Fórum - Zobrazit téma - Knížka, která mě v poslední době oslovila - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Knížka, která mě v poslední době oslovila
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Knížka, která mě v poslední době oslovila
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Draka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: so duben 18, 2009 9:04 am    Předmět: Citovat

Jak zde již bylo řečeno - moudré a poučné čtení.

Ráda bych se s vámi podělila o příběh z podobného soudku.


DVA VLCI

Jeden večer vzal starý Indián svého vnuka a vyprávěl mu o bitvě, která probíhá v nitru každého člověka. Řekl mu, „Synku, ta bitva v každém z nás je bitva mezi dvěma vlky.

Jeden je špatný. Je to vztek, závist, žárlivost, strach, smutek, sobeckost, hrubost, nenávist, sebelítost, falešnost, namyšlenost a ego.

Ten druhý je dobrý. Je to radost, pokoj, láska, naděje, vyrovnanost, skromnost, laskavost, empatie, štědrost, věrnost, soucit a důvěra”.

Vnuk o tom všem přemýšlel a po minutě se zeptal,
„A který vlk vyhraje?”

Starý Indián odpověděl, „Ten kterého krmíš”.


S láskou Draka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 11:05 am    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 10:28 pm    Předmět: Jůůůů :) Citovat

Šamanko... tak tohle je naprosto geniální! Smile díky moc, to zase bylo čteníčko pro dušičku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

Zrovna jsem dočetl "Tajemství přitažlivosti srdce" od Ruediger Schache. Je to ve stejné úpravě jako Tajemství a je to opět PECKA!!!!

Anotace:
Téměř každý z nás v sobě nosí své touhy a otázky, které se sobě navzájem podobají. Toužíme po smysluplném a naplněném životě. Snažíme se porozumět dění kolem sebe, hledáme pravdivé odpovědi na skutečnosti, které před nás staví život. Chceme milovat a být milováni. Mnohdy se však zdá, že právě získat lásku se nám daří tím obtížněji, čím víc o ni usilujeme. Láska se řídí zákony vesmíru. Srdce je jako magnet, který jednotlivé lidi a situace přitahuje nebo naopak odpuzuje. Tato kniha odhaluje existenci tajemné síly vyzařování a přitažlivosti, která v nás všech působí a určuje náš život. Veškeré znalosti objasňuje v deseti tajemstvích, která dokumentuje na skutečných příbězích. Každé tajemství v sobě skrývá prastaré poznání. Kdo se jím řídí, sám určuje, co se stane, a s tímto novým vědomím přitahuje ty, po nichž touží.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
astrojogin
Nováček
Nováček


Registrace: 26.4. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

SVAMI VIVEKANANDA 4 knihy o joze (1 kniha) Exclamation Very Happy

JAK PRAVÍ UPANIŠADA:

"Netkneme se mne strach ani smrt, nemám ani kastu ani víru, nemám otce, ani matku, ani bratra, nemám ani přítele ani nepřítele, neboť já jsem bytí-Poznání-Blaho; Já jsem Blažený, já jsem Blažený. Nepoutá mne ctnost ani zhýralost, radost ani utrpení. Nepoutají mne ani posvátné knihy, ani posvátné obřady, ani pouti na posvátná místa. Nemám ani žízeň, ani hlad, toto tělo nejsem já, nepodléhám pověrám ani rozpadu, který postihuje tělesnou schránku, neboť já jsem bytí-Poznání-Blaho; Já jsem Blažený, já jsem Blažený."

Toto je jediná modlitba kterou stojí za to si opakovat. ^^ (+mantry)

"
Každá duše je potencionálně božská.
Cílem je projevit toto Božství ovládnutím vnější přírody a vnitřní přirozenosti.
Dosáhni toho nezištnou činností, vroucí zbožností, psychickou sebevládou nebo filozofickým poznáním - jedním, nebo vícero těmito prostředky - abuď svobodný.
V tom spočívá celá duchovní nauka, Víry, dogmata, náboženské rituály či posvátné knihy jsou jen podružnými detaily
"


Naposledy upravil astrojogin dne st duben 29, 2009 11:09 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 10:36 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Zrovna jsem dočetl "Tajemství přitažlivosti srdce" od Ruediger Schache. Je to ve stejné úpravě jako Tajemství a je to opět PECKA!!!!

Anotace:
Téměř každý z nás v sobě nosí své touhy a otázky, které se sobě navzájem podobají. Toužíme po smysluplném a naplněném životě. Snažíme se porozumět dění kolem sebe, hledáme pravdivé odpovědi na skutečnosti, které před nás staví život. Chceme milovat a být milováni. Mnohdy se však zdá, že právě získat lásku se nám daří tím obtížněji, čím víc o ni usilujeme. Láska se řídí zákony vesmíru. Srdce je jako magnet, který jednotlivé lidi a situace přitahuje nebo naopak odpuzuje. Tato kniha odhaluje existenci tajemné síly vyzařování a přitažlivosti, která v nás všech působí a určuje náš život. Veškeré znalosti objasňuje v deseti tajemstvích, která dokumentuje na skutečných příbězích. Každé tajemství v sobě skrývá prastaré poznání. Kdo se jím řídí, sám určuje, co se stane, a s tímto novým vědomím přitahuje ty, po nichž touží.

Roso


No jo,knížka jak vyšitá do našeho tématu Vztahy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 11:38 am    Předmět: Nová knížka poutníka Hrocha Citovat

Nová knížka poutníka Hrocha o loňském kočovném divadle právě vyšla:

http://zbultran.wz.cz/index.php?det=151
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

Ahojenky,

jako dáreček jsem dostala knížku:

Tomáš Halík - Vzdáleným nablízku.

Tolik moudrosti, láskyplnosti a znalostí bez ega. Kniha je o vnímání různých skupin náboženských, ateistických, new age a způsob smysluplného vnímání se. Vnímání se přes srdce.

Doporučuji, byť na začátku jsem si myslela, že se neprokoušu prvními 10 stránkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

Ahojky
Mám rozečtenou knihu Svět bez hranic od Dr.Joe Vitale,Dr.Hew Len (Vitale vystupoval v Tajemství) a musím říct, že opět poopravuji nebo spíš se dá říct zjemňuji svůj pohled na život. Jako když se díváte do mikroskopu se stále silnější a silnější čočkou.
Úryvek z knihy:
[url]
http://www.eliskaholubova.estranky.cz/clanky/inspirativni-uryvky-z-knih/strucne-z-knihy-svet-bez-hranic-_dr_joe-vitale_dr_hew-len_ [/url]
Mám i případně dalši elektronické materiály.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 6:42 pm    Předmět: Citovat

Roso, připojuji se, tuto knihu jsem četla a následně praktikovala. ´´jednoduché´´ věty rozhýbaly vše, co je nestálé a nepevné. Také doporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 4:54 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
...rozhýbaly vše, co je nestálé a nepevné.


A Okénko, co je tedy to "stálé" Question

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 9:29 am    Předmět: Citovat

Tooro, poprvé po dlouhé době jsem si připadala jako ve škole.... Doufám, že se pletu a že mě nezkoušíš? Very Happy

Pro mě jsou dvě stálice: Jsem li doma, ve Zdroji či jak ty nazýváš mé vyjádření téhož a dále pak - to, co vytvářím já. Bez nánosů implantátů převzatých ze školy, rodičů, médií, to, kde já jsem u sebe.

Z druhé strany - nic stálého neexistuje, vše se mění atd. Po dlouhé době jsem znovu zkoukla film Matrix, zapomněla jsem, jak dloouho je natočen, ale pořád je pro mě velkou studnicí.

Krásný den, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tooro, poprvé po dlouhé době jsem si připadala jako ve škole.... Doufám, že se pletu a že mě nezkoušíš? Very Happy.


Ahoj Míšo. Smile
Jsou to "jen" pocity, tedy naše zautomatizované reakce na určité "spouštěče"... je dobrý si jich všimnout.
Smile
A zkoušení?...od toho je tady sám život, co nás neustále prověřuje, jak moc máme v sobě "prohloubeno a srovnáno".
Tady si k tomu můžeme být jen vzájmně nápomocni. Tedy v případě, že o to stojíme.

Moc ale Míšo nerozuím tomu co píšeš:
okenko napsal:
...to, co vytvářím já. Bez nánosů implantátů převzatých ze školy, rodičů, médií, to, kde já jsem u sebe..

Můžeme cokoli "vytvořit" bez toho permanentního "archivu", který neustále nosíme sebou?
Možná bych se dostala do obrazu, kdyby jsi napsla něco víc o tomhle "vytváření".


okenko napsal:
...Z druhé strany - nic stálého neexistuje...

Ale přece jenom Něco.... Idea


Hezký odpoledne Ti Míšo přeju.
Katka.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: so květen 09, 2009 8:59 am    Předmět: Katce Citovat

Katko,

knihu jsem četla mnohokrát, nosila si ji v kabelce (tedy mé taškovelkokabelce) a jak jsem měla chvilku, četla jsem si pasáže.
Systém hoóponopono vychází z bodu Zero - 0 - tam, kde jsme ve Zdroji.
Přebírám naprostou zodpovědnost za vše, co se mi děje. Až tak daleko, dívám-li se na večerní zprávy, vnímám své emoce - např. odporu, napětí, strachu, začnu u sebe. Vzhledem k tomu, že máme v sobě i ´´implantáty´´ - rodiče, výchovný systém - škola, školka, náboženství, přátelé, média, práce, neřeším situaci, jakmile vnímám přes emoce určité napětí při hovoru např. s Tebou, ale opakuji 4 věty. Propojí podvědomí, vědomí, nadvědomí a jde po příčině, je to silná metoda. Jednoduché opakování 4 vět. Vzhledem k tomu, že se tam píše - teď promiň, nemám knihu u sebe - příklad - denně mozek zaregistruje 40 něčeho informací, z čehož zpracujeme 2 něčeho informací, ostatní jsou ale uloženy na nevědomé úrovni, je téměř nemožné chápat, proč je například napětí při hovoru s touto paní. Dále pak je tam přenádherná modlitba za odpuštění, jde až do ´´začátku věků´´, velice silná. Tak to je k implantátům - jestli je to ještě mnou napsáno málo srozumitelně, prosím, napiš.
Z hlediska - nic není stálé, jenom zdroj. Ano, vždyť to je pointa Matrixu. Vyjma Zdroje - ať už jej vnímám jakkoli ,se vše mění. Takže Míša, která Ti teď odpovídá už není Míša, která psala první příspěvek. Ale to ty víš.
Probíhají i přednášky hoóponopono, kdybys měla zájem, dám Ti kontakt. Jsem ve skupince, která již půl roku praktikuje.
MTR, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 11:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Míšo Smile

Díky za odpověď.
Jde jen takové malé nedorozumění. S popisem techniky „Ho´ oponopono “ jsem se setkala. Taky jsme si tuším o tom spolu něco v mailu napsaly.

Samo vnímání vlastního „stavu“ v určité situaci napomůže k tomu, abychom se postupně stávali jeho „svědky“ během celého dne.
Tedy vnímali vše, jak naše různé nelibosti, tak veškeré svoje vnitřní „pochody““. Tam je potom opravdu lecos odhalováno....

Mně teď spíš jde o popis Tvojí konkrétní zkušenosti, takový nějaký jasný příklad, jak to zafungovalo v praxi- píšeš: „Propojí podvědomí, vědomí, nadvědomí a jde po příčině…“, tak by jistě bylo možné popsat, jak, a v kterém případě se Ti „příčina“ odhalila a co touto příčinou bylo, protože všechna tahle „zjištění“ jsou pro nás poměrně zásadní.
Díky.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Další
Strana 17 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund