Fórum - Zobrazit téma - vaše zkušenosti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - vaše zkušenosti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

vaše zkušenosti
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so listopad 04, 2006 4:01 pm    Předmět: vaše zkušenosti Citovat

Smile hodně lidí má už zkušenosti se zasvěceními a následně prací s různými dalšími systémy Reiki.
Není mým záměrem rozvinout tu debatu zda je lepší ten či onen, nebo zda je lepší mít zasvěcení víc a pracovat s vícero systémy či se zdokonalovat v tom pro nás všechny asi základním-Usui či tom jednom, zvoleným jako tím pro nás nejvhodnějším.

Zajímal by mě váš názor nebo zkušenosti, jak tyto rozdílné energie používáte.
Osobně mám zasvěcení do 3 systémů, když nepočítám práci s VJ (záměrně nepíšu SRT).Každý vnímám jinak, i když se to "hlubší"vnímání jemných nuancí těchto energií teprve učím. Někdy mě trkne: tady by se hodila tenhle energie, někdy je hlavním důvodem k volbě určitého systému čas, místo, někdy si řeknu: "teď bych si chtěla dopřát tuto energii" a rochním se v ní. KDyž jsem ten, kdo energii zprostředkovává,nejvíc se rozhoduju tak, že už ani nepoužívám symboly,dávám druhému přes VJ možnost volby, ať si vezme energii, která je pro něho nejvhodnější nebo nejpřínosnější a množství a způsob využití ať si určí sám. Neřeším kterou si vezme, jen vnímám pocity v rukou.
Dřív jsem si ověřovala, která energie by pro něho byla nejvhodnější. Tak nějak jsem zpohodlněla nebo nemám potřebu pátrat po tom, co je nejvhodnější, když stejně je léčitelem ten, kdo se rozhodl energii přijmout. Jediná cílená práce kterou používám je,že dám záměr - pokud to je potřeba, kam ten proud energie nasměruju. To, když používám Reiki jako prostředek na odstranění konkrétního problému,emoce, situace. Symboly používám občas, když čistím čakry, prostory ap. a nevyužiju systému léčení s vyšším Já.(SRT). Ale mám dojem, že opět stačí záměr že chci čistit čakry a jde to i bez symbolů a to že daný symbol použiju vědomě, tak to jen používám jakousi "jistotu". Dokonce jsem zkusila zasvěcení bez použití symbolů a dojem pro zasvěcovaného i mne byl velice příjemný a silný. Znovu jsem se měla možnost přesvědčit, že člověk je v tomto ohledu jen pouhým nástrojem, zprostředkovatelem. Téměř ve všech systémech se předávají a učí symboly. Každý má svůj význam. Ale nemáte třeba dojem, že je stejně zbytečné se jimi omezovat v práci s energií, když symboly máte po zasvěcení v auře, jste jen pouhým zprostředkovatelem a vše se dá určit záměrem? Jistě, symboly jsou posvátné a zaslouží si abychom se je naučili a používali je. Ale pokud si je po nějaké době osvojíme, je až tak nutné se jich striktně držet? Napsala jsem jak to vnímám já, jak s tím pracuju, ale zajímaly by mě i vaše zkušenosti, které jste po nějakém čase svou energetickou prací zísakli na vlastní kůži, vlastními prožitky.
Nemíním zde debatovat o SH 1024, kde symboly jsou při zasvěcení předávány pouze do aury a příjemce si řídí na nevědomé úrovni sám co potřebuje. O jiných takových systémech zatím nevím. Díky. R
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 11:02 am    Předmět: Citovat

Renato,
myslím si, že Reiki a další vysokovibrační energie máme zapůjčené. A pokud vlastník naznačí, že by byla lepší modrá než fialová (která se momentálně líbí nám), je lepší nechat to na něm.
My bychom si měli rozmyslet, jestli to, že energie někam pošleme je v souladu s přáním příjemce a (i v případě že je tato podmínka splněna) co to udělaá s naším i jeho okolím.
nevím, jakou roli v přenosu hraje naše představivost, někdy se myšlenka na přidání symbolů objeví a tak je při posílání přidám.

Hezkou neděli
Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 11:53 am    Předmět: Citovat

Mno jen jestli tyto vysokovibračný-všeumějící-enrgie nejsou jen z naší hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 12:10 pm    Předmět: Hlava-Zetovi. Citovat

Ono to v té "naší" hlavě taky není naše.
Jen si to ten náš počítač
vždycky stáheme a adoptuje-přivlastní.
Myslí si totiž, že když má víc informací,
tak je to bezpečnější pro celý aparát. Crying or Very sad

Podstatné je, jak s tím vším naložíme.
Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 1:37 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Není mým záměrem rozvinout tu debatu zda je lepší ten či onen, nebo zda je lepší mít zasvěcení víc a pracovat s vícero systémy či se zdokonalovat v tom pro nás všechny asi základním-Usui či tom jednom, zvoleným jako tím pro nás nejvhodnějším.


Citace:
ale zajímaly by mě i vaše zkušenosti, které jste po nějakém čase svou energetickou prací zísakli na vlastní kůži, vlastními prožitky.


Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 4:36 pm    Předmět: Citovat

Při léčení nechávám na dotyčném a na energii, co si vezme a nebo co teče. U hlavy ale většinou teče Shamballa 1024 sama od sebe.

Při Bowenově masáži (ta je dobrá pro ty, kteří chtějí dotek, ale ne "nějaký podivný energetický čáry máry fuk" Wink ) předávám taky energii během masírování a na závěr předávám Shamballu 1024. Ta slouží k tomu, že ta energie u pacienta vydrží ještě pracovat tak asi 3 týdny. To aby si to pořádně užil. Wink

Jinak čím větší spektrum energií, tím je větší možnost výběru té správné frekvence pro pacienta/klienta.

Symboly nepoužívám, protože na vše stačí myšlenka a úmysl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
CéTéBé
Anonymní





PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 12:43 pm    Předmět: Citovat

U mě záleží na situaci a záměru. Někdy je můj záměr a taky potřeba a ochota přijímajícího tak silná, že se vše spusí samo bez symbolů -jen myšlenkou na Reiki, někdy si musím vědomě pomoci symboly. Co je třeba udělat nebo neudělat nechávám na intuici. Tady dost často přemýšlím o nutnosti používání symbolů a jejich významu. Sama pro sebe jsem to zatím uzavřela s tím, že abychom se energie naučili rozeznávat a pracovat s nimi - jsou nutné. A pak už záleží na mě a situaci.
Než jsme se naučili číst, taky jsme se museli naučit rozeznávat nejdřív jednotlivá písmenka. No a přemýšlíme teď při čtení nad každým písmenkem? Wink
Hezký den
Návrat nahoru
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 3:39 pm    Předmět: Citovat

CéTéBé napsal:
U mě záleží na situaci a záměru. Někdy je můj záměr a taky potřeba a ochota přijímajícího tak silná, že se vše spusí samo bez symbolů -jen myšlenkou na Reiki....
Sama pro sebe jsem to zatím uzavřela s tím, že abychom se energie naučili rozeznávat a pracovat s nimi - jsou nutné. A pak už záleží na mě a situaci.


Ano, přesně jako v tomto příspěvku to mám i já Renato.

Například včera jsem se po telefonu dozvěděl že si můj táta roztrhl ruku a doktoři mu jí šili.
Stačilo na tátu pomyslet a automaticky se rozjela energie, nemusel jsem dělat nic, jen jsem to tedy přidržel a chvilku mu posílal - jel jsem v autě takže to bylo trochu nebezpečný. A nevím co to bylo přesně za energii, také jich mám už víc.

Ale jsou dny, kdy se chci konkrétně něčemu věnovat ale mám pocit, že ani symboly ani afirmace mi moc nezabírají. Nebo přesněji zabírají, ale ne tak intenzivně. Takže jde vidět že jsme prostředníci, jde to mimo nás.

Nebo jsem včera přišel do jedné místnosti a najednou jsem ji začal spontánně energeticky čistit a bylo to dost intenzivní. Tak jsem v tom chvilku už cíleně a řízeně pokračoval.

Ikdyž se některé věci dějí sami automaticky bez mého prvotního úmyslu a nejsem tedy schopen říct, jaké energie se zrovna účastní, tak se občas snažím věnovat čas konkrétnímu systému. Chci ty energie umět rozlišovat, chci vědět kdy je která vhodnější a tak.
Ale jak praxe ukazuje, není to asi to nejdůležitější.
Jde to mimo nás, když je třeba, tak se automaticky stáváme napojeným kanálem a "vysíláme".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 4:11 pm    Předmět: x Citovat

Jsem pořád zastáncem teorie o jedné jediné energii jen má různé formy (néééé jedna lepší a druhá horší a třetí geniální!!!). Mám v poslední době pocit, že velmi, velmi, velmi důležitý je právě ten lidský prvek.
Ne systém jsem velký léčitel, ale soucit, účast, být s tím člověkem, věnovat mu ten čas a pozornost. Dělá to hodně pro obě strany.
A věnovat pravidelnou péči i sobě a svému soužití s reiki.
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 4:20 pm    Předmět: Citovat

Krabasi, ona každá energie ktará přes nás jde zanechává své stopy. Může být i to, že někdy máš v sobě rozjetý nějaký proces a proudící energei by ho mohla ovlivnit nežádoucím způsobem. Pak se snaž jak chceš Smile.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 5:05 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Reny, zajímavá otázka Smile A není od věci si nad tím taky trošku zapřemýšlet, zjišťuju, že moje práce s Reiki je hodně spontální a dalo by se i říct, že postrádá rozum Smile

S Reiki pracuju už asi 3 roky a nějaké zkušenosti jsem za tu dobu nastřádala. Zkusila jsem jak Usuiho Reiki, tak i jiné směry (mám mistrovské zasvěcení do Seichim Reiki a Kundalini Reiki, dál pár stupňů Hatnamonrei), přesto s Reiki pracuju obecně pořád stejně - přikládám na sebe ruky, kam mi intuice zavelí. Pokud posílám/nabízím Reiki někomu dalšímu, taky se řídím intuicí. Symboly používám velmi zřídka, jen když ucítím, že je ho třeba použít na konkrétní věc. Soustředím se na dotyčnou osobu, zvíře nebo situaci a poprosím o Reiki, nechám proudit a vnímám pocity a vize, které mi to přináší. Dá se říct, že se neřídím ani jedním postupem učeným v jakémkoliv energetickém směru, řídím se podle sebe a už několikrát mě to přesvědčilo o tom, že to tak je správně. Rozhodně bych nechtěla nijak znevažovat práci mistrů a jejich postupy, jen se mi prostě osvědčilo si dělat věci po svém a podle svých pocitů. Horší je to s mým sebevědomím - mám chutě si svoje vize a pocity ověřovat, mám problém ještě zcela věřit svým schopnostem. Ale je fakt, že to bylo horší Laughing docela se lepším Wink
Když potřebuju pochopit nějakou situaci, soustředím se na vizi a pocity, které o ní mám a případně ještě používám kartičky (Andělský Tarot, Osho Zen Tarot, Symbolon atd.), když se zadaří, tak situaci pochopím tak, jak mám Smile A když ne, tak čekám na další indicie. Většinou je to protože si dokážu slušně napojení a Reiki blokovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 6:32 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
(néééé jedna lepší a druhá horší a třetí geniální!!!)


to říkáš ale jenom ty šamanko, zkus se už konečně přes to přenést
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 8:36 pm    Předmět: Citovat

Wink ad Šamanka: proto jsem oslovila ty, kteří pracují s vícero energiemi. Pokud ty osobně pracuješ jen s jednou a ty ostaní neuznáváš, fajn, svůj názor jsi tu už párkrát zveřejnila. Není třeba ho tu opakovat.Tahle diskuze není myšlena jako polemika co je lepší nebo horší ale jako výměna zkušeností.Sorry za tuhle jedovatou slinu.Jenom po předešlých zkušenostech nemám zájem o hádání. Na diskuzním fóru k tomu dojde raz dva. Wink

ad ostatní: díky za vaše příspěvky, jak je vidět, používáme to vlastně hodně podobně. A to nezávisle na sobě, na nějakém doporučení nebo návodu ( i když tady ani návod nelze použít, kromě doporučení - "používej svou intuici"), na tohle jsme si přišli každý sám.Hezká zkušenost. To je přece prííííma Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 8:47 pm    Předmět: Re: x Citovat

Krabas napsal:
samanka napsal:
(néééé jedna lepší a druhá horší a třetí geniální!!!)


to říkáš ale jenom ty šamanko, zkus se už konečně přes to přenést


to říkáš ale jenom ty Krabasi, zkus se už konečně přes to přenést
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 8:54 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Wink ad Šamanka: proto jsem oslovila ty, kteří pracují s vícero energiemi. Pokud ty osobně pracuješ jen s jednou a ty ostaní neuznáváš, fajn, svůj názor jsi tu už párkrát zveřejnila. Není třeba ho tu opakovat.Tahle diskuze není myšlena jako polemika co je lepší nebo horší ale jako výměna zkušeností.Sorry za tuhle jedovatou slinu.Jenom po předešlých zkušenostech nemám zájem o hádání. Na diskuzním fóru k tomu dojde raz dva. Wink

ad ostatní: díky za vaše příspěvky, jak je vidět, používáme to vlastně hodně podobně. A to nezávisle na sobě, na nějakém doporučení nebo návodu ( i když tady ani návod nelze použít, kromě doporučení - "používej svou intuici"), na tohle jsme si přišli každý sám.Hezká zkušenost. To je přece prííííma Wink


Renato: Jasně, každej si hledáme lidi kteří nám budou rozumět. Nehledáš třeba jen potvrzení, že to co děláš je správné? Hledáš tedy potvrzení? A Šamanka ti nezapadá do rovnice tak na ní hodíš jedovatou slinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund