Fórum - Zobrazit téma - Reiki a kanály - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a kanály
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a kanály
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 8:25 pm    Předmět: Reiki a kanály Citovat

Inspiruje mě vzpomínka na jeden z přijímacích pohovorů, který u jisté firmy absolvoval jeden člověk z rodinných blízkých. V rámci testu měl hbitě odpovědět na otázku, zda v Praze je více kanálů, které jsou kryty čtyřhrannými poklopy nebo těch, které mají poklopy kulaté. Když odpovědel (hbitě, jak to umí), chtěli ještě vědět proč.
Díval jsem se - jak tak procházím po dlouhé době Reiki Webíkem, na nabídky kurzů a překvapuje mě, jak se většinou zájemcům o Reiki zdůrazňuje, že z nich mistr udělá na kurzu kanál.
Nedovedu si to představit. Odkuď kam ten kanál vede? Co je jím splachováno a proč? A konečně - nejdůležitější otázku: je víc těch kanálů s kulatým, nebo čtverhranným poklopem.
Fakt by mě to moc zajímalo, prosím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 11:30 am    Předmět: Citovat

Kanal je draha vedouci z vrchu dolu a vede skrz cloveka stredem Ega. Je to priprava pro praci Bozskeho Splachovace, aby ty sracky Ega mely kudy vypadnout. A samozrejme poklopu je harmonicky stejny pocet hranatych (jang) i kulatych (jin). Duchovne zpozdili Indove jim rikaji nejak jako kola, nebo cakry ci jak, cimz zbloudile opomijeji hranate dekly. Navic si mysli, ze otviranim a zaviranim deklu neco vyresi Smile Bozsky Splachovac samozrejme prijde zatahnout za Snuru Osviceni pouze v pripade, je li adept dostatecne pripraven a je li Posvatna Jimka v hlave po vrch naplnena.

Reklamni sdeleni:
"Tato zprava je sponzorovana Severomoravskymi Vodovody a Kanalizacemi s.r.o. "
Smile))))))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 11:55 am    Předmět: Citovat

Ankur napsal:
Kanal je draha vedouci z vrchu dolu a vede skrz cloveka stredem Ega. Je to priprava pro praci Bozskeho Splachovace, aby ty sracky Ega mely kudy vypadnout. A samozrejme poklopu je harmonicky stejny pocet hranatych (jang) i kulatych (jin). Duchovne zpozdili Indove jim rikaji nejak jako kola, nebo cakry ci jak, cimz zbloudile opomijeji hranate dekly. Navic si mysli, ze otviranim a zaviranim deklu neco vyresi Smile Bozsky Splachovac samozrejme prijde zatahnout za Snuru Osviceni pouze v pripade, je li adept dostatecne pripraven a je li Posvatna Jimka v hlave po vrch naplnena.

Reklamni sdeleni:
"Tato zprava je sponzorovana Severomoravskymi Vodovody a Kanalizacemi s.r.o. "
Smile))))))))


Laughing Very Happy Laughing a pak že já jsem jedinej blázen:) Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 12:27 pm    Předmět: Kanály. Citovat



To je těžké...věru těžké... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 1:33 pm    Předmět: Citovat

Idea jo, to jooo. těžké. Protože "kanál" má taky význam jako průplav,, něco, co slouží k průchodu, vedení něčeho vůbec.
Nebo vodní tok, zvláště umělý, průplav.
Nebo šířku pásma určeného pro přenos jednoho televizního programu. Nebo soustavu prostředků a prostředí k přenosu signálu.

Kanál jako stoka je jen dalším významem.

ANo, je to těžké, jakmile má jeden na výběr Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 3:47 pm    Předmět: Citovat

Ankture, krásně jsi to vystihl! Díky Laughing Laughing Laughing Takže to vlasttně je tak, že ten příslušný Mistr nabízí, že v za patřičný poplatek provrtá, či jinak vytvoří v člověku takovou tu strouhu nebo něco na ten způsob, kudy to nepatřičné bude odtékat, hmm...
Proto asi chodí na kurzy víc žen, než mužů, když se pracuje s těma ženskejma poklopama, teda čakrama. Ty jsem tedy vnímal víc jako "kolena" - když už naše bytí přirovnáváme k potrubí... Kdoví, jestli ti Indové to nemysleli tak, že s čakrama to jde v životě pořád dokola, proto možná tomu říkají čakra - kolo.

Renato, jsem rád, že připomínáš možné další významy. Kdyby kupříkladu šlo o něco jako o přijímač, to je pokud jde o Reiki asi docela dobré a pochopitelné přirovnání, tak ten Mistr v člověku nevytvoří „kanál“, spíš je to asi jako když naprogramuješ na rádiu určitou stanici do programátoru. Taky nevytváříš kanál, ale prostě jen naprogramuješ. Nebo?
Není kurzovné potom něco na způsob "koncesionářských poplatků" a ti, co tvrdí, že se zasvětili sami nejsou to vlastně černí posluchači?!!!

Doplňující otázka: Kdo, co a odkuď vysílá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 3:59 pm    Předmět: Citovat

Damao,
oni se ti páni Mistři asi stali především prodavači. Takhle to přecejen zní o moc líp, než to, co se prodávalo hned začátkem 90.let. Mistrů přibylo a přísun nových adeptů na zasvěcení trochu vázne. Konkurence je veliká a je třeba přinášet na trh pořád něco nového, chytat zákazníky.
Termíny je taky třeba inovovat, aby to lépe vypadalo.

Já se chytala za hlavu, když jsem například zjistila, že se dnes obyčejné prodavačce říká manažer prodeje Wink . No, nezní to hned líp? Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:04 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Mistr v člověku nevytvoří „kanál“, spíš je to asi jako když naprogramuješ na rádiu určitou stanici do programátoru. Taky nevytváříš kanál, ale prostě jen naprogramuješ. Nebo?
Není kurzovné potom něco na způsob "koncesionářských poplatků" a ti, co tvrdí, že se zasvětili sami nejsou to vlastně černí posluchači?!!!
Doplňující otázka: Kdo, co a odkuď vysílá?


Pěkný Very Happy
Řekla bych, že Mistrovo působení, tedy jeho prostřednictvím se
"odstraní" jen jisté překážky v příjmu. To neustálé ladění už musí
zvládnout každý sám. Taková Stanice, které když se zpronevěříme,
tak se zase dostávají ke slovu ty šumy a autorušičky.

A tak podle toho jakým jsme přijímačem, tak takovým podobným
jsme zároveň i vysílačem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:18 pm    Předmět: Citovat

Tak, mamko! Proto se ptám, protože ty nabídky jsou tak pro mě ohromující, že si začínám myslet, že jsem nějaký špatný mistr. Takové kousky s lidma nedělám. Připadalo mi to vždycky spíš, jako když se učí děti v první třídě číst. Učitel/ka zná a používá postupy, které jsou osvědčené, takže po určité době se prostě stane, že děti místo slabikování čtou plynně celá slova a že ta schopnost číst jde tak daleko, že nakonec jsme schopni správně číst. i když jsou písmenka ve slově zpeřahzená. Není to o nějaké manipulaci, vytváření kanálů či programů a tak podobně, takže jsem znejistěl, co to vlastně lidi učím, když neotvírám ty kanály ani poklopy.

Tooro, s Tebou bych si rád někdy v klidu popovídal nebo jen tak zameditoval. Moudrá ženská....!
Přesto - víš dokonce jsem přesvědčen, že mistr, skutečný učitel, by neměl ani ty překážky odstraňovat. Jen ukázat jak a kudy jít.
Jedna buddhistická moudrost říká: Když kráčíš po Cestě, neodstraňuj z ní nic, ani překážky. Jsou součástí Cesty.

Jiný příměr mi kdysi říkal můj "otcovský" učitel Michal Burda, Starší Vodnář pražský: Učme lidi lézt nahoru tak, že zatlučeme skoby a ukážeme, jak se lze jejich pomocí dostat nahoru. Nenuťme je šplhat. Nermuťme se, když se toho leknou, nebo hledají pohodlnější cestu. Třeba nějaká je.

Teď jsem ale vypadl z role....![/b]


Naposledy upravil Damao dne ne únor 04, 2007 4:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:21 pm    Předmět: Ptala jsem se Boha. Citovat

Tohle mi kdysi "přišlo", bezesnažným chanellem,
nebo automatickým psaním, jak je komu libo. Smile

Jak a odkud se to bere... no na to si příjemci musí přijít sami.

PROČ?

Ptala jsem se Boha: „Otče, proč necítím tvou stálou přítomnost?

Odpověděl: “Nepřijímáte můj signál.“

Otázka:
„Proč jej nepřijímáme? Co se stalo? Jestliže je určen nám, kým tedy jsme,
když ho neslyšíme?...... Kdo jsem?“
Odpověď: „Jsi jako tranzistor a já vysílač“

Otázka: „Jakže?“
Odpověď: „Nebo integrovaný obvod, chceš-li.“

Otázka: „Nechápu“
Odpověď:
„Jsi nositelem zařízení k příjmu a přenosu mého signálu.
Jestliže ladíš, zachytíš signál, pak můžeš přijímat(i vysílat),
nebo neladíš, nechceš přijímat můj signál.
Vždy je to tak, jak ty chceš.“

Otázka: „Aha…..takže tímto jest každý z nás?“
Odpověď: “Ano, každý.“

Otázka: „Co se stalo? Ztratili jsme signál?“
Odpověď: „Ano, já vysílám neustále.“

Otázka: „Proč se tak stalo?“
Odpověď:
„Nejdřív jste zavrhli ladění, nakonec jste zapomněli
i to jak naše symfonie zní.
Jste jako neposedné děti, stále si vymýšlíte nové, dokonalejší
a hlučnější hračky ke svému zabavení, proto už jste zapomněli
na tu nejkrásnější rajskou hudbu, která existuje.
Někteří z vás se již rozvzpomněli a snaží se znovu naladit tuto
stanici „absolutno“,ale většina z vás zapomněla, zabavila se
něčím jiným, stále odvádí svou pozornost.
Ladíte pouze stanice, které umocňují vaši otupělost, sami vysíláte
do světa divné zvuky, nebo dokonce provozujete, jak tomu říkáte?
- Karaoke a ani už neslyšíte, jak to zní falešně, hlavně,
že vám ostatní, stejně hluší, tleskají.“

Otázka:
“Co můžeme udělat, abychom opět uslyšeli? Jak se naladit na tvé vysílání?“
Odpověď:
„Prohlédnout pomíjivost svých rozptýlení, ztišit se celou svojí bytostí,
v řeči, myšlení,konání. Staňte se tichem. Z vašeho ticha nakonec
znovu vytryskne onen pramen, symfonie, taková harmonie, nad
kterou nikde krásnější není. Toto je ono ladění.
Jsem tu stále, i uvnitř vás, připraven se s vámi o tuto nádheru
navždy dělit, vaše vůle je vůlí mou, mé Království je vaším
královstvím.

Jsem zde, kdykoliv připraven uvítat váš návrat domů.“

DĚKUJI TI OTČE.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:27 pm    Předmět: Mistrné překážky. Citovat

Damao napsal:
Tooro, s Tebou bych si rád někdy v klidu popovídal nebo jen tak zameditoval. Přesto - víš dokonce jsem přesvědčen, že mistr, skutečný učitel, by neměl ani ty překážky odstraňovat. Jen ukázat jak a kudy jít.


Díky Damao, nápodobně...kdo ví? Smile

Jinak to, co píšeš, cítím stejně. Mistr se jen nabídne za nástroj
vůle Vyšší a tím umožní aby se dělo.
Neměla by to však být výsada mistrů, je to celé, to co bychom
měli. A už jen stříhat ušima. Wink
"Pane jsem tady a poslouchám. Není tu nikdo komu by
mohlo cokoliv patřit. Buď vůle Tvá."
Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:29 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé, Tooro.
(Promiň, já ještě zpětně pulíroval a opravoval svůj předchozí příspěvek).
To je takové křesťanské pojetí Boha - Otce na Nebesích.
Cítím, že ten Jeden je vším, i mnou a mým prostřednictvím "ochutnává" sebe sama. Pak je jasné, že je důležité, abychom Ho vědomě hledali. Takže - máš recht.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:33 pm    Předmět: Citovat

Dobral jsem se bolestí a odřeninami k tomu, že už se necítím být ani tím nástrojem.
Vždyť i nástroj se může cítit být víc než ten, kdo nástrojem není a koneckonců, je ve svém smýšlení (ve své mysli) od Něj oddělen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 4:51 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Dobral jsem se bolestí a odřeninami k tomu, že už se necítím být ani tím nástrojem.


To je řečeno v tom "Není tu nikdo, komu by mohlo cokoliv patřit."
Takže řekla bych, zase žádná ráznica. Very Happy
Ale není to jinak možné, než tohle prožít a k tomu dojít. To ano.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 7:26 pm    Předmět: Citovat

Wink hmmm, Damao, takže jsi stejně na vlastní kůži prožil variantu popsanou Ankurem, Chápu dobře?
Wink
Co se týče toho ladění, myslím, že kdekoli a kdykoli se objevili lidé, našli se vždycky koumáci, jak z čehokoli vytřískat co největší užitek. MOžná, že je to taky jedna z mnoha lekcí, jak hledat a pochopit Boha sám a ne koupit si ho. V jakékoli podobě.

Člověk lidi očůrat může, do té míry do jaké mu to dovolí,může to zkoušet i sám na sobě, namlouvat si co chce. Nakonec, mnohdy tomu začne i věřit a ještě dokáže strhnout velké množství přívrženců na svou stranu. Boha , nejvyšší princip nebo jak tomu kdo říká, ale neočůrá.

Napadlo mne k tomu celému toto. Nemám takové zkušensoti jako Toora nebo Damao. Jako Mistr který zprostředkuje to obnovení naladění funguju velice krátce. Je mi ale velice nepříjemné, když někdo, koho znám jako člověka, který má jakékoli schopnosti vidět dál než druzí a nebo druhým pomáhat , si zároveň začne o nějaké době myslet, že je on ten jediný, který má ten správný patent. Nad postupy druhých ohrnuje nos, v horším případě je očerňuje. Dalo mi moc práce brát tyhle lidi zkrátka takové jací jsou. Adepty svého kurzu vedu k tomu, aby pracovali a poznávali hlavně sami, neřídili se mnou ale tím co cítí. Aby se nebáli hledat. I když se setkávají s názory, že to co dělají je špatné, že to je porušování Božích zákonů a dalších blablabla. S takovými názory se setkáváme právě mnohdy od lidí, kteří nás zprvu něčím oslovili. Pak je opravdu pro mnohé zkouška: Věřit sobě a svým prožitkům nebo tvrzení druhých?
Taky je velice těžké převzít zodpovědnost za svůj život, za svoje Bytí do vlastních rukou. Je daleko jednoduší zodpovědnosti se zříct a nechat se vést a věřit tomu, že tak to je správné a že nás vede tou nejlepší cestou.

Ty tu Damao, pak ještě napíšeš, jak tvoje poznání bolelo (a které nebolí...), vše vyzní že taková cesta je dost tvrdá a mnohdy nepříjemná, nediv se, že se najdou tací, kteří těm, kteří chtějí jít cestou k Bohu naslibují za tučný a ještě tučnější peníz tu zaručeně nejlepší, nejrychlejší a nejméně bolestivou cestu. Je to něco jako reklamní záležitost v TV.

Cesta nahoru je ale v tomhle případě schůdek po schůdku. Někde přeskočíme a už za chvilku padáme tam, kde jsme byli. Ne-li níž. Některé zákony obejít nelze.Když si párkrát narazíš zadek natolik, že ti vyhrknou slzy a dojde ti, že si za to můžeš jedině ty sám, pak je fajn. Čím dřív to dojde, tím líp. A s tím přijde dřív nebo později i poznání, že cesta rychlá není zrovna ta, která nám dovolí poznat všechno celou svou bytostí, tj.pochopit a přijmout. Co je jeden jediný život .....Pouhý zlomek času, kdy tady jsme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund