Fórum - Zobrazit téma - totální zmatek 2 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - totální zmatek 2
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

totální zmatek 2
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 11:18 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Nemo, tohle je nepěkné bolestínství. Nač se válet v blátě - každý z nás někdy upadne a mě osobně se to stává dosti často.
Teď prosím udělej toto cvičení:
Posaď se s rovnou páteří - lopatky stahni trošku k sobě, abys opravdu seděl rovně. Pak přenes svoji pozornost na dech. Všímej si rozdílné teploty nadechovaného a vydechovaného vzduchu na konečcích nosních dírek....

Teď u kořene nosu....

Nyní Ti mohu splnit Tvoji touhu po dokonalosti.

Ještě jednou se nadechneš a budeš dokonalý!!!!

... a co budeš dělat pak?
Ani vydechnout nemůžeš, protože bys tu dokonalost narušil.

Takže - buď raději zase nedokonalý, jako jsi byl předtím a raduj se ze života. Jenom prosím si přestaň rvát vlasy a sypat popel na hlavu. To k ničemu není.


Opravdu bych to cvičení nemo zkusil:) Je dobrýSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 11:19 am    Předmět: Citovat

Jsme komplikované bytosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

ja NETOUŽÍM po dokonalosti NIKDY jsem NECHTĚL být víc než ostatní jenom jsem už UNAVENÝ a ZOUFALÝ z toho že jsem stále NĚCO MÍŇ než ostatní,zdůrazňuji podle mého pohledu na svět, je moje chyba ze to nedokazu vyjadrit správně, kdyz pominu muj neustálý strach z trestu za moji chybu tak beru je beru jen jako zpusob hledani cesty jak veci udelat, že zjišťuju kudy ne a co se přitom stane, je to jen muj strach ze nebudu dost dobry pro ostatni proto nejsem dost dobry ani pro sebe, na chybě mě neděsí následek chyby ale možný trest za ni. prostě je to nějak strašně hluboko ve mě ten pocit viny že ostatní jen zklamávám, že za to vše můžu jen já, že nesplním co se ode mě čeká a budu za to zapuzen a skončím sámSad

šamanko, jen mě napadlo že jsme se možná potkali u Lva v Arše nebo u paní Květy


Naposledy upravil nemo dne po březen 05, 2007 12:03 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 11:59 am    Předmět: Citovat

Citace:

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 8:18 pm Předmět:
Damao napsal:
Nemo, tohle je nepěkné bolestínství. Nač se válet v blátě - každý z nás někdy upadne a mě osobně se to stává dosti často.
Teď prosím udělej toto cvičení:
Posaď se s rovnou páteří - lopatky stahni trošku k sobě, abys opravdu seděl rovně. Pak přenes svoji pozornost na dech. Všímej si rozdílné teploty nadechovaného a vydechovaného vzduchu na konečcích nosních dírek....

Teď u kořene nosu....

Nyní Ti mohu splnit Tvoji touhu po dokonalosti.

Ještě jednou se nadechneš a budeš dokonalý!!!!

... a co budeš dělat pak?
Ani vydechnout nemůžeš, protože bys tu dokonalost narušil.

Takže - buď raději zase nedokonalý, jako jsi byl předtím a raduj se ze života. Jenom prosím si přestaň rvát vlasy a sypat popel na hlavu. To k ničemu není.


Opravdu bych to cvičení nemo zkusil:) Je dobrýSmile


zeto, nepochopil jsi mě a neposmívej se mi prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 12:07 pm    Předmět: Citovat

Nemo: To bych neudělal. Nebylo to mým záměrem. Naopak znám to co prožíváš až moc dobře.

Jen z toho co prožívám a co jsem zažil vím že cesta je jen jedna, a to do sebe. Ono tě to samo navede. Bude ještě spousta zmatku a snad i dost bolesti a potom i hodně radosti. Už jen nasávám změny co přichází.

Čím méně do toho jdeme hlavou tím lépe. Hlava může za všechen ten zmatek, ta nám vytváří ony trpící stavy, depky a všechno toto. Najít se ve svém středu je lék. Najít své srdce a lásku sám k sobě je lék. To všechno ti pomůže nalézt sám sebe. Zapomen na všechno učení, je to stejně jedno pokud nejsi Ty šťastný. Hledej v sobě, hledej a stále to pokoušej. Nevíš jak? Mate tě to že nevíš jak? To je taky jedno.........to je taky z hlavy.........

Jdi do toho s touhou poznat sám sebe, najít se.....hledat v sobě.......... vyspi se na to, řekni si, chci hledat v sobě a hezky se na to vyspím.

Když neznám řešení a když nevím a stále nevím, vyspím se na to........a ráno najednou vím, už sem v klidu........ Hledej v sobě! to je lék.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Merlin70
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 12:50 pm    Předmět: Citovat

To Zeto:
Tak pod tohle se podepíšu i já.

To Nemo:
Opět a znovu ti opakuji, že nejsi dokonalý, nikdo neni, ale jsi JEDINEČNÝ, jako každá bytost. Tak už se sakra přestaň litovat, protože s takovou se z toho nevyhrabeš nikdy. Jakmile přestaneš vířit "vodu" v sobě, tak to, přes co teď nic nevidíš a marně hledáš světlý bod klesne ke dnu a uvidíš tu čistou nádheru, která se ukáže. ( Promiň trošku ostřejší slovník, ale vzhledem k tomu, že už mě trochu znáš, tak víš, že to myslím dobře). A teď jedna zcela racionální rada. Poslyš, čím dál tím víc mám pocit, že by to chtělo fakt nějakou pomoc zvenčí. Vím, že jsi už něco absolovoval, ale jdi do toho znova, protože ten tvůj stav.... Ty nemáš bod sebelásky a sebevědomí na nule, ale hluboce pod bodem mrazu. Někde musí být důvod proč se tak deptáš, a dokud ho nenajdeš a nepochopíš.....
S láskou
Merlin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 12:57 pm    Předmět: Citovat

Pro mě je daleko lepší být přirozený, než dokonalý....... dle mého, v přirozenosti je ona dokonalost.

a pak je tu ta nádherná láska........ a pak i sluníčko, a stromy, no a celá příroda stojí za to být tu........a pak i Ti "zlí" lidé, najdou se mezi nimi i docela fajn lidi, a nakonec zjistíme že nejsme o moc lepší/ani o moc horší než oni..... že sme na tom vlatsně docela podobně......... a že s nimi můžeme sdílet onu krásu lidského poznání....... a ukazovat si co je to láska a co je to bolest.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 1:53 pm    Předmět: Citovat

merlin: ted se bohuzel pres tyden nedostanu na icq,muzu je takhle pres RW

jak ale prestat virit tu vodu v sobě?

a věřte mi prosim že NECHCI být dokonalý jen nechci být jedinečný v tom špatném smyslu, že jen CHCi BÝT SÁM SEBOU ale bojím se že mé já je ještě horší( a ted už se zase asi lituju, co?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 3:10 pm    Předmět: Citovat

nemo:

něco podobného znám taky. touha po uznání a pokud nepřichází, pocit, že všechno dělám blbě. A když mám pocit, že jsem udělala hovadinu, nutkání někomu to povyprávět, ať mi to schválí, nebo mi vynadá.

U mně to souvisí s nedostatkem sebevědomí a sebedůvěry. Naštěstí se to snažím držet v normě. Když je nejhůř, řeknu si: NO A? Vždyť jsem nikomu neublížila, nejednám protizákonně, nikoho nepoškozuju, maximálně svou pověst. A záleží na ní? Koukni kolem sebe - lidi se pomlouvají jedna báseň. A budou se pomlouvat dál, ať uděláš cokoli. Mám kolegyni (chápej, jsem učitelka a všechny jsme praštěné) a ta je věčně s něčím nespokojená. Furt brblá a leze nám na nervy. Tuhle se ptala, co mi je, že se furt mračím. Za zády proto říká, že když se mi v práci nelíbí, mám jít jinam. Její největší pecka byla, když prohlásila, že lidi, co se pořád usmívají a mají dobrou náladu nejsou normální, že určitě berou prášky, protože normální člověk se neusmívá. Zavděčíš se? Ne.

Každý má svá měřítka toho, co je správné. Problémy, které tobě (nebo mně, nebo Pepíkovi odvedle, to je fuk) připadají neřešitelné, ostatní často ani nepostřehnou. Člověk udělá v životě spoustu bot, ale naprostou většinou z nich se užírá sám, nikdo jiný o nich nepřemýšlí.

Pustil jsi sednout paní v šalině ze strachu, že by se naštvala, kdybys to neudělal? No a co? Hlavní je, žes ji pustil sednout (mamka má v tomhle pravdu). Máš možná jen zesílený smysl pro povinnost. A i kdyby to byla jistá zištnost, jakože třeba (třeba!) čekáš, že se ti to v dobrém vrátí - no a co? Svým způsobem to tak děláme všichni. Více či méně vědomě.

Já nevím, nemo, co konkrétně tě bolí, leze to z tebe, promiň, jak z chlupaté deky. Ono takhle neosobně to ani nejde všechno sdělit, to je jasné. Takže všichni můžem jen odvozovat z toho, co nám řekneš. Takže konkrétní radu, která by ti fakt pomohla, tu možná ani nenajdeš. To chce dobrého já nevím terapeuta? Prostě někoho, s kým budeš moct mluvit pravidelně a sám na sobě s jeho pomocí pracovat - a hlavně osobně.

Já vím velice, velice dobře, že když je člověku ouvej, je na houby, když mu všichni kolem říkají, že nemá důvod, že je zdravý, má práci a svítí slunko. Psychická bolest je mnohem horší než ta fyzická a kdo ji nezná (ne že by ji tady někdo neznal, to zas ne), nebo na ni pozapomněl, neumí si tu temnotu bez konce představit.

Nevím, jak dlouho tyhle problémy máš. Jestli je to krátkodobější stav, může mít vliv spousta věcí. Řeknu ti, že letošek zamával i s naprostými pohodáři (ale konečně pochopili, co jsem jim vždycky popisovala.... - zažili to na vlastní kůži). Každopádně se připojuju k ostatním - honem najdi někoho šikovného, kdo ti pomůže pomoct si.

Drž se, držím pěsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 9:37 pm    Předmět: totalni zmatek 2 Citovat

Nemo, jako bys mi z duse mluvil. Pred nejakym casem bych to mohl resit lisacky tak, ze bych jen cekal v zavetri, cetl co pises a pod vsechno bych se klidne mohl sam podepsat.

Takze presne vim, o cem mluvis. Kdo nezazil, tomu netreba vykladat, protoze to nepochopi, kdo zazil, tomu netreba vykladat, protoze vi, o cem je rec.

Dnes uz je to za mnou, pevne verim, ze definitivne, ale odpovedi jsou pro me v mnohem poucne i ted. Takze vlastne diky.

Muzu se jem pripojit k ostatnim, kteri rikaji, ze sam se z toho budes hrabat dost tezko. Odborna pomoc je zcela namiste. At uz s R1, R2 nebo bez. Rozum klidne hod za hlavu, ten tady toho moc nedokaze (zrovna tohle se mi lehko rika, ale tezko se mi to provadelo).

Drzim palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 9:47 pm    Předmět: Citovat

Citace:
a věřte mi prosim že NECHCI být dokonalý jen nechci být jedinečný v tom špatném smyslu, že jen CHCi BÝT SÁM SEBOU ale bojím se že mé já je ještě horší( a ted už se zase asi lituju, co?)

Nemo: otázečka - proč se posuzuješ (a odsuzuješ)?? Proč nevezmeš věci prostě že JSOU. Nic víc. Dobře, udělal jsi něco. Nebudeme to nazývat, jaké to je - zda dobré nebo špatné. Nebudeš se za to chválit ani trestat. Prostě vem něco ze své minulosti a řekni si jen, že to JE. Nic víc, nic míň.
Prociť si moment, že něco JE. Existuje. A od toho se pak odpíchni dál.

To, co popisuješ, jsem si prošla, takže myslím, že ti dobře rozumím. V momentě, kdy dělám z nějaké minulé situace problém, nejsem schopna jít dál. Některé věci jdou vyřešit, jdou zpracovat, odpustit, propustit .. atd. Některé věci jdou jen přijmout. Bez posouzení .. a odsouzení Wink
Moc ti držím palce!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 7:10 am    Předmět: Citovat

mám v hlavě chaos strašný chaos nevím vůbec co chci co dělat co mám rád co mě baví, jak si mám vzít z toho poučení když nebudu vědět co bylo dobře a špatně?
nebo to myslíte s tím nehodnocením jen dočasně dokud se neuklidním a pak to uvidím tak jak to doopravdy bylo?

MAMKO chtěl bych se zeptat kdyz něco někomu řeknu a pak mi dojde že jsem to možná přehnal má cenu se o tom s ní bavit?nebo počkat pokud mi neřekne něco k tomu ona? je to jen můj pocit reagoval jsem naštvaně až pak si uvědomil některé souvislosti. přece se ale nemužu omlouvat za vše co řeknu a pta se každého co si o tom myslí jestli se ho to nějak nedotklo.
nebo toto vše mám odložit a na dobu kdy budu venku z těch depresí a budu schopen hodnotit reálně?
já se prostě musím začít mít rád tím se to prý vyřeší a dávat si reiki na 4. čakru ale nevím pořád jak se začít mít rád protoe k tomu stále hledám nějaký důvod za co se můžu mít rád a přitom jen nalézám stále opačné důvody i když ty aso nesou realně ale to mě jen moje mysl schválně trápí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 7:13 am    Předmět: Citovat

MERLIN jak prosím tě přestat vířit vodu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 7:19 am    Předmět: Citovat

Nemo!!! Řeknu Ti to asi jinak. Buť se vzpamatuješ Ty a ted nebo dostaneš takovou ránu že se z toho probereš taky okamžitě. V životě volíme a tak si vyber jakou cestou se budeš chtít probudit. But s tím začneš dělat něco TED, nebo s tím nic neuděláš a udělá to za tebe tvá dušička (bude to pecka, to ti garantuju).

Když nechceme něco vidět a udělat, vždy to je pecka!!!!!

Bylo tady spousta moc dobrých návrhů. Mám dojem že poáde volíš býti v hlavě!!!

Hlava ještě nikdy nevymyslela nic moudrého!!!

Jdi na rodinné konstelace, to je pecka sama o sobě. Jestli jsi v okolí budějc, doporučím úžasnou pani.

CELEJ ŽIVOT MŮŽEME OKECÁVAT A OCHCÁVAT JEN SAMI SEBE!!! NIKOHO JINÝHO!!! A PAK ZJISTÍME ŽE JSME CELEJ ŽIVOT NEDELALI NIC JINÉHO!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 1:58 pm    Předmět: Citovat

možná tě chápu
jen my vyvstala myšlenka jestlo to nehodnocení minulosti se vztahuje jen na dobu než "přestanu vířít vodu" abych si pak mohl vzít to poučení nebo napořád?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund