Fórum - Zobrazit téma - Antikoncepce a Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Antikoncepce a Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Antikoncepce a Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 11:59 am    Předmět: Citovat

Citace:

Jinak nevím jak ostatní, ale mně reiki při bolestech jako jsou menstruační nebo migrénové vždycky výrazně přitíží. Jak jste na tom vy ostatní? Je to normální ?


přitíží Ti, když se pokusíš dát si sama sobě nebo když někdo jiný Ti začne dávat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Sari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 12:18 pm    Předmět: od Sari Citovat

Damaovi:
No jo, nezpracování psychické příčiny... To vím taky. Co já už zpracovala různých příčin! Někdy už mám pocit, že tím snad strávím celý život a nikdy se nedostanu na konec. Pokaždé, když něco vyřeším, zjistím, že ten základní blok zůstal nepohnutý a jen se zase hnulo něco ne tak podstatného. Nenadělám ale nic, k tomu základnímu prostě zatím nedosáhnu za žádnou cenu. Holt asi nezbývá než mít trpělivost.

Tomasovi:
Je možné, že reiki od cizích mi nevadí tolik jako vlastní. Ale těžko říct. Nikdy jsem se nad tím nezamýšlela a teď už ani nemám možnost. Dřív jsme si posílaly trochu s kamarádkou, ale ta má teď jiné starosti, takže odjinud nedostávám a nemůžu zkoumat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 12:46 pm    Předmět: Citovat

Sari můžeš si napsat o posílání tady. Nebo třeba jen mně (k.tomas@centrum.cz) a dohodnem se i na určité hodině.
A pak jen ležet, nic nedělat, o nic se nesnažit, pokud možno ani nic nechtít (i když to je dost těžké ... ).
Myslím je rozdíl, jestli jsi tím aktivním dávajícím (byť sama sobě) nebo tím přijímajícím od někoho jiného.

Ale je to jen nabídka, je Tvoje volba jestli něco z toho zkusíš.

Tak hezký den a k té trpělivosti taky hooooodně vytrvalosti a odvahy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 1:31 pm    Předmět: Citovat

Sari,
někde jsem slyšela, že bolestivá menstruace je způsobena nepřijetím se jako ženy. Zkus o tom popřemýšlet. Možná na tom něco je. Já jako dívka trpěla neskutečnými bolestmi s omdlíváním a vším, co k tomu patří.
Vždycky jsem byla spíš kluk než holka. Vyrůstala jsem s chlapci a ve všem se jim chtěla vyrovnat. Dá se říct, že jsem svou ženskou roli brala spíš jako hanbu, než jako poslání.
Vše se změnilo, když se mi narodilo první děťátko a já si uvědomila, co to vlastně znamená být ženou. Samozřejmě to nebylo hned a bez problémů. Trvalo to ještě přes druhé dítě a nějaký ten rok k tomu Laughing .

Nejde o to, jakou roli ženě přidělí společnost. Jde o to, srovnat se se základní funkcí ženy,kterou máme tady na světě. Není to sranda, ale výsledek stojí za to.
Být ženou je nádherné!
Za tímhle zjištění stojí fakt hodně trápení. Spousty let jsem toužila po tom, abych se narodila jako muž. Vnímala jsem jejich výhody, postavení ve společnosti, často i v rodině, svobodu, atd. Dnes bych neměnila ani za nic Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Amalka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.4. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s mamkou, když jsem poprvé slyšela, že by to mohlo být nepřijetím se jako ženy, pěkně to se mnou souznělo.. Cítím, že u mě je to tato příčina. Při použití reiki na bolest se mi příliš neuleví, ale rozhodně to nezhorší. Zatím jsem si vyvinula vlastní způsob: Dám si ruce na vaječníky a vysílám k nim myšlenku "Mám vás ráda takové, jaké jste." a také sama sobě: "I ta boles jsem já. To všechno ke mně patří. To všechno mám ráda". A světe div se, ono to pomáhá. Ne, že by to přestalo úplně, ale hned je mi tak nějak líp na duši Smile Říkám si, ano, děkuji za připomínku, už na tom pracuju Smile
Třeba jednou budou náš věk jako věk znovuzrozených žen. Nevím, jaké máte vy zkušenosti z okolí, ale všechny mé kamarádky mají stejné menstruační trápení..
A děkuji za doporučení knihy "Ženy, které běhaly s vlky". Doporučuji všem dalším bolavým ženám Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 4:11 pm    Předmět: Citovat

Ještě si neodpustím jednu poznámku Laughing .

Doslova mě mrazí v břiše, když vidím dnešní módu. Teplý svetr, bunda, ale leze z nich břicho a ledviny, kalhoty sotva do půli bříška a k tomu nejlépe tanga. Vím, že je to pro existenci dnešních dívek a mladých žen naprosto nezbytné (mám dvě takové v rodině) Laughing . Jenže pořád - móda nemóda - platí, že už od dětství mají mít ženy bříška pěkně v teple. Při nastuzených vaječnících ani jiná než bolestivá menstruace nemůže být.

Naše babičky říkaly, že ženy mají mít vajíčka v teple a muži v chladnu (příroda to už částečně zařídila jejich umístěním). Každé zanedbání se vymstí.
Jo a taky platilo, že venku smí dívka sedět na zemi jen v měsících, které nemají v německém názvu "R". Jak dlouho to bude platit při tom bláznivém počasí, to neví ani babičky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 5:09 pm    Předmět: Re: od Sari Citovat

Sari napsal:
Damaovi:
No jo, nezpracování psychické příčiny... To vím taky. Co já už zpracovala různých příčin! Někdy už mám pocit, že tím snad strávím celý život a nikdy se nedostanu na konec. Pokaždé, když něco vyřeším, zjistím, že ten základní blok zůstal nepohnutý a jen se zase hnulo něco ne tak podstatného. Nenadělám ale nic, k tomu základnímu prostě zatím nedosáhnu za žádnou cenu.

Tam, kde je, Sari, v nevědomí něčím ovlivněn náš vztah k sobě sama, tam těžko uspěješ sama, bez pomoci. To se Ti možná odráží v také v tom, že Reiki od jiných je Ti příjemnější.
Bez pomoci zkušeného psychoterapeuta to půjde opravdu pomalu. Poradím snad tolik, že je dobré malovat na téma ženství mandaly. To téma je "bolavé ženství" - odmítnutí cyklu - ber to prosím jako podobenství. Technicky vím, že se mezi ženami předávalo a snad i předává umění pomoci světla a zastiňování posouvat termín menstruace do období úplňku či novu. Tam zkušenost osobní nemám Embarassed přesto radím zkusit i tohle.
Jestli jsi z Prahy, jsem každé úterý v Modré bráně na Smíchově od 10 do 18 jako poradce a terapeut a s tématikou arteterapie budeme hodně pracovat v létě na pobytovém semináři čas pro naše vnitřní dítě v srpnu.
Je mi jasné, že v takovém případě, jako je bolest jen těžko akceptujeme radu k trpělivosti - něco, jako když bolí zub. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
black_rainbow
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.9. 2002
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 8:01 pm    Předmět: Citovat

Sice se mi to těžko uznává, ale asi to bude mít něco společného s přijímáním ženství. (kdo nečetl moje předchozí příspěvky, tak trpívám hroznými bolestmi) Jenomže mám pocit, že já to prostě nedokážu nijak přijmout kvůli jednomu dost nepříjemnému zážitku z dětství o kterém mám problémy myslet natož pak mluvit... Já nevím, co mám dělat, ale každopádně se toho nezbavím hned...

Proto bych chtěla požádat TomasKla (nu těžko se to skloňuje:), kdybychom se nějak domluvili na tom posílání, byla bych moc vděčná, kdyžtak na icq nebo na mailu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

Tomáši, díky za ty odkazy. Máš pravdu, už jsem se o tom trošku informovala a nejlepší je najít toho správného fyzioterapeuta, který metodu ovládá.

Osobně žádný problém s přijetím jako žena nemám, naopak. Cítím se jako žena velmi dobře. Oblékám se dobře, o krátkých bundách nemůže být ani řeč. Laughing Přesto každý měsíc trpím .... Sad Ani léky mi nepomáhají, nejspíš nejsou tak silné. Přijmula jsem to, ale vadí mi to - komu by to nevadilo? Myslím, že je to z velké části i dědičné... Moje matka to má podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 9:32 pm    Předmět: Citovat

Ameria, mám takovou zkušenost, že se nedědí "nemoci", ale témata, která nemoc ve svém důsledku způsobují. Nevědomí nás "ovládá" z více než 80%, Proto je tak důležité sebepoznání. Nalezení nevědomých témat a práce s nimi. Vedle toho ovšem dobrý fyzioterapeut je skvělou příležitostí jak pomoci tělu.
Nejde udělat jen jeden krok, je třeba udělat oba dva. Jinak se jen změní podmínky, téma zůstane stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Sari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2007 8:31 am    Předmět: Citovat

Mamko,
já nemusím přemýšlet o tom, jak jsem na tom jako žena. Já vím, že zatím pořád dost špatně, a ještě na tom budu muset hodně zapracovat.
Taky jsem byla zamala spíš divočejší a klukovštější. To ale nebyla podstata mého problému, tohle bylo v pořádku, spousta malých holek je taková. Problém nastal v dospívání, kdy jsem vědomě kluk být nechtěla, čekala jsem, že se stanu ženou jako moje kamarádky. Já bych se tak ráda tenkrát přijala jako žena-ale nepřišlo nic, co bych mohla přijmout. Vůbec nic. Ještě ve třiceti jsem byla pohlavně naprosto nedospělá. Dlouho jsem nechápala, co to se mnou je. Snažila jsem se žít jako ostatní, měla jsem i nějaký ten sex, i dlouholetého opravdu milujícího partnera(ten zaslouží svatozář za to, co si se mnou užil!), ale samozřejmě že to strašlivě drhlo a normálního života jsem prostě nebyla schopna. Až po třicítce mi pomalu začalo docházet, jak se věci mají.
Pokud jsi chtěla dítě a máš ho, tak jsi na tom byla ještě celkem dobře. Pro mně byla dlouho představa mateřství něčím z jiné planety, bylo to spojeno i s obrovským strachem. Teprve pár posledních měsíců zjišťuju, že už zmizel ten strach, ale skutečná touha po dítěti se ještě neobjevila, ještě je co řešit. No, třeba to ještě do 40 stačím Smile))
Být ženou musí být nádherné. Blahopřeju ti k tomu. Já už s tím mám taky pár prvních zkušeností a je to paráda Smile))


Damao,
bez pomoci bych se asi opravdu nedostala nikam. Také jsem hodně pomoc hledala, dlouho to nebylo moc platné. Nacházela jsem všude celkem dost lidí ochotných pomoci, docházela jsem na pár věcí i dlouhodobě, ale nějak to pořád nevycházelo. Naštěstí se mi nakonec podařilo najít paní, která mi ukázala, jak na to. Naučila mně, jak se dostat do nevědomí a co si tam počít. Dnes už hodně věcí zvládnu i sama, můžu říct, že kus práce už mám za sebou, a už mám i nějaké výsledky.
Jinak je pravda, že jsem měla velké potíže s přijímáním pomoci od jiných. Proto jsem také zřejmě tolik těch různých léčitelů obcházela zbytečně-něco ve mně prostě pomoc nepřipustilo přes veškerou mou vnější snahu. Mám s tím potíže pořád, už ale daleko mírnější.
Posouvat termín menstruace? Já jsem teď se svým cyklem celkem spokojená a posouvat ho nikam nechci. Doby, kdy jsem neměla ráda svou menstruaci, už jsou dávno pryč, v poslední době si spolu dost rozumíme Smile)) Hodně se to zlepšilo hlavně od té doby, kdy jsem se zbavila menstruačních bolestí. Dokonce i na dovolené mi přestala překážet. Takže mi posouvání termínu přijde už zbytečné. A proč se to vlastně dělá?

TomasiKI,
dík za nabídku, ale pro mně to momentálně není. Celkem toho teď podnikám dost a nechci už přidávat nic dalšího-chvílemi mám i zmatek, která z těch věcí mi vlastně pomáhá a která ne. Vidím, že se našli zatím jiní zájemci. Já se ale možná přihlásím někdy příště Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

to black_rainbow
ahojky, k tomu posilani, poslal jsem Ti mailik na adresu, kterou tady RW mas uvedenou na seznam.cz,ju?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 10:50 pm    Předmět: Citovat

Taky mám zkušenost s bolestivou menstruací. Od puberty jsem trpěla bolestma každý měsíc jako pes. Často byly tak velké, že jsem musela odcházet ze školy, protože jsem nebyla schopna přes křeče fungovat. Pak jsem nasadila antikoncepci a brala ji 5 let. Menstruace byla lepší, pravidelná a téměř bezbolestná. Jestli to mělo nějaký negativní vliv na můj sexuální apetit, to nedokážu říct, jelikož od počátku zrání byl na bodu mrazu. Od malička jsem jako třeba mamka tady na RW byla spíše jako kluk, chtěla jsem být "lepší", silnější, prostě nahradit vysněného syna. Potlačovala jsem svoje ženství, manuálně pracovala, dělala bojový sport, potlačovala pláč a emoce, abych neprojevila svou "ženskou slabost". V době práce na sobě jsem potkala tento názor, že menstruační bolesti jsou způsobené potlačenou ženskostí. Dost jsem na tom zapracovala a ještě pracuju - předělat se na ženu nejde ze dne na den. Už dva roky antikoncepci neberu a v současnosti mám bolesti minimální (po vysazení se samozřejmě vrátily v plné síle). Minimálně můžu v práci fungovat. Akorát spíš pociťuju vedlejší věci s tím spojené. Myslím si, že jsem zrovna byla ten případ, kdy bolesti byly spojené s potlačenou ženskostí. Doporučuju na tom fakt pracovat, vyplatí se to. Rozhodně se cítím víc "doma" než když jsem si hrála na kluka Wink

Ameria: A nemyslím, že když se člověk obléká jako žena, že se i cítí jako žena. Já taky nosím roky dlouhé vlasy, maluju se a oblékám žensky. Ale je to o tom, jak se člověk prezentuje uvnitř. Zda chceš být někým, kdo nejsi a nechceš být tím, kdo ve skutečnosti jsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 11:46 pm    Předmět: Citovat

Mate nekdo zkusenost takovou,ze vase chut na sex se vytratila (s vasim dlouhodobym partnerem)a podarilo se vam ji obnovit?Myslite,ze partneri,kteri s timto maji problem mohou opet najit cestu,aby si milovani opet uzivali?
Predpokladam,ze to jde,vlastne tomu verim,ale jakym zbusobem.Asi urcite zalezi na kazdem,ale jsou podobenstvi pro inspiraci jak a kudy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 11:52 pm    Předmět: Re: Bolestivá menstruace Citovat

Jinak nevím jak ostatní, ale mně reiki při bolestech jako jsou menstruační nebo migrénové vždycky výrazně přitíží. Jak jste na tom vy ostatní? Je to normální ?[/quote]


Mam to taky tak.Nekdy si pri migrene davam reiki proto,ze mi to migrenu urychli ke konci.To jako,ze se mi prihorsi,vyzvracim se a muzu konecne usnout a uz zadne boleni hlavy.....takze to vlaste trochu pomaha v tom,ze netrpim tak dlouho treba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund