Fórum - Zobrazit téma - THE SECRET - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - THE SECRET
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

THE SECRET
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 6:25 pm    Předmět: Citovat

Ageus to si piš, že je, to je to Down the rabbit hole Wink (mluvím o tom)

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
adelnik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 2.3. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 12:32 pm    Předmět: Citovat

The secret mám, ale viděla jsem jen něco víc přes polovinu. Pak jsem usnula. Embarassed
chystám se zkouknout i zbytek. Přijde mi, že se v tom filmu neustále opakují, že je to pořád dokola o tomtéž...že by stačilo natočit jen půlhodinový dokument Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hant
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.12. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 4:46 pm    Předmět: Citovat

What the #$*! Do We (K)now!? jsem rozkoukal a naprosto nepochopil. Na zacatku jsou prezentovany zakladni principy kvantove mechaniky a pak nasleduje skok k tvrzeni, ze pouhym myslenim muzeme ovlivnovat sve okoli, takze bychom meli myslet pozitivne, protoze to bude mit pozitivni dopad na okolni svet a tim padem budeme zit stastneji. Absurdni (resp. zadne) vyvozovani a zavery, ktere z kvantove teorie vubec nevyplyvaji.

Heisenberguv princip neurcitosti poslouzil k tvrzeni, ze muzeme vedome ovlivnovat realitu. To z nej vsak vubec nevyplyva. Princip neurcitosti nam ve sve podstate rika, ze provadenim mereni dochazi k ovlivnovani mereneho systemu a tim padem k nepresnostem v mereni. Napr. pri sledovani mikrocastic sledujeme vlastne odrazene svetlo. Jenze foton svetla je na mikroskopicke urovni castici pohlcen a pote vyzaren (jako jiny foton). Cast energie je predana (resp. odebrana) zkoumane mikrocastici a tim dojde ke zmene jeji hybnosti. Co nam tedy vlastne princip neurcitosti rika? Rika, ze kdyz si na pozorovanou castici posvitime, ovlivnime ji tim. Rozhodne vsak nerika, ze bychom ji mohli ovlivnit pouhym ziranim, jak bylo nekolikrat naznaceno ve filmu:)

Tvrzeni, ze indiani nevideli priplouvat Kolumbovy lode, protoze nevedeli, ze by neco takoveho vubec mohlo existovat, je z historickeho hlediska hodne pochybne, ale pokud melo poslouzit jen jako jednoducha ilustrace prezentovane myslenky, proc ne.

Ruznych pochybnych tvrzeni a zvlastnich interpretaci je ve filmu mnohem vic. Koho zajimaji, muze si precist nejakou z recenzi.

Ve filmu vystupuji nejaci "experti", bohuzel u nich nejsou uvedena jmena, takze tezko rict, kdo z je expertem v ktere oblasti.

Aby bylo jasno, nemam nic proti prezentovanym myslenkam. Ve skutecnosti mi nedela potize mnohym z nich verit. Ale prijde mi nesmyslne pokouset se za kazdou cenu mystiku a spiritualitu vysvetlit vedeckymi prostredky (zvlast pokud tato vysvetleni stoji na tak chatrnych zakladech, jak je tomu u tohoto filmu).

Abych jenom nekritizoval, musim pochvalit nektere vizualni efekty:)

Jinak tento film v USA vydelal v roce 2004 pres 10 milionu $ (hlavne diky inteligentnimu marketingu), coz neni vubec spatne pro takovyto nizkorozpoctovy snimek.

Ale myslim, ze rozumnejsi investici je treba "pohadkova" knizka "Strycek Albert a patrani po kvantech", ze ktere se clovek o kvantove mechanice dozvi mnohem vic, nez z tohoto filmu:) A nebo jakakoli kniha o duchovnim rozvoji, ktera se nesnazi za kazdou cenu stavet na nejakych vedeckych teoriich (ktere jsou stejne chybne, jako byly vsechny predchozi, jak bylo vyjimecne spravne zmineno ve filmu:))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 11:25 pm    Předmět: Citovat

Ten film nebyl vytvořen za účelem dokumentu o kvantové fyzice. O té se začíná mluvit proto, že díky ní se dá dokázat několik tvrzení která jsou považovány čímsi jako "mezi nebem a zemí".

To že člověk nechápe některé knihy nebo filmy je naprosto běžné, i já pochopil význam obsahu některých knih až po mnoho letech po té, co jsem je četl.

Jak říká herec Trojan ve filmu Medvídek - "Nemusíme v životě všechno chápat, stačí, když to jen přijmeme".

Ten film What the bleep ..... je vynikající, ale neosloví každého. Někdo je zmaten ezoterikou, někdo kvantovou fyzikou. A někdo skloubením obojího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hant
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.12. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 9:42 am    Předmět: Citovat

Jak jsem naznacil v tom predchozim prispevku - nedelaly mi problemy ani predpoklady, ani zavery (alespon vetsinou), ale to mezi tim:) Jestlize chce ten snimek stavet na logice, tak by jednotliva vyvozeni mela byt skutecne logicka.

Citace:
Jak říká herec Trojan ve filmu Medvídek - "Nemusíme v životě všechno chápat, stačí, když to jen přijmeme".


S tim souhlasim - proto nechapu, proc se autori pomoci kvantove fyziky snazi za kazdou cenu vysvetlit neco, na co soucasna veda nema.

Ale chapu, ze spouste lidi se to libilo, treba v tom videli veci, ktere jsem ja nevidel.

A na zaver...tady jsou krystalky vody od M. Emota, ktere byly ve filmu zmineny...at uz je to okolo nich pravdive nebo ne, hezky se na ne kouka:)

http://www.life-enthusiast.com/twilight/research_emoto.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ramtha
Nováček
Nováček


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2008 1:16 pm    Předmět: Úvodní večer Ramthovy školy osvícení (RSE) Citovat

Dobry den,

Vidìli jste film „Co my jen víme?“ (v orig. „What the Bleep do we know?“) Zajímá vás vìda a poznání, které stojí za filmem? Vìtšina tìchto znalostí pochází od RSE (školy osvícení Ramtha). Tvùrci tohoto filmu jsou èleny školy.

RSE je novodobá gnostická škola. Gnoze znamená øecky vìdìní nebo poznání. Gnoze je v rozporu s doktrínami a vírou v dogmata. Gnosticismus se zakládá na osobní zkušenosti a uèí, že prožitek je cestou k duchovnímu osvícení.

Srdeènì si Vás dovoluji pozvat na úvodní veèer Ramthovy školy osvícení (RSE), která se takto poprvé pøedstaví v Èeské republice. Pøednáška probìhne v úterý dne 15. ledna 2008 v 19:00 a bude na téma ,, jak vìdomì utváøet svùj rok 2008” (s pomocí svého ,,Pozorovatele” a poznatkù z kvantové fyziky).

Místo konání: Mìstská knihovna v Praze (malý sál), Mariánské nám. 1, Praha 1

http://www.geniusmaster.net/intro-evening/08-01-15_prague/intro-15-01-08.htm (nebo http://www.geniusmaster.net Cesky)


Vstup zdarma. Pøednášet bude Mike Wright, lektor školy.


http://ramtha.com/teachers/mike_wright.asp

http://ramtha.com/ramthaTV/

http://beyondtheordinary.net/mikewright.shtml

Pøednáška bude simultánnì pøekládána do èeštiny. Prosím pozvìte i další zájemce na tuto pøednášku. Míst je dost.

Díky

Peter Hucl


Peter Hucl
Tel. +420 724 617 660
E-mail: Peter.Hucl@seznam.cz

A mind is like a parachute. It doesn't work if it's closed.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 10:31 am    Předmět: Citovat

Vidìli jste film „Co my jen víme?“ (v orig. „What the Bleep do we know?“) Zajímá vás vìda a poznání, které stojí za filmem? Vìtšina tìchto znalostí pochází od RSE (školy osvícení Ramtha). Tvùrci tohoto filmu jsou èleny školy.

Hm, já nevím Ramtho. Pokud vím, tak v tom filmu není v podstatě nic, co by nebylo známo všem lidem, kteří tak nějak vnitřně pochopili alespoň ty nejzákladnější věci, týkající se hlubších zákonitostí života. Tam je to "jen" navíc ilustrované na vědeckých pokusech.

Víš, je to zvláštní. Nedávno jsme se o tom filmu bavili s jedním známým, kterého jsem potkal po roce a on mi řekl, že si jeho produkci zaplatila nějaká sekta. Že si o tom můžu najít informace na internetu. Protože ten film dobře znám a nejen ten první díl, tak jsem mu řekl, že to mne opravdu překvapuje, nicméně, i pokud je to s tou sektou pravda, tak že to neznamená, že ten film jako takový je špatný. Moje životní zkušenosti potvrzují, že vše, co se v něm říká, je pravda (když pominu ty vědecké pokusy; nejsem vědec).

Pokud ale nějaká skupina lidí tvrdí, že většina těchto znalostí pochází od nich, tak to je opravdu smutné. Teď už chápu, o čem ten můj známý mluvil.

Všechny tyto věci jsou známy více či méně probuzeným lidem od nepaměti. A teď jich nějaká skupina lidí zneužívá k tomu, aby si na nich dělala reklamu.

Uvedu i jiný, podobný příklad:

Setkal jsem se osobně s Johnem Kehoem, Kanaďanem, který, dle svých vlastních slov "zjistil", že čemukoliv naše mysl bezvýhradně uvěří, tak to se okamžitě stane.

Je to směšné, či k pláči? Vždyť totéž se píše v Bibli. V minulém století objížděl svět s tímto "objevem" Dr. Joseph Murphy (The Power of Your Subconscious Mind and How to Use It). V dnešní Americe to už léta učí, kromě mnoha jiných, guru NLP Anthony Robbins. A pokud vím, je to jedním ze základních pilířů NLP obecně.

Postoj školy osvícení Ramtha není, jak vidět, bohužel vůbec ojedinělý. Jen mne napadá, jestli by se ta škola neměla přejmenovat spíše na RSD&F - škola tmářství a oblbování Ramtha (Ramtha School of Darkness & Fooling).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 12:29 pm    Předmět: Citovat

V anglické verzi Wikipedie se o filmu píše například toto:

Fyzik David Albert, s nímž byl pro film udělán rozhovor, obvinil filmaře z toho, že rozhovor s ním selektivně editovali, aby to vypadalo tak, že s myšlenkami v něm prezentovanými souhlasí.

Bleep byl režírován Williamem Arntzem, Betzy Chasseovou a Markem Vicentem, členy Ramthovy školy osvícení a ve filmu jsou uvedeny četné rozhovory s Judy Zebra Knightovou, ředitelkou této školy.

Viděl jsem celý film - 5 DVD a ve čtvrté části filmu je cca 20 minutový rozhovor s Davidem Albertem, v němž se od něj distancuje.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Marteen
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 5:53 pm    Předmět: kdo za čím stojí Citovat

je fajn, že se tato organizace odhalila tak rychle, aspon o to dřív si člověk může udělat vlastní obrázek o tom, proč se takové filmy natáčí, proč se vymýšlí různý MLM marketing kurzů apod. = dostat se do povědomí a pak se odhalit Rolling Eyes není to nic jiného, než strategie, jak oslovit zákazníka, stačí natočit film, který obletí celý svět a šup, hned jsme známí Laughing je to fakt docela dobrý příklad toho, jak to dneska v této sféře funguje Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Frantishek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 1:33 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Všichni, pěkně prosím, nemáte titulky k The Secret?

Děkuju!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 7:55 am    Předmět: Citovat

Frantisku - jsou na:

http://www.titulky.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Frantishek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Vaikiki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.4. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 9:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všichni. Nejsem tu zatim ještě uplně ve svých botách, tak budu svým povídáním možná lehce připomínat amatéra. The Secret jsem viděla a věřte nebo ne děkovala jsem, že něco takového vyšlo na povrch. Není to jen opakující se stejné věty s výsledným účelem sugesce. Je to hlavně to jak využívat dary, které nám může život dát, pokud budeme v ,,souladu" s božím plánem. Což tvoří částečnou odpoveď na otázku proč jsme tady??? Nejen škola, ale i radost a to je to tajemství. Uvědomit si bytí sebe sama, samozřejmě s ohledem na okolí, a postarat se, aby každá naše buňka jásala tím, že je!
Možná, že to donutí alespoň pár desítek lidí této evoluce k zamyšlení. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
hanika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 11:06 am    Předmět: Tajemství Citovat

ahoj všem Surprised)) mně se nejprve dostala do ruky kniha díky mé sestře,kterou oslovila na benzínce,když jela služebně do Rakouska a s nadšením mi ji půjčila.Musím ale říct,že zpočátku četby té knihy jsem si utvořila představu,že člověk,aby dosáhl toho,čeho chce dle návodu v knize ,musí být totální egoistický sobec,nekoukající vpravo ani vlevo a pak dostane dary, po kterých touží. Při hlubším začtení se ukázalo,že vše pracuje s naší myslí a pocity a retrospektivou jsem zjistila,že toto jsem nevědomky použila v životě již několikrát. Nyní začínám přetvářet své myšlení a emoce takovým směrem,abych opět dosáhla toho ,ale vědomě ne jako v minulosti. Doporučuji všem když neseženou film přečíst aspoň knihu od Rhonda Byrne Tajemství a zamyslet se nad tím,zda jsme schopni skutečně poznatky autorky vstřebat a dosáhnout výsledků Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Navae
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 10:56 am    Předmět: Citovat

Pokud ale nějaká skupina lidí tvrdí, že většina těchto znalostí pochází od nich, tak to je opravdu smutné. Teď už chápu, o čem ten můj známý mluvil.

- Film jsem viděla, ale nevšimla jsem si žádného přivlastňování si myšlenek, že by někdo prohlašoval: "Tohle jsem vymyslel já!" Pokud bychom každé dílo, které se dostane na trh brali jako přivlastňování si veškerých myšlenek, které vyjadřuje, zbyla by nám nějaká díla, která by nebyla "plagiátorská" vzhledem k tomu, kolik děl se zabývá stejnou myšlenkou?
-Uznávám však možnost, že se něco takového ve filmu vyskytuje, ale zřejmě to není natolik výrazné, aby to mohlo obracet lidi k něčemu, co by je ovládalo. Vždyť sám film nás nabádá k probuzení a "převzetí otěží do vlastních rukou"- začít řídit svůj život, uvědomit si zodpovědnost nejen za naše činy, nýbrž i zážitky apod. Jako účel filmu chápu seznámení lidí s jejich možnostmi, které jsme si nechali za celé věky ukrást. Myslím si, že je velmi přínosný. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund