Fórum - Zobrazit téma - Opakovana procedura - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Opakovana procedura
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Opakovana procedura
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 7:03 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak to jsem z toho ted trochu jelen. Mit zamer nebo nemit? A co to vlastne je? Jen tak prikladat necitlive ruce a cekat na ... na co vlastne?

No, jsem (temer) tam, kde jsem byl na zacatku, ale to jsem tak trosku cekal. Ale i tak diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 7:20 pm    Předmět: Citovat

Bootlog

dávej na sebe ruce při každé příležitosti a dovol si, abys tu energii cítil. To že si nevěříš, je vlastně tvůj problém. Je spousta lidí, kteří sami energii necítí, ale po přiložení na někoho jiného jim energie teče a těm ostatním to dělá dobře.

Netrýzni se, však to přijde, až se přestaneš srovnávat, odsuzovat a posuzovat. Harmonizuj si čakry každý den a ono to přijde. Razz

Záměr neboli úmysl máš vlastně v tu chvíli, co si v duchu řekneš "A teď si jdu harmonizovat čakry a nebo na sebe přikládat ruce". To úplně stačí na nastartování energie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 1:04 am    Předmět: Citovat

To Krabas:
Myslím že nám jde oběma o totéž, jen to vyjadřujeme jinými slovy. To co jsi napsal se mě líbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 11:21 am    Předmět: x Citovat

Bootloq: souhrn - obě verze jsou možné. Záleží co chceš dělat.
S pokládáním ruk: Pokládat ruce a nikoliv čekat spíš vnímat co se děje, aby si člověk začal uvědomovat rozdíly které cítí v rukách na různých místech těla (zvětšování a zmenšování tepelných rozdílů, brnění, šimrání,...prostě cokoliv se děje). Je to buď za účelem treninku vnímání reiki a zvyšování citlivosti rukou nebo třeba se to může použít když ráno nebo večer ležíš v posteli a jen si doplňuješ energii a pokládáš ruce na svoje tělo podle intuice, např. dáš na plíce ty si vezmou svoje a podle pocitu vnímáš, že si vezmou nějakou porci a stačí jim, potom třeba položíš na žaludek a ten si vezme víc, zatímco slinivka nereaguje a tak. Časem zjistíš, jak se tvoje vnímání potřeb a problémů svého vlastního těla zvyšuje a když tě něco bolí nebo zlobí, jsi jistější při používání reiki. Líp vnímáš jestli orgán "nasává energii" nebo "má dost" atd. Pak přichází ten záměr: bolí mě ledviny, dám si cíleně reiki na ledviny.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 2:28 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Pokládat ruce a nikoliv čekat spíš vnímat co se děje, aby si člověk začal uvědomovat rozdíly které cítí v rukách na různých místech těla (zvětšování a zmenšování tepelných rozdílů, brnění, šimrání,...


a jak lze bezpečně poznat že to šimrání je reakce reiki které by mělo proudit z ruky a ne třeba reakce bioenergie tvýho těla?

pokud bych byl člověk který neví jestli cítí reiki tak pořád bych si asi nebyl jistý, co to vlastně reaguje na ty oslabený místa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 2:30 pm    Předmět: Citovat

Lev napsal:
To Krabas:
Myslím že nám jde oběma o totéž, jen to vyjadřujeme jinými slovy. To co jsi napsal se mě líbí.


tak to jsem rád, že jsme ve shodě
díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 7:19 pm    Předmět: Citovat

Bootlog napsal:
Hm, tak to jsem z toho ted trochu jelen. Mit zamer nebo nemit? A co to vlastne je? Jen tak prikladat necitlive ruce a cekat na ... na co vlastne?


Důležité je vědět, jaký je Tvůj motiv. Z toho potom vyplývá, jaký máš záměr. Rozhodně bychom se měli zbavovat představy, co že se jako má dít.

Když jsi s člověkem, který touží žít zase v harmonii, nečekáš na nic, maximálně na to, až ten človíček prohlásí, že už se cítí dobře.
Což neznamená, že je v harmonii, samozřejmě, ale důležité je, že se cítí dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 11:00 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:


Důležité je vědět, jaký je Tvůj motiv. Z toho potom vyplývá, jaký máš záměr. Rozhodně bychom se měli zbavovat představy, co že se jako má dít.


Nevím, zda je to odpověď ohledně motivu, ale jdu do toho proto, že mám pocit, že se v tom tak celkově plácám, nikam to nevede a čas od času to na mě docela intenzivně padne.

Nemám představu, co by se jako mělo dít, ale slibuju si od toho, že to na mě 'přestane padat'. Možná chci moc, ale poprvé mi to na čas pomohlo. Tak snad i teď, mám už tu opakovanou R1 proceduru domluvenou na březen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:39 pm    Předmět: Citovat

No, někdy je hodina praktikování víc, než dva dny disputací a řečnění. Myslím, že děláš dobře. Prostě se jen můžeš o to více otevřít, že budeš vědět, do čeho jdeš. Určitě dej vědět, jak sis to prožil.
Vždycky je to krásné a vždycky je tam ještě o trošku víc než by člověk čekal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 10:50 pm    Předmět: Citovat

Záměrně jsem si nechal více než měsíční odstup od 'opakované procedury' R1.

Co se pocitů týká, opět nic, co by stálo za zaznamenání nebo komentář, ale to není nic překvapujícího, a jak jsem pochopil, ani nic, co by bylo na újmu věci. Pochybnosti to zrovna nerozptyluje, ale budiž.

Oproti prvnímu R1, kdy jsem si po zasvěcení v té černočerné tmě opravdu pěkně pochodil, jsem do toho tentokrát nespadl krátce po proceduře, naopak jsem (zatím) celou tu dobu v pohodě. Což neznamená, že do toho nespadnu hned zítra (doufám, že ne). A což neznamená, že bych byl býval nebyl v pohodně i bez opakování R1. Takže opět prostor pro pochybnosti.

Teď ta hlavní věc: po prvním R1 jsem měl jasno v tom, že do R2 nepůjdu (viz zárodek této debaty). Teď jsem přinejmenším na vážkách, protože účinek R1 (pokud jaký) se zdá být permanentní. No jasně, hovořit po jednom měsící o nějaké trvalosti je přinejmenším troufalé, ale tak nějak mi to teď prostě připadá. Snad mě již zítřek nevyvede z omylu.

Otázka, která přetrvává (a která by technicky měla být spíš ve fóru Reiki 2. stupeň) je tato: jestliže je přede mnou hromada úkolů (jako že jistě je) a R1 mi pomohlo v tom, abych se pod nimi nehroutil co chvíli ale viděl je z odstupu a nadhledu, k čemu je potom R2?

A dále: jestliže těch úkolů je téměř nekonečně mnoho, jak je pomůže vyřešit omezený počet stupňů reiki (pokud vím, po R3 už není nic, kam by se dalo jít dál, pominu-li rozličné mutace, nové směry a inovace, na které příliš nevěřím)?

Uvítám jakékoliv komentáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 7:33 am    Předmět: x Citovat

Nejdřív se poper s těmi úkoly co máš před sebou a pak uvidíš kam tě cesta povede dál. R1 by mělo být hlavně o tobě: tělesnu, duševnu, duchovnu. Naučit se vnímat a pracovat s reiki. Taky podle mě času a trpělivosti. Dvojka je o rozvíjení a expanzi - dostaneš symboly a můžeš je používat, tím se ti rozšíří možnosti použití směrem k ostatním, světu, speciálních technik a záležitostí (podle toho co si sám dovolíš nebo někdy co tě naučí učitel, např. čištění prostoru, posílání na dálku, do situací,...to mě jen tak stručně napadá). Trojka už by měla být pro lidi, kteří už jsou na nějaké úrovni práce na sobě a mají jasno co a jak s reiki. Ale to poslední je teorie. Na trojce by mělo slovo mistr znamenat (bohužel neznamená) určitou kvalitu a znalost, mistr učitel i dostatek vlastních zkušeností, které je možno předávat a dál se se svými žáky učit.
A že není kam jít dál? Už jsem nad tím taky dost přemýšlela. Řešení všech těch, jak jsi správně psal, mutací a rádoby silnějších a lepších reiki, je o ničem. Ale většina lidí, kteří s reiki pracují zodpovědně a dlouhodobě zdaleka není za vodou a mají dost co dělat ať už sami na sobě nebo pokud se týká rozšiřování vědomostí a práce s reiki. Jakmile člověk chytí modní vlnu: pořád je mi všechno málo, potřebuju víc a víc zážitků, adrenalinu, víc energie, víc ezoteriky, víc... brzy se dostane do honění se za kvantitou a kvalita nikde. Není čas proniknout hloub, protože za rohem může být ještě silnější zážitek, že? Mám pocit, že učení nekončí nikdy.
Navíc se mi stále víc osvědčuje v našem komplikovaném životě kombinovat víc věcí. Nic nového pod sluncem, ale pro mě čím dál větší radost a jistota: tedy kombinace změna životního stylu, jídla, třeba reiki, bylinky, Bachovky, homeopatie, masáže,... Nemyslím pochopitelně všechno naráz, velmi individuální výběr na určitý problém na tělo pro určitého člověka. Tím jedincem pochopitelně myslím i sama sebe.
Takže je potřeba se učit a rozšiřovat obzor i o jiné vědomosti.
Jo a samozřejmě pravidelně praktikovat a začlenit reiki do svého životního stylu. Ono se ti to časem začne vracet...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 12:16 am    Předmět: Citovat

Pokud jde o to, jak pochopit sebe sama, jak se přijmout a co potom s tím, co jsme, podniknout, tak to není cesta z vyznačeným cílem. Jak se dočteš často u modrých - cílem je Cesta sama o sobě. Z tohoto důvodu nekončí duchovní ani osobní růst absolvováním Reiki 3. Naprosto v tom SOUHLASÍM se Šamankou (na rozdíl od Reiki-sprchy, viz jinde).
Na tomto místě cítím nutnost poznamenat, že jednotlivé stupně Reiki nejsou o iniciaci, jak se to u nás časem u řady učitelů "zvrhlo". Snad s výjimkou Reiki 1, kde je zasvěcení důležitým vstupem do morfického pole, jehož podstatou je schopnost Reiki působit. Ale eni tady by seminář neměl být jen o zasvěcení.
Iniciace na vyšších stupních odpovídají spíše původním buddhistickým rituálům slibu skládaného žákem do rukou učitele, že získané umění a vědomosti budou používat pro blaho své i ostatních bytostí a že ho budou dále rozvíjet. Co ale mají rozvíjet ti, kdo stihli Reiki 3 za dopoledne i s náborem na odběr zaručeně zdraví prospěšných produktů?
Není kam spěchat. Doporučuji trpělivě sbírat zkušenosti, pečlivě vybírat a kombinovat - také to dělám jako Šamanka - kombinuji vše, co umím.
Je to báječné dobrodružství, to už jsi asi pocítil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2007 11:15 am    Předmět: Citovat

Když jsem začínal objevovat Reiki, byl každý stupeň úžasný co se týká nových možností. Když jsem se chystal na III.stupeň, myslel jsem si že tam to končí. Po absolvování jem zjistil že nic neskončilo, spíš právě potom opět něco nového začíná. Spíš by se dalo říct že III.stupeň umožňuje podívat se ještě dál, ale cílem rozhodně není. Spíš jen dalším předělem na cestě. A těch předělů může být nekonečné množství. (a není k nim potřeba absolvovat žádná další zasvěcení - "stačí" plně využívat možností Reiki)

Jinak souhlasím se Šamankou - Reiki vám může pomoci se vším. Ale pokud máte zdravotní problém z nedostatku (přebytku) některých látek v těle, je potřeba zapojit i jiné možnosti: úprava stravy, potravinové doplňky, speciální "masáže".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so duben 28, 2007 1:00 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Pokud jde o to, jak pochopit sebe sama, jak se přijmout a co potom s tím, co jsme, podniknout, tak to není cesta z vyznačeným cílem. Jak se dočteš často u modrých - cílem je Cesta sama o sobě.
...


Tak tohle jsem už nejenom slyšel, ale snad i pochopil. Je to snadné, pokud má člověk pocit, že jde dopředu. Když to ale na jednoho padne a má pocit, že je opět na startovním políčku, dá to kolikrát zabrat. Asi to má svůj význam, ale v když se v tom jeden plácá, rozhodně v tu chvíli nechápe a nevidí smysl toho kopance. Můj pocit je (neověřený zkušeností), že R1 pomůže udržet ten odstup, náhled a usnadní pochopení.

Mimochodem, ještěže je cílem cesta sama. Jinak by dojít do cíle znamenalo definitivní konec, a co pak?

Damao napsal:
... Není kam spěchat. Doporučuji trpělivě sbírat zkušenosti, pečlivě vybírat a kombinovat ... Je to báječné dobrodružství, to už jsi asi pocítil.


Já skutečně nikam nespěchám. K prvnímu R1 jsem se rozhoupával asi tak půl roku, měl jsem strach z kroku do neznáma. Následně zlepšení, pak nějaké ty depky, pak pět let pauza a pak R1 podruhé. Tenokrát asi v mnohem lepší konstelaci (tím myslím moje rozpoložení). Zatím, po nějakých pěti týdnech od druhého R1 bych to nazval 'nenápadná jízda'.

Nenápadná v tom smyslu, že se to nespojuje s žádnými pocity, když si po ránu nebo navečer dávám, ani nemám žádné sny nebo tak něco. Jízda v tom smyslu, že jsem celou tu dobu v pohodě. Což může někomu znít jako samozřejmost. Pro mě to samozřejmost nebývala (a věřím, že minulý čas je namístě).

Jo, a je to opravdu dobrodružství. Dějí se věci, že jen koukám. Jako tradičně si ovšem neodpustím poznámku, že se může jednat o shodu náhod, což nelze potvrdit ani vyvrátit.

Lev napsal:
Když jsem začínal objevovat Reiki, byl každý stupeň úžasný co se týká nových možností. Když jsem se chystal na III.stupeň, myslel jsem si že tam to končí. Po absolvování jem zjistil že nic neskončilo, spíš právě potom opět něco nového začíná. ...


Jinými slovy čtu podobnou zprávu od Lva, Damaa a samanky. Potěšitelné, i s vědomím, že to není garance procházky růžovou zahradou. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2007 12:21 pm    Předmět: x Citovat

Bootlog: to máš naprostou pravdu - nikdy nejde dokázat měřitelnou metodou, jestli zafungovala terapie nebo jde o shodu náhod.
Lidi taky často po akci vypráví: vlastně se mi nic nedělo, nic nového. Jen to astma je lepší, vztahy s partnerem dostali jinou dimenzi, jen... ale jinak se nic zajímavého neděje. A ty třeba vidíš, jak se ten člověk mění, jak mu i ta osobní péče "léčitele nebo já raději používám slovo terapeut" prospívá, jak se třeba otvírá a je schopen o věcech mluvit, což je dobrá startovní pozice pro další kroky, ale dotyčný ti sdělí, že je to určitě náhoda.
Pak je potřeba hezky nožky na zem, ego nechat vyšumět, nebrat ty náhody osobně (jako nevděk nebo nedocenění naší geniality), pokorně poděkovat, že nám "vyšší velení" dovolilo pomoct někomu, kdo to potřeboval. A umět se radovat z těch "náhod", které se vydařily.
V opačném případě, kdy se nedaří, hezky popřemýšlet v čem je zakopaný pes. Pak je výborné mít někoho podobného zaměření s kým je možno konzultovat nebo se spojit pro společnou práci, suuuuper.
Nebo se třeba zeptat na reikiwebíku.
Já to tak dělám.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund