Fórum - Zobrazit téma - Klasická homeopatie - zkušenosti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Klasická homeopatie - zkušenosti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Klasická homeopatie - zkušenosti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 2:19 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:

Znám to totiž z osobní zkušenosti. Když mám v práci neskutečný blázinec a trvá dva tři měsíce, pořád jsem celkem v pohodě. Když to nejhorší pomine, nastává totální útlum a mám prostě "vygumováno". Jsem naprosto apatická, je mi všechno úplně fuk. I věci, které by mne jindy nenechávaly lhostejnou. Tělo i mysl si dá pauzu, aby mohlo načerpat nové síly a energii.
Je pravda, že už jsem trochu starší materiál, ale delší stres funguje podobně i u mladých. Když nemáme rozum my, tělo a mozek vypne i bez našich přání a příkazů. Když si náležitě odpočine, zase nás nechá vrátit se do starých kolejí a můžeme je huntovat dál.
Čím delší a častější je období stresu, tím delší je období nabírání nových sil.



Pod tohle se podepíšu, funguje to u mě úplně stejně. Mám práci hodně nárazovou. Když mám práce na 150 % mé výkonnosti, tak to zvládám třeba po řadu týdnů. Pak ale přijde období, kdy jsem vytížen třeba jenom na 25 %, ale v té době neudělám ani to. Prostě nulová aktivita, vše se odkládá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 4:56 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Ahoj Grasshoper,
sice ti k tomuto tématu nemám vůbec co říct, protože homeopatie mě nikdy neoslovila, ale reaguju protože se mi líbí tvé otázky a reakce na lidi, kteří ti tu odpovídají.

Já osobně bych ti doporučil práce s energetickými systémy, jako je reiki, shamballa 1024 a podobně. Myslím, že by tě to mohlo velmi oslovit.
Hodně zkušeným homeopatem je tu Lightworker, studoval ji v německu. Ten by měl znát většinu odpovědí na tvoje otázky. Jestli jsem ho dobře pochopil, tak už i on sám se na homeopatii vybodl a věnuje se převážně působení energiemi duchovního systému Shamballa 1024. Pokud udělal takové rozhodnutí, pak k tomu musí mít nějaký pádný důvod. Takže je možné, že homeopatie se tak trošku stala oborem mimo téta pro dnešní dobu. Ale to se jen domnívám, neboť jsem se jí níkdy nevěnoval.



Hodně zdaru




Krabasi, tohle snad ani nemůžeš myslet vážně, že?
Aby nedošlo k omylu tedy hlavně myšlenky typu nic o tom nevím, ale když se to LW nelíbilo, tak to určitě za nic nestojí a je to zastaralý systém, atd.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

no jo no šamanko, myslím to vážně.
Důvěřuji zkušenějším a co se týče homeopatie tak tím zkušenějším LW určitě je (na rozdíl ode mne).

zdravím tě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 8:14 pm    Předmět: Homeopatie a praxe. Citovat

Myslím si, že není dobré "jít s dobou" takovýmto způsobem,
tím že se budeme odvracet od metod, které vyžadují hluboké
znalosti, poctivou mnohaletou práci a praxi.
Konkrétně homeopatie si žádá celého jí zaujatého člověka
s nerozptýlenou pozorností mimo tuto vědu a její aplikaci.
Tím je skutečný homeopat. Smile

Pravda, není to pro každého, to ale neznamená,
že je něco lepší a něco horší, jen protože právě já
nemám buď trpělivost, nebo rychlé viditelné výsledky,
ale spíš oboje zároveň. Wink
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2007 6:45 am    Předmět: x Citovat

Krabas napsal:
no jo no šamanko, myslím to vážně.
Důvěřuji zkušenějším a co se týče homeopatie tak tím zkušenějším LW určitě je (na rozdíl ode mne).

zdravím tě


Milý Krabasi,
plivnout jedovatou slinu na něco co, cituji: "nic o tom nevím, nikdy mě to nezajímalo" s argumentem: "myslím si, že si můj kamarád myslí" je dost ubohý, promiň.

Neznáš jeho důvody, nevíš vůbec o co jde, tak by možná bylo fajn, nemluvit za něj.

Jestli tohle je ten báječný způsob spolupráce a argumentace, který doporučuješ, tak s tím vážně nemůžu souhlasit a je mi z toho smutno.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2007 9:28 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:


Milý Krabasi,
plivnout jedovatou slinu na něco co, cituji: "nic o tom nevím, nikdy mě to nezajímalo" s argumentem: "myslím si, že si můj kamarád myslí" je dost ubohý, promiň.


lightworker napsal:

Nedělám už homeopatii, léčím už jenom s Shamballou 1024. Klasická homeopatie používá tak asi 60-120 léků, které se nasazují ze všech nejvíc - jsou to takzvané polychresty. Jen málo klasických homeopatů nasazuje víc léků, většinou to pro ně není třeba, neboť se s nimi i částečně trefí a oni pak fungujou a alespoň částečně zbaví ty lidi jejich největších problémů. Ale nemusí to tak být. V klasické homeopatii se používá jeden lék v jeden čas a to po dobu minimálně 3 měsíců a víc.


Krabas nemyslí, Krabas ví milá Šamanko.
Jedovatá plivnutá slina je pouze v tvých očích, já nic takového neudělal.
Homeopatie je určitě pro někoho zajímavá, ale ne pro mě. Mám raději bylinky, teď zrovna beru Alfalfa (vojtěšku) kvůli ledvinám. Doporučuju.

pa, jsem rád že mě trénuješ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2007 4:51 pm    Předmět: Citovat

Grasshoper:

o homeopatii bohužel zatím nic moc nevím, spíš jsem přemýšlela o jiné věci:
Dle tvých příspěvků jsem pochopila, že jsi člověk disciplinovaný, který vyznává (tvrdou) práci na nějakém stanoveném úkolu, maká na něm s velkým soustředěním a dává do toho maximum. A pak chce vidět výsledky. Když sis vzal homeopatikum , stalo se zřejmě něco, na co nejsi zvyklý a co možná ani neuznáváš - výsledky "bez práce" .. najednou jsi byl bez dlouhodobých obtížích aniž bys na tom musel makat. Možná vyznáváš pořekadlo, že bez práce nejsou koláče. A te´d máš koláče bez práce a nevíš si s nima rady. Najednou máš možná pocit, že všechno tvoje dlouholeté snažení se a makání na sobě a na svém zdraví přišlo vniveč, bylo vlastně zbytečné .. a to způsobilo šrám na tvé duši, pocit flustrace, zbytečnosti -> apatie, deprese atd. Už se nevrháš do věcí, které tě dřív bavily - možná proto, že tě na tom bavilo to, jak těch věcí dosahuješ - že dokazuješ sám sobě, že jsi schopný disciplíny takové, že dojdeš do stanoveného cíle. A teď se ti tvůj zvyk, tvoje přirozenost, zhroutila jak domeček z karet - protože pro tebe ta cesta k dosažení cíle byla tím smyslem, proč to děláš. A díky tomu najednou postrdáš smysl ... A jak jsi na tom teď? Bez zájmu o cíle (když se na nich nemusí vlastně makat), se zdravím a s homeopatiky. To sis spojil dohromady v něco, co ti připadá nepochopitelné. Že homeopatika zařídí pevné zdraví a za to si vezmou motivaci k životu.
Možná jsem mimo. Ale zkus se zamyslet nad tím, CO ti dělalo vlastně v životě radost, CO tě vlastně motivovalo k činnosti .. I když jak jsem říkala na začátku, homeopatii nerozumím a neznám ji, pochybuju, že tě tohle může něčeho zbavit. Myslím, že tohle všechno je v hlavách a záleží, jestli najdem mezi věcma cestičky. Napiš jestli chceš, co si o tom myslíš a zda jsi o tom přemýšlel ještě takto, z jiné strany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2007 4:54 pm    Předmět: Citovat

Ještě mě napadlo - ten homeopat se snažil z tebe dostat tvoje pocity. Je třeba umět pojmenovat to, co cítíš. I když to jde třeba blbě, zkoušej to.
Je totiž dost možné, že za tvou apatií stojí pocit, že jsi byl podveden ... A teď nevíš kým vlastně a protože sis svou apatii spojil s homeopatií, můžeš z podvodu podezřívat homeopata.
Ale to jsou jen moje doměnky, zkoumej sám v sobě, co cítíš, a snaž se to pojmenovat. Z toho se pak můžeš odpíchnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2007 9:17 pm    Předmět: Citovat

Šamanko: Z vola neuděláš koně.

Goethe vyslovil dnes velmi slavnou větu: "Jsi-li kovadlina, drž. Jsi-li kladivo, udeř."

Jeden můj známí je kladivo. Všechno považuje za hřebík, a tak kolem sebe buší kladivem. Do problémů, sporů, čehokoli, co mu stojí v cestě. Takoví lidé mají pocit, že se musí doslova protlouct životem a k dosažení svých cílů je třeba vždy nasadit sílu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 11:32 am    Předmět: Citovat

to máš pravdu zeto, z vola koně neuděláš, ale aspoň víš, kam patříš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 12:12 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
to máš pravdu zeto, z vola koně neuděláš, ale aspoň víš, kam patříš Wink


Co tím myslíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 6:19 pm    Předmět: Citovat

Alwen, spíš bych řekl, že jsem takový "studijní typ" než že bych vyznával tvrdou práci. Od mládí mě fascinovalo všechno co má souvislost s Čínou nebo Japonskem. Když jsem se tomu věnoval a neviděl výsledky a pak po spolknutí bílých kuliček se výsledky dostavily, bylo mi to trochu líto. Ono taky když si vaříš každý den 1-2 hodiny makrobiotické večeře a zdravotní stav se ti nelepší a kolem sebe vidíš lidi, co do sebe hází jídlo pomalu za chůze a jsou zdravější než ty, tak to zamrzí, to je pravda.
Výsledky bez práce uznávám, ale neuznávám výsledky podvodem. Neříkám, že homeopatie je podvod.
Jinak koláče bez práce rozhodně nemám. Ty záněty HCD vymizely na rok a půl a pak se vrátily. Zajímavé také je, že když mám období apatie, jsem fyzicky zdravý a když jsem měl období, kdy jsem si našel jisté zájmy, přátele atd. a byl psychicky v pohodě, byl jsem co chvíli nemocný (nachlazení, záda, klouby...) - jako by to nešlo ruku ruce, ale "součin psychického a fyzického zdraví rovnal se konstantě." To mě zas vadilo, že jsem doma na neschopence a nemůžu sportovat atd.
S těmi pocity je to potíž, já je ani moc neumím dávat najevo, ale to pramení z toho, co jsem si v životě prožil a jak jsem byl vychovaný. To se těžko mění ze dne na den. Třeba můj otec neuznává jednání podle pocitů, ten vše hodnotí a rozebírá a jedná jen racionálně po dlouhodobé úvaze i v naprosto běžných záležitostech. Když ti tohle někdo dlouho vštěpujue do hlavy, těžko se toho hned zbavíš. Já teď už vím, že takové jednání není zrovna to pravé ořechové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 7:28 pm    Předmět: Citovat

Tak je možné, že jsem byla mimo Smile Jen jsem zkoušela, jestli bys v tom něco pro sebe našel a případně by ti to pomohlo. Ten pocit znám - ty na něčem makáš, věříš tomu a nemáš to, někdo jiný nemaká a má to. Ale zas na druhou stranu má zase jiný problém - jak jsem postřehla. Prostě - každý máme něco. A tebe na nějaký tvůj vnitřní problém má upozornit tohle. Jiný má jiný vnitřní problém, takže i jiné vnější projevy.
Možná právě spíš zkus pátrat po příčinách těch tvých problémů, zkus nějakou terapii, která zapátrá ve tvém dětství - říkáš že tvůj táta neprojevoval pocity, neuznával jednání dle pocitů. A ty vnitřně cítíš, že projev vlastních pocitů a pátrání v nich je důležitý - z této vnitřní nerovnováhy právě může například pramenit chronické bolení v krku - neprojev něčeho, co projeveno by mělo být. Zase - ber to jako moje doměnky, jako příklad. Zkus vypátrat pár metod a kterou budeš cítit nejlíp, tu zkus. Možná přijdeš na velmi zajímavé závěry Smile Držím palce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:56 am    Předmět: x Citovat

Mám potřebu ještě doplnit k tématu jednu malou poznámku, zvlášť ovlivněnou zážitky z poslední doby.
Každý máme svoje důvody proč něco děláme. V případě homeopatie (tedy i reiki a jiných metod) člověk velmi rychle pochopí, že je jen nástroj něčeho důležitějšího. Rozumější tomu dají prostor a zklidní svoje ambice a velikášské myšlenky. Tohle je pochopitelné.

Co mě ovšem mrzí je, dost divný pohled na metodu. Chápu, že je dost nepochopitelné jak tenhle systém funguje - nemá logiku a nejde měřit. Nefunguje jako alopatická metoda kdy se dá prášek přesně změřený, zvážený a ten udělá přesně to co se od něj očekává (dokonce vyvolává přesně očekávané vedlejší účinky) - má zklidnit žlučník, cíleně ten žlučník zklidní do příštího záchvatu.
Tady se vybere přesně cílený lék na míru momentálních klientových problémů s ohledem na jeho povahu, dřívější život, potíže fyzické i mentální atd. Tedy na ten žlučník dostane každý něco jiného. A pak nikdy není jisté co všechno se bude dít, kam se to pohne. Klientovi se může hnout něco v oblasti zažívání, ale taky celé jeho současné životní situace nebo něčeho ve vztahu k minulosti. To, co se bude dít už není vůle terapeuta - ten stojí jen u startovací pistole a má podporovat a být oporou klientovi v jeho další léčbě. Všechno ostatní je z velké míry na léčeném člověku a "vyšším velení". Zase něco nezměřitelného a těžko odhadnutelného. POZOR! Nikoliv nebezpečného. Spíš nebezpečného ve smyslu boření starých vzorců myšlení a jednání, ale i tady je všechno na osobě klienta.

Když se něco pohne, děje, podaří zlepšit, často je slyšet: ano tohle a tohle se změnilo, zlepšilo, pohlo v životě, přestalo bolet....atd. Ale to nemůže být nějakými kuličkami, to je tím jak jsem kdysi snědl ten prášek, je to momentální konstelací hvězd, odezněním chronické nemoci samo sebou nebo kdo ví čím. Prostě se tím hodně pověsti homeopatie škodí, protože není možné aby nějaká sladká kulička pohla s letitým problémem, že? Ani tahle metoda není všemocná, zase žádné zázraky na počkání (i když třeba Arnika na krvácení, namožení s okamžitým účinkem má něco do sebe), ale má svoje místo
i kvalitu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund