Fórum - Zobrazit téma - Zpětný tok - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zpětný tok
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zpětný tok

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 2:26 pm    Předmět: Zpětný tok Citovat

Stalo se mi, že dávám R, ten komu dávám je krásně uvolněný a pomalu usíná, vše běží jak to znám a jak věřím má být - a najednou se tok R obrátí a proudí přes ruce od toho, komu dávám, ke mně.
Nikdy předtím (praktikuju R 8 let ) jsem to nezažil a docela se lekl, takže jsem standardním způsobem ukončil dávání.
Jen na okraj - stalo se to večer, měl jsem za sebou běžný den, žádný výrazný stres, ani velká únava, ani jsem nebyl nastydlý...

Pokud se to někomu z Vás stalo (nebo děje), dík za Re.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 2:42 pm    Předmět: x Citovat

Dělám si něco podobného sama sobě. Chodím na kosmetiku k paní, která je velmi šikovná a velmi nakloněná alternativním věcem. Do reiki zasvěcení zatím nechce, má k tomu svoje obavy a výhrady. Když jsem u ní otvírám si seanci a její ruce přímo hoří, posílá mi, dává mi odraz nebo nevím přesně jak to popsat. Prostě já spustím, ona dává i když používá jen masáž. A je to velmi příjemné. Byl ten tvůj zážitek pocitově nepříjemný nebo intuici se nepozdával? Teď nepočítám leknutí co se děje.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 3:07 pm    Předmět: Citovat

pocitově mi to nevadilo. jen mne to překvapilo, načež jsem trochu vypadl z toho stavu v kt jsem, když dávám a rozhodl jsem se nepokračovat. S intuicí jsem už v té chvíli neměl dost jasný kontakt - rozum se ptal "jsi si jist, že to není nebezpečné pro toho komu dáváš?" - a rozeznat v té chvíli co je intuice, co pouhý strach, že se něco děje jinak a co sebeuklidňování (ega) že se vlastně neděje nic - to už jsem nedokázal.

Určitě v tom ale nebyl záměr dát si sám sobě. Dát si přes někoho - když o tom ví a je pro - to samozřejmě jde, na tom se mi nezdá nic zvláštního, protože jsem to při různých meditacích ve skupině zažil. Tohle bylo jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:20 am    Předmět: x Citovat

Asi je v takovém případě nejlíp dát pauzu a nechat intuici ať sama dá zprávu o tom co se děje a proč. Tohle co jsem popisovala se taky neděje vědomě a dokonce jsem o tom s paní nikdy nemluvila, protože zatím není s reiki až tak srozuměná a já si nic neposílala přes ni, dávala jsem sama sobě. Ale to mi připadá spíš jako odraz. Ty myslíš, že dotyčný se napojil podvědomě na zdroj a změnil se dávající a přijímající nebo to byl odraz tvého posílání, jako zrcadlo jak se to stalo mě?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 1:32 pm    Předmět: Citovat

Řekl bych, že je hlavně hodně zavádějící představa, že něco skrze Tvoje ruce někam teče. To především. Potom chci upozornit na jednu důležitou věc. Před terapií bychom si měli udělat trochu pořádek v tom, s jakými dispozicemi se chceme procesu léčení (terapie) zúčastnit.
Motiv - to je spíše filozofický a etický problém. Samozřejmě důležitý. Mě jde ale o něco mnohem konkrétnějšího:
1) Jaký je můj vztah k člověku, kterého chci Reiki ošetřit?
2) Jaký je můj vztah ke zdravotnímu problému, příčině neharmonie?

Určitě jste už zaregistrovali, že když máte na někoho vztek, tak žádná Reiki, nic se neděje. Když se při terapii zabýváme vnitřně svým vztahem k tomu člověku, tak je spíš harmonizován ten vztah, než to, na co jsme chtěli působit.

Když se snažíme u druhého ošetřit reiki, harmonizovat, ale sami jsme to v životě nedokázali a máme podobný problém sami nedořešený, tak se můžýe stát, že klient přestane být hlavním klientem a my sami se z terapeutů staneme léčenými.
Možná je to, co jsi zažil, něco z toho, co jsem popsal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 9:41 am    Předmět: Citovat

Samanka, Damao

Přededevším moc děkuju, že jste se tomu věnovali a darovali mi trochu vašeho času a inspirativní názory.

Jak to pokračuje - no člověk, který je pro mne velká autorita, když jsem mu to vyprávěl, odpověděl "co když Ti prostě chtěl poděkovat? Zkusil jsi mu to poslat přes své srdíčko zase zpět?". V té chvíli jsem měl moc hezký pocit, že to je ono - jako bych to vlastně věděl už před tím, jen jsem nebyl schopný projít přes tu racionální úvahu, že když nemá zasvěcení, jak může dávat? A zároveň jsem se přestal bát, že co když (i když jsem to tak necítil) si z něj tu energii tahám? I kdyby náhodou jo, tímhle by se to řešilo.
No a včera, s tím samým člověkem to opravdu nastalo, tak jsem mu to zas posílal přes srdíčko zpět a bylo to v pohodě. A navíc nový zážitek, nový rozměr při dávání, či jak to nazvat. Mám velkou radost.


Naposledy upravil TomasKl dne čt březen 08, 2007 10:22 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 10:21 am    Předmět: Citovat

Citace:
Před terapií bychom si měli udělat trochu pořádek v tom, s jakými dispozicemi se chceme procesu léčení (terapie) zúčastnit.


To je opravdu velmi důležité. Ano před terapií si kontroluju, jak na tom jsem já. Musím mít taky dostatek odvahy (síly?, soudnosti?), abych odřekl, když na to nemám, i kdybych opravdu moc a moc chtěl pomoct. "Na to nemám" může být onemocnění fyzického těla, emoční problémy s klientem nesouvisející i něco, co souvisí se vztahem k němu atd.

Jenže dělat to jen před terapií nestačí. Je potřeba na sobě pracovat průběžně, rozkrývat motivy svého jednání, vracet se k negativním zážitkům v roli terapeuta a zpracovávat je atd.
(poznámka: psychoterapeutické školy, přinejmenším ty, které existují již desítky let, to vědí moc dobře a mají institut supervize - i když terapeut už praktikuje a má vlastní klienty, stejně chodí on sám v roli klienta k někomu zkušenějšímu - většinou to má určitá pravidla, tady s tím nebudu zdržovat. Bohužel třeba kineska (aspoň v ČR, nevím jak jinde), to tak nemá, nevím jak konstelace).

Každopádně pokud si někdo myslí, že jako terapeut je dost dobrý, aby vše zvládl sám, třeba v meditacích a tak - tak to je první věc, kterou by měl jít s někým probrat Surprised)

Vím o tom Damao fakt docela hodně, pracuju v tomhle směru na sobě asi 14 let. Je to běh na hoooodně dlouhou trať.

Taky jsem potkal dost lidí, kteří každému hnutí svého podvědomí hned říkají "intuice".

Hezká knížka na to téma třeba Kopřiva Karel: Lidský vztah jako součást profese (Portál 97) (anotace např. zde http://obchod.portal.cz/produkt/lidsky-vztah-jako-soucast-profese/)

A o tom, jak si podvědomě ospravedlňujeme co děláme špatně místo abychom s tím pracovali zas píše hezky Erich Fromm v "Strach ze svobody" (česky Naše vojsko 1993). Nazývá tam tento polo až podvědomý pochod v našem mozku racionalizace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 11:31 am    Předmět: x Citovat

Tome: víš pořád mě udivuje, jakými různými způsoby je možné s takovou zdánlivě jednoduchou metodou, jako je reiki, pracovat. Časem člověk hledá a nachází svůj způsob a dál ho rozšiřuje, kontaktem a povídáním s ostatními přichází na nové myšlenky. Měla jsem v sobotu možnost mluvit s Bronkem a tenhle člověk mě vždycky ohromně nakopne a inspiruje, třeba naposledy názorem, proč je zbytečné se nechat přezasvěcovat. Nikdy nevstoupíš do stejné řeky.
Nevím jak jsi to myslel s tou intuicí, ale bez ní se v takových oborech, kde není všechno napsané a zdůvodnitelné podle fyzickálních zákonů, přece neobejdeš. Taky mám dojem, že morálně etické otázky nejsou zodpovězeny úplně nikdy. Když si uděláš jasno třeba v otázce kdy je souhlas potřeba nebo není, hned se objeví ze pár nových, jako je "kdy je a není manipulace" - což je asi otázka, která nemá jednoduché řešení a vrací se s mnoha případy zpátky - nebo další a další.
Díky za inspiraci k úvahám

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 12:47 pm    Předmět: Citovat

Citace:
víš pořád mě udivuje, jakými různými způsoby je možné s takovou zdánlivě jednoduchou metodou, jako je reiki, pracovat


Mě taky, ale zároveň mi to dělá radost

Citace:
Nevím jak jsi to myslel s tou intuicí, ale bez ní se v takových oborech, kde není všechno napsané a zdůvodnitelné podle fyzikálních zákonů, přece neobejdeš.


Šamanko naprostý úplný souhlas.
To co jsem myslel zkusím vysvětlit na příkladu, který snad bude velmi pochopitelný pro všechny.
Takže: přijde si pro R kamarádka, známe se několik let, rádi si popovídáme a inspirujeme se, ale nikdy nebyly žádné tělesné kontakty (leda pusa při blahopřání k narozkám), každý máme svého partnera/ku, tohle je úplně jasné. Tak jo, dávám R, pěkně poctivě pozice rukou, jak jsem se je kdysi učil na jedničce... a najednou intenzivní pocit, že teď je potřeba dát ruce na břicho, někam mezi pupík a stydkou kost.
Rozlišit, kdy to je intuice a je to opravdu to nejlepší, co pro ní mohu udělat a kdy je to ve skutečnosti moje mužská touha se jí dotknout (to je to, co jsem myslel, když jsem napsal
Citace:
každému hnutí svého podvědomí hned říkají "intuice"
)
to je něco, co jsem se já několik let učil a pracuju na tom pořád dál. Chce to velkou upřímnost vyváženou s dostatečnou sebeúctou.

Méně křiklavé, ale stejně důležité to je když masíruju - najednou pocit - teď je třeba tady tenhle tah - a je to intuice nebo se mi to osvědčilo u někoho minule, tak mi to teď podvědomí rovnou nabízí nebo mám ve skutečnosti špatný postoj a moje (NE KLIENTOVO) tělo potřebuje, abych se nějak pohnul nebo přesunul?

Na druhou stranu, když ten pocit jsem poslechl a ten klient zareagoval - "no to je vono, prosím ještě chvíli", tak jednak je to radost a jednak si pamatuju ten pocit, a když se to opakuje víckrát, vím, že mu můžu věřit. I o tom je to učení se a práce na sobě.

Teď mne Šamanko napadá, že to, co jsem tady nazval intuicí Ty možná nazveš spíš empatií?
Pak by intuice byla třeba, že se chystám někam jet, ale najednou zvonek v hlavě a já volám "sorry nepřijedu" a o půl hoďky později slyším v dopravním zpravodajství o hromadné nehodě na té dálnici, kudy jsem měl jet? Ale i tady je třeba se učit rozlišovat, co je intuice a co jen lenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 11:28 pm    Předmět: Citovat

TomasKl napsal:

Vím o tom Damao fakt docela hodně, pracuju v tomhle směru na sobě asi 14 let. Je to běh na hoooodně dlouhou trať.
Taky jsem potkal dost lidí, kteří každému hnutí svého podvědomí hned říkají "intuice".

Pokud jde o mě, tak v tomto směru mám stejně dlouhou praxi, nejsem rozhodně žádná "rychlokvaška" jak pokud jde o Reiki, tak pokud jde o psychoterapii. Vědomému využívání intuice věnuji pozornost 7 let, vypracoval jsem postupy pro školu intuice, právě, aby se lidé, kteří intuici chtějí používat, měli jistotu, že nejde jen tak o nějaká hnutí podvědomí.
Supervize je skvělá věc, běžně to funguje mezi mými absolventy Reiki 3, terapeuty i učiteli Reiki, často se sám radím s odborníky, se kterými si rozumím, pokud jde o základní koncepce. Je to opravdu nutné, to máš pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 7:31 am    Předmět: x Citovat

Tom: ne, empatii vnímám jako něco jiného. Například to o čem je řeč v tématu jestli současně posílat na dálku a při tom dávat někomu kdo leží přede mnou. Empatii bych se pokusila vyjádřit jako vcítění se do druhého, jeho rozpložení, potřeb. Naslouchání, věnování pozornosti.
Ale intuici vnímám jako něco vyššího, hlubšího, napojeného dál. Přesně jak to popisuješ: nedávno na dálnici jsme se přiblížili ve velké rychlosti ke kamionu. Jel ve svém pruhu, nic nenaznačovalo že by se mělo něco dít. Najednou mi došla myšlenka: bacha na něho. Zařvala jsem tohle na kolegu a aby zpomalil. Ten měl naštěstí bleskurychlou reakci, protože jinak už tady dneska nejsem.
Je pravda, že se občas taky potkávám se stejným dilema jako jsi tu popsal se svou kamarádkou. Jestli to, že potřebuje někdo posilovat srdeční čakru nebo něco jiného není víc moje přání s podvědomou myšlenkou za účelem vlastního spasistelského syndromu nebo podobných přiliš osobních přání...Ale to chce pořád trenovat ten správný nadhled.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 10:56 am    Předmět: Citovat

Citace:
Ale to chce pořád trenovat ten správný nadhled.


naprostý souhlas a zdůraznil bych slovo POŘÁD.

A děkuju Šamanko za názory a zpětnou vazbu.
Hezký den!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 11:14 am    Předmět: x Citovat

Souhlas. Jsou věci u kterých nemá člověk nikdy hotovo.

Taky pěkný den a dostatek trpělivosti

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund