Fórum - Zobrazit téma - Antikoncepce a Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Antikoncepce a Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Antikoncepce a Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 1:29 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Mate nekdo zkusenost takovou,ze vase chut na sex se vytratila (s vasim dlouhodobym partnerem)a podarilo se vam ji obnovit?Myslite,ze partneri,kteri s timto maji problem mohou opet najit cestu,aby si milovani opet uzivali?
Predpokladam,ze to jde,vlastne tomu verim,ale jakym zbusobem.Asi urcite zalezi na kazdem,ale jsou podobenstvi pro inspiraci jak a kudy.

Ano, je to tak, ovšem není to jednoduché, protože se to vždy týká osobního růstu OBOU partnerů. Prožitek může být narušen z mnoha příčin, asi k nejvíce se opakujícím tématům patří, když si muž bere partnerku navlas podobnou své matce nebo když mladá žena zjistí, že si vzala někoho, kdo jí zastupuje jejího otce. S TATÍNKEM NEBO MAMINKOU SE TOTIŽ NESPÍ!!!!
Těch příčin je samozřejmě více, nelze zjednodušovat. Tyhle jsem uvedl jen proto, abych doložil, jak složitá je někdy cesta k nápravě.
Reiki zvyšující citlivost i prožitek může být skvělou cestou k nápravě, často naopak ještě výrazněji ukáže na to, z čeho tento stav pramení - umožní rychleji pochopit příčinu. Co s tím dál, to není jednoduché, často to bolí a vždy je to záležitost osobních priorit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2007 5:08 pm    Předmět: x Citovat

dzarmi: souhlasím, že těch příčin může být hodně. Záleží na tom, proč se vytratila chuť na sex. Nedá se to napravit od konce, ale je potřeba jako vždy najít důvod. Tedy třeba jestli pomůže oživení - inovace, nebo je problém někde jinde (třeba podřízení jednoho partnera nárokům druhého "aby byl klid", problém v komunikaci o tom, jak si kdo milování představuje, co by šlo zlepšit, co vadí a ruší - tchýně za zdí, děti kdykoliv vrážející do pokoje, nudné sexuální praktiky, hygienické návyky, partnerské problémy, nesoulad v čase kdy a kde,...). Dá se na tom dobře zapracovat právě inovacemi (záleží na založení a chutích obou partnerů). Taky jsou zajímavé tantrické techniky, které můžou přinést nové energie, atd. ALE - tahle možnost nastává jen v případě zapadnutí do stereotypu,
NE KDYŽ JE VE HŘE JINÝ PROBLÉM.
Nejlíp je zkusit si otevřeně promluvit s partnerem co se děje. Nebo si napsat mailíky pro větší stydlivce. Aspoň já se takhle někdy vyjadřuju mnohem líp a dodnes mi jeden bývalý přítel velmi děkuje za výbornou lekci (kterou dostal a pochopil po mém dopise), bohužel jsem se z ní sama vzpamatovávala dost dlouho, ale to jiná kapitola.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2007 6:33 pm    Předmět: Citovat

Myslite,ze kdyz se vztahu rozpozna,ze jste nasli nekoho kdo predstavuje jednoho z rodicu,tak ho zachovat,ale dat pak tomu jinou formu?
Zmenit roli bych to asi nazvala?Aby to bylo partnerstvi zena a muz a ne jak ja a otec/matka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 8:04 am    Předmět: Citovat

no já myslím že ano, mám na mysli rozpoznání, ne změnu. Možná stojí za zkoušku uvědomit si, co ti vadilo na jednotlivých rodičích. Co na mamce a co na tátovi. Jak jsi to vnímala ty a podívat se z nadhledu a bez růžových brýlí na svého partnera. Ty shodné prvky tam najdeš ale jsou mnohdy velice jemné. Mě se tohle podařilo po hodně letech manželství. Ale to bylo dáno i mou potřebou jít najednou jinou cestou než dřív. Když to tak vezmu, vlastně jsem nejdřív věděla, čím mě dokáže vytočit můj partner (teĎ neberu čím ho dovedu vytočit já Wink ). Ale nedávala jsem tomu souvislosti. Pak jsem pocítila potřebu zpracovat "otce" v sobě, tedy jeho vlastnosti které jsem podědila a které jsem si nechtěla přiznat, které mě na něm setsaktra vadily a já je v sobě popírala. když jsem objevila tuto souvislost on a já, "objevovala" jsem takhle matku. Pak jsem zkoumala, co mi vadilo na jejich vzájemném vztahu. Některé věci byly tak markantní, že nebyl problém tyto "zákony" vědomě přepracovat a pozměnit v mém vlastním životě. V tomto byl na tom manžel podobně, taky vědět, co určitě nechce zavádět a v čem vyrostl. Ale postupem času stejně některé věci, které souvisely třeba s malými konfliktními situacemi v našem soužití ukázaly, že vlastně stejně se chovám já někde jako moje matka, nebo mám alespoň sklon k tomuto chování. Jinde zas "vylezl" takhle táta.Je to jako naučená šablona,než ji objvíš a začneš pracovat na jejím odstranění, nebo změně. A když pochopíš tyhle souvislosti ,tj, ty a rodiče, tak se ti odkryjí věci ty verus partner. To, co člověka na tom někom štvalo nejvíc- v mém případě to byl otec- tak v tom pokračuje dál, nějak to projevuje i jeho partner. Tím že například ty přijmeš otce celou svou podstatou, tedy nejen rozumem a pochopíš jej, porozumíš i dalším souvislostem ve vztahu s partnerem. Nevím jestli ti to pomůže vyřešit velké konflikty, u nás takové nebyly. Tím že jsem na sobě vědomě makala, abych nebyla dejme tomu taková cimprlich když mě někdo nepochválí, nepovzbudí, když mi došlo, že ti okolo mne, že mi projevují lásku a přízeň tak jak to umějí nejlíp-a že se to vůbec ale vůbec nemusí shodovat s mými představami, tak to byla výhra. A zmizelo spousty dalších mrňavých konfliktíčků. Najednou mi, to očem jsem psala an začátku, hopdně věcí přestalo vadit. Takže jedině prací na sobě můžeš nějakým způsobem olivnit okolí. Měnit můžeš jen sebe sama ve vztahu k těm osobám se kterými máš nějaké konflikty. Pokud chceš měnit okolí, tak se můžeš stavět na hlavu a třeba se odpichovat ušima, nepůjde to. Bude to ještě horší.Největší gól byl pro mne asi poslední pořad s Krausem Uvolněte se , prosím. Tam byl nějaký psycholog a tvrdil právě tohle. Že s kým máš ve své původní rodině konflikty a nevyřešíš je, tak v tom pokračuješ dál v partnerství. Partner ti je zrcadlí dál, někdy i s větší razancí. Jo, nejsem psycholog, ale potěšilo mne, že moje složitá a boulovatá cesta za poznáním sebe sama a pochopením vztahů se s tímhle konstatováním shoduje. Potvrdily mi to i případy s kinez.poradny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nency
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 14.7. 2004
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 6:39 pm    Předmět: Citovat

Docela mě těší,že se diskuse o antikoncepci tak rozvinula.Bylo to pěkné počteníčko Wink
Jen bych ještě chtěla poradit těm,co mají nepříjemné zkušenosti s bolestivou menstruací.
Mně se moc osvědčilo dávat při bolestech Reiki na vnitřní strany chodidel na prostor mezi vnitřním kotníkem a patou.Je tady reflexní ploška dělohy.Funguje to neskutečně Wink
Při bolestech všeobecně používám reflexní plošky,málokdy působím přímo.Ale tak,jako u Renaty.Nejsem terapeut,zkušenosti jen na svých blízkých... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 11:32 am    Předmět: Citovat

Zkoušela jsem tu afirmaci, že přijímám své ženství. Cool Opakovala jsem to snad 100x docela nadšeně. Vše bez výsledku. Až na to, že to pobavilo přítele. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 7:51 pm    Předmět: x Citovat

Není to o počtu opakování afirmací, ale o postupném přijetí skutečnosti že jsi žena a příjímáš všechno co je s tím spojené (ne že o tom mluvíš, ale "bereš za své" nebo jak bych to správně vyjádřila). A to není zítra, pozítří nebo za týden.
Sedni si třeba sama v klidu před zrcadlo o popovídej si o tom co se ti na tom že jsi žena líbí a nelíbí, co ti to přináší, medituj nad tím a hrej si s tím. Nejlíp nejdřív sama. Je to velmi intimní a hodně vnitřní záležitost. Jak to popisuješ - je to divadlo pro přítele, který má spíš vnímat výsledek.
Můj pocit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 10:48 pm    Předmět: Citovat

Ameria napsal:
Zkoušela jsem tu afirmaci, že přijímám své ženství. Cool Opakovala jsem to snad 100x docela nadšeně. Vše bez výsledku. Až na to, že to pobavilo přítele. Very Happy

Ameria, jak vnímáš obsah ženství? Afirmace může být účinná jedině tehdy, když víme, co chceme, kam směřujeme. Navíc - musíme tomu pevně věřit. Byl stav Tvé mysli v tu chvíli, kdy sis tu afirmaci opakovala, takový? Nebo jsi prostě zkoušela, co to udělá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Ameria, jak vnímáš obsah ženství? Afirmace může být účinná jedině tehdy, když víme, co chceme, kam směřujeme. Navíc - musíme tomu pevně věřit. Byl stav Tvé mysli v tu chvíli, kdy sis tu afirmaci opakovala, takový? Nebo jsi prostě zkoušela, co to udělá?


Myslím, že jsem si to nakonec docela hodně prožila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 12:12 am    Předmět: Citovat

No, jestli si najdeš čas, zastav se na setkání Reiki Webu v Krnově 29. až 30. dubna, je lepší si o tom popovídat osobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Amalka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.4. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 11:20 pm    Předmět: Citovat

Ameria napsal:
Zkoušela jsem tu afirmaci, že přijímám své ženství. Cool Opakovala jsem to snad 100x docela nadšeně. Vše bez výsledku. Až na to, že to pobavilo přítele. Very Happy


Víš, Ameria, to co jsem psala o tom přijímání svého ženství - nemyslela jsem to tak, nahlas opakovat: A přijímám, a přijímám a just jo.. Wink Tohle se děje uvnitř mě, přítel ani nikdo z okolí o tom neví. Když jsem tak přemýšlela, jak to lépe vyjádřit, je to spíš takové něžné a láskyplné konejšení, mentální mazlení se sama se sebou..

Moc Ti držím palce, abys i Ty našla "svojí" metodu a cestu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 7:28 am    Předmět: x Citovat

Ještě k tématu ženství: doporučila bych výbornou zkušenost - zkusit ženské skupiny s tématem sebepoznávání, objevování ženství.
Jsou to různé alternativní metody od psychoterapie po tantru, co komu vyhovuje, ale žena se tam o sobě hodně dozví. Sama jsem na jedné takové v Brně byla a byl to velmi silný zážitek: co by ženy společně mohly dokázat, kdyby si místo konkurence snažily rozumět a podporovat se. Žádný chlap nemůže nahradit superkámošku, žádný vás tak nevyslechne, neporadí, nepovzbudí. Prostě protože je od přírody trochu jiný.
Vřele doporučuju.

šamanka
PS: dobrá kniha taky není k zahození, pohled z jiného úhlu je vždycky poučný. Popřemýšlet nad podstatou problému je mnohdy účinnější než si pořád dokola opakovat afirmaci, které uvnitř nevěřím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Srdce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 8:36 am    Předmět: Re: x Citovat

Ještě k tématu ženství: doporučila bych výbornou zkušenost - zkusit ženské skupiny s tématem sebepoznávání, objevování ženství.

No to by mě zajímalo docela protože jsem na cestě nelézání ženstv a mám potřebu nalézt si blízké duše ženy okolo sebe jelikož jsem stále byla obklopena muži....ráda bych pozanala i ženský svět a našla v něm své místo...bohužel neznám žádnou takovou skupinu...jsem z Prahy a ani nevím, kde bych mohla hledat zatím se stýkám se ženami jen na reiki cvičeních...

P.S. úzasné jak se tato diskuze vyvrbila velice mnoho zajímavých podnětů k zamyšlení...děkuji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 12:42 pm    Předmět: x Citovat

Zkus třeba kouknout na tantra web, v Praze máš možností dost. Na Skalce je třeba v květnu akce speciálně pro ženy. Na Nesměni jsou akce na podobné téma. Můžeš taky mrknout do REgenerace - v inzerci tam jsou zajímavé akce ženských skupin.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lucy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 2:09 pm    Předmět: Citovat

Hledala jsem vhodné téma, kam zařadit svůj dotaz, a toto by mohlo být ono. Moje otázka možná bude znít hloupě, přesto mě to opravdu zajímá. Má menstruace vliv na zasvěcení do reiki? Tedy konkrétně mám na mysli, když menstruující ženou je příjemce zasvěcení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund