Fórum - Zobrazit téma - Samanismus - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Samanismus
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Samanismus

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 12:44 pm    Předmět: Samanismus Citovat

Zdravím Vás,

mojí inspirací jsou nejenom některé zdejší nicky - ale i můj včerejší hovor s kolegou. On se totiž těší na šamanský kurs.
Uvědomila jsem si svůj blok, patrně ovlivněný četbou nebo filmy?

Máte zde někdo absolvovaný seminář, případně dlouhodobý kurs a hlavně, nějaké pozitivní či jiné zkušenosti s touto technikou? Kde je účinná, kde se nehodí?

Vkrádají se mi hodnotící myšlenky - jsme ve střední Evropě, jsme na určité úrovni čakrové, co nám může tento způsob přinést? Vím, že moje Mistryně Reiki studovala v Petrohradu s šamanem, který byl již několikátým pokračovatelem rodinného šamanského systému. Oba se potkali na studiu psychologie. Považuje jej za mocného léčitele.

Reikisti - jste také šamany a proč?

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 12:37 am    Předmět: Citovat

Míšo, šamanské techniky u nás vyučují někteří lektoři. Nikdo jako ucelený systém. Kdysi to začalo Agni jógou.... Také učím některé jednodušší šamaské techniky a používám šamanského bubnování.
To bylo tak, že se nám "kazila" voda ve studni - i se studnou a pumpou byly pořád problémy. Tak jsem se na jaře, kolem 21. března, naladil na vibraci vody a párkrát s bubnem obtančil studnu. Voda byla OK, pumpa taky, ale moje žena mi tenkrát vyčinila, protože v kuchyni při tom bubnování opadaly kachličky. Tak se spravovala kuchyň místo pumpy. Už je to pár let....
Funguje to, nevím proč by to nemělo fungovat v Evropě, zvlášť když tradice je tady velmi silná - jak keltská, tak slovanská. V lidových zvycích to můžeme najít. Nejen v těch vánočních.
Jádro šamanismu je ve spojení vědomí člověka (šamana) s přírodními energiemi všeho druhu a všech časů. Hodně Ti v tom může pomoci zvládnutí technik Reiki 2.
Relativně snadné je například napojení na energii kamenů a stromů, včetně působení na dálku. Zrovna s kameny a energií čaker nyní pracuju v Modré bráně. Jsou to také šamanské techniky (kombinuji je s tántrickou jógou - čakra-dharanou).
Krásně se pracuje s energií hvězd - s Polárkou to doporučují cvičit taoisté. Dobrým dobrodružstvím je přenášení mysli do zvířat, ptáků - to je typicky severský šamanský systém. Spojení s energií země a hor (Pachamama) je zase systém latinskoamerický.
Ve skutečnosti se jen potřebujeme ujistit, že nám "to funguje" - jako s intuicí a tzv. mimosmyslovým vnímáním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 10:08 pm    Předmět: Citovat

Hmm, zajímavý příklad jak "šamanismus" v tom pojetí, o němž jsem psal, funguje, jsem dal jako komentář k nabídce kurzu pro pedagogy. I když to není zdánlivě nijak bombastické, já to za šamanismus Nového Věku považuji.

Naposledy upravil Damao dne po únor 26, 2007 12:26 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 11:57 am    Předmět: x Citovat

Teda Damao ty máš dost originální šamanský mix. Zapracovat kelty, indiány a joginy naráz je zajímavá myšlenka. Jde ti tohle všechno dohromady?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 12:11 pm    Předmět: Citovat

Šamani byli na všech kontinentech a jejich cesty byli více než podobné. Dle mého opravdové šamanství a šamanské cesty provází opravdové porozumění a neskutečná pokora i požehnání zároveň.

Když opustím hry a dospělým se stanu, tam v kořenech svého stromu cestu svou naleznu, pomocí bubnů se do světa šamanů dostanu. Jen s čistou duší a rovnou myslí skutečně projít můžu i údolím stínů.

Mám dojem že dnes si velká ega a "velcí" lidé hrají s kouzelnými slovíčky jak malé děti, co dostali do rukou kopačák a hned se cítí jak fotbalová hvězda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 12:24 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Teda Damao ty máš dost originální šamanský mix. Zapracovat kelty, indiány a joginy naráz je zajímavá myšlenka. Jde ti tohle všechno dohromady?

Jsem přesvědčen, že se neliší (kromě jmen a pojmenování) Vesmír Keltů či Indiánů nebo třeba Vesmír šamanů ze Siera Leone. Tak jako je úplně jedno, zda pojmenujeme Boha Allah, Wokantonka nebo Išvara a jaké jména dáváme jeho Prorokům a Synům. Všichni hledající koneckonců hledají stejné.
Šamanská cesta je podle mého o sžití se s Vesmírem, přírodou. Kdy není rozdílu mezi mnou a jakoukoliv částí toho, co je okolo mne. Hledám podstatu, ne formu, třeba že i forma má svůj význam.
Chápu a rozumím, proč si někdo potřebuje tuhle cestu zažít jako indiánský nebo eskymácký šaman... Je to taky správné a jistě lákavé. Jde jen o to, abychom si na to nehráli, ale byli tím.
Když už tím pak člověk je, přestane mu záležet na formách. Prostě si to užívá, jak jen dokáže. Copak to, co napsala ta učitelka z MŠ v Krnově není příklad šamanské cesty? Prožitek vlastních rodičů, prožitek, že já se spojuji s ne-já. Obdivuji ty děti, že to tak krásně a spontánně dokážou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund