Fórum - Zobrazit téma - Reiki a kanály - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a kanály
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a kanály
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 7:49 pm    Předmět: Citovat

Každé poznání, Renato, bolí, Je to tak.
Mě zrovna tak jako jiné. nemyslím si ostatně, že by někdo byl dál - někdo výš a někdo níž - jsme na tom v podstatě všichni stejně. Jsem tu o nějakých pár desítek roků déle než Ty, ale není to výhoda, věř mi, spíše naopak.
Nejde mi o to někoho srážet. Šlo mi o něco jiného. S nadhledem a nadsázkou (nikoliv vyvyšováním se!) podívat se na stereotypně opakující se fráze, které, jak snad už dneska všichni víme, zdaleka nejsou pravdivé.
Je to možná taky trochu o pohodlnosti těch, co prostě stále jen kopírují dokola některá klišé.
Není to osdtatně nic, co by bylo specialitou zdejších nabídek, stačí se podívat do knížek o Reiki, co u nás vychází - a to i velmi renomovaných autorů, jako je Walter Lubeck. Kolik tam je pověr a nepřesností!
Když to přiměje alespoň některé zamyslet se nad tím, co říkají, co avizují, bude to dobře. Také jsem nakonec rád (přes občasné první naštvání se), když mě někdo upozorní na to, co opravdu dělám blbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 1:09 pm    Předmět: Citovat

Wink Ale já to tak pochopila právě jak to nyní vysvětluješ. Proto i ta první věta. Že díky Reiki jsi začal splachovat svoje ego někam dolů.
Takže přes ladění jsme zas u kanálu- stoky Smile Wink

Vůbec nemám dojem že se tu vyvyšuješ a doufám že tak nevyzněl můj příspěvek.Moc si tě vážím, určitě vím že máš chyby jako my všichni. O to tu nejde.

Taky nesouhlasím se vším co se všude píše a vůbec si nemyslím, že pokud nějaký Mistr si udělá renomé svou prací a psaním, že má patent na rozum. Jenže na to přijde člověk až tvrdou prací a uvědomováním si té "své pravdy". je to taky zkouška toho, jestli uvěříme hned všemu co nám kdo dá pod nos. Máme na to právo mu uvěřit. když ale budeme sami dál pracovat, stejně přijdeme na věci, které nám jaksi do toho našeho obrazu nesednou. Věřit sobě? Nebo přijmout pravdu nějaké Osobnosti? Toť otázka Wink V tom hledání si člověk pak někdy připadá jako když lítá od mantinelu k mantinelu. Ale pokud chce, nakonec se mlátit přestane.

To jak jsme dlouho na tomhle světě a zrovna v tomhle životě snad ani není tolik důležité. Někdo dojde k nějaké moudrosti až na sklonku života )a chvála Bohu za to), někdo dokáže svou moudrostí nebo nevím jak to vyjádřit - v mládí nebo dokonce jako dítě. To k čemu já dospěla mezi 30kou a 40kou "vědí" moje děti. Mnohému jsem se naučila díky jim. každý kopanec, hlavně když jsem se cítila ukřivděná, mě donutil pracovat na tom, abych hledala odpověď na otázku Proč? Proč jsem něco někomu dovolila? Proč jsem nedokázala ukázat někomu svoje hranice? Proč na to koukám jen z tohoto hlediska? Proč jsem někdy někomu uvěřila že něco nezvládnu? Těch Proč je vagón. Ale jen pravdivá odpověď na to proč mě hodila kousek dopředějc. To že jsem naspala že jste dál, jsem myslela zkušenostmi, těmi "kopanci", vlastními prožitky a vlastním poznáním v zaměření se na práci s Reiki.

Neznám ani nikoho, kdo by uměl úplně všechno na jedničku. Snad kromě Mirka Dušína.Vlastně ani ten ne. Wink


Dřív jsem si bláhově myslela, že ti, kdo jsou Mistři, léčitelé, terapeuti atd mají těch Proč už děsně málo. Laughing Laughing Laughing Zrovna od tebe jsem dostala tehdy dost báječnou a výstižnou odpvěď která mi dost pomohla. Ne přímo v řešení problému, ale s tím, že nikdo nemůže říct, že na všechna Proč zná odpověď a že má vše vyřešené "špígl nýgl".Že jsem si říkala, to snad není možný, druhejm jsem schopná pomoct a sama mám snad dlouhý vedení nebo co? To jsem takový pako?Zase nějaký Proč?Který jsem někdy už řešila?ZAse se přehrabovat v těch strech krámech o kterých jsem si myslela že jsou vytříděný.Myslela Laughing

Do věcí jako je Reiki patří i nadsázka, tak jsem to celé chápala a brala. Sranda Reiki na vážnosti a významu neubere, naopak.


Hezký den, Damao Very Happy a ať žijou kanály. Už staré civilizace věděly o užitku systému kanálů Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 3:30 pm    Předmět: x Citovat

Což mi připomělo reklamu, která mě dostala:

k tomu kanálu dostanete ještě CD s reiki hudbou v ceně ... Kč zadara.
A to se vyplatí!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 10:44 pm    Předmět: Citovat

Skvělé!!!! Very Happy
Renato, myslím, že jde hlavně o to, jak jsme otevřeni tomu, ptát se. Absolutní pravdu vnímám jako prázdný prostor - musí to tak být, protože jinak bychom neměli svým životem co naplňovat. To je ona Buddhova poučka: Mniši, která část kola je nejdůležitější ? - no přece ten prázdný prostor uprostřed, jinak by kolo nešlo nasadit a použít.
To, co lze vidět a čemu lze rozumět, je jen naše individuální pravda. Proto, jak věřím, pro člověka založeného filozoficky - tedy zvídavého šťourala, nikdy nenastane okamžik, kdy by měl už jen málo otázek z toho důvodu, že zná odpovědi. Může mít méně otázek, jsou-li kvalitnější - ty oztázky.
Čiže - stále máme a budeme mít otázky a je to tak dobře. Dokud se učíme, děláme chyby - protože jen chybami se člověk učí. Snaha po neomylnosti vede ke zkostnatění - včetně zdravotních problémů tomu odpovídajících.
S tím egem to vidím tak, že ego je souhrn našich představ, předsudků a aspirací - není tedy jen negativní. Snažím se s tím svým jednat podle tohoto poznání a docela to funguje. Pan Eduard Tomáš (na kteríého mnoho lidí tak rychle zapomělo - a přece to byl jeden z mála skutečně osvícených lidí současnosti) vždycky, když mluvil o egu připomínal jeho božský původ a schopnost dovést nás k tomu, na co myslíme. Takže nikoliv ego, ale naše mysl je to, co si máme hlídat!

A kanály? To prý jen starosta obce Liptákova odmírtl návrh Járy da Cimrmana na zavedení výuky Re-ki s cílem otevřít kanály, protože se domníval, že strouha za chalupou je dostatečná.

A tak Jára, skutečný vynálezce Reiki - PRVNÍ SYMBOL JE V PODSTATĚ JEHO LOGEM všimněme si, že jsou to graficky propracované iniciály jeho jména (pokud se ovšem symbol ČKR píšete správně a ne stranově obráceně, jak to učí někteří odrodilí Mistři) musel jít nakonec Reiki vyučovat do zahraničí. Prý dokonce až do japonského Kjóta, kde se snažil vést malou křeťanskou universitu - samozřejmě, že z toho důvodu přijal japonsky znějící duchovní jméno. Nepochodil, protože jednak v Japonsku bylo víc šintoistů a buddhistů a jednak tu byla jazyková bariéra, která mu nedovolovala dostatečně přesvědčivě odpovídat na otázky studentů - například týkajících se Ježíše Krista.
To se dnes člověk už nikde nedočte, ale to všechno ti Američani, co tvrdí, že vynalezli i internet!

Šamanko, nejsou ta cédéčka rozdávaná na kurzech Reiki nakonec oněmi hledanými poklopy na ty kanály? To by ale znamenalo, že je fakt víc těch kulatejch!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 7:28 am    Předmět: x Citovat

Nojo, to je ale rébus!

Napadá mě taková hezká zenová hádanka:

Jsou nebo nejsou kanály. Mají kulaté, hranaté nebo vůbec žádné deklíky.

Jaká je odpověď?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 12:48 pm    Předmět: Mistr versus kanál :) Citovat

Na téma kanálů bych asi dokázala říct je to, že jsou - před lety mi do jednoho spadly klíčky a jejich znovuzískání mi dalo nezapomenutelný zážitek stejně jako potvrzení, že netřeba spekulovat o jejich případné nepřítomnosti Laughing

Spíš mě zaujalo povídání o mistrech .. jaký má být, co má dělat.
Já vnímám jako dobrého mistra takového, který nestojí předemnou, aby mě vedl. Ale takového, který stojí za mnou, aby mě v případě potřeby podepřel, ovšem moji cestu nechal volnou a takovou, jaká předemnou je. Nesoudil, kudy jsem šla. Neříkal, kudy mám jít.
Podle této teorie pro sebe rozeznávám mistra od nemistra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 2:50 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Nojo, to je ale rébus!

Napadá mě taková hezká zenová hádanka:

Jsou nebo nejsou kanály. Mají kulaté, hranaté nebo vůbec žádné deklíky.

Jaká je odpověď?

šamanka


Zrovna včera jsem autem do jednoho spadl, ukradli tam poklop, mizerové zlodějský, naštěstí jsem vyjel a autu se nic nestalo. Dost blbé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 5:44 pm    Předmět: Citovat

Čím více se zabýváme reiki hlavou, tím méně ho praktikujeme. Méně praxe, více pochybností, více nejasností. Při ponoření se pochybnosti odpouvají a nejasnosti se vyjasňují(ztrácejí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 5:55 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Méně praxe, více pochybností, více nejasností. Při ponoření se pochybnosti odpouvají a nejasnosti se vyjasňují(ztrácejí).


Zetiku,
ty by jsi se někdy dal i tesat, co tady napíšeš.
I když to co jsi napsal má všeobecnou platnost,
netýká se to jen Reiki.

Vůbec mi přijde, že máš velký dar intuice.
Jo, jen to jen rozvíjet a rozvíjet. Wink

Tak tady je jedna mateřská.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 6:04 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
zeto napsal:
Méně praxe, více pochybností, více nejasností. Při ponoření se pochybnosti odpouvají a nejasnosti se vyjasňují(ztrácejí).


Zetiku,
ty by jsi se někdy dal i tesat, co tady napíšeš.
I když to co jsi napsal má všeobecnou platnost,
netýká se to jen Reiki.

Vůbec mi přijde, že máš velký dar intuice.
Jo, jen to jen rozvíjet a rozvíjet. Wink

Tak tady je jedna mateřská.

Smile


Děkuji Tooro:) To možná že mám ted takovou radost že jsem udělal jeden takovej těžkej zápočet:) Tak se občas potom iponořim sám do sebe:)

Ty zase dokážeš být velmi inspirující v mnoha ohledech. Třeba v popisování a vyjasňování, v uzemnování a dokážeš být krásně vtipnáSmile

P.s. Poklony uděleny:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 6:20 pm    Předmět: Díky Zeto. Citovat

Tak to ti gratuluju! Wink

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:45 pm    Předmět: Citovat

Jeden "kanál" se - jak se zdá - podařilo otevřít i mě - viz Setkávání v Praze.
Mám z toho taky velkou radost. To místo - Modrá brána na Smíchově - je pro něco podobného jako stvořené.
Přijďte poplkat a nebo pobejt!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund