Fórum - Zobrazit téma - Otázky PROČ a JAK? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Otázky PROČ a JAK?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Otázky PROČ a JAK?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macularius
Nováček
Nováček


Registrace: 5.12. 2004
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 6:50 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Zeto, taky se mi občas stává, že narazím na člověka, který snad žije na úplně jiné planetě a v úplně jiné galaxii. Nemá ani tu nejmenší snahu pochopit a asi ani chápat nechce věci, které jsem si zažil a o kterých já nemám ani náznaky pochyb. Je to jako, kdyby nechápal, že 1+1=2 a přesěčovat mě výsledek je 5.
Asi je to proto. že jsou natolik uzavření a "slepí", že nevidí a ani necítí to co Ty, nebo kdokoli jiný, kým prochází reiki. Je to asi jako když se bavíš o barvách s člověkem, který je slepý a nikdy neviděl zelenou trávu, barevné květiny, západ slunce... A bude Tě přesvědčovat o tom, že nemáš pravdu, protže on četl, že je to přeci úplně jinak.
Zkus si ale sám sebe představit jako člověka, který nikdy neprošel zasvěcením a neexistuje pro Tebe nic krom hmotného světa. Možná pak pochopíš, proč Ti lidé žijí v jiné galaxii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 7:22 pm    Předmět: Ahojky Maculariusi-otázka na tebe. Citovat

macularius napsal:

Zkus si ale sám sebe představit jako člověka, který nikdy neprošel zasvěcením a neexistuje pro Tebe nic krom hmotného světa. .


Maculariusi,
jakéže to zasvěcení máš na mysli?
A co to je ten "hmotný svět",
je pro tebe výraz hmotný=hamatný?

Wink Smile

P.S.
Nejde o nějaké slovíčkaření, jen o hluší zamyšlení
nad tím o čem a jak píšeme. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 7:28 pm    Předmět: Citovat

znám spoustu lidí co reiki mají a jsou uzavření sami do sebe, a naopak je hodně lidí co reiki nemají a žijí krásným duchovním pocitově bohatým životem, myslím že v tom to nebude
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
macularius
Nováček
Nováček


Registrace: 5.12. 2004
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 7:33 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Tooro,

Zasvěcením jsem měl na mysli reiki a hmotný svět je svět, který je fyzicky hmatatelný. Svět, ve kterém neexistuje nic, co nemohu vidět, nebo uchopit - celkem nudný svět.

Nemáš zač Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 7:52 pm    Předmět: Citovat

Možná, že v tom je právě ten háček.
Co můžeme vidět - nebo to, co si představujeme, že vidíme? Při zkoumání mozku se při pozorování předmětu zrakem i při jeho představě aktivují nachlup stejná místa. Kdo tedy rozhoduje o tom, zda něco vidíme, nebo si to jen představujeme, že vidíme. Je známo, že nemůžeme vidět to, čemu nevěříme, že existuje.
Co můžeme nahmatat? Kde bereme jistotu, že hmat přenáší vjem setkání dvou "pevných" částí, když se tu vlastně dotýkají dvě vakua nabitá energií.
nejdůležitější ovšem je, kde bereme jistotu, že tu je něco hmatatelného, když se ještě nikomu nepodařilo v nás samých najít toho "objektivního pozorovatele", komunikovat s ním.
Jak říkají kvantoví fyzici, dnes se zdá, že to co jsme měli za magické a tajuplné je více reálné než to, čemu jsme doposud říkali "hmatatelný (hmatný) svět".
Pramen: film Kvantová fyzika. Je tam ještě více takových bonbónků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 9:37 pm    Předmět: Zasvěcení. Citovat

macularius napsal:
Zasvěcením jsem měl na mysli reiki a hmotný svět je svět, který je fyzicky hmatatelný. Svět, ve kterém neexistuje nic, co nemohu vidět, nebo uchopit - celkem nudný svět.


Maculariusi,
do jisté míry vyjádřil Krabas - tj.něco z toho, co jsem měla
na mysli. Tedy to, že jakékoli zasvěcení ve smyslu rituálu nic nezaručuje
a na straně druhé tu žijí lidé, kteří o žádném zasvěcení v životě neslyšeli
a jsou pokorní k tomu co je přesahuje a dobrotiví ke všem a všemu,
co je v životě potkává. Smile

K homotě-tedy jako součásti projeveného světa, asi jen tolik:
Hmota je zhuštěná energie a enegie je pohyb jakožto součást
tvorby, myšlenky jsou energií, tedy jedním z pohybů v mysli.

Pět smyslů člověčích je nástrojem nedokonalým, o čem svědčí
právě i již přístroji měřitelné energie, lidským očím neviditelné.
Čím jemnější energie, tím jemněší přístroj, či přijímač (tedy i
různí lidé) kteří mohou jisté energie-vibrace zachytit.
Hmota a energie, ať již viditelné, měřitelné, či neviditelné a zatím
ani dosud zkonstruovanými přístroji neměřitelné jsou součástí projevu.
Toho všeho co podléhá proměnám, vzniku a zániku. Jako je tomu
také u lidského těla, resp. celého psychosomatického aparátu.

Pramen, ze kterého vše projevené i neprojevené pochází,
Vědomí je to, čím ve skutečnosti jsme.
Neměnná, neomezená, ničemu nepodléhající , nepojmenovatelná, stálepřítomná Síla.

Pozorovatel, (Damaovi) ta jediná Realita. Smile

(pozn. Damao, to že se nikomu nepodařilo v nás samých objevit
toho Pozorovatele? Ale podařilo. Je to jediné co tady je a existují
chvíle u každého z nás, kdy nevědomí ustupuje do té míry, že
to prožijeme. Co nám tento prožitek zastírá je fakt, že si jen málo
kdo toho okamžiku povšimne. Je totiž tichounký jako myška a stejně
tak plachý, ale jsou tu i tací, co již nic jiného než Toto nežijí.)
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 9:40 pm    Předmět: Citovat

k tomu co psal Damao:
jin jang - nic víc, přepolarizování, jedno se mění v druhé - opačné, je to postupný proces čím dál intenzivnější
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 9:52 pm    Předmět: Kolo sviští... Citovat

Krabas napsal:
...čím dál intenzivnější


Větší "točky" tak tak. Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 10:02 pm    Předmět: Citovat

Milá Tooro, milý Krabasi, vnímám to trochu jinak - nemám určitě ještě tolik praktických zkušeností, jen vjemy, o jejichž zařazení se snažím s menším či větším úspěchem.
Pozorovatele dokážu vyciťovat ale ne se s ním zcela ztotožnit. Tak vysoký stupeň mystických zážitků jsem zatím opravdu nedosáhl. Navíc, psal jsem o racionálním zkoumání, ne meditaci.
Jin -jang je to dvojí do čeho přechází Jednota a jak to cítím, každá část duality má své dva póly - uvnitř jang je monáda stejně jako uvnitř jin atd atd. Jsou muži Jin i jang, stejně jako ženy. Jang ženy - "ty co běhají s vlky" nejsou ženami méně než ty, co jsou jin a stejně je to u mužů.
Hmota - energie - co my o tom dnes víme. Jedno pokládám ze stále jistější, a totiž, že školské poučky, jak je známe, postupně berou za své.
Koneckonců jsem si nedávno uvědomil, že k tomu, abych harmonicky žil nemusím mít vše pojmenované, na druhé straně vím, že jako "Hledač Absolutna" nikdy neustanu ve snaze si vše pojmenovat a prožít.
Tooro, nesouhlasím s tím, že je harmonie žitá jakoby nevědomky je stejná, jako ta, o niž vědomě musíme usilovat. Mám dokonce někdy pocit, že právě to vědomé usilování, ve kterém nás musí bolet dočasné neúspěchy a prohry a které přináší radost a naplnění, když máme pocit, že jsme uspěli, že právě to je vlastně na našem životě to nejdůležitější.
Že jsme něco skutečně uchopili si často uvědomíme poté, co jsme to ztratili a vynaloženým úsilím jsme to znovu našli. Hodnotou je právě ono vynaložené úsilí. Sleduju to v rozhovorech s lidmi, pro které slovo Bůh je tak samozřejmé jako den a noc - myslím si, že strádání v hledání Jediného, dává tu pravou sladkost z Jeho vyciťování. Proto to, že jsme Ho ve svých životech jakoby ztratili je spíše projevem duchovního zrání, než dekadence.
No, prostě, jsem pořád jen hledačem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 10:10 pm    Předmět: Citovat

Nedá mi to, abych nedodal jednu zvláštní - ale vlastně zcela samozřejmou věc - vše je tu ve dvojném světě, světě polarit vždy v obou polaritách. Je to až neuvěřitelné, do jakých podrobností a úhlů našeho života to zasahuje, do každého koutečka. Nemyslím, že by se tu něco přepólovávalo, spíše je občas jedna čáíst duality odsunuta, nebo lépe řečeno "ztracena" - třebaže je stále přítomna. Možná, že ono vystupnování tu jedné, tu druhé polarity, se může jevit jako veletoče přepólování. Zdá se mi teď, že vlastně mluvíme o stejném, jen z jiného pohledu. Jako když se někdo dívá na hrneček ze strany a druhý shora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 11:02 pm    Předmět: Citovat

jasně Damao, možná každý mluvíme o něčem jiné a přitom totožném - nevím.

Já jen myslel to, že jednou za čas dochází k přepolování zemských polů, že stejně tak, jako dnes jsi mužem, můžeš být v příštím životě ženou a že dnes můžeme být viditelnou hmotou a zítra už nemusíme - tohle je ale spíš víc o přeměně energií.
Jestli jsi mluvil o tom že i žena může být jang typu a muž může být jin typu, tak tomu rozumím. Úhlům pohledu na tyhle věci také rozumím. Ale jestli to myslíš ještě jinak, tak to už nepobírám - je to na mě složitý Wink Very Happy .

Ještě k tomu dodám že během života se člověk také mění - můj názor je že třeba muž je po narození více jin, potom v dospívání a v produktivním věku je více jang ale ke stáří se zase postupně točí k jin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 11:26 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Pozorovatele dokážu vyciťovat ale ne se s ním zcela ztotožnit. Tak vysoký stupeň mystických zážitků jsem zatím opravdu nedosáhl.

Milý Damao,
pěkně se mi tohle tvoje psaní čte.
Např. taková džňána je cestou poznávání, neměla jsem tady kokr.
na mysli mystické stavy, nebo zážitky. Je to prostá bdělá pozornost,
ty chvíle, vnichž ustupuje ztotožnění s čímkoliv vč. pozrovatele.
V tomto okamžiku mizí dualita, alespoň vjem vyhranění
se na já a to ostatní, tedy pozorovatel a pozorované.
Jinými slovy zcela zapomeneme na sebe sama.
A tohle skutečně zažíváme denně, ale nejsme si toho vědomi.
Je tu Něco co pozoruje. Neztotožněné. Přesto, že je To zde stále,
naše myšlenky, tedy pohyb v mysli to však zastírá. Smile
A meditace, jóga, praktikování, ta právě slouží k tomu zcitlivění, klidu,
abychom ovládali svoje myšlení, protože jsme jeho dobrovolnými otroky.
Tedy přenášíme meditaci do života a potom taky můžeme vidět vše takové
jaké to opravdu je, tedy onu realitu. Postupně mizí filtr konceptů a podmíněností.
Ale zkoumání kola příčin, tedy duality projevu, jin a jang, to je jedna
z možností, tedy cest. Je mi velmi blízká. Smile Když se to dělá opravdově,
důkladně a soustředěně, do tý nejhlubší hloubky kam až to jde.
Takže souhlasím s tím, že je nejdřív potřeba pochopit svoje vyčlenění,
věci pojmenovávat, do doby než je možno všechny pojmy odložit.
A prožívá se neustále. Jen být "při tom", nejenom fyzicky. Smile

Damao napsal:
Tooro, nesouhlasím s tím, že je harmonie žitá jakoby nevědomky je stejná, jako ta, o niž vědomě musíme usilovat.

Kdepak, to jsem se asi špatně vyjádřila, Damao.
Mluvila jsem o nepodmíněnosti "zasvěcení" k duchovnímu růstu a pokroku.
Jen k tomu vědomému usilování je potřeba načasování
a oboje je tak-nějak v návaznosti s karmickou minulostí bytosti.
Teda zralost a připravenost k tomuto jasnému směřování.
Harmonie, která je dána do vínku tzv. "nehledajícímu" má taktéž
příčiny v karm.min. prostě mu zrovna v tomto životě jakoby nic
nechybí, cítí se dobře tak jak je.
Můj názor je spíš, že jakoby za minulé zásluhy odpočívá.
Někdy potřbujeme nabrat dech, jindy zase pěkně zatopit,
abychom se probudili a začli toužit po Bohu (ale tohle
o odpočívání ber jen jako můj vlastní náhled na věc).

Damao napsal:
...myslím si, že strádání v hledání Jediného, dává tu pravou sladkost z Jeho vyciťování.


Hezky řečeno. Když už je tu ta objevená nespoutatelná, plně
uvědomovaná touha, přitahování k Magnetu, jakpak by nebyly
všechny ty útrapy na cestě Domů sladké. Víme, že ať se děje
cokoliv, nemůžeme, nelze nedojít. A kdy?... čas, ten je Absolutnu
fuk. Smile

Damao napsal:
No, prostě, jsem pořád jen hledačem


To jsme více-méně všichni.

Díky Damao za hezký povídání.
Smile


Naposledy upravil toora dne pá únor 02, 2007 11:30 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 11:28 pm    Předmět: Citovat

Víš, je to z mého pohledu určitě ještě trošku složitější. Tady se do toho vpletl čas, ten je ale ryze lidskou veličinou.
Když jsme součástí jednoty, tak jsou všechny minulé a budoucí životy naše - ty jedny jako projevená hmota a energie a ty druhé jako prostor pro projevení hmoty a energie. Když se zrozujeme, z jednoty se oddělí malé Já, pamatujeme si jen něco, co má pro toto zrození (malé Já) význam z hlediska hranic Já - neboť malé Já už nemůže být vším, musí být tedy něčím vymezeno. Saturnský princip, který určuje a zaručuje, že atom olova je atomem olova a ne atomem zlata, či vodíku. Že buňka pleti na palci mé pravé ruky se nezmění na buňku třeba jater atp.
V přechodu jednoty v dualitu, t.j. tam, kde se "rodí" tato saturnská omezení - Hebrejci pro to mají speciální termín Adonai Melech - může mít dokonce lidská mysl tu sílu, aby tyto hranice vědomě určila jinak - od toho se pak odvíjelo snažení alchymistů, kteří hledali způsob jak hmotu v tomto okamžiku "přistihnout" a vnutit jí jiné "zadání".
Jakmile jsou ale hranice určeny, pak něco z té dvojnosti ustupuje do pozadí. Nepřestává však existovat!
Tak jako když vzniká hmota současně se svým protějškem antihmotou - a my žijeme jakoby jednu polaritu, aniž si třeba uvědomíme, že někde musí být také Vesmír té druhé polarity. Tož asi tak.
Teď by to chtělo kalíšek dobré slivovice a tož to by se to panečku meditovalo a mudrovalo!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 3:41 pm    Předmět: Citovat

Jak tomu rozumím já, tak když se rodíme do tohoto života, tak do něj nevstupujeme z jednoty. Naše duše přebývá mezi jednotlivými inkarnacemi stále v dualitě - tedy, pokud nejde o plně realizovanou duši, která v předchozím životě již splynula s neprojeveným božstvím.

Pokud jde o "speciální termín" Adonai Melech, tak to je podle mého židovského učitele - kabalisty - jméno Boha v sefirotu Malchut (tedy ve hmotné dimenzi) kabalistického Stromu života.

Snad si o tom můžeme popovídat někdy osobně. Nemám teď podmínky k delším diskusím na RW.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund