Fórum - Zobrazit téma - Části mé osobnosti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Části mé osobnosti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Části mé osobnosti
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 2:50 pm    Předmět: Části mé osobnosti Citovat

Stalo se vám někdy, že jste měli vnitřní konflikt - sám se sebou?
Nemyslím ten občasný, krátkodobý, kdy člověk řeší "mám to udělat nebo nemám?" ale dlouhodobý, kdy část vašeho já lpí na nějakém starém vzorci chování a ta druhá část ho má dávno zpracovaný, pochopený a chce jít dál? Ta první část ale dupe tvrdohlavě nožkama, že nikam nejde, ucpává si uši a nechce slyšet, vidět, chápat .. A vy si nevíte nakonec rady sami se sebou a jelikož ta druhá část bez té první jít nikam nemůže, stojíte na místě a nevíte co dál ...
Cítíte někdy něco podobného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:10 pm    Předmět: Citovat

Ano Alwenko,
stává se to. Řešit to násilím nemá smysl, další kolo pak obvykle bylo horší.
Pomohlo poslat (opakovaně) si Reiki do doby, kdy začal vznikat problém na kterém jsem se teď zasekl. Před časem se mi do rukou dostala knížka pana Lubecka a ještě jednoho pána, souhrn všech možných návodů na aplikaci Reiki. Má fialové desky ale název si nepamatuju.
V hlavě zůstalo poslat 3. symbol na 3. oko a 2. symbol na 4. čakru.
Třetí na třetíSmile jsem nechal a druhý symbol posílal zpočátku na 4. čakru a pak na čakru, které se daný problém týkal.

No, když pak došlo znovu na tu knihu, ukázalo se že to byl původně postup na posílání Reiki snad světelnému tělu, ale zafungovalo to Smile.

A děkuju za to, cos napsala o odkládání nepotřebného v sousedním vlákně.
Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 5:55 pm    Předmět: Re: Části mé osobnosti Citovat

Alwen napsal:
...kdy část vašeho já lpí na nějakém starém vzorci chování


Alwen,
dobrá otázka.

Bývá to tak...dlouho si vůbec neuvědomujme, jak je naše smýšlení a jednání naprogramováno těmi léta opakovanými algorytmy v naší mysli.
A pak si najedou uvědomíme, že jsme ve vleku něčeho, co by nám mělo sloužit jako nástroj a namísto toho tomu všemu jen tupě sloužíme.
Co s tím?

Jediná cesta z toho je pozornost k tomu - co kdy a jak v nás vzniká a zaniká, zkrátka "být u toho" a zároveň to jen jakoby pozorovat. Jedině tehdy je možné se týhle prohnané hry ega účastnit čím dál tím méně. Buddhistická nauka to nazývá indiferencí. Je to ale běh na dlouhou trať. Smile
Když bedlivě sledujeme svoje jakákoli vnitřní pnutí, dostáváme se posupně od těch zjevných k těm méně nápadným, jemnějším.
Tohle pnutí vzniká neslouladem mezi tím co je vně nás a tím co prožíváme uvnitř.
V praxi to probíhá asi tak, že jestliže si uvědomím jakoukoliv nelibost,
jdu po stopách zločinu Wink - tedy ku prameni toho, kde a jak ve mne vznikla. Kde se narodil tenhle rozpor? Docházím k odhalení - je za tím chtění, moje iluze, představa o tom či onom, očekávání. Často iluze o sobě samém.

Píšeš Alwen o tom, že to cítíš jako by se v tobě praly dvě části.
I tak by se to dalo nazvat. Takové to naše vědomější já s tím nevědomým. Obě mají svoje "místo". Díky tomu nevědomému děláme spoustu bolestných zkušeností, které nás neomylně směřují k naslouchání tomu vědomému.

Záleží na nás kolik ještě potřebujeme těch bolestných lekcí, k tomu, aby se náš "sluch" vyladil správným způsobem.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Martyn
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.6. 2005
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 5:56 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Alwen,
zkus to co odmítáš v sobe přijmout.
Ono to pak ztratí sílu a důvod působit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 6:05 pm    Předmět: Citovat

Alween, domnívám se, že to tak cítíš proto, že ten "vzorec" jak jsi to pojmenovala, je součástí definice Tvé osobnosti, Tvého Já. Jinými slovy - je Tvojí součástí a máš jej nepochybně zapsaný například jako aspekt svého nativního horoskopu. Tím, že vzores pochopíš, nedojde k přepsání těchto aspektů. To znamená, že je zde jediná možnost - naučit se "využívat" tohoto aspektu jiným způsobem ve prospěch života (třeba nalezením protipolarity).
Trochu nám brání to, že většinou takový "vzorec" pojmenujeme a definujeme jako relativně složitou emoci. Vezmi si například pocit viny. Kolik může být motivů k pocitu viny! Jaké různé reakce mohou být za "pocit viny" považovány. Tady pomůže jedině rozebrat tuto složitou emoci na její prapůvodní dílky, pokud možno až na základní přirozené amoce a pochopit, o jakou původní vazbu (transakci) se vzorec opírá. Doporučuji Ti vnímat svoje pocity a reakce, jakobys byla pětileté dítě. Hodně by Ti měla pomoci knížka paní Jordánové - Tvoje dítě, šance pro Tebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 7:19 pm    Předmět: Citovat

Děkuji všem za odpovědi. Jsou to hrozně zvláštní stavy ... když jsou tyhle dvě mé půlky spolu, je mi neuvěřitelně hezky, zažívám pocity, kdy mám nohy pevně vrostlé do Země a rukama se dotýkám Nebe, duší jsem všude rozptýlená a přitom v jednotě .. já nevím jak to popsat, jistě to znáte. Čím víc se tyhle dvě moje půlky (já nevím jestli to jsou půlky zrovna v poměru 1:1) oddalují, tím je mi hůř. Pak tak jedna část, co se posunout nechce, zákonitě stáhne tu druhou, protože prostě nejde jít dál rozdělená, to je prostě to nejhorší. Tak ta druhá část podlehne, udělá krok zpět. A můžu začít znova mi to přijde .. Je mi jasné, že pokud se ta jedna část posunout nechce, tak k tomu má jistě důvod - já bych jen nerada, aby ten důvod byla jen nesmírná tvrdohlavost beranní, kterou občas oplývám .. Budu to dál zkoumat, děkuji za postřehy Smile Knížka od paní Jordánové je už na cestě ke mě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 12:10 pm    Předmět: Citovat

Je ještě jiná možnost. Totiž ta, že přestaneš vnitřně bojovat. Přijmeš se v obou svých polovinách. Vnitřní napětí si můžeš představit také jako tětivu napínajícího se luku. Když budeš vědět, kde je cíl, můžeš toho napětí využít ve svůj prospěch - totiž k jeho dosažení. Možná, že to, co chybí, je cíl.!?
Je to jako v tom podoběnství s těma dvěma vlky - bílým a černým. Oba patří
do jedné smečky a kdyby jeden byl utracen nebo zemřel, směčka by přestala být smečkou. Zmizela by síla smečky. Zbyly by jen omezené síly osamocené bytosti.
Kromě - podle konstelací dobře víš, jestli máš vazbu na zepřelé z rodu, nebo nemáš. Pakliže máš, je třeba udělat tu práci s dvojčetem - viz diskuzi "všichni jsme dvojčaty". Můžu Ti doporučit k tomu svoji žákyni, učitelku Reiki Lenku (Suvu). K takové práci bys totiž potřebovala průvodce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 10:17 pm    Předmět: Citovat

Damao chtel bych se zeptat jak prijmout tu cast meho ja ktera delala jenom chyby, ktera prevladala a delala vse spatne? tedy pokud to ovsem neni jedina cast celku...prosim prosim jde o to zda neni jeden cerny vlk samotar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 11:07 pm    Předmět: Citovat

a jak psal nekde Lev: A i kdyby jsi zpozoroval něco nedobrého ve svém životě - VŠE SE DÁ ZMĚNIT!!! tak jak to je kdyz pozoruji ze vse na me je nedobre?je tomu opravdu tak?to musim teda zmenit sebe celeho takze to vlastne me puvodni ja odejde pryc a prijde misto me nekdo novy lepsi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Martyn
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.6. 2005
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 11:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj nemo,
zkus přijmout jen to, že můžeš dělat chyby.
A pak pozoruj co se bude dít.
S výsledkem se s námi poděl.
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 7:22 am    Předmět: x Citovat

nemo: nic přece není jen špatné nebo dobré. V každém člověku jsou obě stránky. Nebudu teď polemizovat na téma že nic není špatně. Jde o to, co si myslíme že je u nás tzv. špatně - tedy co bychom na sobě rádi změnili. Ano všechno se dá změnit. Jen bych byla opatrná s teorií, že jednou budeme jacísi ideální andílci, všechno změníme jen do růžova. Něco změníme dost, něco méně. Změna myšlení které nás vede k chybám je velmi, velmi pomalá. Základ je uvědomit si, kde nás tlačí bota, kde je problém a pak teprve s ním pracovat. Např. přitahuju stejně problémový typ lidí - není chyba v nich, ale já si je vybírám, přitahuju - proč, co mi mají ukázat, jak s tím mám pracovat? Není žádná moje část, která dělá chybu. Já jsem celek i se svými chybami a nedostatky. Nemůžu oddělit část člověka, která je hezká, líbí se mi a můžu se s ní "chlubit". I ta méně krásná, protivná, ostatními kritizovaná, oběcně považovaná za tzv. "špatnou" část mé osobnosti jsem já. Teprve až přijmu tuhle skutečnost můžu s ní něco dělat. Přijmout, nikoliv se od ní distancovat.
Co ze mě zbude když se mi podaří na svých "chybových vzorcích" zapracovat? Začnu potkávat jiný typ lidí, situací a problémů, na dalším stupínkům vývoje. Možná objevím další povahové rysy a "chyby", které se tím vyloupnou na světlo a já mám zase před sebou spoustu nové práce a nové výzvy.
Můj názor.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 9:52 am    Předmět: Citovat

Martyn napsal:
Ahoj nemo,
zkus přijmout jen to, že můžeš dělat chyby.
A pak pozoruj co se bude dít.
S výsledkem se s námi poděl.
Díky.


ja prijimam ze muzu delat chyby tak nafoukany nejsem, me jde jen o to ze delam jen chyby jakoby ne cast celku ale cely celek byl spatny, jak pise samanka zmenit to co se mi na sobe nelibi - to jsem ale pri mem pohledu zpet cely ja! takze me ja takove jak je je hnusne podradne a musi v podstate "zemrit" aby mohl prijit misto nej nekdo lepsi ale to uz nebudu ja, takze ja musim odtud odejit? a
šamanka napsal:
Možná objevím další povahové rysy a "chyby", které se tím vyloupnou na světlo
takze se u me nalezaji jen chyby neni na že na mě není nic dobreho budu na sobe objevovat jenom chyby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 11:19 am    Předmět: x Citovat

nemo: možná je u tebe problém přesně opačný - připustit si, uvědomit a přijmout svoje "světlé stránky". Zní to jednoduše, ale je to někdy mnohem těžší než ty "temné". Zkus si vzít a představit nema jako někoho cizího a popřemýšlet co je na něm fajn. Nebo se zeptej pár svých dobrých přátel proč s tebou kamarádí, co se jim na tobě líbí,...
Nikdo není jen negativní, možná budeš překvapený. Pak ovšem ty plusy taky přijmout jako realitu. A chválit, chválit, chválit! Mít rád dokonce i ty stránky, které ti nezapadají do tvého momentálního pochmurného obrazu.

šamanka
PS: chyby a blbosti děláme a bohužel asi budeme dál dělat všichni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 12:00 pm    Předmět: Citovat

mozna to je ten proble,to mi rika spousta lidi ale ja nic nevidim.... mimochodem prezdivka Nemo nema zadny podtext ve vyznamu Nikdo proste je to jen nazev jedne pisnicky od Nightwish co se mi libi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 12:05 pm    Předmět: Citovat

ted jsem se o tom bavil s merlin70 pres icq a uz mozna chapu nektere veci Rolling Eyes je to tak ze kdybych byl tak spatny tak bych si svoje jednani ani neuvedomoval?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund