Fórum - Zobrazit téma - Průvdce Reiki (D.Steinová) vs. Reiki Cesta srdce (W. Lübeck) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Průvdce Reiki (D.Steinová) vs. Reiki Cesta srdce (W. Lübeck)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Průvdce Reiki (D.Steinová) vs. Reiki Cesta srdce (W. Lübeck)
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Makenzen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.2. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:46 pm    Předmět: Průvdce Reiki (D.Steinová) vs. Reiki Cesta srdce (W. Lübeck) Citovat

Kdo četl obojí, budu rád za názory...
Já osobně jsem četl na doporučení od mého Mistra Kompletní průvodce Reiki od Diane Steinové a byl jsem mile překvapen, že vůbec jako první v historii ,,odtajnila'' symboly široké veřejnosti a docela srozumitelně popisuje i způsob zasvěcování. Na druhou stranu je to feministka, která by nejradši pojem Bůh smazala ze světa a nahradila jej pojemem Bohyně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 5:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Makenzen,

občas chodím na RW a zrovna tu jsem, tak Ti k tomu něco napíši, protože jsem tu knížku od Diane přeložil. S tou feministkou máš pravdu, ale to bys měl teprve číst tu knihu v originále! Já jsem to záměrně přeložil tak, aby si to mohli přečíst i chlapi, protože jinak by si to asi žádný normální chlap nepřečetl. Nakouknul jsem do jiné knihy od ní, která byla přeložena do češtiny (asi Všechny ženy jsou léčitelky) a odradilo mě to hned po několika větách. Ta žena mi navíc třískla sluchátkem. Zajímalo mne, jak ona vyslovuje názvy jednotlivých symbolů, protože různí mistři používají různou výslovnost. Na první pokus tam byl záznamník se vzkazem: You have reached the Goddess... (dovolali jste se Bohyni...). Když jsem se jí potom dovolal, tak mi řekla, že mám špatné číslo, a když jsem to zkusil znovu, tak na mě zařvala: Don't ever call this number! (Na tohle číslo nikdy nevolej!) a třískla mi sluchátkem. Byl jsem z toho samozřejmě v šoku, zvlášť, když tak pateticky píše o tom, jak reiki je pro všechny a jak je třeba je šířit a předávat co nejvíce lidem a jak ona sama se svého času těžko dostávala k informacím. Abych jí ale nekřivdil, musím říct, že spoustu dotazů mi předtím zodpověděla mailem a byla docela vstřícná.

I přes to mě to hodně zklamalo, ale mám naštěstí už dost zkušeností na to, abych věděl, že tím, že má člověk nějaké zasvěcení a nevšední schopnosti i na sobě duchovně pracuje, tak to vůbec neznamená, že je moudrý a láskyplný nebo dokonce blízko osvícení. Jsou mistři, nejen reiki, kteří pomlouvají a zesměšňují své kolegy a dělají další věci, které se s těmito vlastnostmi a vůbec s integritou vůbec neslučují. Můj učitel meditace - pan Kaplan, kterému je asi 67 roků a pohybuje se v tomto prostředí již několik desítek let, mi několikrát zdůrazňoval, že neexistuje nic takového jako světec. A vyprávěl mi věci z praxe, kterým by člověk jen stěží uvěřil. A i já sám mám své vlastní zkušenosti.

Přesto jsem ale přesvědčený, že svatí lidé existovali a existují: paramahansa Jógananda a mnozí další. Ale i v "obyčejných" lidech vidí člověk často tolik krásy. Znám dost lidí, kteří jsou úžasní: poctiví, láskyplní, moudří, vnímaví a někteří z nich mají úžasné schopnosti. Jsou ale skromní, nikde se neprezentují, nedělají si žádnou reklamu. To světýlko uvnitř, které z nich září ale skrýt nemohou.

Na druhé straně jsem se setkal s lidmi, kteří mají duchovní jména, nosí róbu, strávili léta v ášramech a jsou plni ega, povýšenosti, arogance, chybí jim empatie... Někteří lidé k nim ale vzhlíží.

Knížka Diane Steinové je podle mne velice přínosná, i když třeba kapitolu o historii reiki je třeba brát s velikou rezervou. Také je docela nešťastné, že rozumuje o józe, o níž zcela zřejmě téměř nic neví. Vůbec jsem neměl chuť pokračovat v překladu, když jsem na některé ty její nesmysly narazil, nakonec jsem to vyřešil formou poznámek.

K její osobě a přístupu přistupuji ale se soucítěním, s empatií; vždyť nikdo z nás není dokonalý, všichni jsme na stejné lodi, všichni se tady učíme a někdo je dál v něčem a někdo jiný zase v něčem jiném. Jsme tu od toho, abychom se učili jeden od druhého a jeden druhému naslouchali. Líbí se mi buddhistická slova, že všechny živé bytosti touží po štěstí.

Jinak, když už o tom píši, tak bych rád upozornil na to, že došlo k chybám v sazbě, které jsem v časovém presu už nevychytal:

Na schématu kabalistického Stromu života patří místo planety Pluto Neptun (Ketter). Pluto patří k Da'atu. Na další straně: astrální svět patří vpravo - sefirot Netzach (Venuše). Za chyby se moc omlouvám a dost mi zkazily radost z práce. Utěšuji se tím, že jen málokoho to opravdu zajímá.

Tak už jsem toho napsal dost. Hodně radosti a krásných zážitků při práci s reiki. Mirek Kokinda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 6:16 pm    Předmět: Citovat

Hmm, Mirku, jestli jsi ji překládal pro Jíru T., tak ta knížka, kterou jsi překládal, její anglický originál, byla moje Very Happy
Svět je malý.
Chci k tomu dodat: svatý Pavel byl zřejmě zase na chlapce - všimněte si jeho narážek na ženy v "dopisech" i toho, jak rázně z ranné křesťanské církvě všechny ženy, včetně Maří Magdaleny vypudil. Tím nejsou jeho zásluhy o vznik církve menší.
Diana Steinová k nám přišla díky Mari Hall (později mi několikrát opakovala, že bude do smrti litovat, že mi tu knihu ukázala). Jakmile jsem ji uviděl, už jsem si ji objednával, protože začala vnášet do změtků kolem Reiki i symbolů v 90 letech trochu jasno.
Kdybych ale měl vyjmenovat další vejímečné knihy o Reiki, určitě by tu měla být knížka Pauly Horanové, Mari Hall a Brigity Zeiglerové-
Knížky Waltra Lübecka - tam jsem osobně opatrnější, třebaže právě jemu asi vděčíme za mnohé důležité informace z poslední doby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 6:45 pm    Předmět: Citovat

Jejda Damao, tohle jsem nepochopil... Jíru neznám. Mluvil jsem O Průvodci reiki, kterou jsem přeložil pro Volvox Globator.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 7:26 pm    Předmět: Citovat

Jo jo, to je naprostá pravda, že je Steinová feministka.Ale troufám si tvrdit, že by to nemusela všem tak okatě ukazovat.A zveřejnění "tajných symbolů" v té knize dala podle mě jenom proto, aby se lépe prodávala.
Ale na druhou stranu když se na tuto knihu podívám jako celek tak není vůbec špatná.


P.S:Poznámky v té knize byly opravdu výborný nápad.Sláva tomu koho to napadlo. Idea Wink

Tak Dobrou noc. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 7:35 pm    Předmět: Citovat

Promiň Damao,

asi mám dlouhé vedení. Zřejmě existuje ještě nějaký další překlad, který znáš. Já jsem si Essential Reiki od D. Steinové koupil někdy v roce 1998 v Johannesburgu na doporučení mého mistra reiki. Když jsem se potom vrátil do ČR, tak jsem ji nabídnul několika nakladatelstvím. Nakonec jsme se dohodli s Volvoxem, že ji přeložím a oni ji vydají.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

Promiň, Mirku, asi jsem se nechal unést vzpomínkami. Existuje ještě jeden překlad, ale zajímavé je, že ten, kdo tu knihu překládal (jako Ty), o tom mluvil podobně jako Ty, že mnoho Dianiných vět zjemňoval. Tu část o buddhismu vůbec vlastně přeložil nějak nevalně, určitě ne tak, jak jsi ji přeložil Ty. Ten překlad vznikl někdy kolem roku 1995/96.
Omlouvám se, člověk by měl nejdřív počítat do deseti.
V tom případě ovšem skládám poklonu za Tvůj překlad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 9:12 pm    Předmět: x Citovat

Ahoj sunnyi,
nedávno jsme marně vzpomínala, kdože to byl ten překladatel.
Taky díky tomu, že jsem knihu paní Steinové četla a ten komentář se mi zdál velmi důležitý směrem k obsahu.
Podle mě je tam napsáno o reiki hodně srozumitelných informací, námětů k vlastním cvičením a inicicativě.
K čemu mám dost výhrady je ta masovost. Způsob zasvěcuji každého kdo se mi na ezoterickém festivalu postaví do fronty nebo když chce druhý, třetí stupeň tak mu ho přes víkend dám atd. se mi zdá poněkud podivným. A co mě naprosto šokovalo byl postoj - co bych jim dlouho povídala, však ať si to někde najdou a přečtou, proč se zdržovat vysvětlováním, hodinka nebo dvě stačí.
Podle mého pocitu a vnímání není reiki rychlokvaška ze supermarketu,
jak praví moje oblíbené přísloví "instantní osvícení v prášku".

Lübeckova kniha mi připadá hodně srozumitelná a zvlášť pro začátečníky hodně dobrá. Je tam základ informací o co jde i toho co se děje nebo může dít.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Makenzen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.2. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 11:48 am    Předmět: Citovat

V tom případě je mi potěšením, že jste sám autor překladu. Kompletní průvodce Reiki je opravdu mojí kultovní knihou, co se Reiki týče.

Naposledy upravil Makenzen dne so únor 24, 2007 11:58 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Makenzen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.2. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 11:57 am    Předmět: Citovat

a ještě něco, na chybu, kterou uvádíte, už mám v knize upravenou. Můj Mistr mě na ni upozornil. Moc děkuji za širokosáhlý příspěvek. Ještě k samotné Diane...docela mě udivuje, že kapacita, kterou ona rozhodně je, má za potřebí dělat, co dělá...ale každý svého štěstí strůjce,že? Děkuji ještě jednou za překlad i za příspěvek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 12:37 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Existuje ještě jeden překlad, ale zajímavé je, že ten, kdo tu knihu překládal (jako Ty), o tom mluvil podobně jako Ty, že mnoho Dianiných vět zjemňoval.


ano mohu potvrdit, tu knihu mám také ve dvou překladech. Jeden byl na internetu v elektronické podobě a ten druhý je již zmíněný v knižní podobě od Mirka. Oba překlady se od sebe dost liší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
panacek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2005
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 3:06 pm    Předmět: Citovat

Byl jsem zvědav jak tato "bohyně" vypadá, podle jejich feministických názorů..
Kdo chce může kouknout:
http://www.dianestein.net/DianeSteinBio.htm
Také pro mne byla tato kniha s překladem sunnyho velkým přínosem!!
Panáček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 3:49 pm    Předmět: můj pohled Citovat

Walter Lübeck tu knihu Reiki cesta srdce napsal před velmi dlouhou dobou. Přišla mi jako jednoduchý prostý úvod do toho co se naučil od svých tehdejších učitelů. Od té doby vydal mnoho knih a navíc se dostal do kontaktu s Frankem Arjavou Petterem, který ho seznámil s japonskými učiteli moderního Reiki. O knize Reiki cesta srdce si myslím, že už je poněkud zastaralá a jestli se nepletu byla vydána znova, revidovaná a pod názvem Reiki repetorium, nebo tak nějak. Spíš bych se přikláněla pro Základní knihu Reiki od něj, pro někoho kdo s Reiki začíná a pak bych odkázala na knihu Rand,Petter,Lübeck Velká kniha Reiki, pro informace o pozadí Reiki, japonském pojetí atd. Velmi hezky tam mluví i o symbolech.

No k Diane Stein, Sunyi už vše napsal:) Paní toho spojuje na můj vkus příliš moc, Reiki se jí hodí ke všemu. Její řeči o tom že odtajńuje symboly mi přijde trochu jako reklamní trik, obecně se začalo o symbolech Reiki hovořit, když přešlo Reiki mezi další lidi, než jen přímé žáky Takaty, která ze symbolů udělala tajné věci. Všeobecně paní Takata, ačkoliv jí patří dík za rozšíření Reiki, spoustu věcí v Hajašiho systému Reiki pojala velmi povrchně, hodně zjednodušovala a přizpůsobovala. Takata sice byla s japonskými kořeny, ale Japonka to nebyla.

Na druhou stranu zase bych tu knhu dopručila lidem, kteří už něco o Reiki vědí a mají možnost srovnávat i s jinými zdroji informací. Je to informačně výživná kniha, ačkoliv je nutno informace brát s rezervou (povrchní chápaní jiných metod, třeba jak Sunyi zmínil tu jogu). Informace o jinýh metodách bych brala spíše orientačně, techniky jsou zajímavé, ale brala bych je za modifikace,které vytvořila Steinová. Myslím is, že tohle velmi dobře postihl Sunyi svými poznámkami. Když jsem tu knihu četla poprvé, velmi se mi líbily a dost mi pomáhaly ve zdravém pohledu na tu knihu. Takže díky za ně.
Veškeré symboly, jejich použití, techniky zasvěcování jsou samozřejmě Diany Steinové,takže i to je dobré brát s rezervou. používá systém, který je hodně svázaný s new age. Třeba ten fialový dech nebo dech ohnivého draka, nevím jak to nazývá ona je naprosto přidaná technika. ale to už bychom se mohli rovnou bavit o obsahu knihy. Tolik k mému srovnání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Makenzen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.2. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 6:28 pm    Předmět: Citovat

WOW Smile díky za foto a vzkazy...bych nevěřil, že vypadá takhle...musí se nechat, že určité kouzlo v sobě má Wink

Já osobně jsem stejného názoru jako Narya Wink díky Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 3:39 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Vám všem za příspěvky a jsem rád, že Vás ten můj překlad něčím obohatil. Dnes už mám samozřejmě zase více zkušeností a kdybych to překládal dnes, tak bych tam doplnil ještě další věci.

K tomu přístupu Diane s Tebou šamanko samozřejmě souhlasím. Na druhé straně, byla to jiná doba a jiná země, takže ta masovost se snad v jejím případě dá pochopit. Řekl bych, že dnes už to dělá úplně jinak. Už jen proto, že necestuje a pracuje z domu.

Pokud jde o techniku zasvěcování, dlouho jsem ji Naryo s úspěchem používal a stále ji používám, i když dnes upřednostňuji již techniku jinou, která je daleko jednodušší a není tolik fyzicky namáhavá. Vím, že mnoho mistrů zasvěcení okamžitě opakuje. Já jen někdy, pokud cítím, že je to vhodné a v tom případě zopakuji zasvěcení její metodou. Funguje ale dobře a viděl jsem velice podobný způsob zasvěcování i u někoho jiného. Jen ještě složitější.

Ještě mě napadlo: už dávno mám pocit, že máš vyhraněnou antipatii vůči tomu, čemu se říká new Age. Třeba by pro Tebe bylo zajímavé přečíst si můj doslov ke knize I-ťing o lásce od Guy Damiana-Knighta, kterou jsem přeložil loni. Vyšla koncem listopadu v nakladatelství Volvox Globator. Věnuji tam tomuto tématu asi 42 stran. Snad by Ti to pomohlo podívat se na to i z jiného úhlu. Pokud by sis ji nechtěla koupit, můžem někdy zajít do Chajovny a rád Ti ji půjčím.

Zatím ahoj

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.37 sekund