Fórum - Zobrazit téma - duševní léčení - za pomocí druhého a prvního symbolu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - duševní léčení - za pomocí druhého a prvního symbolu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

duševní léčení - za pomocí druhého a prvního symbolu
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 4:26 pm    Předmět: duševní léčení - za pomocí druhého a prvního symbolu Citovat

Chtěla bych se Vás zeptat na zkušenosti s duševním léčením. Za jak dlouho po praktikování jedné afirmace jste viděli nějaké výsledky.
Dále kolikrát denně se může praktikovat - prý je příliš silné na to, aby se mohlo provádět vícekrát než jednou denně? Kolik času Vám zabere jedno duševní léčením. Mě se při něm hlavou motaj všechny možné myšlenky (přestože prý máme při duševním léčením vyčistit a uklidnit svou mysl - mně to příliš nejde, urputně se snaží soustředit na afirmaci). Není na škodu ten myšlenkový maglais? Není lepší v tomto případě duševní léčení neprovádět?

Prosím uveďte své názory i zkušenosti?

Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 10:47 pm    Předmět: Re: duševní léčení - za pomocí druhého a prvního symbolu Citovat

Wendys napsal:
Chtěla bych se Vás zeptat na zkušenosti s duševním léčením. Za jak dlouho po praktikování jedné afirmace jste viděli nějaké výsledky.


To přece nezáleží na terapeutovi, ale na tom, kdo se léčí. Je to jeho, ne teraoeutova práce. Záleží také na tom, jak je afirmace pravdivá z hlediska klienta, jak s ní pracuje a zda je vnitřně připraven ji přijmout.


Wendys napsal:
Dále kolikrát denně se může praktikovat - prý je příliš silné na to, aby se mohlo provádět vícekrát než jednou denně? Kolik času Vám zabere jedno duševní léčením.


Pauza mezi terapiemi je nutná pro integraci nového životního postoje klienta, pakliže ho skutečně přijal. Nevyplývá to z toho, že by léčení bylo příliš silné. Tak si věci vůbec nestojí.

Wendys napsal:
Mě se při něm hlavou motaj všechny možné myšlenky (přestože prý máme při duševním léčením vyčistit a uklidnit svou mysl - mně to příliš nejde, urputně se snaží soustředit na afirmaci). Není na škodu ten myšlenkový maglais? Není lepší v tomto případě duševní léčení neprovádět?


Určitě je za těchto okolností lepší neprovádět. Lidé, kteří se na Tebe obrací, nejsou pokusní králíci, nemají více životů a nemáš-li ve věci takových terapií jasno a jistotu, že terapii ovládáš, je lepší pracovat s někým, kdo takovou jistotu má. Asi by sis měla nechat mnoho věcí pořádně vysvětlit nebo prakticky ukázat. Z toho, jak se ptáš, je vidět, že Ti buď zásady mentálních terapií nebyly správně vysvětleny, nebo sis něco nedobře spojila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

No já taky nepůsobím na někoho jiného, ale na sebe.
Od mistra mi bylo sděleno toto: po 3 x vyslovení afirmace přijímat, co přichází, uvolnit se, tak přijímám i to (všechny myšlenky, co přicházejí), co s tím zdánlivě nesouvisí.

Postup provádění duševního léčením mi byl sdělen pouze zběžně:
druhý, první symbol, třikrát své jméno, poté afirmace 3 x říci, a poté přijímat.

Tak jinak nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 7:09 am    Předmět: Citovat

Tak nevím, jak tomu rozumět. Protože nejdůležitější formule je v symbolu HŠZŠN. Navíc tento symbol, většinou se vyučuje jako třetí symbol Reiki, vibračně propojuje kéterické a mentální pole. To znamená, že umožňuje zpracování základních příčin toho, proč se na svět díváme, jak se díváme a změnu postojů, Rozhodně bych ho nevynechával.
Druhý symbol, SHK je důležitý pro každou práci na mentální úrovni a propojuje mentální a emocionální pole.
První symbol - ČKR - se používá pro zvýšení koncentrace.
Afirmace je hodně silným nástrojem, pokud je pravdivá. Formy využití - postupy - třeba takový, jaký jsi popsala, nejsou až tak důležité. Důležité je pochopení, proč vzniká určitý postoj (náhled na svět), určitá emoce. Při léčení nejde o "náhradu" špatného stavu za lepší stav. Léčením je přijetí toho, co je, pochopení, proč to tak je a především pochopení, k čemu si to zažíváme (není náhod a nikdo nic nedělá záměrně špatně). Z toho pak poznáme, jak změnit svůj postoj k životu.
Domnívám se tedy, že lze těžko vtěsnat do nějakého pokynu toho typu jako 1) použij symbol 2) použij afirmaci předem vymyšlenou 3) pozužij symbol atp.... Tp je příliš schematické.
Ovšem, neznám všechny detaily toho, proč a s jakým záměrem Ti byly tyto postupy sděleny a taky myslím nejde o to, je posuzovat. Prostě potřebuješ se naučit lépe pochopit, s čím pracuješ a také lépe si zažít práci se sysmboly Reiki. Prostě, učíš se a je dobře, že jsi o svých pochybnostech sem napsala. Pokud jsi z Prahy nebo se můžeš zastavit v Modré bráně na Smíchově, jsem tam každé úterý jako poradce a můžeme si o tom spolu více popovídat, eventuálně si prakticky vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 4:54 pm    Předmět: Citovat

Damao, bohužel z Prahy nejsem, ani se tam teď nedostatanu. Ale kdybych ti dala svůj mejl, napsal bys mi postup mentálního-duševního působení (působení sama na sebe) s použitím všech symbolů?

Mě bylo řečeno, že HSZSN je pouze na dálkové působení (léčením sebe působením na vnitřní dítě, vyšší já, působení na minulé události - pro jejich zharmonizování, působenído budoucích situací, dále i pro mentální léčení v situacích v minulosti - mentální léčení vnitřního dítěte) - ale pokud provádím mentální léčení v přítomnosti?

SHK je prý pouze pro mentální léčením, né pro nic jiného? Co si o tom myslíš.

No já jsem četla (Walter Lubeck - Techniky reiki), že SHK je také pro ochranu - že je to symbol Amida-Budhy - a to je prý ochrana. Třeba uvádí: že ochranou před duševními poškozeními ze strany druhých je použití: SHK symbolu nad srdeční čakrou, procítit, a dále ČKR symbol - no na mně to moc dobře nepůsobilo. Spíš se domnívám, že to zvýší vnímavost. Co si myslíš o přikládáním symbolů na čakry?

Dále by mě zajímalo, jaký význam má čištění prostor - např. kanceláře - pomocí symbolu CKR, když tam stejně po vyčištění přijdou lidi a znečištěj prostor svými vibracemi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 12:39 am    Předmět: Citovat

Jsi hodně vnímavá a zdravě zvídavá. Víš, dá se to sice popsat, ale mnohem lepší je to zaýít - například ve skupinové meditaci, kde je jednak prožitek silnější a potom - člověk může hned porovnat své pocity s tím, co vnímali druzí.
Co se vypravit konecdm dubna na setkání v Krnově (Beltine)? Myslím, že tam bude dobrá společnost a skvělá příležitost si to hned byzkoušet prakticky.
Můžeme o tom povídat taky na ICQ, ale - řeči jsou řeči, někdy se to ani popsat nedá.
Třetí symbol HŠZŠN obsahuje nejdůležitější formuli Reiki. Není nutné jeho použití omezovat pouze na dálkové působení. To zavedla až Takata a letza se to tradovalo. Dnes už se s třetím symbolem pracuje jinak.
Lübecka ber s rezervou. Píše hodně, ale je v tom dost pověr a neopodstatněných "rituálních úkonů". Pak máš zamotanou hlavu, abys všechno dodržela podle popisu - a podstata může uniknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 12:16 pm    Předmět: Citovat

No díky za pozvání, ale chtěla bych si tady ujasnit toto:
Mám pro očištění prostor např. kanceláře používat pouze ČKR nebo můžu použít i zbylé dva symboly druhého stupně?

Jak jsem psala výše, jaký to má význam vyčistit prostor, když do něho druhý den přijde řada různých lidí - něco tam zanechaj a mimochodem, když např. panuje mezi spolupracovníky nevraživost)?
¨
Já po odchodu všech lidí, po skončení pracovní doby, vyčistím prostor, ve kterém pracuji (tedy kancelář a třeba i chodbu - jiné prostory asi nepřipadají v úvahu - zřejmě by to byl zásah do osobní vůle ostatních spolupracovníků), ale druhý den tam přijdou opět spolupracovníci a další osoby - a zas tam něco zanechaj.

Že by mělo čištění prostoru za účel to, že se v této kanceláři nebude až tak hromadit "negativní energie"?

Nebo by mělo mít pravidelné čištění prostoru za účel to, že se v této kanceláři časem vytvoří příznivé harmonické prostředí - že by to časem zharmonizovalo vztahy?

Jaké máte zkušenosti Vy, uživatelé REIKIWEBIKU, s čištěním prostor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 9:04 am    Předmět: Citovat

Wendys:

V Reiki jsem prakticky nováček, nemám moc zkušeností, tak ti asi moc nepomůžu, ale třeba mi někdo něco potvrdí či vyvrátí.Místnosti jsem začala čistit hned druhý den pozasvěcení do 2. Doma mi to moc nešlo, spíš to se mnou pořádně zamávalo a bylo mi blbě, ale to mohlo být spojené s čištěním mě samotné. Ale podařila se mi zajímavá věc v práci. Jednou, když jsem měla volnou hodinu, seděla jsem v kabinetě a přišlo mi správné to udělat. Na strop, všechny stěny a podlahu jsem použila 2. a pak 1. symbol. A bylo to hodně silné. Je taky fakt, že tady je hodně emocí. V kabošu je nás 4-5 bab, každá unavená a nervozní. A jedna kolegyně je hodně specifická a má potřebu ovládat, takže někdy tu bývalo dost husto. Do toho sem ještě chodí děcka, která si taky spoustu věcí přinesou s sebou...
No a do dvou dnů ta kolegyně šla na nemocenskou. Už je měsíc doma. Je fakt, že problémy měla i předtím, i přesto mám výčitky. Doufám, že se do toho procesu nedostala nějaká moje myšlenka, občas spolu nevycházíme moc dobře a je pravda, že čištění jsem podnikla i proto, že jsem potřebovala odstranit její negativní energie, které nás všechny ubíjely. Tak doufám, že jsem nakonec neodstranila ji.
Každopádně je nám tu teď moc dobře. Dokonce i nějak voňavo...
Tento týden jsem pořádně prošla i všechny místností v bytě. A už se tam sama potmě tolik nebojím. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 9:05 am    Předmět: Citovat

A taky si myslím, že možná není úplně nejdůležitější přesný postup, ale záměr. A pak to funguje i tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 9:08 am    Předmět: Citovat

Ja používám všechny 3... ne jenom 1. nebo 3. Harmonizuji prostor, vyčistím ho a posílám energii do budoucnosti (na další dny), popřípadě vytvářím něco jako "energetickou sprchu" s tím, ať si každý, kdo vejde do dané místnosti vezme tolik energie, kolik potřebuje. Funguje to úžasně! Na mne, kolegy, rodiče. Kdo se chce hádat, velmi rychle odejde, prostě mu něco v dané místnosti "vadí", jiní tam zůstavají a jsou v klidu. Protože taky učím, "sprchu" dělám i při rodičáku, úžasná věc. Rodiče přijdou naštvaní, chtějí se hádat (protože nemají energii) a během chvilky je nádherně poznat, jak se sklidní a začnou mluvit. Co se týče kolegů, bude to chvilku trvat, musíš jim dát čas, ať si na změnu zvyknou. Ty máš taky spoustu otázek a oni mají taky určitě, protože "něco" cítí, ale nevědí, co to je a znervózňuje je to Smile

A zmysel to má. Pokud se hádají a tobě to moc vadí, harmonizuj danou situaci hned Smile

Ja čistím prostor, když cítím, že je potřeba, "energetickou sprchu" obnovuji, když cítím, že "slábne"...

neboj, sama si najdeš cestu nebo způsob, který ti bude vyhovovat nejvíce!

Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

No to je zajímavá věc, že ta "otravná pani odešla" - tohle už jsem taky někde četla, myslím, že na webu Wahlgrenis - tam psala slečna, která měla zasvěcení do 1. a 2. stuně, jednalo se tam prozměnu o kolektiv zdravotníků - taky čistila prostor a ta "nepříjemná pani" měla nějaký úraz, takže z kolektivu zmizela.

Nevím, jestli je to ovlivňování osudů druhých lidí, ale taky to mám obrovskou chuť zkusit.

Díky za inspiraci, Klofi, Lylko.


Lylko, prosím tě, nenapíšeš mi svůj postup pro vytvoření energetické fontány na můj email?


Naposledy upravil Wendys dne pá březen 16, 2007 2:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 1:59 pm    Předmět: Citovat

Lylko, prosím, napiš to sem Very Happy taky bych to chtěla vědět...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 3:25 pm    Předmět: Citovat

Děvčata,
určitě vám nevyvracím "reiki sprchu", ale já mám trochu jinou zkušenost.
Zejména pokud jde o lidi na pracovišti.
Zkoušela jsem kdysi taky čistit prostor své kanceláře, chodby a celou budovu. Jenže to nefungovalo zase tolik, jak bych si přála. Nepříjemného kolegu jsem potkala třeba venku před budovou, na obědě a tam reiki sprcha nebyla a prostor nevyčištěný.
Takže mi došlo, že pokud se chci cítit dobře ve společnosti podobných prudičů, musím si k nim najít jinou cestu. Nepůsobila jsem reiki na ně a na prostor, ale na sebe a přistupuji ke všem, jako k přátelům. On tomu vpodstatě málokdo odolá, pokud mu dáte pocit, že se těšíte z jeho přítomnosti a že v tu chvíli tu jste jen pro něj.
Tenhle způsob mi, ještě na starém RW, vnukla jedna osůbka, když popisovala, jak zpacifikovala svého šéfa tím, že mu začala dávat najevo, jak je úžasný a že vlastně vůbec není tak zlý, jak se dělá.
Tohle je, podle mne, v lidských vztazích daleko nejúčinnější postup. Prostě pokusit se mít rád i ty nesnesitelné lidičky. Oni většinou mají důvod a tím důvodem bývá často nedostatek lásky a pozornosti.

Takže - pokud to nevyjde s čištěním reiki, můžete zkusit tohle Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 9:41 pm    Předmět: Citovat

Mám podobný názor, jako mamka.
Prostor čistím doma klasicky s reiki symboly a záměrem, pokud pocítím potřebu.
Co se týká pracoviště, tak jsem ze začátku také čistila a otvírala reiki brány/sprchy/fontány či jak to kdo nazývá, ale celkem brzo jsem s tím přestala, protože jednak jsem to musela dělat v duchu vizualizací/nebyla jsem v kanceláři sama Very Happy a těžko bych to vysvětlovala/ a opravdu stačil příchod spolupracovníka do vedlejší-propojené kanceláře, a vzduch zhoustl na "krájení".
Náš kolega totiž má geniálně rozvinuté 2 schopnosti: 1)nejprve úžasně vytočí sám sebe 2)pak se usilovně toho snaží zbavit a hodit to na druhé, neboť se netají svým životním mottem= musíš nas.at všechny okolo aby ti dali pokoj a nic po tobě nechtěli. No a to tedy věřím tomu, že ten by dal zabrat i 10 velmistrům reiki najednou ohledně čistění prostoru při jeho "akci" Twisted Evil V soukromí/resp. v hospodě, protože v soukromí jsem s ním nebyla Smile je to docela fajn mužskej na pokec, hodně upovídanej, kamarádskej, ale v zaměstnání Evil or Very Mad
Já sice s ním spolupracovat nemusím, díky těm propojeným kancelářím slyším každé slovo a především energeticky vnímám jeho akce, které předvádí v práci svým kolegům a kolegyni, s kterými spolupracuje.
Čili tohle jsem řešila zezačátku svou ochranou/ochranný obal/ pak jsem se naučila cítit a přebývat ve svém těžišti, a tím jsem přestala obal používat. Ovšem bylo to postupné, časem, a samozřejmě se stane i teď, že něco ke mně od něj přijde, protože nejsem dokonalá a ve svém centru nejsem pořád, ale protože to hned ucítím, tak si s tím také umím poradit.
A proto rada mamky dobře funguje na ty věčně naštvané a nespokojené lidi.
Stane se však, že k těm lidem už máme za dobu nuceného sdílení společného prostoru/v práci/ určitý vztah/alergii na ně, což není divu.
V tom případě se mi osvědčila "loving-kindness" meditace, naučila jsem se ji od Sunnyi na jeho kurzu a jak já tak kamarádka můžeme potvrdit, že to funguje, my jsme obě zaznamenaly první změny asi po týdnu. Sice to nemělo "konečné řešení" Very Happy , my jsme se svých spolupracovníků nezbavili, ale už nás neiritují. No a v mém případě moc dobře vím, že se mám od něj stále co učit Shocked .
Popisovat meditaci by bylo na dlouho, a je to zbytečné, když je máš uveřejněné na internetu, např.:
http://www.geocities.com/Tokyo/6774/goldlit3.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 8:43 am    Předmět: Citovat

Mamko, Blankas: koukám že nakonec přicházíme po delší době zkušeností na podobné výsledky:)

Já jsem taky dřív čistila prostory a dělala megareikisprchy všude možně a nakonec jsem byla zklamaná z toho, že to "funguje jen velmi krátce". Hodně i totiž záleží, jaké já vydávám z sebe energie, jaké pocity, jakou náladu. Takže někdy před 3-4 roky jsem se naučila čistit prostor fialovým plamenem, tak jsem čistila a ještě nám nad domek dávala Reiki sprchy .. ale hádky nezmizely, dusno se nerozpustilo. Musela jsem makat na zdroji Wink
Ale ještě dnes občas použiju Reiki sprchu a nebo čistění prostoru. Reiki sprchu nosím nad sebou, pokud nemám možnost se tlapkat zrovna a Reiki potřebuju. Dusno většinou čistím tak, že otevřu okno a pustím dovnitř čerstvý vzduch Wink Energie v prostoru pomocí Reiki většinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund