Fórum - Zobrazit téma - Části mé osobnosti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Části mé osobnosti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Části mé osobnosti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 1:36 pm    Předmět: Citovat

to Alwen
Myslím jsi přesně a moc hezky popsala něco, s čím se potkává každý z nás. Můžu říct, že u mne jsou to někdy i víc než jen dvě složky. Typicky třeba intuice něco napovídá, strach (např. podvědomý strach ze změny) je zásadně proti, někdy se maskuje za pýchu (tohle přece nepotřebuju, resp. tohle už mám přece zvládnuté), rozum to vidí úplně jinak... Někdy pomůže meditace, protože tam jsem najednou v pozici svědka, který to vše nezaujatě pozoruje, odloží pýchu - masku strachu - a zeptá se "čeho se opravdu bojíš?" a už jsem na cestě zpět k harmonii.

Ale někdy napoprvé (ba někdy i na posté) nemá svědek dostatečný odstup aby např. rozeznal co je teda podvědomým řízená emoce, která mne brzdí a co intuice. Nezbývá, než opakovat meditaci, posílat si do toho R atd. a být trpělivý nebo někdy převezme vládu rozum a rozhodne jen na základě racionálních argumentů - třeba proto, že už není čas čekat.

Víš, já myslím,, že je dobře, že to tak je. Každý z nás je hooodně složitý a svět kolem nás taky. A všimni si - většina systémů, které jsou poměrně složité a je nutné, aby fungovali co nejlépe, má nějaké jištění, vyhodnocuje situaci různými přístroji různým způsobem a tato zjištění porovnává, a pouze jsou-li systémy v souladu, je vše OK a není vyhlášen poplach (myslím třeba letadlo, internet nankiny nebo přístroje na JIP v nemocnici… atd.) A že to tak je není náhoda – prostě při vytváření těch zařízení kopírujeme vlastnosti, které máme my.

Jiná věc, že v určitých dlouhodobých vnitřních konfliktech jsme prakticky od začátku – typicky chci aby mne rodiče měli rádi, ale chci dělat něco, co mi zakazují. Pak puberta, chci být přijímaným členem kolektivu, jeden z nich (proto ty módy v oblékání, mluvě, sbírání něčeho atd.), zároveň chci být jedinečný, originální, úžasný. Tohle má obecně v nějaké formě většina lidí a kromě toho každý své specifické konflikty.

Co k tomu dodat – třeba se S. M. Peckem říci „Pokud opravdu do hloubky a vnitřně přijmeme skutečnost, že život je těžký, stane se tím těžký o malinko méně“

Alwen hodně štěstí na Tvé cestě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 2:48 pm    Předmět: x Citovat

nemo: co je špatný? Někdo lže, krade a zabíjí a přesto si špatný nepřipadá. Je dost relativní co je dobré a co špatné.
Spíš když začneš diskutovat a přemýšlet o sobě, životě a změnách, jsi na nejlepší cestě to udělat. Jen si ujasnit co a jak a máš na půl vyhráno.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 11:07 pm    Předmět: Citovat

prave v tom je ten problem ujasnit si co a jak, kdy pochybuju o kazde sve myslence jestli je poctiva od srdce nebo ma nejake pochybne duvody Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 1:13 am    Předmět: Citovat

nemo napsal:
Damao chtel bych se zeptat jak prijmout tu cast meho ja ktera delala jenom chyby, ktera prevladala a delala vse spatne? tedy pokud to ovsem neni jedina cast celku...prosim prosim jde o to zda neni jeden cerny vlk samotar...


Jinými slovy - učil ses. Všichni si učíme. Uříme se tím, že děláme chyby abychom získali zkušenost jak to příště udělat líp. Nemůžeme se učit bez toho, aniž bychom dělali chyby. Zakázat si dělat chyby znamená zakázat si učit se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:05 am    Předmět: Citovat

Damao ja is nezakazuju delat chyby tak arogantni snad nejsem jde mi jenom o to jak rozlisit co byla chyba a co ne, jak to poznam?to opravud kazde me slovo. myslenka, cin byla chyba, to jsem opravdu clovek co nedokazal udelat za cely zivot ani jednu vec dobre kdyz z toho mam ten pocit? tento pocit je opravdu spravny? jak mam prestat pochybovat o kazde sve myslence?to je opravdu mozne aby vsechnyme myslenky byly tak zle nebo je to jen parazit a soudce v me hlave kteri me tak hodnoti? ja uz se v tom vazne nevyznam to je opravud mozne ze vsechny me myslenky jsou tak pochybne povrchni podlezave pokrytecke hnusne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:27 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
nemo: co je špatný? Někdo lže, krade a zabíjí a přesto si špatný nepřipadá. Je dost relativní co je dobré a co špatné.
Spíš když začneš diskutovat a přemýšlet o sobě, životě a změnách, jsi na nejlepší cestě to udělat. Jen si ujasnit co a jak a máš na půl vyhráno.

šamanka


nejak tomu nerozumim nejprve mam v sobe hledat lepsi stranku a pak zase nemam jaky potom teda jsem jak si mam vzit z veci pouceni kdyz bych je nemel hodnotit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:15 am    Předmět: Citovat

Zdravím všechny Smile

Taky v sobě pociťuju dvě osobnosti a pěkně spolu bojují... jako by jedna ovládala srdce, mou vnitřní ženu, Lunu, intuici a druhá rozum, bystré jednání, Slunce, vnitřního muže. Jsou to dvě protilehlé strany barikády a jak se mi to přelévá jedno na druhé a druhé na jedno je to moc moc... takové zvláštní, silné... někdy k smíchu, někdy k pláči. Někdy je to tak vyrovnane až stojím na místě a nemohu se hnout ani dopředu ani do zadu, bez emocí, uplný zásek, mrtvý bod a trvá a trvá. Kéžby se už sjednotily a staly se jednim, harmonickým, ale to bych se měla moc dobře a asi bych se stala i líná uvažovat nad věcma tak jak uvažuju. Ono to příjde, jednou určitě. Takže má to svůj význam, pro mne určitě a možná i pro další...

Děkuju za tětivu a cíl Wink Tohle ve mně vyvolalo moc hezké obavy. Že bych měla dva cíle Embarassed?? A taky že ano. Takže nejprve si udělám pořádek ve svých cílech Very Happy

Se špatnými vlastnostmi... mě pomohlo si je napsat na papírek a nosit je u sebe Rolling Eyes Taková drobnůstka a kolik toho udělá. Každopádně si myslím, že bychom se měli mít rádi i s našima negativníma stránkama, nejsme a ani nechceme být dokonalí, to bychom se přece nenarodili tady na planetě, ale trošku někde jinde. Všechno nejde převrátit v sobě hned a právě láska k nám samotným nám dodá potřebnou dávku energie a vytrvalosti v takové dřině. Přeju všem moc úspěchu v práci na sobě a moc moc hezký den }i{
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:31 am    Předmět: x Citovat

nemo: tohle je spíš na osobní diskuzi, nezkreslenou dopisováním.
Chtělo by to sednout si v klídku s někým komu důvěřuješ a kdo je schopný si poslechnout tvoje pochybnosti a problémy. A dát ti zpětnou vazbu. Hledat pozitiva je důležité vždycky, ne ovšem si něco nalhávat,
ale ve své realitě jich najdeš určitě dost i když ti to tak momentálně
nepřipadá.
Výborná kniha na tohle téma je klasická kniha paní Hayové "Miluj svůj život".

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Martyn
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.6. 2005
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:33 am    Předmět: Citovat

Mám jeden návrh.
Co kdyby jste přestaly řešit dvě osobnosti a přijaly se jako celek.
Prostě to zkuste a sledujte co se bude dít.
Doporučuji s odstupem času a být si toho co nejvíce vědom že se přijímám takový jaký jsem.


Jsem příznivcem jednoduchých řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

nemo napsal:
... jde mi jenom o to jak rozlisit co byla chyba a co ne, jak to poznam?to opravud kazde me slovo. myslenka, cin byla chyba, to jsem opravdu clovek co nedokazal udelat za cely zivot ani jednu vec dobre kdyz z toho mam ten pocit? tento pocit je opravdu spravny? jak mam prestat pochybovat o kazde sve myslence?to je opravdu mozne aby vsechnyme myslenky byly tak zle nebo je to jen parazit a soudce v me hlave kteri me tak hodnoti? ja uz se v tom vazne nevyznam to je opravud mozne ze vsechny me myslenky jsou tak pochybne povrchni podlezave pokrytecke hnusne?


Možná Ti pomůže, když si řekneš: Udělal jsem to, jak jsem nejlíp uměl. Když se Ti to příště podaří udělat ještě lépe, tak to není důvod k pocitům nedostatečnosti, ale naopak. Měl by ses pochválit, že jsi opět o něco moudřejší. Samozřejmě - bude třeba trpělivosti, protože tak hluboká setrvačnost pocitu NEJSEM DOST DOBRÝ se nedá změnit na obrtlíku.
vydrž a když si nebudeš vědět rady, tak si vlož pravou ruku na hrudník a levou na čelo tak, aby prsty směřovaly ke Koruně - představ si se zavřenýma očima, že se Ti za čelem rozsvěcuje Světlo. Dobře pozoruj, jaké bude barvy a jak dlouho potrvá, než zase zeslábne. Toto cvičení je dobré děšlat denně, raději ráno i večer, než jen jednou.
Hodně štěstí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 1:51 pm    Předmět: Zkratky? Citovat

Martyn napsal:
Mám jeden návrh.
Co kdyby jste přestaly řešit dvě osobnosti a přijaly se jako celek.
Prostě to zkuste a sledujte co se bude dít.
Doporučuji s odstupem času a být si toho co nejvíce vědom že se přijímám takový jaký jsem. Jsem příznivcem jednoduchých řešení.


Martyne,
ve skutečnosti nejsou žádné dvě osobnosti. Existují ale různé postoje,
jednání, vhodnější, či méně vhodná řešení. Pokud nebudeme pozorovatelem toho, co se uvnitř nás děje, budeme v dobré víře pouze donekonečna dělat další věci, které budou ve svých následcích trápením jak pro nás samotné, tak pro naše okolí.

Jednoduché řešení nebývá vždy to nejméně pracné. Spíše naopak.
Tohle je práce, která přináší kýžené plody.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 3:44 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
nemo: tohle je spíš na osobní diskuzi, nezkreslenou dopisováním.
Chtělo by to sednout si v klídku s někým komu důvěřuješ a kdo je schopný si poslechnout tvoje pochybnosti a problémy. A dát ti zpětnou vazbu. Hledat pozitiva je důležité vždycky, ne ovšem si něco nalhávat,
ale ve své realitě jich najdeš určitě dost i když ti to tak momentálně
nepřipadá.
Výborná kniha na tohle téma je klasická kniha paní Hayové "Miluj svůj život".

šamanka


právě to je ono jak rozeznám které pozitivum je opravdu realné a které si jen nalhavam?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Martyn
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.6. 2005
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 3:47 pm    Předmět: Citovat

Ano toro, to chápu.
Nepodařilo se mě vyjádřit slovy co jsem myslel.
Tu jednoduchost myslím malinko jinak.

Zabývám se Gestalt a Regresní terapií.
Takže pozorovatele znám

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 5:43 pm    Předmět: x Citovat

nemo: jezdíš do Brna často? Nechces si popovídat nazivo?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

dekuju Šamanko jsi moc hodna,ale ja se do brna dostanu poradne jen o dovolene , bydlim sice kousek od nej ale pracuju v cechach. stejne jsme se uz mozna potkali Smile hodne casto mluvim se Lvem, ten by Ti mohl povidat o tech hodinach hovoru nejen po telefonu.Chvilema mam pocit ze jen delam z komara velblouda.a nebo z male housenky jeste vetsi housenku:) ze proste zvelicuju vlastni hloupost a chci jen nekoho kdo mi bude foukat bebinko:x me jde jen o to jak se smirit s tim ze i kdyz jsem teda delal veci nejlepe jak jsem umel tak jsem je delal pouze spatne, ze existovali jen a jen chyby nebo neutralni ciny. to cloveka moc nepovzbudi kdyz si to uvedomi ze nedokazal delat nic nez chyby Sad a nebo bych mel prestat brecet, prestat hrat to svoje drama "lituj mě! a dělat ze sebe nejakou obět kdyz zadna nejsem , kdyz to vse jsem delal jen a jen ja. ted jsem se dozvedel ze pry to vyvrcholi do poul roku a do roku by to melo skoncit a to ze dvou nahodnych naprosto nezavislych zdroju tak to se mam na co tesit Confused Confused Confused

ja teda nevim cim se zabyvat hledat i svoje kladne stranky nebo jenom se vyrovnat se spatnyma a kladnyma se vubec pokud nejake jsou nezabyvat? nebo omilam porad stejne dokola?

moc Vam dekuju lidi jste moc hodni vazne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund