Fórum - Zobrazit téma - totální zmatek 2 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - totální zmatek 2
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

totální zmatek 2
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomek
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 5.11. 2003
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 6:56 pm    Předmět: Citovat

Nemo, k tomu, co o sobě píšeš, mě napadá tohle:

mám pocit, že v tom všem hledáš moc velké složitosti. V životě, ve vztazích, ve smyslu života, v chování ... a snažíš se najít řešení. Máš pocit, že musíš pochopit všechno a hned. Potřebuješ vědět, co je správné a co není, co se má dělat, co bys měl dělat, abys byl šťastný, a myslíš si, že když to všechno konečně zjistíš, tak budeš mít v životě jasno a "o to přece jde, že?"
k tomu bych ti poradil snad jediné. - ZKLIDNI SE - . Neboj se, že něco nestihneš, že něco bude špatně. Udělej si čas sám na sebe! Možná ty tvoje pocity pramení z toho, že na sebe nemáš čas, žiješ pro druhé (nebo máš aspoň ten pocit) a necháš se lidmi manipulovat (byť nevědomky).
Možná nedokážeš s lidmi komunikovat a říct si o to, co chceš a neustále vyhovuješ ostatním (někdy si to zdůvodňuješ tak, že ze strachu).
A protože konat dobro máš pocit, že se od tebe očekává (pocit manipulace), tak to v tobě vře a jednou za čas ta nahromaděná neschopnost prosadit si sebe vybuchne a naopak uděláš něco zlého (abys jim řekl: Já jsem tady taky! Já mám takový a takový názor, jen ho neumím říct. Nechejte taky mě dělat co chci... jenže říct to neumíš a projevíš se jen tím činem).
A sám jsi ze svého chování naštvaný a víš, že to bylo špatné, ale taky víš, že po nějaké době to bude zase stejné.

Alespoň něco takového jsem si "zakusil" já.
Já chtěl být vnitřně jiný, já chtěl být sebevědomý, sebejistý, umět se radovat ze života. Ale nechtěl jsem si to přiznat. A hlavně jsem pro to NECHTĚL nic dělat. Věděl jsem, že mi komunikace dělá problém ve vztahu a že se "potřebuji" naučit to změnit. Ale nechtěl jsem, protože jsem to cítil jako něco, co ode mě "vyžadují" druzí a že "mám" něco chtít.
A bojoval jsem se sebou, dokud jsem:
si neuvědomil, že po mně nikdo nic nechce, a že já chtít mohu.

Zkus si navodit příjemnou atmosféru, klid a vnímej, jak je ti příjemně.

A nemysli si, že "bys něco měl a musíš". Že žiješ jen pro druhé a že musíš tohle a tamto. Bez tvého přičinění ten svět taky bude fungovat.
A až budeš někomu projevovat dobrodiní (necháš ho sednout si v MHD), tak si uvědom, žes to udělal proto, žes chtěl tomu člověku udělat příjemně a buď za to rád - jak jsi byl hodný a krásný tím skutkem.

Opravdu nemusíš nic. Ale můžeš všechno. Ale potřebuješ na to klid a čas, abysis dovolil se s tím ztotožnit.

A možná jsem tě vůbec neodhadl (nikdo nejsme dokonalý) a je to všechno úplně jinak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nollon
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2005
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 7:54 pm    Předmět: To Nemo Citovat

Nemo, prosím, promysli si větu:
Deprese je potlačený hněv, zamířený na nás samotné.

Proč se na sebe tak hněváš? co myslíš? zdravím Tě n.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 10:25 pm    Předmět: Re: To Nemo Citovat

nollon napsal:
Nemo, prosím, promysli si větu:
Deprese je potlačený hněv, zamířený na nás samotné.

Proč se na sebe tak hněváš? co myslíš? zdravím Tě n.



Zlatá slova, nollon. Ovšem jak snadno se otázka 'proč' vysloví, tak nesnadno se zodpoví. Obávám se, že k pochopení příčin bude potřeba pomocné ruky, méně rozumu a více intuice. Tedy aspoň podle vlastní zkušenosti.

Což není míněno jako polemika s nollon, spíš jako naznační možné cesty jak dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 8:46 am    Předmět: Citovat

Citace:
MAMKO chtěl bych se zeptat kdyz něco někomu řeknu a pak mi dojde že jsem to možná přehnal má cenu se o tom s ní bavit?nebo počkat pokud mi neřekne něco k tomu ona? je to jen můj pocit reagoval jsem naštvaně až pak si uvědomil některé souvislosti. přece se ale nemužu omlouvat za vše co řeknu a pta se každého co si o tom myslí jestli se ho to nějak nedotklo.
nebo toto vše mám odložit a na dobu kdy budu venku z těch depresí a budu schopen hodnotit reálně?


Nemo, tvůj největší problém asi je, že opravdu všechno příliš rozebíráš.
Tak se žít fakt nedá. Jestli někomu něco řekneš, tak jsi to v tu chvíli určitě tak myslel a cítil. Tvá reakce je proto v tu chvíli správná. Pokud po čase změníš názor, je to taky přirozené a pak už záleží na tobě, jestli si to s dotyčným vyjasníš. Je nesmysl rejpat se v tom hned, protože pak v tobě dochází k těmhle vnitřním bojům. Názor měníme až následkem nových zkušeností a poznání, ne proto, že se někomu nelíbí. Vnímáš ten rozdíl?
Tvůj současný postoj vychází ze zkušeností a poznání, která jsi dosud nabyl, případně z programů, které do tebe jako dítěte někdo vložil. Takže je pro tento okamžik správný a jediný možný. Proto se v něm nešťourej a naopak, jak tu už bylo od všech řečeno, snaž se najít pomoc pro získání nových pohledů na svět a život v něm. Sám pak poznáš, jestli je omluva a řešení vhodné. To ti nikdo nemusí a ani nemůže radit.
Upozorňuji, že je to běh na dlouhou trať a nebude to za měsíc. Netrpělivostí nic nevyřešíš a hlavně nezkrátíš. Svou energii bys vkládal na to, co bylo a ne do toho, co je a bude. Je ti z toho jasný, že podstatné je to, co je tady a teď? Tím, čím se zabýváš právě v tomto okamžiku, už nikdy nezměníš minulost, ale ovlivňuješ budoucnost.


Citace:
já se prostě musím začít mít rád tím se to prý vyřeší a dávat si reiki na 4. čakru ale nevím pořád jak se začít mít rád protoe k tomu stále hledám nějaký důvod za co se můžu mít rád a přitom jen nalézám stále opačné důvody i když ty aso nesou realně ale to mě jen moje mysl schválně trápí

Napadá mě jedno řešení. Představ si, jakým bys chtěl v budoucnu být. Vytvoř obraz té nádherné bytosti a dobře si ho ulož ve svém srdci a mysli.
Pokud potřebuješ mít nějaký časový limit, dej si tak 5,10,15,20 let. Čím déle, tím lepé! Ten člověk v tobě dříme, jsi to TY! Dívej se v zrcadle do svých očí a navazuj s ním (sebou) kontakt co nejčastěji. On (ty) nemá žádné pochybnosti, protože on (ty) už ví, co je správné pro krásný život.

Reiki posílej tomu nádhernému, co dříme ve tvém srdci. Posíláš ji proto, aby měl dost energie a lásky ke svému probuzení. Ty mu (sobě) vytvářej svými činy a myšlenkami cestu, po které on (ty) půjde životem dál, až procitne (procitneš). K té krásné bytosti se můžeš obracet v meditacích, v denních rekapitulacích před usnutím....
Své činy nepoměřuj tím, co tomu říkají lidé kolem tebe, ale tím, co tomu říká ta nádherná bytost v tobě. Protože ona je ve tvém životě to nejdůležitější. Ne lidi, kteří se kolem tebe mihnou a jdou dál svou cestou. Ty jsi jen jeden z tisíců, kteří kolem nich životem prochází. Buď je potěšíš, nebo zarmoutíš nebo se od tebe něco naučí, aby i oni pochopili svůj život a našli svou bytost v sobě.

Nemo, to už je asi to poslední, co ti můžu říct. Pokud tě ani tohle neosloví, skutečně požádej o pomoc zkušeného terapeuta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Merlin70
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 10:25 am    Předmět: Citovat

Teda mamko, to jsi napsala moc krásně. A srozumitelně. Děkuju ti. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 12:36 pm    Předmět: Citovat

mami ja ale nevim jaky mam nebo vubec chci byt nebo spis o te predstave opet pochybuju jestli za ni neni skryto neco podvodneho.ale radeji to nebubu rozebirat proste nemam predstavu jake bytosti to posilat
musi mi to vse projit hlavou ja mam proste ted pocit ze mi vse nejak uteklo ze vsichni ostatni uz maji ujasnené co a jak co chteji a ja jsem (uz zase) pozadu a zase podradny kvuli tomu(jen popisuju svuj pocit) ta netrpelivost je strach ze jsem na vse prisel moc pozde ze mi vsichni v mem veku uz davno utekli( je mi 23) jo a mam R1,2 tri mesíce od Lva a to trapeni je uz asi 10 let? jenom pro doplneni ale uz nebudu virit vodu dejte mi nejaky cas na zpracovani vseho
Snad se s MERLIN uvidime na R-veceru ted v dubnu v Arse

diky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 7:27 am    Předmět: x Citovat

nemo: jaké pozdě? Vždyť máš TEPRVE 23!!! Fíhaaa tolik času a možností před sebou! Každý jde svým tempem, každý je individualita. To, že o sobě někdo prohlašuje, že je mistr světa ve vědách ezoterických a duchovnu vůbec, nemusí ještě odrážet skutečnost.
Je dobrý dát na vlastní intuici. Ty jsi ten, kdo určuje svoje pravidla hry!
Svoji cestu, názory, život.
Buď na sebe hodný a dej klídek na relax, přemýšlení, žádná křeč...!
Jaro je tady, vřele doporučuju vyrazit do přírody - teď bude nejsilnější a nejvíc čistící, zkus toho využít.
Jo a dej o sobě zase vědět.

Palce drží

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 9:06 am    Předmět: Citovat

nemo napsal:
mami ja ale nevim jaky mam nebo vubec chci byt nebo spis o te predstave opet pochybuju jestli za ni neni skryto neco podvodneho.ale radeji to nebubu rozebirat proste nemam predstavu jake bytosti to posilat
musi mi to vse projit hlavou ja mam proste ted pocit ze mi vse nejak uteklo ze vsichni ostatni uz maji ujasnené co a jak co chteji a ja jsem (uz zase) pozadu a zase podradny kvuli tomu(jen popisuju svuj pocit) ta netrpelivost je strach ze jsem na vse prisel moc pozde ze mi vsichni v mem veku uz davno utekli( je mi 23) jo a mam R1,2 tri mesíce od Lva a to trapeni je uz asi 10 let? jenom pro doplneni ale uz nebudu virit vodu dejte mi nejaky cas na zpracovani vseho
Snad se s MERLIN uvidime na R-veceru ted v dubnu v Arse

diky moc


JJ, dej tomu čas:)

(pro mě bylo nehorší zjištění v životě, že jsem promarnil svůj čas TADY na světě tím že jsem nežil, opravdu velmi bolestivé - a přesto tak důležité)

Hlavu nepoužívat, je to sice zázrak všech zázraků ale v tomhle případě kdykoliv tě napadne, měl bych nad tím popřemýšlet s zastav, řekni: STOP, klidně to vyslov nahlas a nauč se to cítit. CIŤ A KONEJ. To je LÉK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 5:51 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Tím, čím se zabýváš právě v tomto okamžiku, už nikdy nezměníš minulost, ale ovlivňuješ budoucnost.


díky Mamko mám to teď na pozadí v mobilu abych si to vždycky mohl přečíst.
opravdu se snažím, budu ale i kromě chyb nacházet něco pozitivního něco co si stoji za to nechat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 6:37 pm    Předmět: Citovat

Citace:
opravdu se snažím, budu ale i kromě chyb nacházet něco pozitivního něco co si stoji za to nechat?


Nemo, možná se ti to teď nezdá, ale věř tomu, že úplně všechno, co v životě najdeš, stojí za to, aby sis to nechal! I to, co bys nejraději vymazal. Všechno, co tě potkává, má svůj smysl. Časem zjistíš, že i negativní zážitky tě mohou hodně posunout dopředu, pokud ti dojde, co si z nich můžeš vzít.

Citace:
....netrpelivost je strach ze jsem na vse prisel moc pozde ze mi vsichni v mem veku uz davno utekli( je mi 23) jo a mam R1,2 tri mesíce od Lva a to trapeni je uz asi 10 let? jenom pro doplneni ale uz nebudu virit vodu dejte mi nejaky cas na zpracovani vseho


Nemo, představ si, že mně je 53let a s Reiki jsem se setkala před pěti lety. Zrovnatak jsem se začala zabývat tím, s čím ty začínáš někdy po čtyřicítce. Občas sice mám pocit, že nestihnu všechno, co bych chtěla v životě ještě stihnout, ale to není vůbec podstatné. Nejdůležitější je žít. Žít tady a teď a to tak, abych, až budu na konci cesty, neměla pocit promarněného života.
Takže silně pochybuju, že tví vrstevníci ti někam utekli. Ono i v 60 je spousta lidí, kteří mají pocit, že jim něco uteklo a že jim život protekl mezi prsty. Nesmysl je,když svůj život porovnáváš s druhými, protože každý jsme jedinečný. Tedy i ty.
Měj se moc hezky a věřím, že svou smysluplnou cestu najdeš. Už jsi vykročil a to je nejdůležitější Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 10:25 am    Předmět: Citovat

ahoj lidi prinznam se zavidim vam ze uz mate vsechno za sebou
Merlin mas pravdu a to me prave stve a moc se ti omlouvam jestli se na me zlobis Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 5:57 pm    Předmět: Citovat

nemo napsal:
ahoj lidi prinznam se zavidim vam ze uz mate vsechno za sebou Sad

Za sebou? Ale kdeže...!
Připoměl jsi mi tím jedno islámské podobenství.

Jistý mudrc Bektaši byl všemi velice vážený pro svoji moudrost a rozhled. Lidé se divili, jak je moudrý a on sám to komentoval slovy: "To je tím, že vím, co je v Koránu."
Jednou se ho nějaký hlupák zeptal: "... a co je v tom Koránu?"
Bektaši se zamyslel a říká: "Jsou v něm dvě vylisované kytky a dopis od mého přítele Abduláha."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 6:02 pm    Předmět: Citovat

nemo napsal:
ahoj lidi prinznam se zavidim vam ze uz mate vsechno za sebou


Nemáme to za sebou. Nikdo to nemá za sebou. Ten, kdo to má za sebou už čuchá ke kytkám zespoda a nechodí na tohle diskusní forum. A je otázka, jestli to má opravdu definitivně za sebou.

Takže není co závidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 8:49 pm    Předmět: Citovat

Nemo:

pokaždé, když mám dojem, že mám pořešeno, ocitám se zase na začátku Smile A o tom to je - cílem je cesta, ne samotný cíl, ten je pouhou motivací.

Víš, teďka máš pocit, že nevidíš nic jiného, než svoje chyby - budu zcela upřímná, možná tvrdá .. Když se podíváš z okna, vidíš tam svoje chyby? Když se zaposloucháš do šumění větru ve stromech - to jsou tvé chyby? A co Slunce, zvířata, Láska? To jsou chyby? Co kdybys přeci jen otevřel oči dokořán a podíval se kolem sebe. Doopravdy podíval. Teď mi připadáš jako malý kluk dupající nožkama snažíc se přesvědčit ostatní, že všude jsou jen tvé chyby.. Ale my ostatní vidíme něco jiného .. Zkus se podívat našima očima, možná se trošku probereš Wink Jasně, mě se to radí, taky se koupu v depkách a za oknem jsou stíny. Ovšem snažím se je brát jako součást života a žít je krásné Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 10:16 pm    Předmět: Citovat

ja uz nicemu nerozumim proc nemuzu tu blbou hlavu vystrelit na mesic?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund