Fórum - Zobrazit téma - Opakovana procedura - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Opakovana procedura
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Opakovana procedura
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 9:57 pm    Předmět: Opakovana procedura Citovat

Kdyz jsem dostal sve prvni R1 (tak asi pred 5 lety), dozvedel jsem se, ze ucinek je trvaly a jednou provzdy.

Sam na sobe jsem pozoroval zmenu k lepsimu, ktera ale tak asi po pul roce odeznela - mel jsem a stale obcas mam pocit, ze se vse vratilo do starych koleji.

Navic jsem se tak asi pred pul rokem dozvedel, ze pokud se R1 nepouziva, je vhodne jej zopakovat (coz se take posleze stalo). Tentokrat jsem nicmene zadne zlepseni nepozoroval. A propos, co to je pouzivani? Jasne, po prvnim R1 jsem se ze zacatku snazil napravovat kdeco a kdekoho, ale pozorovane vysledky (nebo spis nevysledky) me postavily zpatky na zem.

Takze jsem zmaten. Navic mam obavu vubec uvazovat o R2, protoze predchozi zkusenost s R1 muzu shrnout asi takto: je to jednorazova prechodna uleva, ale nelze ji pouzit opakovane. Pokud by R2 fungovalo podobne, pak se domnivam, ze je lepsi si ho nechat v zaloze na dobu, az mi bude tak zle, ze to budu opravdu potrebovat (cti nikdy, podobne jako ti spici rytiri z legendy zasahnou v dobe 'az bude nejhur').

Co vy na to? Zkusenosti, komentare?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:36 pm    Předmět: Citovat

Bootlog: Otázka by měla spíše znít, používal jsi reiki?

Z osobní zkušneosti vím, že reiki kurz mě pokaždé pročistil "kanály", pročistil mé energetické dráhy a nastartoval očistu, fyzickou, emoční, duchovní, na mnoha úrovní........ když jsem reiki používal kanály se průběžně pročištovaly, dolazovali, stejně jako já, reiki bylo intenzivnější, více pročištující.

Když jsem přestal reiki používat, mé "kanály" se zanášeli až se ucpali, ne na stejnou úroven co dříve, ale symptomy byly podobné = navrácení do starých kolejí.

Dle mého názoru se dalším kurzem reiki pročistíš, ale dokud nezačneš reiki aktivně, pravidelně používat a využívat ve svém životě, budeš pořáde v tom kolotoči (reiki kurz = je mi chvilku fajn, po nějakém čase vše vyprchá, hurá na další kurz)

Je třeba v tom být aktivní. Stejně jako u všeho, na čem nám v našem životě záleží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 12:22 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:


Dle mého názoru se dalším kurzem reiki pročistíš, ale dokud nezačneš reiki aktivně, pravidelně používat a využívat ve svém životě, budeš pořáde v tom kolotoči (reiki kurz = je mi chvilku fajn, po nějakém čase vše vyprchá, hurá na další kurz)

Je třeba v tom být aktivní. Stejně jako u všeho, na čem nám v našem životě záleží.


No jo, to byla ta moje otazka: co to znamena pouzivat. Sam jsem mel spise nevysledky, nez vysledky (pro ilustraci: zadny fyzicky vjem, takze jsem to zkousel 'naslepo', coz je mnohem tezsi a rozhodne to nijak neumensi pochyby; zkousel jsem to na nase psy, vzdycky se osivali jak divi a utekli; sliboval jsem si od toho konec mych naladovych vykyvu - a ono nic). Tak nevim.

Jeste k tomu kolotoci: kdyz to vyprchalo, trvalo mi to k opakovani R1 tak neco pres 4 roky. Takze ne hura na dalsi kurz, naopak obezretnost, snad az prilisna.

Dik za tipy a triky nebo primo 'navod k pouzivani'.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 12:41 am    Předmět: Citovat

Bootlog: Ach tak, původně jsi nenapsal že jsi nic necítil, žádný vjem. To je dobrá otázka pro někoho kdo je mistr reiki.......... já reiki cítím, ale taky pár lidí znám co necítilo.

Dle mého jsi od toho čekal zázrak, lék co za tebe vyřeší tvé problémy. A pak se tvá očekávání nesplnila. Ani ne zhrzený a smutný(tyto pocity si přeci nedovolím, chyba bude někde jinde než ve mě - určitě v systému, v reiki, možná v zasvěcení) jsi začal pochybovat. Je moc fajn že hledáš odpovědi a že máš otázky.

Co bych poradil? Počkej si na lepší odpověd než tu mojí od někoho fundovanějšího než jsem já.

A druhá odpověd. Poděkuj za tuto lekci.......vnitřeně a do sebe, poděkuj sám sobě že sis dopřál všechny pocity které v tobě celá ta situace kolem reiki vyvolala. Poděkuj si za to že jsi byl ochotný pro sebe něco udělat. Poděkuj sobě i za to že si nic necítil. Za to že jsi nic necítil. Zkus to. Poděkuj si za to. Udělej to pro sebe.

A až se dostaneš do srdce, tam najdeš ten opravdový lék. Pak půjde i to co bys nečekal že v tobě je.Půjde i to, co by sis přál, aby šlo.

Děkuji ti za tvojí pozornost:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 1:15 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:


Co bych poradil? Počkej si na lepší odpověd než tu mojí od někoho fundovanějšího než jsem já.


trošku si věř zeto, zkus to (poradit)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 1:42 am    Předmět: Citovat

To Krabas: Zeto už poradil. Základem je používat Reiki.

A mé oblíbené:
bombardujte svého mistra svými otázkami.

Je nepodstatné že energii necítíš. To naskočí časem když ji budeš používat. Já ji začal cítit asi půl roku po kurzu. Nevím o čem jste vlastně na kurzech mluvili, když nevíš co je to práce s energií. Základem je minimálně jednou za den si zharmonizovat čakry.

Je pravdou že se energetické dráhy při "nepoužívání" částečně uzavřou, ale nikdy na úroveň před zasvěcením. Stačí opět používat Reiki a dráhy se pročistí. Tak hurá na to!!! Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 10:26 am    Předmět: Citovat

Citace:

No jo, to byla ta moje otazka: co to znamena pouzivat.


To znamená otlapkávat se Smile.
RI je určená hlavně pro tebe. Tím, že ji budeš používat, se zvýší i tvoje citlivost a budeš ji cítit (mě se to začalo dařit asi tak po půl roce).

Reiki vůbec je určená k dennímu používání, není to vzácné koření.

Jak používat? V klidu si sednout, požádat o Reiki, položit ruce na sebe a na nic nemyslet... jestli nic necítíš, tak počkej cca 5 až 10 minut a posuň ruce dál. Jestli cítíš něco v dlaních, tak počkej až to trochu poleví (může to být cokoliv, mravenčneí, teplo...).

Nevím, co vše znáš z kurzu, kdyby ale selhalo to co píše Lev (ptej se mistra), tak o tom jak dávat Reiki sám sobě jsou obrázky v různých knihách - máš-li možnost zkus se podívat ve vaší knihovně jestli na nějakou nenarazíš.

Nechce-li se ti čekat na knihovnu nebo až seženeš mistra Smile, tak jeď po přední části těla postupně od 1. čakry až nahoru k hlavě. Ruce jsou vodorovně nad sebou, dlaně směrem k tělu tak, že malíková hrana horní tlap se opírá o palec dolní tlap.
Ruce posouvej vždy o jejich spojenou šířku tak,abys nevynechal žádný kousek těla.
Na 5. čakře si je posuň trochu přes sebe aby se ti pod krk vešly:) a tady se snaž moc se nedotýkat těla.
Na obličeji máš potom ruce svisle, vedle sebe, malíčky se dotýkají a prsty ukazují nahoru. Máš přikrytý celý obličej.

Až skončíš, tak poděkuj za Reiki a ještě si to chvilku užívej:).

V knížkách se píše obrácený postup: od hlavy dolů k 1. čakře. Časem jsem se ustálil na obráceném směru, vyzkoušej si oba a uvidíš co ti líp sedne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 7:32 pm    Předmět: x Citovat

Často od nějaké terapie nebo metody čekáme zázrak a když se nekoná jsme zklamaní. To co tu často čteš: reiki (nebo něco jiného) mi změnilo život, znamená přeloženo - nakoplo mě ke zlepšování mého života a práci na sobě. Neznamená to: vyřešilo mi to problémy, vyzmizíkovalo starosti a smutky, zasvěcení mě šouplo do ráje. Protože takhle to nefunguje. Používáním reiki se myslí to, co už tady bylo psáno nade mnou: různé zkoušení (zvlášť ze začátku jen na sobě samém), co se děje, když na svoje tělo pokládám ruce. Co cítím, jak se mění napětí, teplo, citlivost v dlaních apod. Nebuď zklamaný, když se zdánlivě nic neděje. Zkus si třeba otevřít energii a pokládat na jedno koleno a vnímat rozdíl co se děje v tom na které působíš a co v tom druhém. Nebo si vem do dlaní vodu, čaj, chvíli mu dávej reiki a pak ochutnej co se změnilo. Čakry jsou taky výborné, v literatuře najdeš spoustu další inspirace. Nevím, jaké je vrátit se k reiki po letech, protože ho od prvního zasvěcení používám pořád, nebudu dělat odborníka na něco o čem nic nevím. Ale všichni mistři píšou, že už se nikdy neztratí. Jen to chce trpělivost a moc fajn by bylo potkat se s někým zkušenějším a vyzkoušet, probrat si svoje zkušenosti v praxi. Teď nevím odkud jsi, ale chodí sem lidi z celé republiky, můžeš si s někým dát čajík a kus řeči.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 7:49 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Často od nějaké terapie nebo metody čekáme zázrak a když se nekoná jsme zklamaní. To co tu často čteš: reiki (nebo něco jiného) mi změnilo život, znamená přeloženo - nakoplo mě ke zlepšování mého života a práci na sobě. Neznamená to: vyřešilo mi to problémy, vyzmizíkovalo starosti a smutky, zasvěcení mě šouplo do ráje. Protože takhle to nefunguje.

šamanka


Ahojte, som vďačná za túto tému a vaše príspevky. Je dobré, keď začiatočník v R číta aj o tejto stránke, nielen o "zázrakoch". Mám NUR2 len krátko a pre účely samoliečby LW zasvetil do NUR1 aj moju matku - za čo mu aj touto cestou ďakujem. Myslím, že zvlášť pre staršieho začiatočníka je dobré vedieť, že aj iní sa najprv učili cítiť - že to nie je samozrejmosť po zasvatení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 9:04 pm    Předmět: Opakovana procedura Citovat

Jo, jo, diky. Urcite si z toho neco vezmu. A protoze ted zrovna je mi hej, tak se podle toho i zaridim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 4:21 pm    Předmět: Citovat

Přece jen bych asi dodal, že nestačí o absolvování kurzu Reiki pouze vkládat na tělo ruce a čekat na zázrak. Reiki je o harmonii hmoty, její "magická formule" (viz. Mark Hosak a Walter Lubeck: Velká kniha Symboly reiki) nás vrací k harmonii bytí. Především je ale důležitý náš ZÁMĚR!
Stejně jako když se nemocný, který trpělivě a pravidelně bere předepsané medikamenty a navštěvuje předepsané procedury, ale nerozhodl uzdravit se = něco pro to udělat. Může se tak bez výsledku "léřit" mnoho let, pokud ho ta chemie nezabije.
Zrovna tak je to u Reiki. Záměr je důležitý. Nesmí se však změnit v očekávání a očekávání v lpění.
Je to těžké, ale proto jsou tu kurzy Reiki a učitelé, aby tohle svým žákům správně vysvětlili.
Proto je tu také Reiki Webík, abychom si o tom řekli znovu a znovu, dokud tomu neporozumíme. Mě to taky nešlo hned. Teprve po více než 5 letech jsem začal chápat jak je to asi správně a učil se na dřívějších chybách.
Tak ať nám nechybí pokora a trpělivost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 9:30 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Přece jen bych asi dodal, že nestačí o absolvování kurzu Reiki pouze vkládat na tělo ruce a čekat na zázrak. Reiki je o harmonii hmoty, její "magická formule" (viz. Mark Hosak a Walter Lubeck: Velká kniha Symboly reiki) nás vrací k harmonii bytí. Především je ale důležitý náš ZÁMĚR!


To bych potrhnul. Jsem rád, že to Damao zdůraznil. Díky.

Reiki je jako kouzelná hůlka. Vypadá sice jako nějaká stará větev, ale je kouzelná. Jenže dokud jí člověk neřekne co má udělat, tak se žádné kouzlo - akce nestane.

Reiki musíme dát směr, nějaký cíl - záměr, aby se mohlo něco dít, na něčem pracovat. Pokud na sebe budeme dávat pouze ruce, ucítíme sice teplo, možná se to místo mírně zharmonizuje, ale globálně to velký efekt mít nebude.

Nevím jak moc to funguje s Reiki, u mě se do toho zapojuje převážně Shamballa, například si dám ruce na temeno hlavy a řeknu si, že právě teď budu harmonizovat nahromaděné emoce ze špatně prožitých situací. To byste viděli ten hukot Wink .
No a podobně se dá pracovat se vším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 11:06 am    Předmět: x Citovat

Krabas: vkládání rukou na sebe byla reakce na dotazy začátečníků.
A pořád to považuju pro začátek za důležité a pro zvyšování citlivosti za dobré. Když začínáš nemusíš mít vůbec jasno a dávát dalekosáhlé záměry. Dokonce nemusíš mít žádné záměry. Já to taky vždycky nedělám, nepotřebuju mít všechno ve škatulce. Třeba když si před spaním pokládám ruce na tělo bez záměru a bez otevření nějaké seance, tak když je někde potřeba doplnit, jednoduše se samo zapne a koukal bys na ten hukot s "obyčejným" reiki. Člověk a jeho hlava určitě v tomhle procesu není to nejdůležitější.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 11:34 am    Předmět: Citovat

proč hlava šamanko? záměr znamená jenom hlava?

můj pohled je ten, že harmonie je - srdce, hlava, ruce, vše má své správné místo v přenosu reiki a nejen tam

hlava přeci není jenom ego nebo mysl, ale třeba i představivost, intuice, množství nashromážděných vjemů a poznatků

poslat energii bez cíle, bez směru mi připadá, jako že ta energie neví co má vlastně tvořit

samozřejmě, mluví se o tom, že reiki má svojí vlastní inteligenci a ví co má dělat, kde léčit

právě proto je dobré aby člověk zkoušel a experimentoval a já tu dávám k dobru jednu z mnoha možností

"obyčejné" reiki - ono když má člověk více nergií tak občas neví, co mu z těch rukou přesně teče a víc zjisťuju že je to vlastně jedno, důležitý je výsledek Wink

vím že téma více energií ti nedělá dobře (ikdyž jsem názoru že reiki je jen jedno, neboť například mnou zmíněná shamballa je spíše duchovní energií) a nerad bych to proto rozebíral

páčko šamanko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 12:44 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Vypadá sice jako nějaká stará větev, ale je kouzelná.

Ta moje vypadá jinak než ta tváSmile
Krabas napsal:
Nevím jak moc to funguje s Reiki, u mě se do toho zapojuje převážně Shamballa, například si dám ruce na temeno hlavy a řeknu si, že právě teď budu harmonizovat nahromaděné emoce ze špatně prožitých situací. To byste viděli ten hukot Wink .

Co to je: nahromaděné emoce ze špatně prožitých situací - to by mě opravdu zajímalo co tím myslíš. Co to je špatně požitá situace?
Krabas napsal:

poslat energii bez cíle, bez směru mi připadá, jako že ta energie neví co má vlastně tvořit

a ty to víš? Dle mého názoru právě naše ego může manipulovat našimi přáními i formulacemi. Není proto lepší nechat jít reiki i za naše ego? Dát mu prostor aby se manifestovalo?
Krabas napsal:
samozřejmě, mluví se o tom, že reiki má svojí vlastní inteligenci a ví co má dělat, kde léčit

Nejenom mluví, ono to tak i je To jen někteří jedinci si myslí že jsou chytřejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund