Fórum - Zobrazit téma - Antikoncepce a Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Antikoncepce a Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Antikoncepce a Reiki
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nency
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 14.7. 2004
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 8:41 pm    Předmět: Antikoncepce a Reiki Citovat

Prosím o radu.Nikdy jsem se tímto nemusela zabývat,tak jsem se o to nezajímala.Ale dnes jsem dostala tuto otázku a zjistila jsem,že na ni vlastně neumím odpovědět.
Takže otázka zní:,,Jak působí Reiki na hormonální antikoncepci,jestli působí...
Jestli třeba Reiki neodbourává účinky hormonální antikoncepce...
Nerada bych způsobila nějaký malér. Rolling Eyes
Děkuji všem za zkušenosti a rady
Nency
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 10:33 pm    Předmět: Citovat

Nency, dovol, abych Ti k tomu tématu napsal, třebaže jsem muž a nemám to zažité z pozice mladé ženy, co si o tom myslím.
To nejdůležitější, nač se ptáš:
Reiki účinky HA - neruší! Když se budeš chtít říznout do ruky, tak Ti v tom Reiki taky nebude bránit.

HA - je to způsob jak sice velmi pravděpodobně neotěhotnět, ale jak zcela jistě a nezvratně žena v sobě zabíjí své ženství. HA neupravuje cyklus (jak se tvrdí) - nastoluje něco umělého, co může jako cyklus pouze vypadat (menstruace je zachována spíše proto, aby krev odešla z těla, nikoliv jako součást přirozeného menstruačního cyklu - je to takové malé "puštění žilou").

Jakmile žena začne v sobě zabíjet ženství, projeví se to v tom, že se stává - i když ne hned - pro svého partnera méně a méně přitažlivou. Holt je to v nás chlapech tak zařízeno, že reagujeme na signály ženského těla (hlavně čichem), že je připraveno k otěhotnění a také intenzita pohlavní touhy roste právě v době, kdy při přirozeném cyklu ženy nastanou plodné dny. Ty ale - jakmile žena bere HA - nenastávají. Nějaký čas partnerská sexualita funguje setrvačností, pak se něco začne zadrhávat.

Jsem přesvědčen o tom, že přirozený menstruační cyklus je jakýmsi barometrem také pro činnost ostatních žláz s vnitřní sekrecí v těle ženy a pokud jde o mužské partnery, všiml jsem si v terapiích, že se na cyklus své partnerky nevědomě ladí také - pokud ovšem JE TEN CYKLUS PŘIROZENÝ!!!! - a je tedy na co se ladit.

Že je HA časovanou ekologickou bombou (pohromou), to už si snad ani nemusíme připomínat.
Takže Cesta Reiki jako návrat k přirozené harmonii a HA se v dlouhodobé linii navzájem vylučují. Naštěstí nám Vesmír (Bůh, Příroda atp.) dává právo svobodné volby.

To, co jsem popsal je jen letem světem, je o hodně více argumentů, bohužel - pokud jde o ženskou antikoncepci - žádná jiná účinkem srovnatelná možnost.
Je tu jedno řešení - ale to většina mužů i žen speciálně u nás (ČR) odmítá. Totiž oboustranná péče o "bezpečný sex" - kondomy atd. Většina mladých, se kterými o tom mluvím, ale namítá: Kdo by se s tím zdržoval!
Jinými slovy: Po nás potopa!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 7:29 am    Předmět: x Citovat

Damao: hmmm hodně zvláštní a odvážná teorie. Myslím to o té přítažlivosti. To by v téhle zemi nemohl sexuální život fungovat většině párů...A problémy v párovém fungování vnímám jinde.

šamanka
PS: po pravdě řečeno z vlastní zkušenosti: brala jsem dřív roky antikoncepci a na mého muže to rozhodně žádný podobný efekt nemělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 10:00 am    Předmět: Citovat

Mám taky jednu zkušenost s reiki a antikoncepcí. Kdysi před lety jsem jí brala a připadalo mi to normální, jako každé mladé holce, než jsem se nechala zasvětit do reiki. Pak jsem to začala vnímat jinak...
Najednou mi připadalo: "co to vlastně dělám?" Připadala jsem si jako sterilní jedinec, který zašel až tak daleko kvůli možnosti bezstarostného sexu. Vždyť je spousta dalších, přirozenějších metod, např. včetně metody plodných a neplodných dní. Vždyť je to nádhera, užívat si svojí sexualitu taky s trochou zodpovědnosti a s vědomím, že se "opravdu nemůže nic stát" snad ani milování nemá své přirozené kouzlo. A navíc - jak mě asi vidí můj partner, když mě vědomě nechá zajít až tak daleko? Řekla jsem si dost a bylo rozhodnuto, pilulky skončily v koši.
Napadlo vás někdy, proč bývá antikoncepce (hormonální) převážně záležitostí žen? Když si představím, že by jí bral můj parter, nepřitahoval by mě ani náhodou.
Do teď mě mrzí, jak jsem tenkrát mohla být tak hloupá a o zdravotních následcích radši ani nemluvím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 10:18 am    Předmět: Citovat

Reiki účinnost HA nenabourává, to že to není asi to nejlepší, co pro své tělo žena může udělat je věc druhá.
Taky mám vlastní zkušenost jako spousta ostatních žen. Brala jsem ji několik let a časem jsem se cítila jako by "ucpaná" a "zanesená".
U mě samotné byl vliv na sexuální libido taky velký. Časem skoro žádné nebylo. A jak to bylo s partnerem nevím, ale zkrátka nebylo to ONO.
Neberu a brát již nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nency
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 14.7. 2004
Příspěvky: 143

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 11:59 am    Předmět: Citovat

Moc všem děkuji za odpovědi,docela mi spadl kámen ze srdce.Damao už se těším do Krnova Wink Mohla by se k tomu tématu zase trochu rozvinout diskuse,na starém webu to bylo docela zajímavé téma....Mějte se všichni moc hezky,jsem na dovolené
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 6:35 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Damao: hmmm hodně zvláštní a odvážná teorie. Myslím to o té přítažlivosti. To by v téhle zemi nemohl sexuální život fungovat většině párů...A problémy v párovém fungování vnímám jinde.

PS: po pravdě řečeno z vlastní zkušenosti: brala jsem dřív roky antikoncepci a na mého muže to rozhodně žádný podobný efekt nemělo.


Šamanko, věř mi nebo ne, ale necucám si to, co zde píšu do fóra, z prstu. Na možné účinky antikoncepce uvcedeným způsobem mě upozornila magistra farmacie, se kterou jsem původně chtěl rozebrat úplně jiné dopady HA. Ostatek je zkušenost z terapií. Nemyslím si, že by bylo odpovědné sem do fóra psát pouhé dohady a vymyšlené teorie. Koneckonců, dá se to ověřit kinezí, jestli mohu o něco takového poprosit ty z vás, kdo se kinezí prakticky zabýváte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Amalka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.4. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 7:27 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
HA - je to způsob jak sice velmi pravděpodobně neotěhotnět, ale jak zcela jistě a nezvratně žena v sobě zabíjí své ženství.


Vím, že tohle je skoro na jinou diskusi, ale prosím, můžete mi někdo říct, jak vnímáte, chápete ženství?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 10:32 pm    Předmět: Citovat

Amálko, tady je míněna ženská přítažlivost a také hlavní životní funkce: rozmnožovací. Takto samo o sobě by to mohlo vyznít hrozně "účelově", ovšem každý fyzický projev je spojen s emočními a mentálními formami. Ženy dnes se jakoby ztrácely orientaci v životě - a to, co je skutečně ženské - schopnost rozhodování se ve prospěch životu
- je nahrazováno odolností, pasivní submisivitou, ztrátou celistvosti a sebeobětováním.
Napomáhá tomu silně patriarchální sociální vědomí, kde je za ženství vydáváno to, že žena má dokázat všechno mlčky snášet, má být ve všem podřízena atd atd.
To je samozřejmě nejen nesmyslné, ale je to také v rozporu s Řádem Vesmíru - velmi hezká kniha na toto téma, ze které pochopíš mnohem mnohem víc, je Ženy, které běhaly s vlky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 7:37 am    Předmět: x Citovat

Damao: neřekla jsem, že si vymýšlíš, jen mám na věc jiný názor. Tenhle problém je podle mého pohledu trochu ještě jinde. V celé společnosti, její filozofii a ve všem co se nám snaží natlačit média do hlavy i změna našich vzorů americkým směrem. A už vůbec si nemyslím, že tahle společnost vede ženy k poslouchání a podřízenosti jako tomu bylo kdysi. Naopak ji staví do role obstát v kontrastu s nedosažitelnými vzory s ideální postavou, ideálním sexem, ideálním partnerem, ideální ...
A hormony k tomu jen patří. Ostatně je taky známo, že se nikam po vyloučení neztrácí, ale jsou přítomny dál ve vodě, kterou pijeme. Tedy
i muži.
Ale to je můj pohled, třeba ty jako muž ho máš trochu jinde.

šamanka
PS: kniha: Ženy, které běhaly s vlky je výborná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 11:16 pm    Předmět: Citovat

Určitě máš Šamanko pravdu v tom "masírování" lidí s cílem, aby se stali ovladatelnějšími. Myslím, že sem patří i humbuk kolem HA. Prostě jsem chtěl vyjádřit to, že HA je nezdravá, že nikomu neprospívá.
Jak rozumím tomu, co píšeš, určitě bychom se shodli v tom, že je to celé součástí uměle formovaného společenského vědomí. Tam je kořen - to máš na 100% pravdu. Myslím si jen, že když žena hledá samostatně jiné řešení pro sebe, než je HA, že je to projev její samostatnosti a sebeúcty, a to vidím jako velmi dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 7:48 am    Předmět: x Citovat

Damao: souhlas. O vlivu hormonů na fyzickou stránku už ani není třeba diskutovat (mám kolem sebe hodně žen, které se daly vtáhnout do kšeftu zvané oplodňování).

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
black_rainbow
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.9. 2002
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 9:13 am    Předmět: Citovat

Já vám povím, co je přirozené. Žena byla od pradávna skoro pořád těhotná, ve středověku a to nemluvím o tom, když jsme bydleli v jeskyních:) a z toho vyplývá, že ani neměla menstruaci. Takže ani teď nejsou ženy přirozené. Jasně, že se dá říct, že ty firmy co produkují ty prášky říkají, jak je to skvělé, aby měly co největší byznys, to je do jisté míry pravda, taky se HA nepoužívá tak dlouho, aby se daly zjistit všechny dopady. Ale prokazatelně to je zdravé a taky to má vliv na bolestivou menstruaci a možná se díky těm práškům žena přibližuje tomu, co jí bylo po tolik století blízké-tj. být po hormonální stránce "těhotná". Je to umělé, ale jak chcete být v téhle přemnožené společnosti neumělí? Jiná otázka je, jak jsou metody plodné a neplodné dny a jiné podobné metody účinné...řekla bych, že moc ne a pro někoho, kdo dítě mít nechce, poměrně nevhodné...samozřejmě existují jíné antikoncepce, já taky nejsem fanda HA, ale proč to hned odsuzovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Amalka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.4. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 10:13 am    Předmět: Citovat

black_rainbow napsal:
Ale prokazatelně to je zdravé a taky to má vliv na bolestivou menstruaci

Výraz zdravý bych tedy v žádném případě nepoužila. Sama jsem HA brala 6 let a je pravda, že díky ní menstruace nebyla bolestivá. Ale pak jsem ji přestala brát a vše se vrátilo v plné síle. HA rozhodně nic neléčí, jen zastírá Exclamation Nenech se tím zmást. Je to jako mít bolavý zub a brát brufen. Taky to ten zub nevyléčí..
Přemýšlím, co mě vedlo k tomu s HA přestat. Je zajímavé, že pocit, že ji fakt nechci se dostavil krátce po zasvěcení do reiki..
A je tu ještě jedna věc, která mě osobně zaráží. Když jsem na téma HA mluvila s přítelem, tak on nechtěl, abych ji přestala brát, bylo to pro něj pohodlné. Ale když jsem mu předložila hypotetickou situaci, že by byla HA pro pány ... tak to né, v žádném případě by chemii brát nechtěl. Neuměl vysvětlit proč ne, ale nebral by ji.. Myslím, že je na tom podobně hodně dalších mužů..
Tak proč se mi holky necháme tak snadno přesvědčit, zmanipulovat.. Question
Volíme menší zlo?
Co je tím menším zlem? HA nebo riziko potratu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 11:34 am    Předmět: x Citovat

Amalka: když to vezmu objektivně, tak je to metoda pohodlná a u některých lidí (taky vlastní praxe) upravuje pravidelnost, bolestivost a sílu. To je fakt.
A přesně jsi vystihla názor dost velké většiny mužské populace.
Možná proto většina výzkumů na téma mužské antikoncepce zmizela do neznáma a jen občas se něco v tisku mihne...
Mám dojem, že i v tom, když selžou systémy plodných dnů a jiných metod a dojde na drastickou metodu umělého přerušení těhotenství, zase je v tom ženská nejvíc sama, chlap to někdy bere stejně jako jiné vyřešení zdravotního problému. Ale psychické a fyzické poškození už nevidí nebo možná ani nemůže pochopit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund