Fórum - Zobrazit téma - Otázky PROČ a JAK? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Otázky PROČ a JAK?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Otázky PROČ a JAK?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 11:34 am    Předmět: Otázky PROČ a JAK? Citovat

Question Proč Question :Setkávám se s lidma, kteří mají tak jinej svět poznání a žijí tak jinde, že když se setkáme je to tak moc zvláštní. Těžko se dá uchopit to co chci říci. Většinou z toho je spor a jde o určitý boj. Můj protějšek je naprosto neústupný, označující vše a všechno co jsem za absurdnost, za něco méněceného a často zesměšnujícího. Vezme mou životní zkušenost, zláme jí, zmuchlá jí a odhodí do kanálu. Často vůbec nechápu o co se jedná a co je důležité, vůbec nechtějí a nemají zájem porozumět. To je na nich úplně specifický - je tam totální nezájem naslouchat a pochopit, naopak je tam zájem dělat ze sebe něco víc než jsem já a zájem bojovat proti mě.

Question Jak Question : Jak komunikovat s takovými lidmi? Jak a co s tím dělat? Pro mě jsou tak nepřístupní a přesto se s nimi musím setkávat, takže řešení prostě potřebuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 11:40 am    Předmět: Citovat

Jo Zeto, na to existuje tolik rad - vesmírných zákonů, ale myslím, že pro tebe to jsou jen prázdná slova a fráze, neníliž (krásné slovo Smile) tomu tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 11:48 am    Předmět: Citovat

Krabasi: děkuju za názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:04 pm    Předmět: Citovat

vlastně se dá říct, že ve všech mých příspěvcích směrem k tobě jsem se snažil říct, kde vidím, kde je tvůj problém

vím že jednou dojdeš k touze poznat

jo asi mě teď napadlo co nás dva spojuje - myslím si, že jsem býval podobný jako jsi ty (vzpurňák, bojující za svou pravdu, rýpal který chtěl změnit svět a lidi, všemu odporující)

asi v tobě vidím kus sebe, proto máme tak krásnej vztah
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:10 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
vlastně se dá říct, že ve všech mých příspěvcích směrem k tobě jsem se snažil říct, kde vidím, kde je tvůj problém

vím že jednou dojdeš k touze poznat

jo asi mě teď napadlo co nás dva spojuje - myslím si, že jsem býval podobný jako jsi ty (vzpurňák, bojující za svou pravdu, rýpal který chtěl změnit svět a lidi, všemu odporující)

asi v tobě vidím kus sebe, proto máme tak krásnej vztah


také doufám že mi odpoví taky někdo jinej než jsi Ty.

Myslím že mě vidíš jinak než jaký jsem.
Citace:
(vzpurňák, bojující za svou pravdu, rýpal který chtěl změnit svět a lidi, všemu odporující)
Ani jsem takovej, ale nedělám to za každou cenu. Jenom když cítím že to je třeba a určitě to neni reakce na všechno.


Citace:
vlastně se dá říct, že ve všech mých příspěvcích směrem k tobě jsem se snažil říct, kde vidím, kde je tvůj problém
Pane vševědoucí.......... já vím všechno a oni nic........... Arrow tohle je tvé moto, že?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

poslední tvá věta - asi tak Zeto Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:39 pm    Předmět: Citovat

Zeto, myslím, že v diskuzích hledáme moudrost, kterou nemáme, protože ji má někdo jiný a bude-li chtít, může nám ji předat. Diskutovat by mělo znamenat především NASLOUCHAT. Jako když poklepáváš na meloun, když chceš slyšet, je-li zralý. Samozřejmě, že prázdnota se ozývá nejhlasitěji.

Chlapci - teď oslovuju Krabasi i Tebe, vedle Zeta - najděte si partnerku, prosím. tedy každý zvlášť. Partnerky vám budou natolik dobrým zrcadlem, že už nebudete možná tyhle slovní šarvátky vůbec potřebovat.

Zeto, občas si připomeň:
VEN DE JA HOU!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:46 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Zeto, myslím, že v diskuzích hledáme moudrost, kterou nemáme, protože ji má někdo jiný a bude-li chtít, může nám ji předat. Diskutovat by mělo znamenat především NASLOUCHAT. Jako když poklepáváš na meloun, když chceš slyšet, je-li zralý. Samozřejmě, že prázdnota se ozývá nejhlasitěji.

Chlapci - teď oslovuju Krabasi i Tebe, vedle Zeta - najděte si partnerku, prosím. tedy každý zvlášť. Partnerky vám budou natolik dobrým zrcadlem, že už nebudete možná tyhle slovní šarvátky vůbec potřebovat.

Zeto, občas si připomeň:
VEN DE JA HOU!!!


Jeee ty jsis vzpomělSmile nebo spíše nezapomělSmile pořáde jí mám a občas se do ní zaposlouchámSmile I když ted u mě vítězí Regina Spector Smile

Citace:
Zeto, myslím, že v diskuzích hledáme moudrost, kterou nemáme, protože ji má někdo jiný a bude-li chtít, může nám ji předat. Diskutovat by mělo znamenat především NASLOUCHAT.
Máš naprostou pravdu. Děkuju.


Citace:
Chlapci - teď oslovuju Krabasi i Tebe, vedle Zeta - najděte si partnerku, prosím. tedy každý zvlášť. Partnerky vám budou natolik dobrým zrcadlem, že už nebudete možná tyhle slovní šarvátky vůbec potřebovat.
No nevim jestli by to prošlo u tý součaný mít ještě jednu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:53 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Proč :Setkávám se s lidma, kteří mají tak jinej svět poznání a žijí tak jinde, že když se setkáme je to tak moc zvláštní. Těžko se dá uchopit to co chci říci. Většinou z toho je spor a jde o určitý boj. Můj protějšek je naprosto neústupný, označující vše a všechno co jsem za absurdnost, za něco méněceného a často zesměšnujícího. Vezme mou životní zkušenost, zláme jí, zmuchlá jí a odhodí do kanálu. Často vůbec nechápu o co se jedná a co je důležité, vůbec nechtějí a nemají zájem porozumět. To je na nich úplně specifický - je tam totální nezájem naslouchat a pochopit, naopak je tam zájem dělat ze sebe něco víc než jsem já a zájem bojovat proti mě.


Zetíku, i tohle znám Smile A kolikrát jsem z toho byla hodně nešťastná. Ale našla jsem cestu, jak z toho ven - přestala jsem potřebovat souhlas ostatních s mým názorem. Jakmile jsem vůči tomuhle začala být svobodná, přestal mě nejen mrzet tento přístup, ale dokonce tento přístup druhým ke mě ustal. A to se stalo ve chvíli, kdy jsem přestala i kdyby jen skrytě pochybovat o sobě, o svých zkušenostech, o svých názorech, kdy jsem začala sama sobě věřit a již pro mě souhlas druhých nebyl důležitý a potřebný. A nesouhlas jsem dokonce brala jako projev nelásky a útoku z nepřátelství na mě.
V současnosti si dokážu nesouhlasu i vážit - je to pro mě šance jak se na sebe a svůj názor podívat jiným pohledem. I když vzájemné sdílení je velmi příjemné Smile
(neříkám, že je to tak vždycky, občas sklouzávám do starého myšlení, možná taky pro to, abych si ověřila, jak opravdu chci žít, myslet, chovat se.)

Neřeš, jestli někdo jiný tvou zkušenost nebo myšlenku háže do kanálu .. pro něj opravdu nemusí mít žádnou váhu. Důležité je, co to znamená pro tebe, jestli svou myšlenku máš v kanálu nebo ji chováš v srdci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:53 pm    Předmět: Citovat

Damao partnerku mám, díky za doporučení.

A jestli myslíš tamto, tak na to prý postačí přikládat mokrý studený hadr. Ale ne vše je takové, jaké se jeví Very Happy , ikdyž si také myslím že to navenek vypadá dost brutálně.

Měj se a díky za kulturní vložku z jiného soudku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:56 pm    Předmět: Citovat

Zeto, pokud už partnerku máš, tak hleď naslouchat především jí. Ne tomu, co říká, ale tomu, co neříká.
Mít další partnerku Ti nedoporučuju, protože pak bys asi diskutoval zcela jiné jednotvárně se opakující téma, které člověka spíš vyčerpává. Faktem je, že bys zaručeně po krátkém čase zmoudřel ještě víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:57 pm    Předmět: Citovat

Alwen napsal:
Citace:
Proč :Setkávám se s lidma, kteří mají tak jinej svět poznání a žijí tak jinde, že když se setkáme je to tak moc zvláštní. Těžko se dá uchopit to co chci říci. Většinou z toho je spor a jde o určitý boj. Můj protějšek je naprosto neústupný, označující vše a všechno co jsem za absurdnost, za něco méněceného a často zesměšnujícího. Vezme mou životní zkušenost, zláme jí, zmuchlá jí a odhodí do kanálu. Často vůbec nechápu o co se jedná a co je důležité, vůbec nechtějí a nemají zájem porozumět. To je na nich úplně specifický - je tam totální nezájem naslouchat a pochopit, naopak je tam zájem dělat ze sebe něco víc než jsem já a zájem bojovat proti mě.


Zetíku, i tohle znám Smile A kolikrát jsem z toho byla hodně nešťastná. Ale našla jsem cestu, jak z toho ven - přestala jsem potřebovat souhlas ostatních s mým názorem. Jakmile jsem vůči tomuhle začala být svobodná, přestal mě nejen mrzet tento přístup, ale dokonce tento přístup druhým ke mě ustal. A to se stalo ve chvíli, kdy jsem přestala i kdyby jen skrytě pochybovat o sobě, o svých zkušenostech, o svých názorech, kdy jsem začala sama sobě věřit a již pro mě souhlas druhých nebyl důležitý a potřebný. A nesouhlas jsem dokonce brala jako projev nelásky a útoku z nepřátelství na mě.
V současnosti si dokážu nesouhlasu i vážit - je to pro mě šance jak se na sebe a svůj názor podívat jiným pohledem. I když vzájemné sdílení je velmi příjemné Smile
(neříkám, že je to tak vždycky, občas sklouzávám do starého myšlení, možná taky pro to, abych si ověřila, jak opravdu chci žít, myslet, chovat se.)

Neřeš, jestli někdo jiný tvou zkušenost nebo myšlenku háže do kanálu .. pro něj opravdu nemusí mít žádnou váhu. Důležité je, co to znamená pro tebe, jestli svou myšlenku máš v kanálu nebo ji chováš v srdci Smile


BohyněSmile moc si vážím toho cos napsala, je to přesnéSmile děkuju děkuju.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 1:11 pm    Předmět: Citovat

Krabasi, moc rád bych Tě taky poznal osobně. Mám takovou představu, že jsi určitě moc fajn chlap. Je dobře, že máš partnerku, protože chlapovi být sám nesvědčí - mám teď čerstvě z vlastní zkušenosti Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 1:23 pm    Předmět: Citovat

No Damao,
občas si i přeju být sám, ale určitě dlouhodobě by mi to vadilo, chápu Tě ale nechápu co se u Tebe stalo, jak to že to takhle dopadlo?

Já se tedy ještě jednou podívám, kdy že to jsi v tý Praze a pokud mi to vyjde, tak bych zkusil zajít. Jestli si dobře vybavuju, tak hraješ na bubínky? Bylo by fajn, kdyby mi to časově vyšlo a potkali bychom se a ještě by tam mohl být i Zeto, ale z Budějek je to už docela dálka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 4:12 pm    Předmět: Citovat

Nejen na bubínky, v Modrý bráně spíš na kytaru a tibetské mísy.
Určitě by neškodilo sejít se někde společně na "valné hromadě", trochu to ošetřit Reiki, vyzpívat, vytancovat a vybubnovat.
Něco vymyslíme. Třeba u někoho, kdo má svoji poustevnu a mohl by nám poskytnout střechu nad hlavou, kdyby nám chtěl schladit hlavy déšť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund