je to prostě dlouhodobá záležitost. Tak proč se trápit. Je potřeba ochrana.

Lylko, já a Klofi jsme se ptali na energetickou fontánu, mohla bys sem uvést postup pro její vytvoření?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund