Fórum - Zobrazit téma - Oltáře a materializace myšlenek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Oltáře a materializace myšlenek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Oltáře a materializace myšlenek
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:22 pm    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
... protože jestli je někdo vzteklounek sebestřednej, tak si v tom taky ten svůj čumáček v životě ještě pěkně vyráchá, tak co. Wink
Smile


to sice jo tooro, ale přesto se mi zdá že někdy někoho v tom jeho vzteklounství tak trošku svými reakcemi a odpověďmi podporuješ, politici tomu říkají tichý souhlas Wink

tím jsem myslel ty vlastní řady, žádný soudcovství mi prosím nepřisuzuj, tak jsem to vůbec nemyslel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Makenzen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.2. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:27 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:


Makenzene, nemám potřebu se ani nijak obhajovat ani ti vysvětlovat jaká jsem nebo nejsem.

To po tobě taky nikdo nechce Wink Zameť si před vlastním prahem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Makenzen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.2. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:29 pm    Předmět: Citovat

Mirek napsal:
Citace:
Mě je to fuk, jenom vím že nemůžeš vyhrát když druhá strana dávno dobojovala:)

A jestli to je impulz k zapálení dýmky míru, tím líp Smile.

Mirek

Impuls k míru??? Very Happy neblááááázni Smile Tomu se říká trochu jinak....ehm...Ironie??? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Makenzen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.2. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:35 pm    Předmět: Citovat

To Zeto: Tobě se ZDÁ, že je dobojováno???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:45 pm    Předmět: Citovat

Možná je krásné když blázni se radujou. Nedávno jsem přemýšlel nad tou nefalšovanou naivitou a črým šílenstvím když blázni mají radost. Snad že je tolik upjatosti a tolik sevřených a starých sešněrovaných postojů, tolika zatuchlých sklepů a zahnívajících rybníků.

Říkám si že se tomusí někde projevit. Extrém žádá extrém. Na jedné straně pocity pod kontrolou, na druhé bez kontroly. Proč potom ti co tuto kontrolu nad sebou samými mají, šoupnou tyto blázny za mříže, dají jim prášky na uklidnění svých emocí. Je tento svět podivný když lidé bez života dávají injekci těm co život mají jen proto aby nemuseli cítit to co oni, aby se ututlal ten nedostatek života. Aby se dostal pod kontrolu.

Exrém si žádá extrém a která strana vlastně vítězí? Já osobně nevěřím na vítězství, ani jedna strana dle mého nemůže vyhrát. Mám poslední dobou velmi silný dojem, že ve válce není nikdy vítězů. Vždy je tojen boj a manifestace toho co v sobě máme ukrytého. Jakoby ten vnitřní utajený boj se manifestoval navenek.

Jsme velmi citlivý na to když někdo ubírá druhému života, méně se smát, méně se rozčilovat, nezlobit, nedělat rámus, nehněvat se, neprojevovat se. Sám jsem to zažil a až ted se mi daří dýchat, a pozoruji že stále v sobě nesu otisk oněch ZÁKAZŮ. Otisk který je stále ve mě a bohužel ho manifestuju i na jiné.

Když se nebudeš projevovat, možná ti nebude ublíženo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:46 pm    Předmět: Re: x Citovat

Krabas napsal:
to sice jo tooro, ale přesto se mi zdá že někdy někoho v tom jeho vzteklounství tak trošku svými reakcemi a odpověďmi podporuješ, politici tomu říkají tichý souhlas


Není nic snažšího, Krabasi, než mi to napsat, když to budeš takhle vínmat.
Dík. Smile

P.S.
Nemohu vyloučit, že moje reakce někdy někoho nepopudí,
je to v případech, když si bereme určité věci osobně. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:50 pm    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
Krabas napsal:
to sice jo tooro, ale přesto se mi zdá že někdy někoho v tom jeho vzteklounství tak trošku svými reakcemi a odpověďmi podporuješ, politici tomu říkají tichý souhlas


Není nic snažšího, Krabasi, než mi to napsat, když to budeš takhle vínmat.
Dík. Smile

P.S.
Nemohu vyloučit, že moje reakce někdy někoho nepopudí,
je to v případech, když si bereme určité věci osobně. Smile


Věřím že každěho z nás se tato diskuze dotýká, jinak bychom na ní nereagovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Makenzen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.2. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:53 pm    Předmět: Re: x Citovat

[quote="zeto"][quote="toora"]
Krabas napsal:


Věřím že každěho z nás se tato diskuze dotýká, jinak bychom na ní nereagovali.

Přesně tak Wink Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 4:54 pm    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
Krabas napsal:
to sice jo tooro, ale přesto se mi zdá že někdy někoho v tom jeho vzteklounství tak trošku svými reakcemi a odpověďmi podporuješ, politici tomu říkají tichý souhlas


Není nic snažšího, Krabasi, než mi to napsat, když to budeš takhle vínmat.
Dík. Smile


občas to tak vnímám, měj se hezky toooooro Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 5:24 pm    Předmět: Re: x Citovat

Krabas napsal:
měj se hezky toooooro Wink


Děkuju. Pěkný večer, Krabasi...
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 7:38 pm    Předmět: Citovat

Makenzen: budu zcela upřímná - ale nepřeháníš to trošku s tím, co tu píšeš a nejen samance?? Neříkám, že se tu máme všichni objímat a dělat jak se milujem, ale myslím, že nějaká úroveň projevu případně slušnost k druhému člověku je na místě .. Co ti udělala samanka že do ní tak šiješ?? Nechápu ..

Citace:
Zeto: Jsme velmi citlivý na to když někdo ubírá druhému života, méně se smát, méně se rozčilovat, nezlobit, nedělat rámus, nehněvat se, neprojevovat se. Sám jsem to zažil a až ted se mi daří dýchat, a pozoruji že stále v sobě nesu otisk oněch ZÁKAZŮ. Otisk který je stále ve mě a bohužel ho manifestuju i na jiné.

- prožila jsem si podobnou výchovu a taky jsem na to citlivá .. a taktéž si na to samé musím dávat obzvlášť pozor ..

říkám si, co je špatného druhého podpořit v jeho vzteklounství? Smile Vyvzteká se a je dobře Smile minimálně sám pak má šanci přijít nato, co ho navztekalo, když se to potlačí na základě předsudku, že "vztekat se je špatné, případně málo duchovní", těžko může o sobě něco zjistit - a v případě vzteku, což bývá projev bolesti, věci bolavé a tím pádem dost důležité ... Takže - ti, co podpoří v projevu emoce ať je jakákoliv, není to vlastně pomoc?? Wink Co říkáte .. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 8:12 pm    Předmět: Citovat

Alwen tentokrát se musím zase obořit já na tebe - četla si tu urážky kterými mě tu častuje Zeto? napsala jsi někdy že to přehání? ty souhlasíš s tím nenávistným tónem který se tu občas objeví? podporovat někoho ve vzteklounství není dobrá cesta, zvlášť když si uvědomíš, že ten dotyčný tady tak manifestuje svůj vnitřek a může někoho kolem sebe lehce urazit. pokud tady diskutujeme nad tématem, tak dávat do toho svoje vnitřní problémy není fér vůči ostatním

Zeto měl v dětství problém s potlačováním (ale kdo ne, já například ještě občas mívám spontánní projevy potlačených emocí při určitých situacích - hlavně projevy bolesti, pláč, také jsem měl autoritářského otce), ale nemá smysl klín vytloukat klínem

jestli tady chceš ty a jiní podporovat něčí výlevy tak já tady osobně končím, protože se mi to nelíbí, hlavně některé projevy podobné těm od šamanky a zeta na jiných podobně zaměřených fórech vůbec nenajdeš a je to ostuda tohoto fóra

trošku jsi mě zklamala

sbohem tady všem, končím s tímhle fórem, ukousejte se tu nenávistí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 8:27 pm    Předmět: Citovat

Krabe, ano, četla jsem všechno, jak se tu se Zetem navzájem hádáte. Ale u vás dvou mi to přijde jedna jedna .. ani jeden z vás nezůstane tomu druhému nic dlužen. Co tu ale čtu za poznámky Makenzena na šamanku, to mi přijde takové .. že už to prostě přehání. V tom smyslu, že šamanka se k němu takto nechová, tak nevím, čím si to zasloužila ... Vy dva si se Zetíkem jeden druhého zasloužíte mi přijde Wink A to nemyslím ve špatném slova smylu .. jak jde strašně snadno z psaného slova bohužel pochopit .. A je mi líto, že to takto ode mě chápeš Sad

Samozřejmě s nenávistným tonem nesouhlasím, to jsem tím vůbec nechtěla říct. Kdybych chtěla, napíšu že "co je špatného druhého podpořit v jeho nenávisti?". To je rozdíl. Já nepovažuju vzteknání se za to samé jako nelásku, nenávist, napadání se .. Vztek je pro mě projev bolesti. Z případných nenávistných poznámek zde je mi tak akorát smutno, stejně jako vám ostatním.

Citace:
ale nemá smysl klín vytloukat klínem

- přesně, s tím souhlasím. Nemá cenu kopírovat své rodiče, tím člověk satisfakci z křivd svého dětství nezíská. Naopak .. octne se v začarovaném kruhu. Znám z vlastních zkušeností.

Citace:

jestli tady chceš ty a jiní podporovat něčí výlevy tak já tady osobně končím, protože se mi to nelíbí, hlavně některé projevy podobné těm od šamanky a zeta na jiných podobně zaměřených fórech vůbec nenajdeš a je to ostuda tohoto fóra

- je mi líto, že jsi nepochopil, co tím chci říct ... Mluvila jsem o pochopení jednoho člověka k tomu druhému .. Kdy chápu a cítím, vím, proč se tak čílí a co ho bolí, případně ho malinko popíchnu (projev bolesti vede k pochopení bolesti a tím pádem je to pomoc), ale přitom si to neberu osobně. Dle mě tady špatně rozhovory končívají jen proto, že si se Zetíkem navzájem šlapete po kuřích wočích, oba si berete věci od toho druhého příliš osobně a jeden druhému se na základě toho bráníte .. že nejlepší obrana je útok? Proč jinak tolik zranění? Protože oba jste měli stejné otce, takže jeden druhému tuhle vnitřní bolest nejvíc připomínáte?? Nevím ... každopádně právě o tom byste oba měli nejvíc přemýšlet - co jeden druhému připomínáte, proč jste na sebe jak býci na červenou hadru ..

A protože se někdo jednou zastane toho druhého, reagujete hned na něj jako na nepřítele - někoho kdo je na "druhé straně". Přítel mého nepřítele je můj nepřítel? Jsme snad na bojišti?
Dle mě to tak oba cítíte právě díky vašim otcům - máte vnitřně pocit, že ten třetí se zastal otce, vůči kterému máte oba spoustu nedořešených pocitů křivd.

Samozřejmě že bych ráda, aby tady byl klid a pohoda, bez falešného plácání po ramenou a bez napadání .. prostě přátelství. Ale to není něco, co se dá uměle navodit - to je něco, co vzniká časem a na čem se musí pracovat.
Určitě je škoda, že odcházíš, ale snad ti na jiném fóru bude líp. Přesto si myslím, že právě Zeto ti bude chybět nejvíc .. A ty jemu.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 8:34 pm    Předmět: Nepodporovat. Citovat

Alwen napsal:
říkám si, co je špatného druhého podpořit v jeho vzteklounství? Smile


Alwenko,
tohle je spekulace která nikam nevede. Záměr by nikdy neměl směřovat k vyprovokování či podpoře jakýchsi negativních emocí v druhých. Sad
Jestliže to tak je, potom pnutí, které nás k tomu vede je cosi nepěkného v nás.

Jestliže jen přirozeně vyjadřujeme svůj názor není na tom nic zlého.
Vždy se najde jisté procento souhlasných i nesouhlasných hlasů.
Za sebe mohu říct, že pokud se k něčemu vyjadřuji, tak buď z důvodu,že jsem učinila podobnou zkušenost, nebo je to k názoru, který je z hlediska širších souvislostí velmi jednostranný.
Tímto se jednak sama sebe učím sovně formulovat vlastní prožitek a v ideálním případě je možno rozšířit jeden pohled o ten můj.
Měřítkem je opět moje zkušenost, kdy se mé omezené vědomí dalším širším pohledem popsunulo vždy o krůček dál.
Jesltiže už se k čemukoli vyjádřím, nesu za svůj názor plnou odpovědnost,
jsem připravena držet se předmětu hovoru a odpovídat tomu, koho dané téma opravdu zajímá.

V případech uchýlení se k osobním atakům nejde dotyčnému o předmět hovoru, ale o sebezviditelnění na základě poukázání na nedokonalosti druhého diskutujícího, tedy zjevných či skrytých narážek a hrubostí různého kalibru. V dalších případech může jít i o zvědavost týkající se pouze soukromí.

Přes to, že na tuto hru nepřistoupím a nadále se vyjadřuju pouze k předmětu hovoru, je více než pravděpodobné, že někoho svými slovy popudím. Tomu nelze zabránit, jedná se však pouze o jeho nezpracovaně emotivní reakce. Tedy je to jeho práce. Jestli to bude brát jako důvod hodný k zhodnocení svých reakcí a motivací, to už je věc druhá. Wink
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 8:37 pm    Předmět: Citovat

Krabasi, Alwen, vidím, že jsme naše komentáře psali zhruba ve stejnou dobu. Very Happy Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
Strana 12 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund