Fórum - Zobrazit téma - vaše zkušenosti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - vaše zkušenosti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

vaše zkušenosti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 1:51 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:


Nebudeme se hádat a diskutovat, budeme spolu jen souhlasit.


Souhlasím s tebou šamanko. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 1:51 pm    Předmět: Citovat

o te praze sem slyšel a popravdě řečeno mě to trochu vyklalo+cena taky nebyla zanedbatelná,ale ještě že jsem se poslechl a zašel tam.to,co jsem zažil se nedá popsat ani slovy-každopadně nejlepší koncert v mém životěSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 1:54 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:


Co udělat nějakej srazík? Dva tábory a vezmeme sebou koláče, dorty a bude z toho sladká duchovní dortovačka:).........mno popojedem........


a co tvoje dieta Zeto?
ne ne, na tenhle úskok ti já nenaletím Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 2:05 pm    Předmět: Citovat

a co takhle?
diskutovat,respektovat jeden druhého,nenapadat se a nehádat se.
Diskuze nemusí být o fightu,pokud si nemusí někdo něco dokazovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 2:42 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
zeto napsal:

Nemám v úmyslu dělat něcojen proto aby se to změnilo, navíc ta reputace nemusí bejt zas tak špatná Very Happy


Ne ta reputace není zas tak špatná, jen mi připadáš takovej nevybouřenej.
Možná málo sexu Cool .

Hele ty studuješ vejšku co?
Možná jsi hodně intelektuální a preferuješ debaty, já mám raději praxi, ikdyž ukecanej dovedu být taky Very Happy (živím se jako obchodník, takže výmluvnost je nutná)

Pepa Krab


Sexu mám docela dost:) v tom bych určitě problém nevidělSmile)))
A k intelektuálům se taky nemůžu přiřadit, a praxi mám stejně jako ty radši před debatou. Ono stejně nám jednou nic jinýho nezbyde než se potkat s opravdovým životem:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 2:46 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
zeto napsal:


Co udělat nějakej srazík? Dva tábory a vezmeme sebou koláče, dorty a bude z toho sladká duchovní dortovačka:).........mno popojedem........


a co tvoje dieta Zeto?
ne ne, na tenhle úskok ti já nenaletím Idea


Žádná dieta, ale novej způsob stravování. Snažím se jíst jen živé. Samo to nejde dycky ale tak na 90% to jde. Uvidíme kam to dotáhnu dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 5:02 pm    Předmět: Citovat

šamanka: nejsem příznivec názorů vrhat se do x zasvěcení, x systémů a pak machřit, čeho všecho jsem mistr a v jaké dimenzi se vlastně nacházím. Ani nepovažuju energie za samospásné. Spíš mi každé zasvěcení a každá energie něco dala. Dalo by se říct, že to bylo i takové doplnění k nějakému mému posunu a poznání. Třeba na Seichim Reiki jsem se připravovala asi rok a půl, než jsem intuitivně cítila, že je čas.
Při praxi s Reiki (ať je to působení na dálku nebo na blízko) mám pocit, že je jedno, kolik směrů mám napsaných v auře či diplomech - je to stále o tom samém, cítím Reiki stejně jako před 3 rokama, možná kapánek intenzivněji, citlivěji Smile Postupy používám ty samé už tři roky. Ale já jsem asi trošku výjimka, dělám si věci po svém a ne po svých mistrech Laughing A myslím si, že je jedno, jestli mám zasvěcení jedno nebo 50, stejně je to o tom, jaký člověk jsem, zda jsem vyrovnaná, v realitě, nohama na Zemi, stabilní a s otevřeným srdcem. Žádnou energii ani zasvěcení nepovažuju za samospasitelské, jen jako nástroj. Je jedno, jestli použiju k jídlu vidličku nebo ruce, sníst si to stejně musím všecko sama Very Happy
A abych byla zcela upřímná k sobě i k vám, o tomto mém názoru mě ještě trošku utvrdila zpráva od LW tady na RW, který přes všechny desítky systémů, co má a vyučuje, je nucen řešit svoje dětství stejně jako všichni ostatní - pokud se chce dostat někam dál. Pokud se chce dostat přes svoje nevědomé vlivy, traumata, vzorce chování .. Tím mě docela potěšil Smile
Myslím si, že upřímnost a poctivá práce sám na sobě je cesta a jestli k tomu použiju jeden směr nebo 50, to už je na každém a jeho gustu. Stejně tak si nemyslím, že ten, kdo má jeden směr, je méněcenný než ten, kdo jich má víc. Ani nevím, kdo na takovou blbost přišel ..
Někdo si jídlo jen solí, někdo potřebuje x koření, aby ho mohl strávit Wink
Tak nějak to cítím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 7:33 pm    Předmět: Citovat

pro všechny ještě jednou. Podívejte se co prázdných plků tady na tohle téma je teď napsáno, a kolik z těch několika příspěvků na 3 stránkách odpovídá na otázku. Jestli se ptám někoho na názor na zkušenosti, tak se neptám, jestli se mu to líbí nebo ne ale chci slyšet zkušenosti. Když budu dávat podnět k diskuzi čemu věříte nebo čeho jste zastáncem, pak budu očekávat rozdílné odpovědi. Možná je někdy dobře si přečíst pozorně zadání. Myslím, že je rozdíl mezi pojmem zkušenosti a mezi pojmem názor .Nebo to vidíte jinak?
Radýsku, nejde mi o to, kolik kdo má zasvěcení, ale jaké má zkušenosti s prací s nimi. To je celé. Vidíš tam někde nějaké upřednostňování nějaké energie? Já tedy ne. nebo to vyznívá jako to že jedině ten, kdo má fůru zasvěcení je in? Tak si taky přečti zadání ještě jednou. A když mi někdo odpoví jednou, beru to jako příspěvek do diskuze. Když ten svůj příspěvek ale znova a znova opakuje, přijde mi to jaksi zbytečné. Takže když nechci odbíhat v diskuzi od tématu, aby to nevypadalo jako v nedělní 7 s politiky, tak tu diskuzi budu vracet, možná dost nepříjemně, zpět k tématu.
Ale pokud je vaším záměrem tu místo zkušeností plkat blbosti, prosím. Máte možnost, bavte se. Já jsem svého docílila, dozvědla jsem se hodně a vidím, že nezávisle na sobě máme dost podobný názor, zkušenosti, prožitky. Nešlo o to, říct si, "hurá, to je ale spřízněných duší", ale pozeptat se, jak to vypadá i jinde. říkala jsem si, že třeba se ještě něco nového a dalšího dozvím. Workshopy se dělají tak kvůli výměně zkušeností a ne sympatií.
A ten zbytek příspěvků , to jde mimo mne. Jo, ještě mám další zkušenost, jak si kdo umí přečíst zadání tématu a jak kdo chápe význam slov. Takže vlastně zisk parádní Very Happy Very Happy Very Happy
papá, přeju vám další hezké popísání, já ještě jednou děkuji těm, kteří mi napsali o svých zkušenostech. Zetíku, i tobě, mezi tím kvantem nic neříkajících slov jsi ho tam taky napsal a velice se mi líbí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 10:50 pm    Předmět: Citovat

Renato, ty spousty plků tady napsali velmi jímaví lidé a to opravdu nemyslim ,,jen,, sebe.

Napsala jsi otázku, mi neodpověděli dle tvé představy. Až budeš příště chtít na nějakou tvojí otázku, jednoznačnou odpověd, rovnou jí připiš k otázce.

Napsala jsi toto:

Citace:
Smile hodně lidí má už zkušenosti se zasvěceními a následně prací s různými dalšími systémy Reiki.
Není mým záměrem rozvinout tu debatu zda je lepší ten či onen, nebo zda je lepší mít zasvěcení víc a pracovat s vícero systémy či se zdokonalovat v tom pro nás všechny asi základním-Usui či tom jednom, zvoleným jako tím pro nás nejvhodnějším.

Zajímal by mě váš názor nebo zkušenosti, jak tyto rozdílné energie používáte.
Osobně mám zasvěcení do 3 systémů, když nepočítám práci s VJ (záměrně nepíšu SRT).Každý vnímám jinak, i když se to "hlubší"vnímání jemných nuancí těchto energií teprve učím. Někdy mě trkne: tady by se hodila tenhle energie, někdy je hlavním důvodem k volbě určitého systému čas, místo, někdy si řeknu: "teď bych si chtěla dopřát tuto energii" a rochním se v ní. KDyž jsem ten, kdo energii zprostředkovává,nejvíc se rozhoduju tak, že už ani nepoužívám symboly,dávám druhému přes VJ možnost volby, ať si vezme energii, která je pro něho nejvhodnější nebo nejpřínosnější a množství a způsob využití ať si určí sám. Neřeším kterou si vezme, jen vnímám pocity v rukou.
Dřív jsem si ověřovala, která energie by pro něho byla nejvhodnější. Tak nějak jsem zpohodlněla nebo nemám potřebu pátrat po tom, co je nejvhodnější, když stejně je léčitelem ten, kdo se rozhodl energii přijmout. Jediná cílená práce kterou používám je,že dám záměr - pokud to je potřeba, kam ten proud energie nasměruju. To, když používám Reiki jako prostředek na odstranění konkrétního problému,emoce, situace. Symboly používám občas, když čistím čakry, prostory ap. a nevyužiju systému léčení s vyšším Já.(SRT). Ale mám dojem, že opět stačí záměr že chci čistit čakry a jde to i bez symbolů a to že daný symbol použiju vědomě, tak to jen používám jakousi "jistotu". Dokonce jsem zkusila zasvěcení bez použití symbolů a dojem pro zasvěcovaného i mne byl velice příjemný a silný. Znovu jsem se měla možnost přesvědčit, že člověk je v tomto ohledu jen pouhým nástrojem, zprostředkovatelem. Téměř ve všech systémech se předávají a učí symboly. Každý má svůj význam. Ale nemáte třeba dojem, že je stejně zbytečné se jimi omezovat v práci s energií, když symboly máte po zasvěcení v auře, jste jen pouhým zprostředkovatelem a vše se dá určit záměrem? Jistě, symboly jsou posvátné a zaslouží si abychom se je naučili a používali je. Ale pokud si je po nějaké době osvojíme, je až tak nutné se jich striktně držet? Napsala jsem jak to vnímám já, jak s tím pracuju, ale zajímaly by mě i vaše zkušenosti, které jste po nějakém čase svou energetickou prací zísakli na vlastní kůži, vlastními prožitky.
Nemíním zde debatovat o SH 1024, kde symboly jsou při zasvěcení předávány pouze do aury a příjemce si řídí na nevědomé úrovni sám co potřebuje. O jiných takových systémech zatím nevím. Díky. R



Tomu říkáš jednoznačná otázka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 8:14 am    Předmět: Citovat

Renata napsal:
pro všechny ještě jednou. Podívejte se co prázdných plků tady na tohle téma je teď napsáno, a kolik z těch několika příspěvků na 3 stránkách odpovídá na otázku. Jestli se ptám někoho na názor na zkušenosti, tak se neptám, jestli se mu to líbí nebo ne ale chci slyšet zkušenosti. Když budu dávat podnět k diskuzi čemu věříte nebo čeho jste zastáncem, pak budu očekávat rozdílné odpovědi. Možná je někdy dobře si přečíst pozorně zadání. Myslím, že je rozdíl mezi pojmem zkušenosti a mezi pojmem názor .Nebo to vidíte jinak?


Renato, to myslíš opravdu vážně? Nebo to je jen z podráždění, že odpovědi nejsou takové, jak si představuješ?
Opravdu mě tahle tvoje reakce hodně překvapila. Připadala jsem si jako ve škole, nebo na některých jiných fórech.
Reikiweb byl vyjímečný právě tím, že se tu diskutovalo právě tímto způsobem. Otázka , zejména není-li jednoznačně položena, často vyvolá v lidech různé reakce, nápady... podle toho reagují.
Atmosféra tady na RW je taková, jaká tu je, právě proto. Pokud nejsou lidi vulgární, tak nevidím důvod, proč je usměrňovat. Hlavně také proto, že nechápu, proč bych třeba měla právo usměrňovat něčí myšlenky a povídání. Jen proto, že si představuji jejich reakce jinak ?
Pokud někdo chce odpovědět přímo a jasně, tak odpoví. Pokud ne, tak má asi důvod.
Pro mne z toho tvého posledního příspěvku vyplývá, že ses sice hodně dozvěděla o lidech, kteří tu "nesmyslně plkají", ale taky jsi hodně pověděla o sobě.
Pořád věřím tomu, že to z tvé strany byl úlet, protože jinak si tvých příspěvků opravdu vážím. I když taky nejsou vždy takové, jak bych si představovala Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 12:20 pm    Předmět: Citovat

ne, uražená nejsem, jen jsem měla dojem, že se ptám jasně. To je celé.
A připadá mi jako ztáta času mluvit a psát o tom, co je mimo mísu.
Jako když se chcete bavit jak kdo vaří a konzumuje třeba brambory, je vám jasné že je spousta těch kteří brambory nejedí(protože sami taky nejíte všechno), takže víte že je fůra těch, kteří nad nimi ohrnou nos nebo řeknou že daleko zdravější je rýže nebo kdovíco. To, že se ptám na brambory ale zřejmě znamená, že pro ty co je nejedí, jsem hned v sekci "nepřítel" a skupinkář, který si chce zakládat fanclub brambor. Ale mě fakt zajímaly ty brambory.Protože možná nejsem přítelem dlouhých debat o ničem. Tedy -promiňte- pro mne osobně o ničem. Když se podíváte na zadání tématu -Vaše zkušenosti a jeho rozebrání, pak na odpovědi, koukněte, kolik jich je mimo. Včetně těch mých. A myslíte, že někoho zajímají nějaké debaty co kdo napsal a co jak myslel, když téma je Zkušenosti těch, kteří pracují s vícero energiemi? A jen asi 50% se týká tématu? Je chybou, že jsme si stála na tom, co jsem napsala v úvodu? Že není mým záměrem rozvíjet diskuzi co je lepší? To si vážně myslíte, že když napíšu že nějaký příspěvek je mimo téma, že vás automaticky považuju za nepřítele nebo někoho s kým se hodlám nebo nehodlám bavit? Confused
Chyba byla, že jsem nenapsala opravdu jasně a stručně, co chci. Domnívala jsem se, že z celého ostatího textu bylo jasné, o co mi jde. Jak je vidět, ne. (a kam si zařadíte tuhle moji odpověď? jako uraženou, jako schlíplou, jako přiznání viny, jako namyšlenou, nebo vstřícnou? )Jestli si mě zařadíte na černou listinu, mi je, Mamko, srdečně jedno, Protože já sama se znám, vím jak jsem co myslela a vím, že jsem jaká jsem. Nemám potřebu se každému líbit, dělat dobrý dojem, nepotřebuju, aby se mnou někdo souhlasil nebo ne. Ten, kdo mě zná, tak mě takovou bere, jak s klady, tak zápory. Taky nemám tolik času brouzdat se fórem a složitě hledat informace. Proto jsem se ohradila vůči některým příspěvkům. Ne proto, že nad nimi ohrnuji nos nebo nad jejich autory, ale nad tím, že se netýkají tématu. Holt jsemsi mslela, že si můžu dovolit řídit diskuzi,když je na nějaké téma. No, vidím, že to nesmím. Jo, můžete mi teĎ stejně jako Zeto znovu vyznačit tu nepřesnost a vyhledat fráze.
Jen mi je líto, že jsem si taky přispěla tímhle svým psaním do znehodnocení - podle mne- daného tématu.
Jsem ráda, že hodně lidí můj záměr pochopilo, i když byl zřejmě psán velice nepřesně a mlhavě a odpověděli.
Přeji krásný den Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 1:22 pm    Předmět: Citovat

Renato: Ne každý má to štěstí pochopit Tě. Určitě nechci být hrubý, tak zkus třeba napsat co doopravdy chceš vědět? Čím jasnější otázka tím jasnější odpověd. Jen zrcadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 1:23 pm    Předmět: STALE SE OPAKUJÍCÍ CHYBA Citovat

Chyba byla, že jsem nenapsala opravdu jasně a stručně, co chci
Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 1:49 pm    Předmět: Citovat

Renatko,
opravdu nechápu, proč jsi se tak rozčílila. To jsem nechtěla.
Sprdla jsi nás tu jak neposlušné děti a tak jsem na to zareagovala.
Toť vše.
Máš pravdu, že se diskuze víc než často rozjede jiným směrem. Ale to tak bývá, když si přátelé jen tak povídají. Většina nás nemá možnost povídat si osobně. Času dneska nemá většina z nás nazbyt, ale určitě mi nevadí způsob diskuze, tak jak tu probíhá. Na přátele si ho vždycky najdu.
I tebe beru jako svého přítele a proto jsem reagovala. Rozhodně jsem neměla v úmyslu rozpálit tě do běla. Tak už se nezlob Wink .
Posílám ti energii do rozbouřeného srdíčka...asi tě to dost zabolelo,viď.
Já to tak z tvého příspěvku cítím.

Pokud ti to není proti mysli, klidně mi tykej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 5:20 pm    Předmět: Citovat

Milá Mamko, dík za slova útěchy, já rozčílená nebyla a nejsem.
Ani jsem Ti nevykala, i když to tak možná vypadá.
Taky ráda diskutuju s přáteli ale ne na způsob, jak to probíhalo na starém RW a co jsem nechtěla aby se spustilo i tady.
Co se týče zrcadlení, , jo, to bylo moc fajn zrcadlo. Upozornilo mne, abych si dala pozor a četla sama dost pozorně to o čem je řeč. Někdy čtu věci povrchně a leccos přehlídnu. Pak mám sklon debatit zbytečně. Jak jsem napsala - jsem jaksi mimo, protože druzí vědí ,co autor myslel.
Takže celkem vzato, jsem spokojená. Sice plno plků o ničem, k tomu ale slušná zkušenost a dost pěkných odpovědí k tématu. No ne? Wink
Holt, učíme se neustále.
Mějte se na pohodu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund