Fórum - Zobrazit téma - Se souhlasem - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Se souhlasem
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Se souhlasem
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:56 pm    Předmět: Se souhlasem Citovat

Ahoj všem Smile

Mám takový malinký, leč pro mě důležitý dotaz. Opravdu se musím ptát jestli můžu dát reiki Embarassed ? Je nutností přímo formulovat oč jde? Při četbě pár témat tak nějak vystouplo, že reiki nemá v podstatě pravidla a já opravdu nevím jak vysvětlit, osvětlit pár lidem o co mi jde, prostě se mi to nechce (nedokážu) vysvětlovat, jen tak polehoučku, jemně a přirozeně provést během spánku Embarassed ... tak jako se naše zeměkoule točí. Opravdu tím mohu na sebe přenést jejich "karmické" nyance? Mohu bez svolení použít mantru? Nějak celistvě nerozumím celkové problematice souhlasu Question . Vždyť se lidi po celá staletí večer modlili za své bližní, proč tady by to mělo být jiné?

Moc děkuju za reakce na toto téma, přeji krásný podvečer Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 4:01 pm    Předmět: Citovat

Ann, pokud bys na ně nevkládala ruce, tak by ses skutečně ptát nemusela - jako u modliteb. Jako dotaz může sloužit: Mohu Ti pomoci? Mohu Tě ošetřit Reiki? - to stačí.
Jde o etiku. Pak - není pravda, že Reiki nemá pravidla. Má, velmi duchovní. Jenom nemá žádná omezení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 4:13 pm    Předmět: Citovat

když chci někomu poslat jenom světlo, lásku, úsměv, hřejivou myšlenku, tak se také neptám jestli můžu, prostě mu to pošlu a on to buď přijme nebo ne

podobně to dělám i s reiki na dálku, akorát je lepší, když o tom dotyčný ví a může se na to soustředit

pokud posílám jen tak spontánně - na chvilku, tak mu to pošlu a neřeším nic, vyšší já toho dotyčného rozhodne, jak s tím a jestli vůbec naloží, takže občas komunikuju spíš s jeho VJ než se samotnou osobou

někdy stačí na někoho pomyslet a energie se rozjede sama, to se stává v určitých situacích
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 8:04 pm    Předmět: Citovat

Naše planeta Země je planetou Svobodné vůle, a tak bychom se měli i chovat. Nikoho neznásilňovat a ani v dobré vůli dělat dobro - jediná vyjímka - záchrana života. To se od nás tady očekává. Že si pak ten dotyčný odejde třeba jinak, je už jeho věc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

Lightworker napsal:
Naše planeta Země je planetou Svobodné vůle, a tak bychom se měli i chovat. Nikoho neznásilňovat a ani v dobré vůli dělat dobro - jediná vyjímka - záchrana života. To se od nás tady očekává. Že si pak ten dotyčný odejde třeba jinak, je už jeho věc...


Lighte, u mě to takto nefunguje, nefunguje na mě slova jako muset, neměli byste tohle a tamto..... a všichni ti puberťáci co slyší samé musíš, dělají vše proto aby nemuseli........

A najednou pozoruji že já se měním, mění se můj postoj. Z musím se stává, já chci. Třeba se změnou stravy najednou přichází niternej soucit s přírodou, s rostlinami, a i se Zemí. Vychází to ze mě a je mi už šumafuk zda se něcomá nebo nemá. Dělám to tak že to vnímám a cítím. Nevychází to z hlavy, zásobárny příkazů a zákazů a naučených formulí.

Je to vnitřní pohutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 7:35 am    Předmět: x Citovat

Ann: tady byla řeč že je bez hranic při její aplikaci nikoliv že nemá žádnou etiku. Léčení je o vztahu léčený a jeho nemoc. Dělat někomu něco za zády, protože se mi nechce něco vysvětlovat je trošku o něčem jiném než by reiki mělo být.

šamanka
PS: možná bys měla ještě s léčením ještě trochu počkat a získat víc zkušeností a něco si o filozofii reiki přečíst
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 8:06 am    Předmět: Citovat

Ann, když se nad tím zamyslíš, tak to jde vysvětlit celkem jednoduše. Damao tu ukázal příklad na jednoduchém dotazu, dá se to vysvětlit pro začátek i tak, že se jedná o energii, která vyladí, zharmonizuje celého člověka a že příjem si ten dotyčný řídí sám. A jestli ten dotyčný chce, a´t si to vyzkouší, jak mu je, když na něho položíš ruce, třeba jen na ramena.
JSou lidé, kteří budou okamžitě souhlasit, jiní zas budou opatrnější a další třeba domítnou. Ale všichni mají na ty svoje reakce právo. Ty bys asi taky nebyla nadšená, kdyby ti nikdo nedal možnost vybrat si. Jsou lidi, kteří mají před enrgiemi strach, něco někde slyšeli, četli nebo zažili a tak se jim nediv. A tím, že jim něco, byť s tím nejlepším úmyslem chceš něco vnutit, tak to není o Reiki ale o tobě. Že ty něco myslíš, že ty něco chceš. Pokud máš pocit, žebys byla ráda zprostředkovatelem této energie a na potvoru není zrovna nikdo na blízku kdo by o ni stál, tak to může být docela hodně velké znamení, že zatím máš pracovat sama na sobě. To není sobecké, to je normální. Nejdřív máš makat na sobě a pak teprv na druhých.
Pokud máš potřebu někomu "poslat energii", lépe řečeno nasměrovat ten tok energie směrem k němu, tak to je aktivita tvoje, tak si alespoň alibisticky posichruj tím, že na té "vyšší úrovni" tomu dotyčnému človíčkovi dáš šanci volby. Něco vy stylu "Jestli chceš, tak si vezmi tolik kolik potřebuješ a využij to jak uznáš nejlíp. A jestli nechceš, tak neber." A nebo to vyšli do situace toho dotyčného, aby dopadla co nejlíp pro všechny zúčastněné. To jsou asi ty nejlepší berličky, když člověk chce zachraňovat celý svět. Postupem času k tomu pak dochází sám, do čeho se angažovat a do čeho ne. K tomu patří i těch pár klepnutí přes prsty, ale ty si zažije každý a není to nic fatálního. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 8:49 am    Předmět: Citovat

Souhlasím s Renatou. Já sám používám formuli "Posílám tuto energii .....(jméno léčeného)..... pokud jí on sám chce a přijme. Pokud tuto energii nepřijme, posílám jí matičce Zemi." Země energii potřebuje taky, potřebuje jí hodně, ale přiznejme si, kolik z nás jí někdy něco poslalo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 11:18 am    Předmět: Citovat

Moc Vám všem děkuju za odpovědi Smile . Chtěla bych léčit na dálku člověka, který to vědomně odmítá a přitom jeho VJ o to prosí. Jde především o léčení na psychické úrovni, je pravdou že reiki 2 mám absolvované pouze půl roku a příliš zkušeností nemám... je to překážkou?

Krabas: "podobně to dělám i s reiki na dálku, akorát je lepší, když o tom dotyčný ví a může se na to soustředit" A není lepší posílat reiki, když daný člověk spí, není tak více uvolněn?

samanka: "Dělat někomu něco za zády, protože se mi nechce něco vysvětlovat je trošku o něčem jiném než by reiki mělo být." Takhle doslöva jsem to nemyslela, i když to tak vyznělo.

Renata: Vnucovat samozřejmě nechci. Jen mám u té osoby pocit, že říká ne a přitom je to ano. Dělat někomu něco proti vůli, tlačit na to nebo stavět někoho do rohu je proti mému srdci a rozumu. Nejsem žádná zrůda Crying or Very sad Sad Confused Smile Very Happy Chce to ještě hodně práce... vím, ale sklánět neustále hlavu před vším a být pokorný mi poslední dobou začíná být spíše překážkou než pomocí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 11:43 am    Předmět: x Citovat

Hehe trošku jsi mi přihrála odpověď tou větou o pokoře. Možná v tom je ten hlavní problém. Je dost problematická otázka - když někdo řekne ne, jestli to naše "podle mě podvědomě říká ano" je otázka skutečně jeho vnitřní potřeby nebo našeho chtění a bohorovnosti.
Ale to si musí vyřešit každý individuálně. Já za sebe bych do toho nešla, podle hesla co nechceš aby dělali druzí tobě...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 8:18 am    Předmět: Citovat

Takže kdo se nevyjádří přímo, ten má smůlu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 9:11 am    Předmět: Citovat

Mně se osvědčilo Reiki dotyčnému nabízet. Ze začátku jsem se "ptala" a na základě "pohovoru" Reiki posílala. Pak jsem si i uvědomila, že co je mi svým způsobem do toho, jestli dotyčný Reiki zrovna chce nebo nechce, jestli nechce tak proč a já nevím co .. Došla jsem k řešení, že poprosím o Reiki, mezitím se mi hlavou v rychlosti proženou motivace, proč mám tuhle potřebu poslat, neptám se, jen natáhnu v duchu k dotyčnému ruku a nabízím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 11:40 am    Předmět: x Citovat

Z mého pohledu je každý problém něco, co je pro dotyčného v jeho životě důležité a za nějakým účelem. Tedy je to jeho život. Nejsem žádný Bůh abych rozhodovala a manipulovala s někým bez jeho vědomí. Hlavně když jsem objektivně rozebrala proč mermomocí chci někomu pomoci hlava nehlava byl v tom spíš můj důvod (není vždycky negativní - jako je moje ego, spasitelský syndrom atd., ale třeba touha udělat to nejlepší pro svoje blízké). Jenže nechápu smysl léčení, když dotyčný o to nestojí, nechce to z nějakého jeho osobního důvodu. Proč? Připadá mi to jako woodoo naopak. Jak jsi se zmiňovala o tom modlení. Kdysi se moje kamarádka dostala do spolku "modličů". Když se jí konečně podařilo vymanit, měla hrozné stavy a oni jí řekli, že se za ní budou stejně modlit ať chce nebo nechce, protože je to pro její dobro. Ale ona to vnímala velmi intenzivně a bylo jí dost špatně.
Napadá mě důležitá otázka pro všechny:

Můžete mi opravdu upřimně odpovědět na tenhle problém, děláte posílání bez vědomí ostatních (tím není myšleno lidstvu apod., ale i tam by se měl člověk snad zeptat, jestli "vyšší velení" s tímto našim záměrem souhlasí)?
Je zajímavé jak to různí lidé různě řeší (pošlu mu ať si vezme kolik potřebuje a tím jsem z obliga, pošlu a existence ať si s tím poradí, občas použiju sama, že pošlu reiki na vyčištění místa pobytu,...). Jak se tyhle metody shodují s etikou reiki?

S nemocema je to totiž dost vachrlaté - spousta lidí se ani nechce své nemoci zbavit (může být hluboko v podvědomí!!!), protože jim dává nové dimenze života o které nechtějí přijít (péči okolí, pozornost,...).
Je jedna výborná poučka:
Nikoho předem nelitujte, možná si svou nemoc právě pořádně užívá.
Znít o krutě ale je to pravda. Mám přesně takovou čerstvou zkušenost.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 12:46 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Nikoho předem nelitujte, možná si svou nemoc právě pořádně užívá.
Znít o krutě ale je to pravda. Mám přesně takovou čerstvou zkušenost.


bohužel mám naprosto stejnou zkušenost u někoho, kdo je mi hodně blízko.....podle principu "když je na tom někdo špatně, tak já budu taky". Naprosté odmítání pomoci

Upřímně, sám jsem si to taky zkusil, když jsem chtěl, opravdu chtěl po 6 letech bez "běžné" nemoci onemocnět (trochu si odpočinout doma) a do týdne jsem lehnul s kašlem a rýmou. Druhý den jsem se začal těšit do práce a hned to bylo lepší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 12:48 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Můžete mi opravdu upřimně odpovědět na tenhle problém, děláte posílání bez vědomí ostatních (tím není myšleno lidstvu apod., ale i tam by se měl člověk snad zeptat, jestli "vyšší velení" s tímto našim záměrem souhlasí)?


- no já Reiki vnímám jako dar od "vyššího vedení", takže pokud by s tím nesouhlasilo, Reiki by neproudilo. Necítím se v tomhle jako velký pán, který rozkáže a věci se dějí hlava nehlava. Naopak - vůbec vše vnímám jako že se dějou právě se souhlasem Universa a v jeho souladu. Které věci se tak nedějí?
A zrovna nabízení Reiki někomu je pro mě nejlepší řešení, kdy moje ego, chtění/nechtění, je mimo. Posílání cítím jako něco, co už je o něčem jiném, kam se velice dobře nějaká motivace nevyrovnaného ega může snadno schovat.[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund