Fórum - Zobrazit téma - Antikoncepce a Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Antikoncepce a Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Antikoncepce a Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
black_rainbow
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.9. 2002
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 12:37 pm    Předmět: Citovat

zdravé-tj, že to mnohonásobnmě snižuje riziko rakoviny dělohy a tak podobně, měla jsem to někde napsané, ale nechce se mi to hledat:) Vy se teď nade mnou asi zrhrozíte, ale už hodně dlouho bojuju s bolestivou menstruací a jediný, co mi pomáhá, je brufen, takže zkusím tu HA a když nebudu mít depku nebo něco podobného, tak u toho vydržím. Nevím, jak bych si pomohla, kdybych stále trpěla bolestma, to podle mně nemá cenu a pochybuju, že by se to dalo nějak vyléčit, jelikož to není nemoc...
Jinak s váma docela souhlasím, žena to má v tomhle ohledu hrozně těžké...a vlastně ve všech ohledech:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:52 pm    Předmět: Citovat

souhlasím, když jsem HA brala, bylo mi fajn, téměř žádné bolesti, pravidelnost zaručena, super pleť Smile cítila jsem se perfektně. Taky záleží na typu HA. Nicméně teď ji neberu a mám pocit vnitřní čistoty. Pomalu se chystáme na děti (velice pomalu) a mám pocit, že se musím všeho umělého zbavit. Vyčistit se. To, že to tak vnímám, ukazuje, že jsem si vlastně vždycky myslela, že je v tom něco nedobrého. Navzdory všem pozitivům. Takže vlastně nevím, kam teď mířím Very Happy

Dále jsem slyšela názor, že dejme tomu od 18-20 let je žena v podstatě připravena založit rodinu. Pokud do sebe valí HA, uměle zvyšuje či snižuje hladiny hormonů a mermomocí se snaží ošálit přírodu. Jde proti zakódovanému pravidlu 18 let = rodina. A že i toto má lví podíl na rostoucím počtu žen s depresemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 2:03 pm    Předmět: Citovat

Taky by mě zajímalo, proč u dlouhodobého užívání antikoncepce se hooodně zvyšuje pravděpodobnost narození dvojčátek. Asi ta příroda chce nahradit dobu, kdy bylo zaHA- eno početí. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Amalka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.4. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 2:31 pm    Předmět: Citovat

S HA souvisí mnoho témat, která sama o sobě stojí za diskuzi. Ale když jsme na RW, tak se ptám: Proč má v dnešní době tolik žen a dívek bolestivou menstruaci? Mám kamarádky, které jsou na tom až tak, že zvracejí a nemohou nic, než se někde v koutku svíjet bolestí - mimochodem, ty HA ani mít nemůžou, na to mají příliš rozkolísané hormony..
Co je příčinou v duchovní oblasti?
Zkoušela jste některá při menstruačních bolestech reiki? A výsledek? Pro mě osobně to je velmi obtížné pracovat s reiki, když jsem pohlcená bolestí..
A pak druhá strana mince: Může reiki minimalizovat "škody" způsobené HA? Napadá mě něco na způsob afirmace: Vejdi a neubliž Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
black_rainbow
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.9. 2002
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 2:49 pm    Předmět: Citovat

To Amalka: samozřejmě, že jsem reiki zkoušela, trochu to tu bolest utlumilo, ale jen, pokud nebyla moc velká. Taky jsem slyšela, že pomáhá dávat si reiki na achilovu patu, aby to nemohlo vyvolat ještě větší bolesti... ale prostě to nejde, když je člověku už moc špatně...
Slyšela jsem o různých duchovních příčinách, ale ani jedno se mi nepotvrdilo, takže já fakt nevím.
Reiki potlačuje nežádoucí účinky léků a prohlubuje jejich léčící schopnosti Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 7:10 pm    Předmět: Citovat

Nejprve odpovím Amálce na tu bolestivost menstruace - většinou je způsobena disharmoniemi tělesného, přirozeného cyklu. Je to způsobeno především tím, že jsme jaksi pozapoměli, že člověk je naladěn na přirozenou vibraci místa, kde žije. Pokud jsme naladěni, nastává i v interakci nás s okolím princip sympatické vibrace. To je jako když přijedeme "domů" (tam, kde cítíme, že je to "doma") - hned je nám líp a cítíme se naplněni energií.
Když se tohle naruší a navíc aní tělo samotné nemá svoji přirozenou vibraci, jak se neustále snažíme něčemu nebo někomu přirovnávat a podobat - no tak to bolí, rozsvítí se poplašně kontrolka.

Okenko - Míšo, není to správný odhad. Za skutečně normálních okolností se rodí pouze jedno dítě, byť jsou (s největší pravděpodobností) počata dvojčata. Viz diskuzi "všuchni jsme dvojčaty".
Když má tělo sílu, dokáže zvolit . Když sílu nemá.... Uvědomme si, že narození dvou a více dětí současně, byť máme tendenci to oslavovat, je z hlediska Vesmíru ne zrovna dobrá správa. Už je nás víc, než Země unese.

Black Rainbow - Reiki není všehoj, ale životní cesta k původní harmonii. Ani návrat k harmonii se bez bolesti neobejde, zvláště, když nemoc a bolest v podstatě nejsou žádným trestem ani odvetou, ale jen a jen důraznou a nepřeslechutelnou informací, že někde "tropíme hlouposti".
Proto při bolestech nejvíce pomáhá 3. symbol HŠZŠN, ve kterém je nejdůležitější formule Reiki - návrat k harmonii, který ovšem většina "tradičních" škol vyučuje jako symbol výhradně pro dálkové působení, což je tradované velké nedorozumění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 5:17 pm    Předmět: Citovat

Jak tedy vyrušit strašné bolesti břicha při menstruaci, když reiki samo o sobě nepomáhá?

Taky by mě zajímalo, jestli někdo máte zkušenosti s reiki, co se týče otěhotnění. Dá se pomocí reiki těhotenství přivolat nebo naopak zajistit, abych neotěhotněla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Sari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 1:17 pm    Předmět: Něco k horm.antikoncepci a bolestivé menstruaci Citovat

Mám přítelkyni a ta pár let HA brala, bála se totiž otěhotnět, měla nějaké psychické potíže. Ovšem současně nesložila ruce do klína a začala se psychicky léčit. A vyšlo to. Po pár letech mohla HA odložit, už beze strachu s manželem otěhotněla, rodila doma a dnes mají zdravou holčičku. HA jí posloužila jako přechodná pomůcka a nikterak jí neublížila. Naopak se i přes její užívání z ní stala díky vydařené psychologické terapii konečně dospělá žena.
Takže žádné nezvratné zabíjení ženství HA se vůbec nemusí konat, a nemá smysl HA nějak přehnaně démonizovat.

Padla tu taky otázka, zda a jak vnímáme ženství. Já si právě v souvislosti s touto svou kamarádkou uvědomila, že to nějak vnímat jde. Jednou ke konci její léčby jsem ji navštívila a úplně jsem cítila, jak je najednou jiná, prostě se od minule změnila, nějak to z ní vyzařovalo... kdybych ji dobře neznala předtím, asi bych si toho nevšimla, ale takhle ta změna v ženu byla dost zřetelná.
Bohužel jsem si v té chvíli také uvědomila, že já, ač starší než kamarádka, ještě žena nejsem... Já jí to tolik záviděla-v dobrém, samozřejmě Smile)) Ale snad už je to i u mně na dobré cestě.

Bolestivou menstruací jsem trpěla léta. Ze školy jsem chodila domů, v práci jsem byla bez silného Brufenu nepoužitelná. Reiki (mám II. stupeň) nejenže nepomáhalo, ale naopak bolest zhoršovalo.
První, co mi prokazatelně pomohlo, byla náprava páteře metodou p. Mojžíšové-bolesti na pár měsíců úplně zmizely, pak začaly přicházet jen občas a daleko mírnější. Další, co mi pomáhá, jsou tabletky čínské medicíny, konkrétně Zklidnění zčeřené hladiny. Podle mně stojí za menstruačními bolestmi (tedy aspoň za těmi mými) zablokovaná játra v kombinaci se zdeformovanou páteří. Doporučuji všem, které mají tyhle potíže, aby se na játra a páteř zkusily zaměřit.
Játra mohou být zablokovaná starými emocemi a na to pak nestačí pouze zdravá strava a pilulky. Ale tady na reikiwebu to lidé asi už dost vědí, tak nebudu nosit dříví do lesa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

Wink jo, říká se: Potěšte a rozveselte svoje játra:))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 8:46 pm    Předmět: Citovat

Sari, kde bych se o té nápravě páteře mohla něco dozvědět? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 7:17 am    Předmět: x Citovat

Ameria: tohle je dost zvláštěn formulovaná otázka. Reiki není manipulační technika, abys neotěhotněla. K tomu je potřeba použít spíš tradiční chránící se techniky. A otěhotnění? Myslím, že to je velice individuální otázka - každá žena má jiné důvody proč nemůže otěhotnět. Navzdory všem slibům zdravotnictví nebo zaručených léčebných metod - nic není tutovka. Výborná je metoda paní Mojžíšové pro pomoc s našimi povolenými svaly dna pánevního - to se hodí i pro ženy všeobecně (zvlášť ty se sedavým zaměstnáním a jako prevence pozdějších problémů s inkontinencí apod.). Některá žena potřebuje posílit organismus, vyčistit, po pravdě řečeno jiné by potřebovaly spíš vyměnit partnera (i když to zní tvrdě, mám takový případ poblíž), změnit životní styl,... Problémů proč to nejde je moc a u každé jinde. Jasně reiki může hodně udělat ke zlepšení stavu organismu, ale je potřeba brát každý případ individuálně a komplexně!!!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 9:09 am    Předmět: Citovat

samanka:

Jak to myslíš s výměnou partnera?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 9:57 am    Předmět: Citovat

Amálko a vůbec všechny ženy zde diskutující, které máte mens bolesti, chtěl bych se zeptat, jestli by pro Vás bylo přijatelné poprosit si v těch dnech o R nás ostatní z reikiwebu. Určitě rád pošlu a určitě ne sám.
Chápu, že tam může být překážkou k takové prosbě třeba stud... pokud jo, tak ale přemýšlení o tom, kde se vzal a jeho překonání může být pto Tebe hodně přínosné.
Taky ani naše posílání nemusí pomoci, zejména pokud je ten problém už na úrovni fyzického těla. Ale na druhou stranu může, tak proč nezkusit? A určitě aspoň trochu pomůže pocit podpory od druhých,ne?

Souhlas se Šamankou, že příčin může být mnoho a vždy je třeba to posuzovat a pracovat s tím v kontextu toho kterého člověka.

ještě bych Amálko poradil zkus usínat s otázkou "proč ty bolesti" a piš si sny. Je to běh na dlouhou trať, ale ve chvíli kdy porozumíš dostaneš návod co dál a navíc pokud se naučíš se sny pracovat, bude se Ti to hodit pořád.

a ještě - ptala ses na to svého gynekologa? pokud jo a řekl Ti, že to tak bývá a nedá se nic dělat, je to důvod hledat jiného. A pokud nabídne HA jako jedinou možnopst, bez jiné alternativy, taky bych se ohlížel po jiném.

ps. pro Ameria: článek o metodě paní Mojžíšové
http://www.marianne.cz/clanek/66/deti_jsou_drina.html

vyšla o tom i knížka, anotace třeba
http://www.jasminka.cz/kniha/struskova-novotna--metoda-ludmily-mojzisove.html
ale si myslím, že je lepší najít fyzioterapeuta, který tu metodu umí, než o tom jen číst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Sari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 10:36 am    Předmět: Bolestivá menstruace Citovat

Amerie, vidím, že ti už odpověděl TomasKI, a to je dobře. Já totiž k žádným informacím o metodě Mojžíšové neznám cestu. Kdysi jsem o ní četla v Regeneraci, ale ta už je dávno vyhozená. K té terapeutce jsem se tenkrát dostala jen náhodou.

S těmi sny od Tomase je to možná dobrá rada, ale taky to nemusí vyjít. Kolikrát já už se ptala před spaním, a nikdy nic moc použitelného. Nějaké odpovědi jsem dostala skrz šamanské metody, skrz regrese, ale se sny se mi nedaří. Snad dopadneš líp.

Jinak nevím jak ostatní, ale mně reiki při bolestech jako jsou menstruační nebo migrénové vždycky výrazně přitíží. Jak jste na tom vy ostatní? Je to normální ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 11:11 am    Předmět: Re: Bolestivá menstruace Citovat

Sari napsal:

Jinak nevím jak ostatní, ale mně reiki při bolestech jako jsou menstruační nebo migrénové vždycky výrazně přitíží. Jak jste na tom vy ostatní? Je to normální ?

Určitě to normální není, svědčí to o nezpracování psychosomatické příčiny. Reiki opravdu není na utišení jako třeba Brufen. To je ale spíš na osobní terapii - není to vždycky tak jednoznačné, jak se v některých knížkách o duchovních či duševních příčinách nemocí píše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund