Fórum - Zobrazit téma - Opakovana procedura - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Opakovana procedura
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Opakovana procedura
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

Lev napsal:

Krabásku, ono je to trošku jinde. To co psal Damao o "záměru" v tom smyslu jak to uvádí je v pořádku. Jen bych to spíš popsal slovem rozhodnutí.
Jenže pokud energii dáš záměr aby udělala to a to, ona to udělá ať už jí říkáme jakkoliv. Jenže právě tím že jí do toho mluvíme se připravujeme o možnost, že energie "opraví" i věci o kterých nevíme.

Existuje prastaré přísloví: "člověče, dávej si pozor na to co si přeješ, mohlo by se to vyplnit". Myslím že je daleko lepší když už chceš něco konkretizovat říci si "prosím o celkovou harmonizaci celé své bytosti". Máš v tom konkrétní žádost i dost prostoru pro energie aby mohli vykonat to nejlepší pro nás. A pak je nejlepší "vypnout", případně u toho vypnutí sledovat co to se mnou dělá.


Lvíku můj náhled je jiný - jak jinak že Smile.

Tím že řeknu chci tu energii použít na tohle, neznamená že definuju jak se to stane a jak to má vypadat.

Řeknu teď jeden primitivní příklad z trochu jiného soudku, ale myslím že z něho pochopíte jak to myslím. Budu chtít nové auto. Budu na tom pracovat a energii směrovat s tímto záměrem.
A teď co se třeba stane. Vyhodí mě z práce. Špatná věc v uvozovkách (stejně mě to tam nebavilo) ale o tohle jsem přece nežádal. Jenže to mě přinutí si najít novou práci a tam dostanu jako firemní auto nového bavoráka pro používání pro soukromé účely. Takže cíl je splněn, ale cestu a způsob jsem nechal na Vyšší Moci.

Takže já říkám opravuji teď toto a toto ale neříkám jak se to má stát a jak to má ve finále vypadat. To už opravdu nechávám na VJ, na energii, andělích prostě na čemkoliv v co věříš že to uskutečňuje. Většinou k té konkrétní věci k přidávám žádost o napravení všech věcí které s tím souvisí, takže sice definuji, ale nechávám ten prostor pokud možno co nejširší, aby se změny mohly udát i tam, kam momentálně nevidím. Jenže si myslím že se to děje stejně tak i bez toho.

Ale připadá mi hloupost tvrdit, že tím, že řeknu budu léčit tuto situaci, tak že to je práce ega nebo něco podobného (tím neříkám, žes to řekl).

Mě připadá že se nad některými věcmi příliš nepřemýšlí. Někdo tady zavrhuje funkci hlavy při dávání reiki. Ale ta hlava pro napojení je také důležitá. Vždyť někteří se napojují na reiki právě myšlenkou - řeknou si název symbolu nebo si ho v hlavě nakreslí. A o posílání reiki vzdálené osobě nemluvě. Prostě vždycky tu hlavu u toho používáme. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 10:02 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Takže já říkám opravuji teď toto a toto ale neříkám jak se to má stát a jak to má ve finále vypadat. To už opravdu nechávám na VJ, na energii, Někdo tady zavrhuje funkci hlavy při dávání reiki. Ale ta hlava pro napojení je také důležitá. Vždyť někteří se napojují na reiki právě myšlenkou - řeknou si název symbolu nebo si ho v hlavě nakreslí. A o posílání reiki vzdálené osobě nemluvě. Prostě vždycky tu hlavu u toho používáme. Wink


Jasně, nebejt myšlenky na to, že půjdu na Reiki pak by nebylo ani
těch dalších-o jeho dávání, atakdále.... Rozum je koordinátor, s jeho
pomocí se rozhodujeme.
Pak to jen pustit a nechat bejt ať si to dělá svoje a po svém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 11:08 am    Předmět: x Citovat

Krabasi co to tu motáš? Laskavě si přečti co se tu psalo. Nikdo tu netvrdil nic o napojování na reiki a způsobu jak to dělá, to za prvé. Mimochodem i v tomto případě to jde oběma způsoby - tedy s myšlenkou a zaměřením i že se reiki spustí samo bez našeho přičinění. Za druhé nikdo netvrdil, že u práce s reiki nemáš přemýšlet a zapojovat hlavu!!! Psala jsem o tom, že je prostě možné HLAVU VYPNOUT, POKLÁDAT RUCE BEZ ZÁMĚRU, abychom se naučili vnímat co a jak funguje nebo jen tak bloudit intuitivně rukama po těle rovněž bez myšlenek a plánu aby si reiki tvořila co je potřeba sama. A že fungují obě verze.
Nic ti nevnucuju, když potřebuješ mít nad vším kontrolu, klidně si to dělej po svým. Jen jsi mi zapoměl vysvětlit jak se dělá záměr bez myšlenek.

Zdraví

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

haha šamanko, jak pošetilé Very Happy Very Happy Very Happy

to že si někam položíš ruce už je vyjádřením záměru!!!

chacha, přidej ještě nějakou perličku, ty mě vážně bavíš, jsi úžasná

ps.: umíš vyjádřit záměr srdcem? pocitem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 12:29 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
haha šamanko, jak pošetilé Very Happy Very Happy Very Happy

to že si někam položíš ruce už je vyjádřením záměru!!!

chacha, přidej ještě nějakou perličku, ty mě vážně bavíš, jsi úžasná

ps.: umíš vyjádřit záměr srdcem? pocitem?


Dokážeš být opravdu často velmi krutý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 12:38 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Budu chtít nové auto. Budu na tom pracovat a energii směrovat s tímto záměrem.
A teď co se třeba stane. Vyhodí mě z práce. Špatná věc v uvozovkách (stejně mě to tam nebavilo) ale o tohle jsem přece nežádal. Jenže to mě přinutí si najít novou práci a tam dostanu jako firemní auto nového bavoráka pro používání pro soukromé účely. Takže cíl je splněn, ale cestu a způsob jsem nechal na Vyšší Moci.


Podle mě to máš hezky nalajnovaný, a tak to dle mého názoru nefunguje. Říkáš že tomu necháváš volný průběh, ale hned očekáváš že tě vyhodí z práce, že najdeš novou práci, firemního bavoráka pro soukromé účely.......... není to příliš vykonstruované?
Já vím že jsi říkal že to je primitivní příklad a určitě mě označíš za primitiva protože to dle tebe nechápu, ale i přesto vidím že je v tom daleko více směrování tvých přání = tlačíš to tam kam by to třebas díky reiki nemuselo dojít.

Citace:
Mě připadá že se nad některými věcmi příliš nepřemýšlí. Někdo tady zavrhuje funkci hlavy při dávání reiki.


Myslíš?

Citace:
Ale ta hlava pro napojení je také důležitá.
Když je čistá tak ano, ale to má málokdo. A určitá funkce tu je, a bez hlavy by to také nešlo, ale bez srdce třebas taky ne. A co třebas plíce??? Šlo by to bez nich?

Citace:
Prostě vždycky tu hlavu u toho používáme. Wink


Ano, používáme, ale někdo se v tom dokonce vyžívá, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 12:46 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Krabas napsal:
haha šamanko, jak pošetilé Very Happy Very Happy Very Happy

to že si někam položíš ruce už je vyjádřením záměru!!!

chacha, přidej ještě nějakou perličku, ty mě vážně bavíš, jsi úžasná

ps.: umíš vyjádřit záměr srdcem? pocitem?


Dokážeš být opravdu často velmi krutý.


vy Zetíku také
dokonce vás na to už někdo upozorňoval

každopádně "mír nám všem"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 1:02 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:

Podle mě to máš hezky nalajnovaný, a tak to dle mého názoru nefunguje. Říkáš že tomu necháváš volný průběh, ale hned očekáváš že tě vyhodí z práce, že najdeš novou práci, firemního bavoráka pro soukromé účely.......... není to příliš vykonstruované?
Já vím že jsi říkal že to je primitivní příklad a určitě mě označíš za primitiva protože to dle tebe nechápu, ale i přesto vidím že je v tom daleko více směrování tvých přání = tlačíš to tam kam by to třebas díky reiki nemuselo dojít.


Zeto, teď opravdu nevím jak to napsat, abych nevypadal krutě Rolling Eyes

Ty jsi buď hodně čistá duše a tím pádem jsem ti dodnes nerozuměl a nebo si ze mě děláš neskutečnou pr.el. Rolling Eyes

Začínám si myslet, že jsi ale asi opravdu takový, nevinný.....

Dobře změním na tebe rétoriku.

Můj milý Zetíčku, to co píšeš, já nepředpokládám. Všechny ty události jsou vymyšlené pro účel příkladu a tudíž nic neočekávám.
Když to tedy převedu jinak - tak tě z práce nevyhodí ale vyhraješ sportku, nebo táta prodá dům a koupí ti auto, nebo si najdeš novou přítelkyni a ta si akorát koupí nový auto a ty s ním budeš jezdit. Rozumíš mi? Všechny ty návaznosti jsou jedny z miliónu možností co se může stát, ty konkrétně nemůžeš předpokládat že zrovna tahle se stane. Záleží totiž na dalších okolnostech.

jsem rád za tvé dotazy, ale je možné že časem přestanu odpovídat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 1:29 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
zeto napsal:

Podle mě to máš hezky nalajnovaný, a tak to dle mého názoru nefunguje. Říkáš že tomu necháváš volný průběh, ale hned očekáváš že tě vyhodí z práce, že najdeš novou práci, firemního bavoráka pro soukromé účely.......... není to příliš vykonstruované?
Já vím že jsi říkal že to je primitivní příklad a určitě mě označíš za primitiva protože to dle tebe nechápu, ale i přesto vidím že je v tom daleko více směrování tvých přání = tlačíš to tam kam by to třebas díky reiki nemuselo dojít.


Zeto, teď opravdu nevím jak to napsat, abych nevypadal krutě Rolling Eyes

Ty jsi buď hodně čistá duše a tím pádem jsem ti dodnes nerozuměl a nebo si ze mě děláš neskutečnou pr.el. Rolling Eyes

Začínám si myslet, že jsi ale asi opravdu takový, nevinný.....

Dobře změním na tebe rétoriku.

Můj milý Zetíčku, to co píšeš, já nepředpokládám. Všechny ty události jsou vymyšlené pro účel příkladu a tudíž nic neočekávám.
Když to tedy převedu jinak - tak tě z práce nevyhodí ale vyhraješ sportku, nebo táta prodá dům a koupí ti auto, nebo si najdeš novou přítelkyni a ta si akorát koupí nový auto a ty s ním budeš jezdit. Rozumíš mi? Všechny ty návaznosti jsou jedny z miliónu možností co se může stát, ty konkrétně nemůžeš předpokládat že zrovna tahle se stane. Záleží totiž na dalších okolnostech.

jsem rád za tvé dotazy, ale je možné že časem přestanu odpovídat

Dělej jak myslíš. Btw. odpovídal jsem dle toho jak to vnímám. Občas trošku věc ironizuju nebo vyzvihuju aby byla nápadnější. Často to beru s humorem ale velmi často nacházím mnoho nesrovnalostí v tom co píšeš. Proto reaguji a nedělám to proto abych Tě zesměšnil nebo Tě urazil, ale protože chci pochopit tvůj svět.

Btw. vypadat krutě a být krutý jsou dvě odlišné věci. Chci tím říci že rád a často urážíš a snažíš se být lepší jak ti druzí. tak to aspon vidím a vnímám já.

A ještě jednou děkuju za tu větu cos mi napsal tehdy. Opravdu na mě sedí výborně a budu sejí řídit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:09 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:


Btw. vypadat krutě a být krutý jsou dvě odlišné věci. Chci tím říci že rád a často urážíš a snažíš se být lepší jak ti druzí. tak to aspon vidím a vnímám já.


Díky Zeto za tu poslední větu v příspěvku, já jsem věděl, že ta věta je pro tebe užitečná, jen jsem si nebyl jistý, jestli ji přijmeš, protože většinu věcí ode mě tady kritizuješ nebo dementuješ a tady u té věty by mě to mrzelo, neboť k ní mám vřelý a osobní vztah.

To co jsem zde ocitoval. Takový být nemůžu. Mrzí mě, že si to myslíš. Vím ale že reaguješ pod vlivem emocí, které časem vyprchají.

Nevím o nikom, koho bych tu urážel, jsem občas ironický. Ty sám jsi často ironický. Kritiku na někoho tu spíš slyším od tebe - i na mojí osobu. Nevím proč si myslíš že chci být lepší než ostatní? Nechápu z čeho tak soudíš.

Jestli se ti to zdá, tak zkus změnit svůj postoj, svoje myšlení. Prostě se ti na mě něco nelíbí, ale proto mě tu přece nebudeš soudit, napadat a urážet? Vím že bys chtěl mít toto fórum pro sebe a šamanku, ale to prostě nejde. Myšlenek tu bude víc a některý se ti prostě líbit nebudou. Zkus se s tím smířit.

Proč se snažíš být tak zdatný bojovník a ochránce pravdy a vystartuješ pokaždé proti lidem typu Mandis, Krabas, Ligtworker, občas Renata? Nikdo jiný to tu v takové míře nedělá. Cítíš se jako něco víc? Jako povolán?

Upřímně ti řeknu mě to připadá směšné, ale nesoudím tě za to.

Nechci ti snižovat sebevědomí, jen ti píšu mojí reakci. Vím že se nad ní nezamyslíš a řekneš že jsem se touto odpovědí projevil jako pokrytec, kritik, ten kdo tě zesměšňuje, náfuka a já nevím co ještě, jenže není tomu tak. Děláš si to sám.
A já jsem byl na tebe trošku víc upřímnej. Bez negativních emocí a předsudků vůči tobě. Protože vím, že podobné problémy jako máš se mnou tě doprovázejí tvým životem i s jinými lidmi.

Chci říct, že tě vnímám jako bratra. Ale neboj, jako LW ti pomoc nabízet nebudu. Když budeš mít zájem, tak si mě najdeš. Ale ten čas nenadešel. Vím že tě na mě něco zajímá, jinak bych ti byl ukradej. A ty mi ukradenej taky nejseš.

In light Pepa

----------------------------------------------------------------------------
není důležitý co si myslíš, ale to co prožíváš - Krabas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:21 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:


Btw. vypadat krutě a být krutý jsou dvě odlišné věci.


ještě ti poradím jednu věc. Neříkej lidem že jsou takový a makový. To jsou soudy. A pokud soudíš, tak jsi vždycky neobjektivní, hrubý a snižuješ si laťku.

Říkej lidem "zdál jste se", "vypadalo to jako", "měl jsem pocit" atd.
Ty dotyčné totiž nezatlačíš do kouta ale dáš jim určitý prostor pro nápravu. A ty zároveň získáš možnost zjistit další, dosud neobjevené (vždycky tam něco je).
Když někoho odsoudíš, je to definitivní a škodíš tím i sám sobě (stejně je to všechno projekce tebe, tvého vnitřku).

Zvláště je to dobré používat ve vztahu k ženám, partnerce a na pracovišti (ideální toto, s tem možete machrovat aj před šéfem).

Je důležité tvořit s lidmi kompromisy, ne se vymezovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 4:12 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
zeto napsal:


Btw. vypadat krutě a být krutý jsou dvě odlišné věci.


ještě ti poradím jednu věc. Neříkej lidem že jsou takový a makový. To jsou soudy. A pokud soudíš, tak jsi vždycky neobjektivní, hrubý a snižuješ si laťku.

Říkej lidem "zdál jste se", "vypadalo to jako", "měl jsem pocit" atd.
Ty dotyčné totiž nezatlačíš do kouta ale dáš jim určitý prostor pro nápravu. A ty zároveň získáš možnost zjistit další, dosud neobjevené (vždycky tam něco je).
Když někoho odsoudíš, je to definitivní a škodíš tím i sám sobě (stejně je to všechno projekce tebe, tvého vnitřku).

Zvláště je to dobré používat ve vztahu k ženám, partnerce a na pracovišti (ideální toto, s tem možete machrovat aj před šéfem).

Je důležité tvořit s lidmi kompromisy, ne se vymezovat.


To zní dobře, děkuju. Pokusím se nebýt definitivní.

P.s. Je zvláštní že mě v některých okamžicích jako je tento velmi inspiruješ. A píšeš pro mě "lidskou" a srozumitelnou řečí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 4:16 pm    Předmět: Citovat

taky se tím řídím, nebo aspoň se o to snažím Laughing

on to stejně člověk časem začne cítit víc srdcem a zjistí, že je to tak správné, protože se u tebe rozvine schopnost soucítění a pochopení ostatních Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 7:29 am    Předmět: x Citovat

Neumím. Protože jakmile spustím záměr, tak na počátku bylo slovo o tématu záměru. Nebo nechápu co ty rozumíš pod slovem záměr. Protože podle mého i za záměrem vyjádřeným srdcem je nejdřív myšlenka. Možná je chyba ve slově záměr.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 9:21 am    Předmět: Citovat

jo asi si rozumíme

protože myšlenka je počátek všeho (příklad - než pohneš rukou - například na sebe protože si chceš dát reiki, proběhne nejdříve myšlenka že ten pohyb uděláš)

takže bez záměru (myšlenky) to prostě nikdy nejde (už tím že na někoho myslíš tak na něho vysíláš energii), ale možná jsme se do toho zamotali a nevím jak to jinak napsat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund