Fórum - Zobrazit téma - Knížka, která mě v poslední době oslovila - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Knížka, která mě v poslední době oslovila
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Knížka, která mě v poslední době oslovila
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 10:06 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:


Existují jistě nebezpečenství veliká, což je tebou zmiňovaná
práce s kunalíni apod.



Víš, asi je náš pohled také ovlivněn tím, do jaké míry máme to či ono cvičení sami zpracované. Nebezpečí v práci s Hadí silou dnes spočívá pouze v tom, že kdo si zsžije její spontánní probuzení, je natolik zmatený, třeba z toho, že najednou vše prožívá jakoby v jednotě, nebo že vnímá sebe jako nedílnou součást Vesmíru, tak pokud v takovém stavu navštíví psychiatra a má smůlu, že dotyčný odborník se sice zajímá o psyché, ale nikoliv o Duši, tak většinou skončí na krizovce. Těch případů v 90-tých letech bylo hodně, dnes už sporadicky.
Občas se také vyskytne nějaký léčitel či léčitelka - rychlokvaška, co neví, o co jde a pokouší se to např. "odblokovat" kinezkou, tak takoví taky mohou napáchat dost škody. Tedy, v podstatě jen prodlouží dobu pracovní neschopnosti, protože "postižený" po jejich zákroku už se ani nepohne. Very Happy

Od 70-tých let, kdy bylo otevřeno morfické pole Sahasráry, nedochází k jevům, které bývají popsány v různých knížkách, kde se před cvičení s Kundaliní varuje. Konkrétně teď mám na mysli třeba Chinmoye, ale i někteří naši autoři to opakují. Ono je to tak, že jsem si všiml, že nejvíc pozornosti na duchovní cestě sbírají ti učitelé, kteří neopomíjejí stále před něčím varovat - čím větší nebezpečí, tím větší zájem.

Šlo mi přesně o to, co jsi pěkně vystihla. Často se lidé domnívají, že ví víc než Bůh a proto ho musí upozornit, že tam nebo onde On něco přehlédl. Proto je opravdu nezbytné stále být bdělý vůči svým motivům, proč vůbec dělám tohle cvičení a ne jiné, proč "pomáhám", zasvěcuji a tak podobně.

Tooro, radši už toho nechám, nebo nás budou podezírat, že jsme smluvení. jako v těch příspěvcích, kde se jeden účastník ptá, jak se naučit meditovat a druhý mu promptně doporučí kam a za kým má zajet na kurz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 11:22 pm    Předmět: Silné síly. Citovat

Damao napsal:
Víš, asi je náš pohled také ovlivněn tím, do jaké míry máme to či ono cvičení sami zpracované.


V tomhle to mám celkem jasné. Poslouchám šestý smysl.
Kde se objeví moje červená kontrolka, do toho nelezu. Very Happy
Funguje to snad co jsem živa, nebo alespoň co pamatuji.

Damao napsal:
Tooro, radši už toho nechám, nebo nás budou podezírat, že jsme smluvení. jako v těch příspěvcích, kde se jeden účastník ptá, jak se naučit meditovat a druhý mu promptně doporučí kam a za kým má zajet na kurz.

Tý jo, to mě teda nenapadlo.

Nuž což, povídá se mi s tebou dobře Damao.
Tak tedy všem, kteří sem v temné noci zabloudí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 12:49 am    Předmět: Citovat

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 11:56 am    Předmět: Citovat

svůj příspěvek kopíruju znovu sem, abych tedy nedělala zmatek v tématech. Tak pro ty , kteří jej ještě nečetli:knížka , která mě v poslední době fakt dostala je od Zdeňky Jordánové - Tvoje dítě jako šance pro tebe. Tam člověk pochopí úplně všechno jak na sobě ve vztahu ke svým rodičům, tak rodiče ve vztahu k dětem a hlavně rodiče díky dětem sami sebe. Je tom hodně odpovědí i pro ty, kteří nemohou mít děti, pro ženy, které od dítě přijdou potratem, o početí, no nebudu napovídat, malá knížka, já za ni dala 280 Káčé ale vyplatily se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 12:14 pm    Předmět: Citovat

Anthony de Mello - K pramenům... taková knížka dalo by se říct úvah a meditací. Když se to opravdu procítí, zdá se, že se člověk vážně dostává k Pramenům... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 2:53 pm    Předmět: Citovat

Thadeus Golas Cesta lineho muze/zeny k osviceni.
Bohovsky krasna a kratka knizecka, ale co odstavec to pecka!!! Doporucuji. Vydala myslim Pragma. Je to cestovni velikost do kapsy.
Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 3:45 pm    Předmět: Citovat

Golasova kniha se mi moc pěkně četla. Very Happy
Je to kříjemně šmrclý érou hippies. Jde nyní o obnovené vydání.
Dám jeden odstaveček:

"Mnoho z nás se považuje výhradně za laskavé, dobré a moudré,
je to jako bychom chtěli být kyvadlem, které se pohybuje jen
jedním směrem.
Tento zmatek překonáme tím, že se budeme snažit být láskyplní,
že ničemu nebudeme odporovat, až se nakonec povzneseme nad
materiální a energetickou úroveň a dosáhneme úrovně prostoru.
Na této úrovni lásky a otevřeného vědomí snáze pochopíme zázrak
zvládání protikladů a paradoxů."
******************************************************
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 2:00 pm    Předmět: Citovat

Není to sice duchovní literatura, ale jelikož člověk musí mít rád své tělo a musí se o ně dobře starat, aby mu sloužilo dlouho a dobře, uvedu to sem také. Jedná se o knihu Vstupte do zóny, autorem je Američan Barry Sears. Je to vědec a biochemik. Mě tato kniha dost pomohla a musím říct, že to funguje. Samozřejmě moderní doba neumožňuje dodržovat všechny zásady na sto procent, ale i ten základ stačí pro posun vpřed.

Budu rád za vaše zkušenosti s touto knihou, kdo jste ji četl.
I samotný příběh autora (taky popsaný v knize), proč se vůbec vydal tímto směrem, proč šel proti proudu, dosavadní praxi atd. mě dost oslovil. Kdyby tak neučinil, už by možná sám dnes nežil. Klobouk dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nikuska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.10. 2005
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 4:04 pm    Předmět: Citovat

Zdravim,
krome serie Proroctvi( Celestincke, Desate a Tajemstvi Sambaly), ktere jsem cetla pred rokem po zasveceni do reiki, me zaujala kniha Kladivo na carodejnice od Kaplickeho. Chtela jsem si ji dlouho precist a konecne jsem se k ni dostala. Je hlavne o strachu a jeho zneuziti. Epilog me dojal Embarassed Je zaroven o sile cloveka, vire, zneuziti moci...No byla jsem behem cteni plna emoci- bezmoc, vztek, uzkost, smutek.Ale to vse kvuli nespravedlnosti!
Popojedem Wink
Dale mam rozectenou knihu od Jacka Londona Tulak po hvezdach, kde hlavni hrdina putuje do svych minulych zivotu a v jedne z kapitol se objevuje konfrontace ruznych nabozenstvi. Zajimave Idea
Tot ode mne vse.
Preju vam krasny den s usmevem Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
suva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 3.1. 2003
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 5:56 pm    Předmět: Citovat

Zrovna čtu Partnerské terapie s podtitulkem Jak žít v lásce od původce a objevitele fenoménu zvaného rodinné konstelace Berta Hellingera.
Knihu sestavil Johannes Neuhauser, což je systémový psychoterapeut a filmový režisér, který od roku 1994 intenzivně spolupracuje s BH a společně s ním zveřejnil celou řadu učebních videozáznamů a CD. Tolik informace na deskách, vydala Pragma a doporučená cena je dnes už asi 220,- Kč
Zaujala mě kapitolka na str. 203:

Dlouhodobé partnerské vztahy bez manželství...

Partnerské vztahy mají vnitřní směřování. Po určité době si žádají pevnost a trvalost. Té lze dosáhnout např. prostřednictvím manželství tak, aby bylo zcela jasné: Patříme teď k sobě. Když se to odkládá, naznačuje se tím partnerovi: Čekám ještě na něco lepšího. Tímto způsobem ho zraňujeme. Z tohoto důvodu se také dlouhodobé vztahy zpravidla po nějakém čase rozpadají.
Mám s tebou vztah znamená v takovém případě: Nejsi mi ale dost dobrý.
Vezmu si tě znamená: Jsi pro mě ten pravý nebo ta pravá.
Samozřejmě to může být i jinak. Žijeme ve společnosti, která takové vazby již částečně odmítá. Člověk chce svobodu. Tato svoboda však má svou cenu. Cenou za ni je prázdnota.
Přitakání poutu také něco stojí. Přináší však vysoký zisk. Tímto ziskem je plnost. Lidé si to však představují úplně obráceně. Mnozí věří, že plnosti lze dosáhnout prostřednictvím svobody. A co se týče pouta, myslí si, že přináší prázdnotu. Hojnost však přichází až s úplným uskutečněním.
Neříkejte ale nikomu, že jsem vám to říkal! Je to obraz, podle kterého se člověk může orientovat. A pouze o to jde!

No, není to laskavé pošťouchnutí? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:16 pm    Předmět: Marie Magdalena - svata nevesta Citovat

[quote="okenko"]Zajímal mě vzor soužití z hlediska mužského a ženského principu, byla mi doporučena kniha (právě je nově v knihkupectví) Tau Malachi - Marie Magdalena - svatá nevěsta. Jsem na začátku, podělím se o svůj pocit po přečtení.


Tak jsem tady znovu , kniha je přečtena! řeknu Vám, drazí reikovníci, hodně jsem si ji musela prodýchat, přiznám se, že až někam do poloviny knihy jsem vedla vnitřní myšlenku - ta poletí do kouta, ta se tam bude hodit...
Vzpomněla jsem si, jak 1000x opakovaná informace Liedl je levný - je sice nepravděpodobná, Liedl ničí přírodu, ale už mám Liedla v podvědomí. Byť tam nechodím na nákupy. Tyto vžité vzorce mi knížka ukazovala. Po přečtení jsem si říkala - no, vlastně by to bylo nádherné, krásné a vzájemně zaklapující - tak teď nevím a moc moc moc moc ráda bych si o ní s Vámi popsala - ve smyslu popovídala. Je tu čtenář knihy Marie Magdalena - svatá nevěsta? Díky za odpověď, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 6:23 pm    Předmět: Citovat

Nikusko, to jsou krásné knížky - díky, že jsi je připomněla. Zkus od Paula Coelha knížku Ďábel a slečně Šantal - to je taky o té zlobě v lidech.

Míšo, zatím jsem si tu knížečku nekoupil, i když jsem ji už málem měl v ruce. Rád Tě uvidím, kdyby sis o ní za mnou přišla popovídat v úterý do Modré brány.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 6:44 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Nikusko, to jsou krásné knížky - díky, že jsi je připomněla. Zkus od Paula Coelha knížku Ďábel a slečně Šantal - to je taky o té zlobě v lidech.

Míšo, zatím jsem si tu knížečku nekoupil, i když jsem ji už málem měl v ruce. Rád Tě uvidím, kdyby sis o ní za mnou přišla popovídat v úterý do Modré brány.


pokud by někdo chtěl zaslat elektronickou verzi, viděl jsem na netu:

Dabel a slecna chantal
U reky Piedra..
Veronika se rozhoda zemrit
Alchymista

piste na email: zeto@centrum.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 11:42 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
knížka , která mě v poslední době fakt dostala je od Zdeňky Jordánové - Tvoje dítě jako šance pro tebe. Tam člověk pochopí úplně všechno jak na sobě ve vztahu ke svým rodičům, tak rodiče ve vztahu k dětem a hlavně rodiče díky dětem sami sebe. Je tom hodně odpovědí i pro ty, kteří nemohou mít děti, pro ženy, které od dítě přijdou potratem, o početí, no nebudu napovídat, malá knížka, já za ni dala 280 Káčé ale vyplatily se.


Renato, protože mě tohle téma hodně zajímá, odpustil jsem si oběd u Pandy a koupil si tu knížku od paní Jordánové. Děkuji za ten typ a připojuji se k Tvému doporučení všem "zkušeným" i nastávajícím rodičům. Přesto, že s některými vývody paní Jordánové nemohu souhlasit (zdůrazňovaná vina rodičů např.), je tam mnoho moudrých postřehů a poučných příběhů ze života. Je to opravdu super knížka o rodičích a dětech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 8:23 am    Předmět: Citovat

Wink Damao, myslím, že nikdy není dobré brát celou knihu jako svoji Bibli , určitě je dobře nechat vždycky prostor pro svůj názor, dojem a svoje zkušenosti opřené o praxi. A také pro nějaké pochybnosti. Protože to všechno nás pak vede k nějaké vlastní aktivitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
Strana 2 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund